بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

یوتیوب پریمیوم چیست و چه قابلیت‌های اضافه‌ای دارد؟ اخبار

یوتیوب پریمیوم چیست و چه قابلیت‌های اضافه‌ای دارد؟
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - یوتیوب پرمویم، سرویس پولی ماهانه وب‌سایت اشتراک ویدئوی یوتیوب است که برخی قابلیت‌های اضافه و مخصوص را برای اعضای خود ارائه می‌کند. 

کاربران یوتیوب ، امکانی پولی به‌صورت ثبت‌نام و عضویت ماهانه دارند که به‌نام یوتیوب پریمیوم ( Youtube Premium) شناخته می‌شود. یوتیوب با ادعای بهبود تجربه‌ی استفاده از بزرگ‌ترین سرویس اشتراک ویدئو در اینترنت ، این سرویس ثبت‌نامی را ارائه می‌کند. در ادامه‌ی این مطلب زومیت ، قابلیت‌های متنوع یوتیوب پریمیوم و جزئیات آن را بررسی می‌کنیم. مقاله‌های مرتبط:
دانلود خودکار ویدئوهای دلخواه در یوتیوب پریمیوم ممکن شد آیا یوتیوب پریمیوم می‌تواند از اپل موزیک پیشی بگیرد؟
یوتیوب پریمیوم چیست؟
یوتیوب پریمیوم، یک سرویس پولی در یوتیوب است که خدمات را ازطریق پرداخت اشتراک ماهانه به کاربران ارائه می‌کند. پخش ویدئو بدون نمایش تبلیغات، پخش در حالت آفلاین و از همه مهم‌تر، محتوای ویژه‌ی تولیدشده توسط تولیدکننده‌های اختصاصی یوتیوب، از قابلیت‌‌های سرویس پریمیوم هستند. کاربران با پرداخت ماهانه 11/99 دلار عضو سرویس پریمیوم می‌شوند که شامل سرویس Youtube Music Premium نیز هست.

سیاست و بازاریابی

گوگل در نام‌گذاری سرویس‌ها رویکرد عجیب و بعضا نادرستی دارد. در یوتیوب نیز همین روند دیده می‌شود. به‌عنوان مثال بسیاری از کاربران سرویس یوتیوب رد (ِYoutube Red) را می‌شناسند که تا پیش از سال 2018 به‌عنوان سرویس پولی و اشتراکی یوتیوب شناخته می‌شد. پس از مدتی و با برندسازی مجدد یوتیوب موزیک به‌عنوان سرویس و اپلیکیشن مجزا، بخش اشتراکی به یوتیوب پریمیوم تغییر نام داد. از آنجایی که درحال حاضر سرویس‌های متنوعی تحت برند یوتیوب وجود دارند، در ادامه هریک از آن‌ها را با هزینه و قابلیت‌های وابسته، شرح می‌دهیم: یوتیوب پریمیوم‌ : سرویس اصلی پولی و اشتراکی یوتیوب یوتیوب موزیک : سرویس مجزای استریم موسیقی که با اپلیکیشن اختصاصی، دسترسی رایگان به انواع موسیقی را فراهم می‌کند. یوتیوب موزیک به‌نوعی رقیب اسپاتیفای و اپل موزیک محسوب می‌شود. یوتیوب موزیک پریمیوم : نسخه‌ی اشتراکی و پولی یوتیوب موزیک که با پرداخت ماهانه 9/99 دلار فعال می‌شود. این اشتراک قابلیت‌هایی همچون پخش موسیقی در پس‌زمینه، دانلود و پخش آفلاین و کیفیت بالاتر موسیقی را به کاربر ارائه می‌کند. این اشتراک را می‌توان به‌عنوان بخشی از اشتراک ماهانه‌ی یوتیوب پریمیوم هم دریافت کرد. درحال‌حاضر این سرویس شامل دسترسی به گوگل پلی موزیک هم می‌شود، اما به‌زودی به‌صورت کامل جایگزین آن خواهد شد. یوتیوب تی‌وی : سرویس پخش زنده‌ی تلویزیونی شبیه به Hulu و سرویس‌های دیگر که امکان مشاهده‌ی برنامه‌های تلویزیونی و ضبط DVR به‌کمک سرویس‌های ابری را فراهم می‌کند. یوتیوب کیدز: اپلیکیشن اختصاصی برای کودکان که تنها محتوای مناسب سن آن‌ها ارائه می‌کند. قابلیت‌های یوتیوب پریمیوم، شامل این سرویس هم می‌شود.

سیاست و بازاریابی

کاربران عضو سرویس اشتراکی یوتیوب پریمیوم، قابلیت‌های اضافه‌ای نسبت به کاربران عادی دریافت می‌کنند. در ادامه، این قابلیت‌ها را بررسی می‌کنیم: تماشای محتوا بدون تبلیغات : کاربر یوتیوب پریمیوم، تمامی محتوای موجود در سرویس را بدون تبلیغات مشاهده می‌کند. کاربر با ورود به حساب کاربری گوگل در هر پلتفرم از وب و گوشی هوشمند یا هر دستگاه استریم دیگر مانند Roku، محتوای یوتیوب را بدون تبلیغات مشاهده می‌کند. دسترسی به محتوای اختصاصی یوتیوب : با پرداخت حق اشتراک یوتیوب پریمیوم، به محتوای حرفه‌ای و اختصاصی یوتیوب دسترسی پیدا می‌کنید که عموما توسط تولیدکننده‌های حرفه‌ای این پلتفرم ساخته می‌شوند. پخش در پس‌زمینه : اگر در پلتفرم موبایل از یوتیوب استفاده کنید، حتی پس از جابه‌جایی به اپلیکیشن دیگر یا خاموش کردن نمایشگر هم صدای محتوای سرویس را می‌شنوید. دانلود ویدئوها : می‌توانید ویدئوها و فهرست‌های پخش را دانلود کرده و به‌صورت آفلاین در گوشی هوشمند یا تلبت خود مشاهده کنید. یوتیوب موزیک پریمیوم : همان‌طور که گفته شد، با پرداخت حق اشتراک یوتیوب پریمیوم، به محتوا و تمامی قابلیت‌های یوتیوب موزیک پریمیوم هم دسترسی خواهید داشت. شاید گوگل در آینده، قابلیت‌های بیشتری را به مشترکان پولی یوتیوب پریمیوم ارائه کند. به‌هرحال برای اطلاع از این قابلیت‌ها بهترین راه استفاده از همان سرویس یوتیوب است.

سیاست و بازاریابی

یکی از جنبه‌های کمتر شناخته‌شده‌ی یوتیوب پریمیوم، درآمدزایی برای تولیدکننده‌های محتوا است. اگر کاربری از سرویس‌های مسدودکننده‌ی تبلیغات استفاده کند، اشتراک پریمیوم آن‌چنان کاربردی برای او نخواهد داشت. ازطرفی مسدود شدن تبلیغات، مانع از درآمدزایی تولیدکننده‌های محتوا می‌شود. فراموش نکنید که اکثر تولیدکننده‌های محتوا، درآمد خود را از طریق تبلیغات کسب می‌کنند. یوتیوب پریمیوم، امکانات یوتیوب موزیک پریمیوم را نیز به‌همراه دارد
سرویس یوتیوب پریمیوم به کاربران امکان می‌دهد تا تجربه‌ای بدون تبلیغات از یوتیوب داشته باشند. بااین‌حال درآمدزایی برای تولیدکننده‌ها هم حفظ می‌شود. یوتیوب برای توزیع محتوا، بخشی از مجموع درآمد کسب‌شده از سرویس پریمیوم را بسته به تعداد بازدید کاربران پریمیوم از محتوای یک تولیدکننده، به او پرداخت می‌کند. درنتیجه شما به‌عنوان کاربر پریمیوم، به‌نوعی به تولیدکننده‌های محتوا پول پرداخت می‌کنید. سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ی یوتیوب برای درآمدزایی، باعث می‌شود تا بسیاری از تولیدکننده‌ها شانس کسب درآمد از تبلیغات را نداشته باشد. در عین حال، درآمد اشتراک پریمیوم درصورت بازدید مناسب از ویدئو به آن‌ها هم پرداخت می‌شود. سرویس پریمیوم ارزش دارد؟
در اینجا باید ارزش سرویس یوتیوب پریمیوم را برای کاربرانی که توانایی پرداخت هزینه دارند، بررسی کنیم. اگر به‌صورت منظم از یوتیوب استفاده می‌کنید و خصوصا پلتفرم موبایل یا تبلت را به‌عنوان پلتفرم اصلی برگزیده‌اید، امکاناتی همچون پخش در پس‌زمینه یا دانلود ویدئو، جذاب خواهد بود. درحال‌حاضر کانال‌های متعددی در یوتیوب، محتوای طولانی پخش می‌کنند. کاربران می‌توانند با بهره‌گیری از قابلیت پخش در پس‌زمینه، به‌راحتی به محتوای مورد نظر خود گوش بدهند.

سیاست و بازاریابی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پدر اینترنت به کرونا مبتلا شد

اپل سیستم عامل watchOS 7 را به حالت کودکان مجهز می‌کند

اینتل از تعدیل نیرو صرف نظر کرد

ویژگی Come Together به سرویس پخش آهنگ اپل اضافه شد

گوشی اقتصادی آنر 8A Prime رسما معرفی شد

کرونا برای اولین بار شیب درآمد سالانه گوگل را نزولی می‌کند

اطلاعات منتشر شده از جدیدترین گوشی ZTE

تاریخ معرفی وان پلاس 8 رسما مشخص شد

بررسی لپ‌تاپ جدید مک‌بوک ایر 2020 اپل

تاریخ معرفی آیفون 9 نزدیک است

سامسونگ تولید پنل‌های LCD را کنار می‌گذارد

گوشی‌های جدید آنر 27 فروردین رسما معرفی می‌شوند

رنگ جدید گوشی سامسونگ گلکسی S20 اولترا چیست؟

با موافقت شریعتمداری انجام شد ؛ تمدید اعتبار فعالیت تشکل های کارگری و کارفرمایی منقضی شده

شاکرمی شیوه نامه اجرایی دستورالعمل اداری مشترک برقراری بیمه بیکاری را تشریح کرد

گوگل فروش پیکسل 3 و پیکسل 3XL را متوقف کرد

دست‌درازی اپلیکیشن‌های اندرویدی به گوشی کاربران

سود سالانه هواوی در 2019 با رشدی 5/6 درصدی مواجه شد

تلاش فایرفاکس برای ایجاد احساس امنیت بین کاربران

فیسبوک ویژگی‌های جدیدی برای سرویس استریم زنده خود معرفی کرد

ممانعت از تجمع شهروندان در بوستان ها

سیستم مورد نیاز بازی Gears Tactics

آموزش گل فوق العاده زیبا و تکنیکی در فیفا 20

هواوی به دنبال تغییر ساختار اینترنت است

چیپست کایرین 8205G رسما معرفی شد

قابلیت هایی که اپل واچ سری 6 با خود می آورد

هواوی P40 از قطعات ساخت امریکا استفاده می‌کند

رشد 70 درصدی کاربران پیام‌رسان ویدیویی اسکایپ در بحران کرونا

اجرای طرح غربالگری ویروس کرونا در پالایشگاه ستاره خلیج فارس

کابوس تولیدکنندگان نفت در ماه مارس

تریلر بازی Call of Duty Modern Warfare 2 لو رفت

اقدام جدید واتس‌ اپ برای جلوگیری از افت سرعت اینترنت

اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بحران کرونا؛ گزارش به مردم / محمد شریعتمداری؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

قیمت سبد نفتی اوپک؛ 21 دلار و 66 سنت

ثبت نام بتای خصوصی بازی Valorant آغاز شد

به‌روزرسانی مرورگر اندروید اپرا منتشر شد

مایکروسافت اج به تب‌های جدید مجهز می‌شود

مقایسه عمر باتری گلکسی S20 اولترا با آیفون 11 پرو مکس

تحریم‌های آمریکایی علیه اپلیکیشن‌های ایرانی

تاریخ انتشار بازی No Straight Roads مشخص شد

عرضه‌ به‌روزرسانی‌ها برروی استیم با تاخیر مواجه خواهد شد

جلوس قدرتمندانه هواوی P40 پرو بر تخت سلطنت DxoMark

زیباترین خودرو‌های سال 2020

توزیع یکپارچه، منسجم و منظم سوخت

آپدیت اندروید 10 گلکسی A9 2018 رسما ارایه شد

چطور باتری گوشی یا لپ‌تاپ را کالیبره کنیم؟ ‌

تنوع رنگ جدید وان پلاس 8 پرو مشخص شد

اختلال روتر سرویس‌های گوگل را از دسترس خارج کرد

فناوری جدید افکار فرد را به جملات تبدیل می‌کند

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن 12 فروردین روز جمهوری اسلامی