بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

شهرداران رم و تهران تجربیات خود درباره کرونا را به اشتراک گذاشتند

شهردار تهران: تحریم شرایط ایران برای مقابله با کرونا را سخت تر کرد/شهردار رم: تراژدی کرونا از شهر برشا شروع شد شهرداری تهران

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - شهرداران تهران و رم تجربیات خود در مقابله با کرونا را به صورت مجازی و ویدئوکنفرانس از طریق اسکایپ به اشتراک گذاشتند.

به گزارش شهرنوشت پیروز حناچی - شهردار تهران - در دیداری مجازی با ویرجینا راجی - شهردار رم - و با حضور جوزپه پرونه - سفیر ایتالیا در ایران - گفت: روزهای سختی است که همه طی می کنیم. بحران کرونا نشان داد که جهان محدود به مرزهای جغرافیایی کشورها نیست. ما در ایران از حدود بیش از یک ماه پیش درگیر ویروس کرونا شدیم و این بیماری در پایتخت و شهرهای بزرگ کشور به وجود آمده است. خوشبختانه در خیلی از مناطق مثل قم، گیلان و مازندران این بیماری تحت کنترل در آمده ولی هنوز در بعضی کلانشهرها به اوج این بیماری نرسیده ایم و خوشحال می شوم از تجربیات ایتالیا در این زمینه مطلع شویم و بدانیم چه تجربه جدیدی در کنترل کرونا دارید.
حناچی افزود: در شهرداری تهران تلاش کردیم با کاهش جدی سفرهای غیر ضروری و ارائه خدمات اینترنتی و ارسال پیام های خاص برای افرادی که در سطح شهر حضور دارند و برخی اقدامات اجرایی دیگر ایجاد فاصله اجتماعی بین شهروندان و قطع زنجیره انتقال بیماری را دنبال کنیم.
او ادامه داد: همچنین در کشور ما این بحران همزمان با سال جدید و نوروز شد و به همین دلیل تلاش کردیم سفرهای بین شهری کم شود و همان سیاست ایجاد فاصله بین شهروندان و قطع زنجیره انتقال دنبال شود.
در ادامه حناچی گفت: ما شاعری به نام سعدی داریم که شخصیتی جهانی است در قرن هفتم خورشیدی که گفته
بنی آدم اعضای یک پیکرند / که در آفرینش ز یک گوهرند / چون عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضوها را نماند قرار / تو کز محنت دیگران بی غمی / نشاید که نامت نهند آدمی. او گفت: ما در شرایطی وارد بحران کرونا شدیم که تحریم سنگینی را پشت سر می گذاریم و یکی از دلایلی که اساسا شاید قدری دیرتر کرونا در کشور ما شناسایی شد تحریم بود. کمبود کیت های آموزش و آزمایشگاههای تشخیص شرایط ما را سخت کرده بود. در ابتدا تنها دو آزمایشگاه داشتیم که می توانستند کرونا را تشخیص دهند اما هم اکنون تعداد این آزمایشگاه ها به 50 مورد رسیده است.
به همین خاطر سایتی را وزارت بهداشت ما برای کسانی که سالم بودند و یا علائم داشتند تشکیل داد و با شناسایی موارد ابتلا مشکوک و سالم و آنها که در مجاورت افراد مبتلا بودند این کار را دنبال کردند. بیش از 58 میلیون نفر در این سایت تا الان ثبت نام کرده اند و همکاران وزارت بهداشت ما افراد دارای علائم را بعد از ثبت نام راهنمایی می کنند و آنها که لازم است را به بیمارستان ها هدایت می کنند. همچنین ما تلاش زیادی برای افزایش ظرفیت بیمارستان ها در بخش آی سی یو انجام دادیم. مثلا در یکی از بیمارستان های اصلی تهران تنها در مدت کوتاهی 350 تخت آی سی یو اضافه شد.
لازم است بگویم ما هم اکنون با دو کرونا می جنگیم یکی با بیماری کرونا و یکی هم با کرونای تحریم.
حناچی به تعطیلی مراکز مذهبی در ایران اشاره کرد و گفت: اتفاق نادری در کشور ما افتاد و شاید در تاریخ معاصر تمامی مراکز مذهبی ما تعطیل شد. مثلا در مشهد، حرم امام رضا که در لحظات تحویل سال شاهد 1.5 میلیون نفر بود تعطیل شد همچنین در قم و شیراز هم این اتفاق افتاد افتاقی که در کشور ما ساده نبود و همچنین در مورد دفن اجساد با این نکته ما هم مواجه بودیم مشایعت حداقلی و یا دفن تنهایی متوفیان ناشی از کرونا ما بخش ایزوله ای برای دفن اجساد درست کردیم.
حناچی هم در ادامه گفت: ما هم برای این افراد گرمخانه هایی داریم که بیشتر در فصل های سرد سال آنجا زندگی می کنند این مکان ها به خصوص در این روزها به شکل ویژه ضدعفونی می شود ما همین طور در تمامی ناوگان حمل و نقل عمومی و ایستگاه ها و معابر شهری را ضدعفونی می کنیم هر چند میزان استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی به شکل محسوسی کاهش یافته است.
شهردار تهران ابراز امیدواری کرد که با بهتر شدن شرایط تفاهمنامه خواهر خواندگی تهران و رم امضا شود.
/ روایت شهردار رم از نحوه شیوع کرونا در ایتالیا
در این دیدار ویرجینیا راجی شهردار رم هم گفت: من هم خوشحالم که به لحاظ آرمانی همه باهم هستیم چون شما به درستی اشاره کردید که مرزها از بین رفته اند و همه در یک قایق هستیم. از یک ماه پیش توسط تدابیری که از سوی دولت اتخاذ شد مبارزه با این ویروس را شروع کردیم که اول از شمال ایتالیا شروع شد و بعد به جنوب سرایت کرد. وقتی شروع کردیم برخی مراکز تجمع و سواحل را بستیم آن زمان هیچ کس هنوز به وخامت اوضاع پی نبرده بود و این تراژدی از شهری به نام برشا شروع شد و ما در آنجا با جنازه های زیادی مواجه شدیم که ارتش آنها را جمع می کرد. این یک تراژدی بسیار عظیم بود که می دیدیم مردم نمی توانند جنازه عزیزان خود را با احترام دفن کنند. آنجا بود که مردم رم به عمق فاجعه پی بردند.
راجی ادامه داد: دو دستورالعمل را دنبال کردیم یکی تعطیلی پارک ها و سواحل و دیگری تدبیر برای بهداشت و غذای مردم. هم اکنون مردم به هیچ نحو جز به دلیل کار ضروری و یا خرید مایحتاج بهداشتی حق خروج از خانه ندارند و پلیس آنها را کنترل می کند.
او افزود: ما همزمان با خدمات آنلاین و تفریحاتی مانند بازدید آنلاین از موزه ها و نیز آموزش دانش آموزان در شبکه های مجازی مردم را به ماندن در خانه تشویق می کردیم تا بتوانیم روند رشد بیماری را کنترل کنیم در این راه حتی به خانواده هایی که رایانه نداشتند رایانه دادیم تا بتوانند کارهایشان را اینترنتی انجام دهند.
به گفته ویرجینیا راجی شهردار رم: در ایتالیا برخی که تست کرونایشان مثبت شده است در خانه قرطنیه شده اند و فقط آنها که مشکل تنفسی دارند به بیمارستان منتقل می شوند و دولت به افراد در قرنطینه مایحتاجشان را می دهد تا مجبور به خروج از خانه نشوند. همچنین دولت با استفاده از روانشناسان راه های تحمل تنهایی در خانه و زندگی در قرنطینه را آموزش می دهد تا بتوانند راحت تر با این شرایط کنار بیایند.
شهردار رم به ضدعفونی معابر شهری اشاره کرد و گفت: ما همین کار را در سطح شهر انجام دادیم و ضدعفونی هر روزه داریم همچنین سعی کردیم که این را در سطح بسیار وسیع کاهش دهیم میزان استفاده مردم از ناوگان حمل و نقل شهری در ایتالیا بسیار کاهش یافته است و با وجود این که همواره مردم را تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی می کردیم اما هم اکنون به دلیل شیوع کرونا سعی کرده ایم با رویه های اشتراک ماشین و عدم دریافت پول از پارکینگ ها و حذف طرح های شهری این طوری به مردم کمک کردیم تا از ماشین های خودشان استفاده کنند.
راجی در ادامه با اشاره به افراد بی خانمان در شهرهای این کشور گفت: در شهر برای افراد بی خانمان مکان هایی برای سکونت و حفظ سلامتی شان درست کرده ایم.
ستایش سفیر ایتالیا از سیستم بهداشت و درمان ایران
در ادامه جوزپه پرونه سفیر ایتالیا هم گفت: درست است که تهران یکی از بزرگترین شهرهایی است که تحت تاثیر کرونا ویروس بود ولی از نزدیک شاهد که به کارگیری سیستم بهداشتی با کفایت و کارآمد ایران بودیم و در داخل خود سفارت مورد ابتلا داشتیم که از طریق تست شناسایی کردیم و از نزدیک کارآمد بودن سیستم بهداشت ایران را به رسمیت بشناسیم.
سفیر ایتالیا در پایان اعلام کرد که افتتاح باغ کامرانیه ایتالیا به دلیل بحران کرونا به روزهای آینده موکول شده است و شهردار تهران هم با استقبال از افتتاح این باغ گفت: در اولین فرصت از این باغ بازدید خواهم کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ریلمی 6s دویست یورویی معرفی شد

ساختاری جدید به بازی The Division 2 افزوده می شود

فعال سازی ترجمه خودکار صفحات وب در مرورگر اج مایکروسافت

بازیابی اطلاعات سیم ‌کارت واگذار شده چگونه است؟

گوگل در حال کار روی امکان خرید صوتی به وسیله دستیار خود است

نسخه PSVR بازی Dreams در دست ساخت قرار دارد

سیستم مورد نیاز شبیه ساز پرواز مایکروسافت

چیپ امنیتی جدید سامسونگ برای محافظت از موبایل معرفی شد

پای گوشی LG Velvet به بازار اروپا رسید

شایعات جدید در‌مورد کیبورد‌های اپل

مدیرعامل سابق HTC به‌زودی هدست واقعیت مجازی رونمایی می‌کند

کامپیوتر آل این وان HP با ادعای قدرتمندترین محصول بازار رونمایی شد

طراحی‌ اولیه نسل بعدی گلکسی فولد منتشر شد

ردمی ایربادز S با قیمت 24 دلار رونمایی شد

توهم توطئه آمریکایی‌ها گریبانگیر بیل گیتس شد

عوامل مؤثر بر عمر باتری را بشناسید

تعطیلی مدارس در بلندمدت چه تأثیری بر کودکان می‌گذارد؟

ردمی بوک 13 و 14 و 16 اینچی رونمایی شدند

لپ تاپ های 14 و 15 اینچ ZBook Firefly اچ پی رونمایی شدند

معرفی برنامه AR Cut & Paste | هرچیزی را که می‌خواهید با گوشی خود برش بزنید و بچسبانید!

آپدیت اندروید 10 برای وان پلاس 5 و 5T دردسترس قرار گرفت

ردمی ایربادز S با عمر باتری 4 ساعته و قیمت 24 دلاری رونمایی شد

اپلیکیشن‌های ایرانی برتر سازگار با فروشگاه اپ گالری هواوی کدام‌اند؟

کامپیوتر آل این وان HP EliteOne 800 G6 با ادعای قدرتمندترین محصول بازار رونمایی شد

توانایی ثبت ضربان قلب و سطح اکسیژن خون به ایرپادزهای آینده اپل می‌آید؟

شریعتمداری : همکاران درشرکت ملی نفتکش و کشتیرانی خط شکن دریاها درمقابله با قلدری نظام سلطه هستند

رونمایی از نسل جدید لپ‌تاپ‌های ردمی بوک با پردازنده‌های AMD

معرفی اولین تلفن هوشمند مجهز به تراشه اگزینوس 880 SoC

فصل جدید بازی شرلوک هولمز سال آینده وارد بازار می‌شود

امکان غیرفعال‌کردن انیمیشن اسکنر اثرانگشت در سری گلکسی S20

احتمال اضافه شدن حالتی مشابه به Underground Survival به بازی The Division 2 وجود دارد

چهار ویژگی جدید در جیمیل که باید از آن ها باخبر باشید

ایرپادز آینده اپل احتمالا دارای قابلیت پایش وضعیت سلامتی فرد خواهد بود

ممکن است هواوی ساعت هوشمندی با برند میت معرفی کند

مدیرعامل سابق HTC در شرکت جدیدش به‌زودی هدست واقعیت مجازی رونمایی می‌کند

سفارش آنلاین گل با گل بازار

مؤثر‌ترین آپشن‌های ایمنی خودرو کدام‌اند؟

تاریخ عقدنامه ازدواج فرزندان برای دریافت وام ازدواج از اول فروردین 98 محاسبه می شود

روسیه در فروش نفت به چین گوی سبقت را از سعودی‌ها ربود

با سیستم مانیتورینگ سلامت کودک خود را تضمین کنید

لپ‌تاپ‌های سامسونگ با صفحه نمایش QLED عرضه می‌شوند

امکان غیرفعال‌کردن انیمیشن اسکنر اثرانگشت در جدیدترین به‌روزرسانی سری گلکسی اس 20 مهیا شد

سرفیس دوئو تجربه‌ای بهبودیافته از قلم لمسی ارائه خواهد داد

بررسی عوامل مؤثر بر عمر باتری

ردمی 10X 4G رسما معرفی شد

نام عجیب فرزند ایلان ماسک عجیب‌تر شد!

گوشی جدید HTC با فناوری 5G در تایوان از راه خواهد رسید

موتورولا گوشی تاشو Razr 2 را با چه شرایطی روانه بازار می‌کند؟

هواوی ظاهرا به دستاورد بزرگی در فناوری آنتن‌های 5G دست پیدا کرده است

سامسونگ تراشه امنیتی جدیدی برای گوشی‌های هوشمند طراحی کرد