سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

گزارش مالی فصل دوم AMD در سال 2020 منتشر شد؛ رکوردشکنی فروش به‌لطف بخش‌های سرور و لپ‌تاپ اخبار

گزارش مالی فصل دوم AMD در سال 2020 منتشر شد؛ رکوردشکنی فروش به‌لطف بخش‌های سرور و لپ‌تاپ
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - AMD گزارش مالی فصل دوم سال 2020 را منتشر کرد که نشان‌دهنده‌ی رشد فروش مناسب شرکت به‌خاطر افزایش فروش در بخش‌های سرور و لپ‌تاپ است.

گزارش مالی فصل دوم AMD برای سال 2020 نشان‌دهنده‌ی یک رکوردشکنی برای این شرکت در آمارهای مالی این دوره از سال است. تیم قرمز در ادامه‌ی دستاوردها و موفقیت‌های متعددی که به‌لطف معماری Zen و محصولات مرتبط با آن تجربه کرد، اولین سال کامل فروش پردازنده‌های دسکتاپ مبتنی بر معماری Zen 2 را هم به پایان رساند. پردازنده‌های اپیک نیز در ادامه‌ی مسیر به موفقیت‌های بیشتر کمک می‌کنند. غول دنیای پردازنده در آمار جدید خود با رکوردشکنی در درآمد، پیش‌بینی می‌کند که در ماه‌های پیش‌رو به رشد ادامه دهد. درآمد AMD در فصل دوم سال 2020 به 1/98 میلیارد دلار رسید که نسبت به فصل مشابه سال گذشته، رشد 26 درصدی را نشان می‌دهد. درنتیجه، فصل دوم سال 2020 به بهترین فصل تاریخ AMD تبدیل شد که این موفقیت را بیش از همه به‌خاطر افزایش شدید فروش در بخش‌های لپ‌تاپ و سرور به دست آورد. معیارهای مالی AMD در مجموع نسبت به سال گذشته بهبود داشته‌اند. سود خالص شرکت با رشد 349 درصدی یا 122 میلیون دلاری، به 157 میلیون دلار رسید. حاشیه‌ی سود شرکت هم در دوره‌ی گذشته با رشد سه نقطه‌ای به 44 درصد رسید. تنها نکته‌ی نه‌چندان روشن در گزارش اخیر AMD، عدم موفقیت در عبور از محدوده‌های سود خالص یا حاشیه‌ی سود نسبت به فصل اول سال جاری بود. یکی از دلایل این عدم رشد نسبت به فصل گذشته، افزایش عرضه‌ی تراشه‌های نیمه‌‌سفارشی بود که درآمد آن‌‌چنان زیادی برای شرکت ندارند. بار دیگر بخش Computing and Graphics در شرکت AMD بهترین آمارها را ثبت کرد. این بخش شامل فروش پردازنده‌های رومیزی و لپ‌تاپ و همچنین پردازنده‌های گرافیکی می‌شود. زیرمجموعه‌ی مذکور، درآمد 1/37 میلیارد دلاری را در فصل دوم ثبت کرد که 45 درصد یا 427 میلیون دلار بیشتر از فصل مشابه سال گذشته بود. سود عملیاتی بخش پردازش و گرافیک نیز رشد قابل‌توجهی داشت و با افزایش 22 میلیون دلاری به 200 میلیون دلار رسید.

سیاست و بازاریابی

بخش پردازنده‌های گرافیکی AMD ظاهرا باز هم عملکرد خوبی نداشته است. AMD آمارهای درآمدی را با جزئیات بخش‌ها منتشر نمی‌کند، اما به‌طور کلی گفته شد که ASP برای پردازنده‌های گرافیکی در هر دو مقایسه‌ی سالانه و فصلی کاهش داشت که دلیل آن را هم می‌توان در کاهش عرضه و گستردگی فروش دید. AMD در جلسه‌ی انتشار گزارش مالی گفت که با وجود افزایش دورقمی فروش پردازنده‌های گرافیکی همراه، کاهش فروش پردازنده‌های گرافیکی رومیزی، باعث کاهش کلی آمار بخش GPU شده است. اکثر کاربران در فصل دوم سال 2019 منتظر معرفی و عرضه‌ی پردازنده‌های گرافیکی مبتنی بر معماری Navi بودند، درنتیجه فروش مناسبی در بخش GPU رخ نداد. بااین‌حال کاهش ASP محصولات مذکور در مقایسه‌ی سالانه، عجیب به‌نظر می‌رسید. بخش پردازنده‌های گرافیکی هنوز درآمد و رشد سود مناسبی ندارد
زیرمجموعه‌ی دیگر AMD به‌نام Enterprise, Embedded, and Semi-Custom فصل دوم سال 2020 را با شرایط خوبی به پایان رسید. فروش پردازنده‌های اپیک (EPYC) با رشد مناسبی همراه شد و کل مجموعه را در مسیر پیشرفت قرار داد. AMD درواقع بالاخره توانست با تلاش‌های بسیار، سهمی دورقمی از بازار پردازنده‌های سرور کسب کند که هدف بسیار بزرگی برای آن‌ها محسوب می‌شد. درنهایت، درآمد از فروش EPYC نسبت به سال گذشته، دوبرابر شد. AMD رویکردی عجیب دارد و پردازنده‌های سرور را با پردازنده‌های نیمه‌سفارشی (مخصوص کنسول‌ها) در یک گروه جای می‌دهد. درنتیجه کاهش فروش پردازنده‌های نیمه‌سفارشی در فصل دوم باعث شد تا درآمد کلی کاهش پیدا کند. البته باز هم گروه مذکور نسبت به فصل گذشته پیشرفت داشت که نمودار قرمز برای فروش ثبت شده بود. دراین‌میان، تولید پردازنده‌های نیمه‌سفارشی برای کنسول‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس هم شروع شده است که در فصل آینده، درآمد شرکت را بهبود می‌دهد؛ اما درنهایت این پردازنده‌ها، حاشیه‌ی سود زیادی ندارند.

سیاست و بازاریابی

ارزش هر سهم AMD برای اولین‌بار در 15 سال گذشته از اینتل بیشتر شد گزارش مالی سه‌ماهه نخست 2020 AMD منتشر شد
تیم قرمز هم مانند بسیاری دیگر از فعالان دنیای فناوری، امید زیادی به نیمه‌ی دوم سال 2020 دارد. آن‌ها شرایط ناگهانی و بحرانی همه‌گیری ویروس کرونا را به‌خوبی مدیریت کردند و اکنون منتظر فصل‌های بعدی هستند. درنتیجه AMD پیش‌بینی‌های سالانه‌ی خود را هم افزایش می‌دهد. پیش‌بینی‌های جدید، افزایش درآمد 32 درصدی حاشیه‌ی سود 45 درصدی را نسبت به سال 2019 بیان می‌کنند. مسیر رشدی که AMD برای نیمه‌ی دوم سال در نظر دارد، با مجموعه‌ای از المان‌ها حاصل می‌شود. توسعه‌ی تدریجی محصولات در دسته‌ی سرور و رونمایی محصولات جدید در نیمه‌ی دوم سال، موتورهای محرکه‌ی رشد خواهند بود. AMD پیش‌بینی می‌کند که فروش اپیک در ادامه‌ی سال هم در مسیر رشد باقی بماند و سهم بازار آن‌ها از بازار سرور، باز هم بیشتر شود. شرکت همچنین مجددا تأکید کرد که اولین پردازنده‌های اپیک مبتنی بر معماری Zen 3 Milan را در انتهای سال جاری به بازار عرضه می‌کند. پردازنده‌های گرافیکی جدید شرکت مبتنی بر CDNA و مخصوص دیتاسنتر هم احتمالا در همان دوره‌ی زمانی رونمایی خواهند شد. در بخش مصرف‌‌کننده وضعیت AMD طبق پیش‌بینی‌های خود شرکت در مسیر رشد خواهد بود. آن‌ها خصوصا فروش محصولات رایزن موبایل را بالا پیش‌بینی می‌کنند. البته کاربران و کارشناسان متعدد هم منتظر محصولات جدید شرکت در دسته‌ی مصرف‌کننده هستند. تیم قرمز روی نقشه‌ی راه قبلی تأکید دارد و می‌‌گوید که پردازنده‌های Zen 3 مخصوص مصرف‌کننده در پایان سال جاری رونمایی خواهند شد. خانواده‌ی محصولات مبتنی بر RDNA2 که بسیاری انتظار آن‌ها را می‌کشند هم در پایان سال 2020 به بازار می‌رسند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اپل هم وارد دنیای محصولات تاشو می‌شود

ظرفیت باتری کنترلر پلی‌استیشن 5 بسیار بیشتر از پلی‌استیشن 4 است

نتیجه دادگاه گوگل و سایت Genius مشخص شد

مهم‌ترین حملات سایبری علیه استارت آپ‌ها

خانه موسیقی و انجمن نویسندگان کیش مجوز فعالیت گرفتند.

چرا اپل خود را پیشتاز هوش مصنوعی جهان می‌داند؟

از واردات یک میلیارد دلار کالا دارای مشابه داخلی در 9 ماهه اخیر جلوگیری شده است

کسب رتبه برتر عملکرد مدیریت بحران در منطقه 16

گوشی Huawei Mate X2 یک نمایشگر تاشدنی رو به درون خواهد داشت

تولید روزانه نفت اوپک با 980 هزار بشکه‌ افزایش از 23 میلیون گذشت

تجاری‌سازی فناوری نرخ نوسازی تطبیقی سامسونگ

عقب نشینی سامسونگ از تصمیمش درباره پرچم‌داران

در بروزرسانی بعدی ویندوز 10 قابلیت‌های جدیدی به کلیپ بورد اضافه می‌شود

اطلاعاتی تازه از سرفیس Duo اعلام شد

ارزش برند مایکروسافت از گوگل برای اولین‌بار پیشی گرفت

فیسبوک در بهار امسال هفت میلیون پست حاوی اطلاعات غلط کووید 19 را حذف کرده است

رصد آسمان تهران از ارتفاعات ارآباد

رصد آسمان تهران از ارتفاعات دارآباد

به روزرسانی جدید «گوگل فون» در نسخه بتا

اتفاق خوب برای سونی پس از 4 سال

سامسونگ فناوری نرخ نوسازی تطبیقی را تجاری‌سازی می‌کند

رونمایی از سامانه ثبت تخلفات و شکایات شورای عالی

از افتتاح ایستگاه های خط 6 و 7 مترو تا تأمین هزار دستگاه اتوبوس

سلام آقای شهردار/عوارض شهری چطور هزینه می شود؟

ارزیابی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های منطقه 5

موزیلا 250 کارمند را اخراج می‌کند

سامسونگ آپدیت جدیدی را برای گلکسی A71 و A51 منتشر کرد

کارت ویزیت مجازی افراد در جست‌وجوی وب گوگل فعال می‌شود

جشنواره تابستانی فروش انواع لپ تاپ در فروشگاه اینترنتی کالاوما

قیمت، تاریخ عرضه و مشخصات فنی رسمی سرفیس دوئو اعلام شد

تایوان یک نفتکش چینی را توقیف کرد

ساخت شیرهای دروازه‌ای طرح خط لوله گوره-جاسک در کشور

طرح ویژه پتروشیمی‌ها برای توانمندسازی 3 هزار دانش‌آموز ماهشهری

نیاز به آیین نامه و ضوابط برای انبار مواد شیمیایی در سکونتگاه های شهری

نشست برنامه عملیاتی تفاهم نامه تامین 200 هزار واحد مسکونی کارگران برگزار شد

بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور؛ شرکت های صندوق های بازنشستگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رتبه اول شفافیت را کسب کردند

بازی !Demons Ate My Neighbors معرفی شد

قابلیت‌های جدید توییتر برای کاربران

کنسول شیائومی NEOGEO Mini با بازی‌های کلاسیک وارد بازار جهانی خواهد شد

اپلیکیشن های پولی اندروید و آیفون که امروز رایگان شده‌اند (22 مرداد)

نسخه بتا اپلیکیشن گوگل فون برای گوشی‌های غیر پیکسل منتشر شد

ایکس باکس سری X مایکروسافت نوامبر 2020 عرضه می‌شود

آموزش لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول

صادرات فرآورده‌های نفتی روسیه به آمریکا اوج گرفت

کلنگ زنی «طرح توسعه شمالی خط 3 مترو تا تجریش» ؛ دی ماه

قطعی ادامه دار سیم کارت‌های مزاحم

سرمایه گذاری هنگفت گوگل و کوالکام در HMD

اتهام جدیدی علیه تیک تاک

نگاهی کوتاه به تلویزیون خارق‌العاده شیائومی

عقب نشینی سامسونگ از تصمیم حذف جک 3.5 میلی‌متری صدا

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی