سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

تداوم تلاش شرکت‌های گاز استانی برای گازرسانی شهری و روستایی وزارت نفت

تداوم تلاش شرکت‌های گاز استانی برای گازرسانی شهری و روستایی
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - گازرسانی شهری و روستایی در استان‌های کشور با وجود شیوع ویروس کرونا و مشکلات ناشی از تحریم‌ها توسط شرکت‌های گاز استانی تداوم دارد.

اتصال بیش از یک میلیون واحد مسکونی آذربایجانی غربی به شبکه گاز
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، علیرضا شیخی، مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی در این باره گفت: با ادامه فرآیند گازرسانی به روستاها و شهرها، تعداد واحد مسکونی برخوردار از گاز طبیعی در استان آذربایجان غربی از یک میلیون و 112 هزار واحد گذشت و از ابتدای امسال تاکنون، به 4 هزار و 584 واحد مسکونی گازرسانی شده است.
وی ادامه داد: در همین بازه زمانی، هزار و 804 مورد انشعاب نصب و 4 هزار و 382 مشترک جدید به مشترکان شرکت گاز اضافه و 280 کیلومتر شبکه گاز طبیعی اجرا شده است تا مجموع شبکه اجراشده در استان به رقم 15 هزار کیلومتر برسد.
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی تصریح کرد: تعداد مشترکان گاز استان نزدیک به مرز یک میلیون مشترک رسیده و مأموریت ما ادامه روند گازرسانی به روستاها و سه شهر محروم از گاز طبیعی و همچنین حفظ جریان پایدار گاز طبیعی این مشترکان است.
نصب ببش از 14 هزار انشعاب جدید در گیلان تا پایان امسال
حسین اکبر، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان نیز با بیان اینکه این شرکت در بهار سال 99 بیش از 81 کیلومتر عملیات شبکه‌گذاری گاز را به انجام رسانده است، اظهار کرد: بیش از 90 درصد از این مقدار متعلق به گازرسانی در مناطق روستایی است که نشان از توجه ویژه شرکت گاز برای بهره‌مندی همه روستاییان از نعمت گاز دارد.
وی همچنین از نصب 2 هزار و 50 انشعاب گاز در سه ماهه نخست امسال در استان خبر داد و گفت: از این مقدار بیش از 72 درصد در مناطق روستایی و مابقی مربوط به حفرات خالی شهرها است. از سویی با شبکه‌گذاری انجام‌شده در بهار امسال، مجموع طول شبکه گاز در گیلان به حدود 21 هزار و 100 کیلومتر رسیده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین با بیان اینکه با نصب این تعداد انشعاب در سال 99، مجموع انشعاب‌های گاز در استان گیلان به بیش از 597 هزار انشعاب افزایش یافته است، تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، تا پایان امسال بالغ بر 14 هزار انشعاب دیگر در مناطق مختلف استان نصب خواهد شد.
اکبر یادآور شد: هم‌اکنون شبکه و انشعاب‌های گاز به اقصی نقاط استان گسترش یافته و این مسئله لزوم نگهداری و بازرسی مستمر تأسیسات گاز را بیش از پیش ضروری می‌کند.
رشد 65 درصدی گازرسانی به صنایع لرستان در بهار 99
کرم گودرزی، سرپرست شرکت گاز استان لرستان نیز از ایجاد زیرساخت‌های لازم برای جایگزینی گاز طبیعی با سوخت‌های مایع به میزان 220 هزار مترمکعب در ساعت با گازرسانی به نیروگاه خرم‌آباد و سایر صنایع استان در سه ماهه نخست امسال و رشد 65 درصدی گازرسانی به صنایع لرستان خبر داد.
وی افزود: با توجه به اینکه گازرسانی به صنایع و نیروگاه‌ها نقش عمده‌ای در جهش تولید و حفظ محیط زیست و سرمایه‌های ملی دارد، گازرسانی به بیش از 241 واحد صنعتی در دستور کار امسال شرکت گاز استان لرستان قرار گرفته است.
سرپرست شرکت گاز استان لرستان همچنین گفت: تاکنون گازرسانی به 60 واحد صنعتی استان لرستان انجام و شاخص حجم گاز جایگزین در صنایع نسبت به پارسال افزایش چشمگیری داشته است.
گودرزی نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد را از مهم‌ترین واحدهای صنعتی گازدار شده در این استان دانست و اظهار کرد: از دیگر موارد مهم، می‌توان به تلمبه‌خانه شهید سیفی‌آسار، توسعه شهرک صنعتی شماره 2 خرم‌آباد و شرکت عظیم‌خودرو اشاره کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره گازرسانی به روستاها گفت: گازرسانی به روستاها از عوامل بسیار مهم در توسعه رفاه، مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها، ایجاد اشتغال و افزایش تولید است؛ ضریب نفوذ گازرسانی جمعیت واجد شرایط روستایی استان لرستان 88 درصد است که پیش‌بینی می‌شود تمامی 2 هزار و 362 روستای واجد شرایط استان تا پایان سال 1401 از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند و استان لرستان به‌عنوان استان سبز معرفی شود.
جهش گازرسانی به شهرستان مراغه
سیدرضا رهنمای توحیدی، مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در بازدید از اجرای پروژه‌های گازرسانی در شهرستان مراغه با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه، اظهار کرد: گازرسانی به 42 روستای این شهرستان در دست اجرا است که از این تعداد 20 روستا در هفته دولت، ‌14 روستا در دهه فجر امسال و 8 روستا نیز تا پایان کار دولت به شبکه گاز طبیعی متصل خواهد شد.
وی درباره گازرسانی به بخش‌های صنعتی گفت: گازرسانی به محور صنعتی و شهرک صنعتی مراغه تا پایان امسال تمام می‌شود و متقاضیان این بخش از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی یادآور شد: در راستای حفظ پایداری و بالانس شبکه گاز شهری، اجرای 12 کیلومتر خط تغذیه نیز در دستور کار شرکت قرار گرفته است.
بهره‌مندی بیش از 99 درصد بوئین میاندشت از نعمت گاز
سیدمصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، از بهره‌مندی بیش از 99 درصد جمعیت روستایی شهرستان بوئین میاندشت از گاز طبیعی خبر داد و گفت: هم‌اکنون 100 درصد جمعیت شهری این شهرستان گازدار شده‌اند و بوئین میاندشت در زمره شهرهای سبز استان قرار دارد.
وی با ارائه گزارشی از وضعیت گازرسانی در سطح شهرستان بوئین میاندشت، با اشاره به بیش از 9 هزار و 800 مشترک در سطح این شهرستان، گفت: مصرف گاز این شهرستان حدود 38 میلیون مترمکعب در سال است که 71 درصد آن معادل 27 میلیون مترمکعب در بخش خانگی مصرف و مابقی در بخش صنعت و عمومی توزیع می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینکه میزان شبکه‌گذاری در سطح این شهرستان از نظر گازرسانی بالغ بر 630 کیلومتر است، افزود: 572 کیلومتر شبکه توزیع گاز و 58 کیومتر شبکه تغذیه در این شهرستان اجرا شده است.
علوی با اشاره به خدمات غیرحضوری اداره گاز بوئین میاندشت و سامانه‌های اینترنتی، پیامکی و طرح حذف قبوض کاغذی گفت: شماره همراه همه مشترکان سطح شهرستان جمع‌آوری و در سیستم ثبت شده و قبوض به‌صورت پیامکی برای مشترکان گاز این شهرستان ارسال می‌شود.
گازدار شدن مناطق بالادست تنکابن استان مازندران تا سال 1400
جعفر احمدپور، مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران نیز در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه گازرسانی به مناطق 2 هزار و 3 هزار شهرستان تنکابن، گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام‌شده، گازرسانی به این مناطق تا سال آینده تکمیل می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد. فاز نخست این پروژه در حال اتمام است و تنها 300 متر از آن باقی مانده که تا یک هفته آینده به اتمام خواهد رسید و این فاز برای مرحله تست آماده می‌شود.
وی با بیان اینکه خطوط انتقال گاز این پروژه‌ها باید تا قبل از فصل سرما به اتمام برسد، افزود: در قسمت بالادست به طول 13 کیلومتر به لحاظ سختی مسیر، در اجرا با مشکلاتی مواجه هستیم که با نشست‌هایی که درباره آن برگزار می‌شود، این مشکلات برطرف خواهد شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران همچنین با بیان اینکه گازرسانی در 9 منطقه غرب استان در حوزه شهری 100 درصد و در حوزه روستایی 94.5 درصد انجام شده است، تصریح کرد: برای لوله‌گذاری مسیر جاده الموت هم برنامه‌ریزی لازم صورت گرفت و قرار شد هفته آینده پیمانکار این پروژه به منطقه اعزام شود.
احمدپور افزود : اکنون 99.8 درصد جمعیت شهری و 94 درصد جمعیت روستایی مازندران از مزایای گازرسانی بهره‌مند هستند.
استان مازندران حدود 3 میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد که 57 درصد آنها در 60 نقطه شهری و 43 درصد دیگر در بیش از 3 هزار روستا و آبادی سکونت دارند. شهرستان 170 هزار نفری تنکابن هم در حوزه جغرافیایی غرب مازندران واقع است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازی Halo Infinite رسماََ با تاخیر مواجه شد

گوشی‌های اندرویدی به شبکه شناسایی زلزله تبدیل می‌شوند

امضای قرارداد کارگردان سرشناس هالیوودی با اپل

رفع مشکل اتصال بلوتوث در ویندوز 10

نباید به مشکلات شهر اضافه شود

3 انتصاب در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

فاز دوم پروژه مدیریت دانش در ملی حفاری کلید خورد

میز فروش بورس انرژی آماده عرضه انواع فرآورده‌ هیدروکربوری می‌شود

پیش‌ثبت‌نام نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت آغاز شد

نفت در لالی استخر سرپوشیده ساخت

شیائومی می 10 پرو آپدیت MIUI 12 را دریافت کرد

هواوی در پی رونمایی از لپ‌تاپی با نمایشگر تمام‌ صفحه‌ شناور

کاربران قربانی اعلان جنگ اپل به صنعت بازی

ردمی K30 اولترا معرفی شد؛ نمایشگر 120 هرتزی و چیپست دیمنسیتی 1000 پلاس

شیائومی از Mi TV LUX OLED رونمایی کرد؛ اولین تلویزیون شفاف تولید انبوه دنیا

تنوع زیستی ایران یک ثروت ملی و خدادادی است

گوشی‌های اندرویدی به شبکه جهانی تشخیص زلزله تبدیل می‌شوند

قیمت طلای سیاه اندکی افزایش یافت

به‌کارگیری نیروهای بومی؛ اولویت طرح‌های توسعه‌ای غرب کارون

قیمت انواع دوربین‌های‌ عکاسی نیکون در بازار

اتحاد غول‌های فناوری علیه تصمیم ترامپ

فیسبوک با هدف افزایش فعالیت‌های تجاری یک گروه مالی تشکیل داد

پرستار مجازی گوگل از راه می‌رسد!

حذف بیش از 22 میلیون پست ممنوع در فیس‌بوک

پایان جهان؟ مچالگی، انجماد یا واپاشی

تبدیل اسکنر اثر انگشت اپتیکال Mi 9T به دوربین تنها با یک اپ

هواوی لپ تاپی با نمایشگر تمام‌صفحه شناور رونمایی می‌کند

تلویزیون شفاف 55 اینچی شیائومی رونمایی شد

انسان برای کسب توانایی خواندن، بخش مهمی از مغز را بازیابی کرده است

تلویزیون شیائومی Mi TV LUX OLED رسما معرفی شد

سوتی های جالب کمپانی های بزرگ در مراسم رونمایی از محصولاتشان

امتیاز DxO شیائومی M10 Ultra منتشر شد: صدر برای شیائومی

عنوان Cyberpunk 2077 تاکید زیادی برروی محیط تخریب‌پذیر دارد

قابلیت امنیتی جدید برای گوشی‌های سامسونگ

منتظر حسگر اثرانگشت متفاوتی از هواوی باشید

بهترین اپلیکیشن های ورزش در خانه برای دوران قرنطینه

چرا مصونیت دربرابر برخی بیماری‌ها همیشگی است؟

می 10 اولترا شیائومی با شارژ 120 واتی، زوم 120 برابری و نمایشگر 120 هرتزی رونمایی شد

دوربین شیائومی می 10 اولترا رکوردشکنی کرد و به صدر رده‌بندی DxOMark رفت

بلوار استاد معین یک خیابان اجتماعی است

افزایش 25 درصدی و صرفه جویی 200 میلیارد تومانی آسفالت

مشخصات گوشی جدید ویوو آشکار شد

بررسی اولیه گلکسی نوت 20 و نوت 20 اولترا

بازگشت «گوگل مپس» به اپل واچ

مایکروسافت دیگر از این اصطلاح استفاده نخواهد کرد

اتصال اینترنت در روستاها برای آموزش مجازی

گوگل پیکسل 5 رویت شد؛ منتظر گوشی پرچمدار نباشید

بازی DIRT 5 تاخیر خورد

شیائومی 10 سالگی خود را با معرفی پرچم‌دار جدیدش گرامی داشت

ردمی K30 اولترا رسما معرفی شد

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی