بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

آزمایش تشخیص آنتی‌بادی ویروس کرونا در خون؛ عامل مبارزه با همه‌گیری جهانی اخبار

آزمایش تشخیص آنتی‌بادی ویروس کرونا در خون؛ عامل مبارزه با همه‌گیری جهانی
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - آزمایش‌ آنتی‌بادی خون برای شناسایی مبتلایان پیشین به کووید 19 این امکان را می‌دهد تا سطح ایمنی در جامعه را اندازه‌گیری کنیم و در زمان مناسب مقررات رعایت فاصله‌ی اجتماعی را برداریم.

تعداد واقعی افراد مبتلا به کووید 19 چقدر است؟ چقدر طول می‌کشد تا بتوانیم با خیال راحت و بدون خطر فاصله‌ی اجتماعی را کاهش دهیم؟ این بحرانی بی‌تکرار است یا با تهدید مکرر و سالانه‌ی همه‌گیری‌های جهانی ویروس کرونا رو‌به‌رو هستیم؟ این‌‌ها سؤالاتی است که دانشمندان سرتاسر جهان با انجام آزمایش‌های سرولوژیک (آزمایش‌های سرمی) سعی می‌کنند پاسخ آن‌ها را پیدا کنند. درواقع با انجام آزمایش‌های سرولوژیک و تشخیص آنتی‌بادی‌های خاص ویروس کرونا در خون افراد جامعه، می‌توان تعداد واقعی افراد دچار این ویروس را مشخص کرد. در ماه‌های آینده، نتایج بررسی پژوهشگران موضوعات زیادی را مشخص خواهد کرد؛ از اینکه جامعه تا کِی باید در حالت تعطیلی باشد تا ارزیابی کارایی واکسن‌های جدیدی که علیه ویروس کرونا طراحی شده‌اند. درحال‌حاضر، Sars-CoV-2، آزمایش سرویس سلامت همگانی (NHS) برای تشخیص ویروس عامل کووید 19، مبتنی‌بر تکنیکی است که واکنش زنجیره‌ای پلیمراز (PCR) خوانده می‌شود. این تکنیک می‌تواند مواد ژنتیکی ویروس را در نمونه‌های گرفته‌شده از بینی یا دهان فرد تشخیص دهد. این روش کارایی بسیار زیادی دارد؛ اما نتیجه‌ی آزمایش فقط زمانی مثبت می‌شود که ویروس هنوز در بدن فرد موجود باشد.

سیاست و بازاریابی

درحال‌حاضر، در کشورهایی نظیر سنگاپور چنین آزمایش‌های سرولوژیکی در مقیاس وسیعی در حال انجام است. در این کشور، انجام این آزمایش‌ها بخشی از برنامه‌ی نظارت ملی است که احتمالا اولین داده‌های جمعیتی را درباره‌ی وسعت شیوع کووید 19 در منطقه‌ای خاص ارائه خواهد داد. مساله‌ی مهمی اکنون پیش روی دولت‌ها و مقام‌های بهداشتی است که به‌دنبال اجرای چنین برنامه‌های نظارتی هستند. در‌حالی‌که آزمایش‌های سرولوژیک بالقوه‌ی فراوانی وجود دارد، سرعت توسعه و عرضه‌ی آن‌ها چنان زیاد است که کسی این فرصت را پیدا نمی‌کند تا این موضوع را بررسی کند که واقعا مقام‌ها آنچه می‌گویند، انجام می‌دهند. اگر آزمایش خاصی معیوب باشد؛ مثلا نتیجه‌ی آن برای بیمارانی نیز مثبت شود که به یکی از شش سویه‌ی دیگر ویروس کرونا دچار شده‌اند، در بهترین وضعیت نتایج حاصل از این آزمایش‌ها بی‌ثمر خواهد بود و در بدترین حالت می‌تواند موجب شود دولت با فرض اینکه مثلا در جامعه ایمنی جمعی وجود دارد، تصمیمات نادرست و مرگ‌باری گیرد. این در حالی‌ است که درواقع ایمنی جمعی وجود ندارد و نتایج آزمایش‌ها به‌‌علت آنتی‌باد‌های ویروس‌های کرونای دیگر مثبت شده است. مراکز متعددی مشغول بررسی این موضوع هستند که کدام‌یک از این آزمایش‌ها کارایی دارد. الیتزا تیل ، مدیر بخش میکروب‌شناسی بالینی کلینیک مایو در روچستر، نیز با همکاری گروهش مشغول همین کار است. او می‌گوید: مقاله‌های مرتبط:
ویروس کرونا چیست؟ علائم بیماری، نحوه انتقال و روند شیوع همه‌گیری ویروس کرونا در ایران از نگاه آمار و ارقام کیت تست ویروس کرونا چگونه کار می‌کند؟
این موضوع شگفت‌آور است که می‌بینیم تعداد زیادی آزمایش سرولوژیک از هر جایی پیدا می‌شوند. علاوه‌بر اطمینان از این امر که نتیجه‌ی این آزمایش‌ها به‌اشتباه به‌‌علت بیماری‌های دیگر مثبت نمی‌شود، از این مسئله نیز مطمئن می‌شویم که آن‌ها واقعا می‌توانند کووید 19 را تشخیص دهند. در این زمینه، یکی از مشکلات دسترسی به کیت‌ها است که به‌‌دلیل ممنوعیت حمل‌و‌نقل رخ داده است. پروازهای زیادی انجام نمی‌شود. در‌ حال‌ ارزیابی یک روش از آمریکا و دو روش از اروپا و دو روش از چین هستیم. چنین آزمایشی لازم است؛ بنابراین، وقتی موردی را شناسایی کنیم که مفید باشد، آن را پیشنهاد می‌کنیم. تیل به‌ویژه نگران ظهور آزمایش‌های سرولوژیکی است که این کارایی را ندارند و برخی شرکت‌ها آن‌ها را عرضه می‌کنند. ماه گذشته، ویروس‌شناسان در ووهان مدعی شدند آزمایش سرولوژیکی‌ای توسعه داده‌اند که می‌تواند در 15 دقیقه، کووید 19 را تشخیص دهد. تیل می‌گوید چنین ادعاهایی گمراه‌کننده است؛ زیرا از زمان آغاز عفونت، 8 تا 11 روز طول می‌کشد تا در بدن فرد آنتی‌بادی‌هایی علیه ویروس ساخته شود. او می‌گوید: آزمایش‌های سرولوژیک بسیاری عرضه می‌شود که تولیدکنندگان آن می‌گویند می‌تواند در محل مراقبت از بیمار استفاده شود. بااین‌حال شاید با چنین تأخیر زمانی، دیگر نخواهید از این آزمایش‌ها در بیماران مبتلا به وضعیت حاد استفاده کنید که علائم بیماری آن‌ها آغاز شده است. این روش بیشتر روشی گذشته‌نگر است و باید مطمئن شویم کاربرد درنظر‌گرفته‌شده برای آزمایش به‌روشنی برای پزشکان بیان شده است. دانشمندان معتقدند وقتی آزمایش‌های سرولوژیک دقیق شناسایی شود، یکی از اقدامات اولیه باید استفاده از آن‌ها برای غربالگری افرادی باشد که نقش‌های حیاتی در جامعه دارند و باید سطح ایمنی آن‌ها اندازه‌گیری شود؛ مانند کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی. مارک لیپسچ ، استاد اپیدمیولوژی دانشکده‌ی بهداشت عمومی هاروارد می‌گوید: آن افراد سپس می‌توانند به‌طورایمن و بدون ترس از عفونت مجدد، وظایف ضروری خود را در جامعه انجام دهند. اولین و شاید مهم‌ترین مسئله همین است.

سیاست و بازاریابی

از دست دادن حس بویایی؛ علامت احتمالی ابتلا به ویروس کرونا ویروس کرونا چگونه موجب مرگ می‌شود؟ ویروس کرونا چینی می‌تواند پیش از ظهور علائم در فرد آلوده منتقل شود
سال آینده، ده‌ها هزار نفر در سرتاسر بریتانیا و کشورهای دیگر احتمالا در دوره‌ای چندماهه باید به‌طورمکرر آزمایش سرولوژیکی دهند تا مشخص شود در آینده با شیوع‌های دیگری از کووید 19 رو‌به‌رو خواهیم شد یا تهدید فروکش کرده و ویروس برای چنددهه خفته باقی خواهد ماند. این امر به‌نوبه‌ی خود روی زمان توقف جداسازی و بازگشت مردم به روال عادی زندگی تأثیر می‌گذارد. لیپسچ بر این باور است که برای ارزیابی دقیق به حدود هزار آزمایش در هفته نیاز است که در بخش‌های مختلف کشور انجام شود. او می‌گوید: این تعداد آزمایش تصویری کلی دراختیارتان قرار می‌دهد؛ اما برای درک کامل تجمع ایمنی، ممکن است نیاز باشد میلیون‌ها نفر آزمایش شوند. این کار زحمت زیادی می‌طلبد؛ ولی ازآنجاکه برای حفظ عملکرد جامعه موردنیاز است، بسیار ارزشمند است. در‌این‌میان، همان‌طورکه انتظار برای داروهای جدید کووید 19 ادامه دارد، آزمایش سرولوژیک می‌تواند برای شناسایی افرادی استفاده شود که از ویروس بهبودی حاصل کرده‌اند. ممکن است از این افراد خواسته شود خون خود را به‌عنوان درمانی اضطراری برای افراد سال‌خورده و آسیب‌پذیر به‌شدت بیمار اهدا کنند. این ایده‌ی درمانی برای درمان عفونت‌های شدید به زمان شیوع آنفلوانزای اسپانیایی، یعنی بیش از یک قرن پیش بازمی‌گردد. تیل می‌گوید: سرولوژی می‌تواند برای شناسایی افراد دارای سطوح بالای آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده استفاده شود که می‌توانند ویروس را از بین ببرند. پلاسمای آن‌ها آزمایش و جمع‌آوری و برای بیماری‌هایی مانند HIV و هپاتیت غربالگری می‌شود و سپس برای بیماران به‌کار برده خواهد شد. ایده این است که آنتی‌بادی‌های یادشده می‌توانند به‌سرعت وارد عمل شوند و ویروس را در افراد بیمار از بین ببرند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روسیه: قیمت کنونی نفت به نفع هیچ کشوری نیست

پوتین خواستار همکاری تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان برای حل بحران بازار نفت شد

نماینده تولیدکنندگان نفت تگزاس با وزیر انرژی روسیه گفت‌وگو کرد

روسیه برنامه‌ای برای افزایش تولید نفت ندارد

عمان از پادرمیانی واشینگتن برای مذاکره درباره ثبات بازار نفت استقبال می‌کند

اجرای ضوابط طرح سلامت اجتماعی مجتمع‌های مسکونی پر جمعیت در کیش

کرملین: مذاکره‌ای بین مسکو و ریاض در جریان نیست

ریاض و مسکو درباره کاهش روزانه 15 میلیون بشکه‌ نفت توافق می‌کنند

بازی Sea of Thieves بر روی استیم منتشر خواهد شد

راهکار مشتری‌مدارانه‌ بتسدا در خصوص Fallout 76

چه شرکت‌هایی نمایشگرهای پرچم‌داران جدید هواوی را تولید می‌کنند؟

بازی موبایلی Game of Thrones برای طرفداران «بازی تاج و تخت» منتشر شد

ترامپ بین عربستان و روسیه پا در میانی می‌کند

شوک به بازار نفت زنجیره‌های عرضه جهانی را تحت تاثیر می‌گذارد

عربستان خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده اوپک پلاس شد

شیائومی به دنبال گوشی با دوربین 144 مگاپیکسلی!

بازی Totally Reliable Delivery Service رایگان در دسترس قرار گرفت

توییتر هشتگ ویژه‌ای ایجاد کرد

کنفرانس‌های مایکروسافت، آنلاین برگزار خواهند شد

دستبند هوشمند ردمی از راه می‌رسد

دومینو افشای اطلاعات ایرانی‌ها به سازمان ثبت احوال رسید

کمک 100 میلیون دلاری سونی برای مقابله با کرونا

هشدار! این آپدیت شما را به دردسر می‌اندازد

فیسبوک مسنجر روی سیستم عامل‌های مک و ویندوز عرضه شد

سامسونگ به کرونایی‌ها گوشی می‌دهد

فناوری 5G مصرف باتری گوشی‌ را چقدر بالا می‌برد؟

استانداردهای بالای خدمات در راستای کنترل ویروس کرونا در کیش

پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم "

پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم " ؛ فاصله گذاری اجتماعی فرصتی برای درک جهان متفاوت معلولین عزیز برای همه ماست/ با شناخت جهان معلولین همه بدنبال بهبود وضعیت آن ها باشیم

کارگردان بازی Gears 5 استعفا می‌دهد

معرفی 5 گوشی میان رده که ارزش خرید بالایی دارند

چرا ریمستر Call Of Duty: Modern Warfare 2 بخش چند نفره ندارد؟

بنچمارک گلکسی نوت 20 پلاس 5G منتشر شد

کدام گوشی‌های هواوی و آنر آپدیت رابط کاربری EMUI 10.1 را دریافت می‌کنند؟

گزارش مالی سال 2019 هواوی منتشر شد

اطلاعات ثبت احوال هک نشده است

آمار جدید از بازیکنان عنوان‌های Mass Effect ارایه شد

برخورد قانونی با متخلفان مصوبات شورای سلامت کیش

تقدیر از اقدامات کیش در پیشگیری و درمان بیماری کووید 19

کمک 500 هزار دلاری صندوق توسعه اوپک برای مقابله با کرونا در ایران

در انتظار روبان قرمز

قیمت سبد نفتی اوپک وارد کانال 16 دلار شد

تشریح تازه‌ترین اقدام‌های بهداشت و درمان نفت برای مقابله با کرونا

بازی Scalebound احیا نمی‌شود

اقدام خیرخواهانه D-Wave برای مهار کرونا

مسابقه جدید بازی NBA 2K20 با حضور ستارگان NBA برگزار می‌شود

کرونا توسعه شبکه 5G را در جهان عقب انداخت

نگاهی به فناوری کیسه‌های هوا و روند تکامل آن‌ها

عوامل کاهش‌دهنده‌ی قدرت خودرو چیست؟

شریعتمداری درگذشت برادر نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر را تسلیت گفت