سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

پیش‌بینی آینده‌ی مشکل آلودگی پلاستیکی جهان اخبار

پیش‌بینی آینده‌ی مشکل آلودگی پلاستیکی جهان
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - پژوهشگران با استفاده از مدل‌سازی و بررسی سناریوهای مختلف پیش‌بینی کرده‌اند که مشکل آلودگی پلاستیکی زمین تا سال 204 به چه صورت خواهد بود.

اگر به یک کتابفروشی سر بزنید، کتاب‌های پرشماری درمورد ضایعات پلاستیکی می‌بینید. درواقع ما با اطلاعات زیادی درباره‌ی زباله‌های دریایی و آلودگی پلاستیکی رو‌به‌رو هستیم؛ اما واقعا درمورد این مشکل چقدر می‌دانیم؟ درمورد چالش‌های دیگر زمین مانند تغییرات اقلیمی یا تخریب لایه‌ی ازن فکر کنید. در‌رابطه‌با آن‌ها، حوزه‌های بالغی از پژوهش ایجاد شده است که به دانشمندان اجازه می‌دهد تا مشخص کنند که گازهای مسبب این مشکلات از کجا می‌آیند و هر سال چه مقدار از آن‌ها وارد اتمسفر می‌شود؛ اما درمورد آلودگی پلاستیکی، تقریبا دراین‌باره که ضایعات پلاستیکی چگونه و در کجا تولید، مدیریت، بازیافت و دورانداخته می‌شوند، به‌ویژه در کشورهای دارای درآمد کم و متوسط هیچ چیز نمی‌دانیم. پژوهشی که به‌تازگی در مجله‌ی Science منتشر شده است، شامل تلاشی بسیار دشوار برای کشف، ردیابی و مدل‌سازی جریان‌های فعلی و آینده‌ی پلاستیک‌ها در خشکی و آب می‌شود. پژوهشگران دریافتند که پلاستیک‌هایی که وارد محیط‌های دریایی می‌شوند، درصورت نبود اقدام جهانی، تا سال 2040 دو برابر خواهند شد و بیش از 1٫3 میلیارد تن ضایعات پلاستیکی وارد خشکی و آب خواهد شد. پژوهشگران با شناسایی روش‌های تولید و توزیع زباله‌های پلاستیکی، همچنین متوجه شدند که بهترین روش برای کاهش سیل پلاستیکی چیست. آن‌ها قهرمانان ناشناخته‌ای را پیدا کردند که در خط مقدم مبارزه با بحران آلودگی پلاستیکی قرار دارند و می‌توانند بهترین امید جهان برای سد کردن این جریان باشند.

سیاست و بازاریابی

پژوهشگران مدلی به نام P 2 O توسعه دادند که دانش جمع‌آوری‌شده درزمینه‌ی جریان‌های جهانی پلاستیک را با هم ترکیب می‌کند. مدل یادشده تولید، مصرف و مدیریت فعلی ضایعات را با پیش‌بینی‌های آینده، مورد مقایسه قرار می‌دهد. آیا زباله‌های خود را در باغ یا در خیابان می‌سوزانید؟ آیا آن‌ها را در رودخانه می‌ریزید؟ اگر پاسخ شما به هر دو سوال منفی باشد، شما احتمالا یکی از آن 5٫5 میلیارد نفری هستید که زباله‌‌شان جمع می‌شود. اگر از دو میلیارد باقیمانده باشید، با ضایعات جمع‌نشده‌ی خود چه می‌کنید؟ آیا آن‌ها را به رودخانه یا دامنه‌ی کوه‌ها می‌ریزید یا هنگام تاریکی کیسه‌ی زباله‌ی خود را در جنگل می‌اندازید؟ معمولا ضایعات پلاستیکی جمع‌آوری نشده به‌عنوان روش مجانی و مؤثر مدیریت ضایعات سوزانده می‌شوند. مدل پژوهشگران نشان می‌دهد که درمجموع بیش از 2٫2 میلیارد تن پلاستیک تا سال 2040 به‌صورت روباز سوزانده می‌شوند. این مقدار بسیار بیشتر از 850 میلیون تنی است که طبق پیش‌بینی روی خشکی ریخته شده و نیز بیش از 480 میلیون تنی است که در رودخانه‌ها و دریاها ریخته خواهد شد. مقاله‌های مرتبط:
وسعت آلودگی پلاستیکی اعماق اقیانوس‌ها فراتر از تصور است ممنوعیت بسته‌بندی پلاستیکی می‌تواند به محیط زیست آسیب برساند آیا آلودگی میکروپلاستیکی برای سلامتی مضر است؟
پژوهشگران با ردیابی منابع اقلام پلاستیکی ازطریق زنجیره‌ی تامین و سرنوشت آن‌ها در محیط، بررسی کردند که چه چیزی می‌تواند به کاهش آلودگی آبی کمک کند. آن‌ها دریافتند که مؤثرترین مداخله فراهم کردن خدمات جمع‌آوری زباله برای دو میلیارد نفری است که در‌حال‌حاضر زباله‌های آن‌ها جمع‌آوری نمی‌شود. از 9 نوع مداخله‌ای که مورد آزمایش قرار گرفتند، هیچ‌یک به‌تنهایی مشکل را حل نکرد. تنها رویکردی یکپارچه که علاوه‌بر افزایش پوشش جمع‌آوری شامل مداخلاتی از قبیل کاهش تقاضا برای پلاستیک‌های یک‌بار مصرف و غیر قابل بازیافت و بهبود انگیزه‌ی تجاری برای بازیافت مکانیکی باشد، می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد. برای کشورهایی که بیشتر از همه دچار مشکل آلودگی پلاستیکی هستند، این دانش می‌تواند راهی به سوی آینده باشد. اما حتی در بهترین سناریو نیز که در آن جهان اقدامات فوری و هماهنگ پیشنهادی را انجام می‌دهد، تا سال 2040، تقریبا 710 میلیون تن ضایعات پلاستیکی وارد محیط زیست خواهند شد. این عدد ممکن است زیاد به‌نظر برسد؛ اما به‌معنای 80 درصد کاهش در سطوح آلودگی پلاستیکی درمقایسه‌با حالتی است در صورت نبود اقدام، طی دو دهه‌ی آینده رخ خواهد داد. آیا جمع‌کننده‌های زباله می‌توانند مشکل آلودگی پلاستیکی را حل کنند؟
مطالعه‌ی اخیر همچنین بر نقش 11 میلیون جمع‌آوری‌کننده‌ی زباله در کشورهای دارای درآمد متوسط و کم تاکید می‌کند. این کارگران غیررسمی، انواع مختلف ضایعات ازجمله پلاستیک‌ را برای بازیافت جمع می‌کنند تا بدین روش بتوانند زندگی خود را بگذرانند. این مدل برآورد می‌کند که آن‌ها مسئول 58 درصد از تمام ضایعات پلاستیکی جمع‌آوری‌شده برای بازیافت در سراسر جهان هستند که بیش از کل ضایعاتی است که به کمک خدمات جمع‌آوری در کشورهای پردرآمد جمع‌آوری می‌شود. بدون جمع‌آوری‌کننده‌های غیررسمی زباله‌ها، میزان پلاستیکی که وارد رودخانه‌ها و اقیانوس‌ها می‌شود، به‌طور چشم‌گیری بیشتر خواهد بود. تلاش‌ آن‌ها باید در طرح‌های مدیریت ضایعات شهری درنظر گرفته شود، نه‌تنها برای شناخت نقش عظیم آن‌ها؛ بلکه همچنین برای بهبود استاندارهای ایمنی وحشتناکی که درحال‌حاضر تحمل می‌کنند.

سیاست و بازاریابی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تجاری‌سازی فناوری نرخ نوسازی تطبیقی سامسونگ

عقب نشینی سامسونگ از تصمیمش درباره پرچم‌داران

در بروزرسانی بعدی ویندوز 10 قابلیت‌های جدیدی به کلیپ بورد اضافه می‌شود

اطلاعاتی تازه از سرفیس Duo اعلام شد

ارزش برند مایکروسافت از گوگل برای اولین‌بار پیشی گرفت

فیسبوک در بهار امسال هفت میلیون پست حاوی اطلاعات غلط کووید 19 را حذف کرده است

رصد آسمان تهران از ارتفاعات ارآباد

به روزرسانی جدید «گوگل فون» در نسخه بتا

اتفاق خوب برای سونی پس از 4 سال

سامسونگ فناوری نرخ نوسازی تطبیقی را تجاری‌سازی می‌کند

رونمایی از سامانه ثبت تخلفات و شکایات شورای عالی

از افتتاح ایستگاه های خط 6 و 7 مترو تا تأمین هزار دستگاه اتوبوس

سلام آقای شهردار/عوارض شهری چطور هزینه می شود؟

ارزیابی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های منطقه 5

موزیلا 250 کارمند را اخراج می‌کند

سامسونگ آپدیت جدیدی را برای گلکسی A71 و A51 منتشر کرد

کارت ویزیت مجازی افراد در جست‌وجوی وب گوگل فعال می‌شود

جشنواره تابستانی فروش انواع لپ تاپ در فروشگاه اینترنتی کالاوما

قیمت، تاریخ عرضه و مشخصات فنی رسمی سرفیس دوئو اعلام شد

تایوان یک نفتکش چینی را توقیف کرد

ساخت شیرهای دروازه‌ای طرح خط لوله گوره-جاسک در کشور

طرح ویژه پتروشیمی‌ها برای توانمندسازی 3 هزار دانش‌آموز ماهشهری

نیاز به آیین نامه و ضوابط برای انبار مواد شیمیایی در سکونتگاه های شهری

نشست برنامه عملیاتی تفاهم نامه تامین 200 هزار واحد مسکونی کارگران برگزار شد

بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور؛ شرکت های صندوق های بازنشستگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رتبه اول شفافیت را کسب کردند

بازی !Demons Ate My Neighbors معرفی شد

قابلیت‌های جدید توییتر برای کاربران

کنسول شیائومی NEOGEO Mini با بازی‌های کلاسیک وارد بازار جهانی خواهد شد

اپلیکیشن های پولی اندروید و آیفون که امروز رایگان شده‌اند (22 مرداد)

نسخه بتا اپلیکیشن گوگل فون برای گوشی‌های غیر پیکسل منتشر شد

ایکس باکس سری X مایکروسافت نوامبر 2020 عرضه می‌شود

آموزش لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول

صادرات فرآورده‌های نفتی روسیه به آمریکا اوج گرفت

کلنگ زنی «طرح توسعه شمالی خط 3 مترو تا تجریش» ؛ دی ماه

قطعی ادامه دار سیم کارت‌های مزاحم

سرمایه گذاری هنگفت گوگل و کوالکام در HMD

اتهام جدیدی علیه تیک تاک

نگاهی کوتاه به تلویزیون خارق‌العاده شیائومی

عقب نشینی سامسونگ از تصمیم حذف جک 3.5 میلی‌متری صدا

نمایشگاه اینوتکس 2020 به‌صورت آنلاین آغاز شد

بوئینگ 747 هنوز به‌کمک فلاپی دیسک به‌روزرسانی دریافت می‌کند

با قطع برق برج میلاد، دسترسی به برخی دیتاسنترها مختل شد

قابلیت محدود کردن پاسخ به توییت برای همه کاربران توییتر فعال شد

بخش عمده‌ای از گوشی‌های هوشمند بازار ایالات متحده، ساخت چین است

جزئیات سند مقابله با انحصار کسب و کارها در فضای مجازی مشخص شد

حافظه‌ی کش L1, L2 و L3 چیست و چه تاثیری در عملکرد پردازنده دارد؟

جهرمی: اپراتورهای متخلف موبایل، 600 میلیارد تومان گران‌فروشی کرده‌اند

ردمی K30 اولترا با نمایشگر 120 هرتز و شارژ سریع 33 وات رونمایی شد

برند آیونیک، زیرمجموعه جدید هیوندای معرفی شد

سرمایه‌گذاری عظیم گوگل و کوالکام در HMD گلوبال، سازنده گوشی‌های نوکیا

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی