بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

عرضه احتمالی پردازنده گرافیکی انویدیا امپر در فصل چهارم سال جاری اخبار

عرضه احتمالی پردازنده گرافیکی انویدیا امپر در فصل چهارم سال جاری
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - انویدیا احتمالا نسل جدید از پردازنده‌های گرافیکی خود موسوم به امپر را تا فصل چهارم سال جاری به بازار عرضه نخواهد کرد.

اخبار جدید از منابع اطلاعاتی نزدیک به انویدیا ادعا می‌کنند که کارت‌های گرافیک سری RTX 3000 این شرکت مجهز به پردازنده‌ی گرافیکی امپر (Ampere) تا فصل چهارم سال جاری میلادی به بازار عرضه نخواهند شد. کاربری به‌نام AquariusZi در انجمن PC_Shopping که سابقه‌ی قابل‌توجهی در اطلاع‌رسانی پیرامون انویدیا دارد، این خبر را منتشر کرده است. مقاله‌های مرتبط:
انویدیا کارت گرافیک‌ 16 و 20 گیابایتی به بازار عرضه می‌کند؛ مشخصات احتمالی فاش شد معماری گرافیکی Ampere انویدیا 50 درصد سریع‌تر از معماری تورینگ خواهد بود
قطعا تأخیر در عرضه‌ی محصولات جدید تیم سبز، بی‌تأثیر از شیوع ویروس کرونا نخواهد بود. ویروسی که کل اقتصاد جهانی را به حالت تعلیق درآورده است. ازطرفی ظاهرا انودیا تصمیم دارد تا پیش از عرضه‌ی محصولات مبتنی بر امپر، ابتدا واکنش بازار را به محصولات جدید رقیب یعنی AMD مشاهده کند. AMD محصولات سری Big Navi را پیش از فصل چهارم به بازار عرضه خواهد کرد. باوجود معتبر بودن کاربر مذکور در اطلاع‌رسانی پیرامون انویدیا، شرایط جهان و شیوع ویروس کرونا هرلحظه احتمال تغییر دارد و شاید محصولات، در تاریخ زودتری به بازار عرضه شوند. انویدیا قطعا برنامه‌های ویژه‌ای برای رویداد GTC داشت. آن‌ها اقدام‌های متعددی انجام دادند تا رویداد را باوجود مشکلات موجود، زنده نگه دارند. ابتدا تصمیم بر اتخاذ رویکردهای امنیتی و عدم لغو رویداد گرفته شد. سپس آن‌ها اعلام کردند که GTC به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. تصمیم بعدی، اجرای GTC به‌صورت یک رویداد خبری صرف بود. باتوجه به اینکه با یک رویداد خبری نمی‌توان موج هیاهوی لازم را برای محصولات ایجاد کرد، انویدیا تصمیم گرفت تا رویداد را به‌صورت استریم زنده اجرا کند. تصمیم‌گیری انویدا پیرامون GTC ارتباط زیادی با تأثیر ویروس کرونا بر اقتصاد جهان داشت. کارشناسان اعتقاد دارند درحال‌حاضر در لبه‌ی سقوط به یک رکود اقتصادی عظیم هستیم و تحقیقات برای ساخت واکسن ویروس نیز حداقل یک سال دیگر به طول خواهد انجامید. انویدیا که می‌داند شرایط کنونی تقاضا را برای پردازنده‌های گرافیکی حرفه‌ای کاهش می‌دهد، رونمایی از محصولات را به تأخیر انداخت.

سیاست و بازاریابی

اطلاعات موجود از پردازنده‌ی گرافیکی Ampere
پردازنده‌های گرافیکی امپر تاکنون اخبار و شایعه‌های متعددی را به خود اختصاص داده‌اند. یکی از شایعه‌های بزرگ، ابعاد قالب طراحی پردازنده را 826 میلی‌متر مربع ادعا می‌کند. البته فرایند تولیدی مشخص نیست، اما باتوجه به ابعاد عظیم ادعایی، می‌توان فرایندی قدیم و بالغ مانند 12 نانومتری را پیش‌بینی کرد. ازطرفی صرف‌نظر از عمر و بلوغ فناوری هفت نانومتری TSMC ، تولید تراشه‌‌ای با ابعاد 826 میلی‌متر مربع با استفاده روش شرکت تایوانی، دور از انتظار نیست. درنهایت شایعه‌های دیگر ادعا می‌کنند که شاید انویدیا برای امپر از فرایند هفت نانومتری استفاده کند. به‌هرحال در ادامه‌ی مقاله، تراشه‌ی گرافیکی را هفت نانومتری تصور می‌کنیم. شاید انویدیا از فناوری هفت نانومتری TSMC بهره ببرد
تراشه‌ای با ابعاد 826 میلی‌متر مربع و فناوری تولید هفت نانومتری، بسیار بزرگ و عمیق به‌نظر می‌رسد. چنین مشخصاتی از محصول شرکت انویدیا بعید نیست. آن‌ها قبلا هم به دفعات تلاش کرده‌اند تا قدرت پردازش و توان مصرفی پردازنده‌های خود را به حد اعلی برسانند. محصولاتی که در ورک‌استیشن‌ها به‌کار می‌رفتند و برخی از محصولات سری TITAN از این اصول پیروی می‌کردند. درنهایت پردازنده‌ای گرافیکی با ابعاد مذکور، می‌تواند تمام برنامه‌های AMD را زیر سؤال ببرد. فراموش نکنید که تاکنون هیچ اطلاعاتی از پردازنده‌ی AMD با چنین ابعاد و قابلیت‌‌هایی منتشر نشده است. RTX دوبرابر سریع‌تر و هسته‌ی تنسور با مهندسی جدید
شایعه‌ها پیرامون پردازنده‌ی گرافیکی جدید انویدیا، شامل یک دیاگرام بلوکی هم می‌شود. این دیاگرام، بهینه‌سازی‌هایی را در سطح معماری پردازنده نشان می‌دهد و همچنین افزایش تمرکز انویدیا را روی فناوری RTX تأیید می‌کند. البته چنین اقدامی ازسوی تیم سبز بعید نیست، چون بخش RTX در پردازنده‌های قبلی سری تورینگ کوچک بود و کاربرد آن را در بازی‌های مخصوص، محدود می‌کرد. شایعه‌ها جزئیات زیر را به‌عنوان موارد بهینه‌سازی در معماری جدید مطرح می‌کنند: ابعاد واحد INT32 بدون تغییر می‌ماند. واحد FP32 برای بهبود سایه‌زنی دوبرابر می‌شود. کارایی و قدرت هسته‌ی جدید Tensor، دوبرابر می‌شود. حافظه‌ی L1 Data Cache برای عملکردهای جامع بهینه‌سازی می‌شود. معماری کاملا اختصاصی برای گیمینگ RTX و طراحی کاملا جدید RT Core Advanced ادعای پایانی شایعه‌ها شباهت زیادی به اطلاعات و اخبار بازاریابی انویدیا دارد و به همین دلیل احتمال صحیح بودن آن بالا است. ازطرفی استفاده از عبارت RT Core Advanced آن‌چنان حرفه‌ای به‌نظر نمی‌رسد و درنهایت باید اطلاعات منتشرشده را مانند همه‌ی شایعه‌های دیگر، با کمی شک و تردید در نظر گرفت.

سیاست و بازاریابی

شایعه‌ها پیرامون محصولات جدید انویدیا به طراحی پردازنده‌ی گرافیکی محدود نمی‌شود. کاربر افشاکننده، دیاگرام‌های بلوکی از پردازنده‌های GA103 و GA104 را هم منتشر کرده است. این پردازنده‌ها، به‌عنوان پردازنده‌های میان‌رده‌ی کاربران عادی شناخته می‌شودند. درواقع آن‌ها محصولاتی هستند که نیاز به پرداخت هزینه‌های عجیب و غریب ندارند. نمونه‌ی حرفه‌ای‌تر، GA103 نام دارد که احتمالا RTX 3080 Ti خواهد بود. شایعه‌ها ادعا می‌کنند که با پردازنده‌ای مجهز به 60 واحد پردازش جریان (SM) و مجهز به 3،840 هسته‌ی CUDA (درصورت درنظرگرفتن نسبت‌های قدیمی) یا 7،680 هسته‌ی CUDA (درصورت درنظر گرفتن نسبت‌های جدید 128 هسته برای هر واحد SM) روبه‌رو هستیم. در مقام مقایسه، RTX 2080 Ti مجهز به 72 واحد پردازش جریان و 4،608 هسته‌ی CUDA است. اگر اطلاعات طراحی بالا را با دوبرابر شدن کارایی RTX ترکیب کنیم که منجر به افزایش کارایی DLSS هم می‌شود، می‌توان افزایش 50 درصدی را در کارایی محصولات جدید نسبت به معماری تورینگ تصور کرد. اگر انویدیا از فرایند تولید هفت نانومتری استفاده کند، می‌توان تمامی این بهبودها را با حفظ توان مصرفی کنونی به‌دست آورد. در بخش دیگری از اطلاعات ادعا می‌شود که GA103 با 10 یا 20 گیگابایت حافظه‌ی vRAM به بازار عرضه می‌‌شود.

سیاست و بازاریابی

بخش دیگری از اطلاعات، جزئیاتی را از GA104 مطرح می‌کنند که شاید به‌نام RTX 3080، جایگزین RTX 2080 در بازار شود. پردازنده‌ای که با 48 واحد SM و 3،072 هسته‌ی CUDA (براساس نسبت‌های قدیمی) یا 6،144 هسته (با نسبت تبدیل جدید) به بازار عرضه خواهد شد. چنین اعدادی، بهبود نسبی را در مقایسه با محصول کنونی RTX 2080 با 46 واحد پردازش جریان نشان می‌دهد. مجددا اگر اطلاعات منتشرشده صحیح باشند، باتوجه به بهبود قدرت در بخش RTX، شاهد افزایش کارایی به‌میزان قابل‌توجه در محصول جدید خواهیم بود. طبق شایعه‌های منتشرشده، RTX 3080 با حافظه‌ی هشت یا 16 گیگابایتی vRAM و باس 256 بیت عرضه می‌شود. هیچ یک از شایعه‌ها و اطلاعات منتشرشده پیرامون محصولات آتی انویدیا را نمی‌توان با قدرت تأیید یا رد کرد. درنهایت امروز تنها می‌دانیم که اخبار و هیاهوی رسانه‌ای پیرامون پردازنده‌های امپر انویدیا به اوج رسیده است. به‌هرحال باید منتظر GTC 2020 و اطلاع‌رسانی نهایی شرکت باشیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روسیه: قیمت کنونی نفت به نفع هیچ کشوری نیست

پوتین خواستار همکاری تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان برای حل بحران بازار نفت شد

نماینده تولیدکنندگان نفت تگزاس با وزیر انرژی روسیه گفت‌وگو کرد

روسیه برنامه‌ای برای افزایش تولید نفت ندارد

عمان از پادرمیانی واشینگتن برای مذاکره درباره ثبات بازار نفت استقبال می‌کند

اجرای ضوابط طرح سلامت اجتماعی مجتمع‌های مسکونی پر جمعیت در کیش

کرملین: مذاکره‌ای بین مسکو و ریاض در جریان نیست

ریاض و مسکو درباره کاهش روزانه 15 میلیون بشکه‌ نفت توافق می‌کنند

بازی Sea of Thieves بر روی استیم منتشر خواهد شد

راهکار مشتری‌مدارانه‌ بتسدا در خصوص Fallout 76

چه شرکت‌هایی نمایشگرهای پرچم‌داران جدید هواوی را تولید می‌کنند؟

بازی موبایلی Game of Thrones برای طرفداران «بازی تاج و تخت» منتشر شد

ترامپ بین عربستان و روسیه پا در میانی می‌کند

شوک به بازار نفت زنجیره‌های عرضه جهانی را تحت تاثیر می‌گذارد

عربستان خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده اوپک پلاس شد

شیائومی به دنبال گوشی با دوربین 144 مگاپیکسلی!

بازی Totally Reliable Delivery Service رایگان در دسترس قرار گرفت

توییتر هشتگ ویژه‌ای ایجاد کرد

کنفرانس‌های مایکروسافت، آنلاین برگزار خواهند شد

دستبند هوشمند ردمی از راه می‌رسد

دومینو افشای اطلاعات ایرانی‌ها به سازمان ثبت احوال رسید

کمک 100 میلیون دلاری سونی برای مقابله با کرونا

هشدار! این آپدیت شما را به دردسر می‌اندازد

فیسبوک مسنجر روی سیستم عامل‌های مک و ویندوز عرضه شد

سامسونگ به کرونایی‌ها گوشی می‌دهد

فناوری 5G مصرف باتری گوشی‌ را چقدر بالا می‌برد؟

استانداردهای بالای خدمات در راستای کنترل ویروس کرونا در کیش

پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم "

پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم " ؛ فاصله گذاری اجتماعی فرصتی برای درک جهان متفاوت معلولین عزیز برای همه ماست/ با شناخت جهان معلولین همه بدنبال بهبود وضعیت آن ها باشیم

کارگردان بازی Gears 5 استعفا می‌دهد

معرفی 5 گوشی میان رده که ارزش خرید بالایی دارند

چرا ریمستر Call Of Duty: Modern Warfare 2 بخش چند نفره ندارد؟

بنچمارک گلکسی نوت 20 پلاس 5G منتشر شد

کدام گوشی‌های هواوی و آنر آپدیت رابط کاربری EMUI 10.1 را دریافت می‌کنند؟

گزارش مالی سال 2019 هواوی منتشر شد

اطلاعات ثبت احوال هک نشده است

آمار جدید از بازیکنان عنوان‌های Mass Effect ارایه شد

برخورد قانونی با متخلفان مصوبات شورای سلامت کیش

تقدیر از اقدامات کیش در پیشگیری و درمان بیماری کووید 19

کمک 500 هزار دلاری صندوق توسعه اوپک برای مقابله با کرونا در ایران

در انتظار روبان قرمز

قیمت سبد نفتی اوپک وارد کانال 16 دلار شد

تشریح تازه‌ترین اقدام‌های بهداشت و درمان نفت برای مقابله با کرونا

بازی Scalebound احیا نمی‌شود

اقدام خیرخواهانه D-Wave برای مهار کرونا

مسابقه جدید بازی NBA 2K20 با حضور ستارگان NBA برگزار می‌شود

کرونا توسعه شبکه 5G را در جهان عقب انداخت

نگاهی به فناوری کیسه‌های هوا و روند تکامل آن‌ها

عوامل کاهش‌دهنده‌ی قدرت خودرو چیست؟

شریعتمداری درگذشت برادر نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر را تسلیت گفت