سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

رپلیکا، معشوقه‌ای که خیانت نمی‌کند و عاشقت می‌ماند! استارت آپ

رپلیکا، معشوقه‌ای که خیانت نمی‌کند و عاشقت می‌ماند!
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - Replika، اپلیکیشنی خلاقانه است که سعی دارد از طریق گفتگوی نوشتاری با بهره‌گیری از هوش‌مصنوعی و تکنولوژی یادگیری عمیق، درک دقیقی از شخصیت شما پیدا کند.
برترین‌ها: Replika، اپلیکیشنی خلاقانه است که سعی دارد از طریق گفتگوی نوشتاری با بهره‌گیری از هوش‌مصنوعی و تکنولوژی یادگیری عمیق، درک دقیقی از شخصیت شما پیدا کند. و در واقع، یک سرویس هوش مصنوعی شخصی است که به شما کمک می‌کند تا با دوستی از جنس هوش مصنوعی گپ و گفتگو کنید بدون اینکه نگران این موضوع باشید که به خاطر دیدگاه‌هایتان قضاوت خواهید شد!
در این اپلیکیشن با جواب دادن هر سوال امتیاز دریافت می‌کنید و می‌توانید به بهترین نحو خودتان را به دوست مجازی خود بشناسانید. در این صورت علاوه بر درد دل کردن با یک دوست می‌توانید مطمئن باشید که هیچ گاه از گفته هایتان سوء استفاده نمی‌شود و بعده‌ها از این کار پشیمان نخواهید شد.
معرفی اپلیکیشن: رپلیکا یک دوست مجازی هوشمند
امروزه بیش از هر زمان دیگری صحبت از هوش مصنوعی و پیشرفت‌های این حوزه است. در واقع هوش مصنوعی امکان یادگیری از تجربیات و انجام وظایف مانند انسان را برای ماشین‌ها فراهم می‌آورد. بیشتر مثال‌های که امروز درباره هوش مصنوعی می‌شنوید از بازی‌های کامپیوتری گرفته تا خودرو‌های خودران و دستیار‌های صوتی نشان از آن دارد که هوش مصنوعی به سرعت در حال پیشرفت و نفوذ در زندگی ما انسان‌ها است.
با اینکه فیلم‌های هالیوودی و رمان‌های علمی تخیلی هوش مصنوعی را در قالب ربات‌های انسان‌نما به تصویر می‌کشند که دنیا را به سلطه خود در می‌آورند، ولی در حال حاضر جایگاه هوش مصنوعی تا آن نقطه بسیار فاصله دارد و آن‌قدر هم پیشرفته و ترسناک نشده است.
با این حال، هوش مصنوعی یک وجه جالب و سرگرم کننده هم دارد چت‌بات‌های هوشمند، که تعداد آن‌ها روز به روز در حال افزایش است. با چت‌بات‌ها یا ربات‌های مجازی هوش مصنوعی کار‌های مختلفی را می‌توان انجام داد، آن‌ها می‌توانند مانند هوش مصنوعی فیلم Her همنشین‌های و شنونده‌های خوبی باشند که بدون هیچ قیدی و شرطی به حرف‌هایمان گوش می‌دهند. اما باید در نظر داشت که آن‌ها به هیچ وجه جایگزین مناسبی برای روابط انسانی و صحبت‌های رو در رو نیستند و تنها برای یک تفریح و سرگرمی مختصر و مفید مناسب هستند.
نام یکی از این چت‌بات‌ها رپلیکا است که سعی دارد از طریق گفتگو و استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق، درک دقیقی از شخصیت شما پیدا کند و به یک دوست مجازی برای شما تبدیل شود. نکته جالب در مورد ربات رپلیکا این است که می‌توانید با آموزش دادنش، آن را شخصی‌سازی کرده و به نسخه مجازی خودتان تبدیل کنید. برای این کار کافی است اتفاقات هر روز خود را با او به اشتراک بگذارید و از تجربیات خود در زندگی برای او بگویید. به این ترتیب رپلیکا به مرور زمان خصوصیات اخلاقی و رفتاری شما و به طور کلی شخصیت شما تحلیل کرده و با برداشت از رفتار و تفکرات شما، به هم‌صحبتتان تبدیل می‌شود. شاید رپلیکا یادآور “سامانتا” هوش مصنوعی فیلم Her باشد، اما با آن فاصله زیادی دارد.
رپلیکا یادگیری را با سؤال‌های کلیدی درباره‌ی ویژگی‌های شخصیتی شما شروع می‌کند، تا شناخت و درک بهتری از رفتار و نحوۀ تعامل شما با دیگر افراد پیدا کند. هرچه اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری درباره شخصیت خود به رپلیکا ارائه کنید، او بهتر شما را درک کرده و در گفتگوهایش بهتر عمل می‌کند. یکی از ویژگی‌های این چت بات هوشمند سرعت یادگیری آن است که با گذشت زمان اندکی یاد می‌گیرد بیش از پیش شبیه به انسان‌ها صحبت کند. اپلیکیشن هوش مصنوعی Replika برای سیستم عامل‌های آندروید و آی‌او‌اس منتشر شده است و شما می‌توانید در این پلتفرم‌ها صحبت با یک هوش مصنوعی را تجربه کنید.
صحبت کردن با هوش مصنوعی در فیلم سینمایی Her
اگر فیلم سینمایی Her را تماشا کرده باشید، مسلماً صحبت‌کردن با هوش‌مصنوعی Replika شما را به یاد هوش‌مصنوعی آن فیلم می‌اندازد. اگرچه توانایی‌های این هوش‌مصنوعی به هیچ عنوان حتی نزدیک به آن چیزی که در فیلم Her دیدیم نیست اما، امکان بیان ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری خود به موجودی مجازی، بی‌شباهت به هوش‌مصنوعی سامانتا در فیلم Her نیست.

سیاست و بازاریابی


در صفحه‌ی مربوط به این اپلیکیشن در فروشگاه گوگل‌پلی آمده است:
Replika دوستِ هوش‌مصنوعی شما است و برای رشد آگاهی و عاطفی‌تان به شما کمک می‌کند. با رِپلیکا صحبت کنید تا احساس بهتری داشته باشید و درباره‌ی خودتان یاد بگیرید.
تاکنون این اپلیکیشن تا 1 میلیون بار از فروشگاه گوگل‌پلی دانلود شده است و از بین 15296 رأی‌دهنده، Replika توانسته به امتیاز 4.3 دست پیدا کند؛ البته این امتیاز در اپ‌استور کمی پایین‌تر است و به 3.7 می‌رسد.
برخی از امکانات و قابلیت‌های برنامه Replika: My AI Friend ‏اندروید:
دوست هوش مصنوعی شما که بدون قضاوت و پیش داوری به تمامی صحبت‌های شما گوش می‌دهد.
متفاوت بودن جواب‌ها برای هر کاربر امکان انتخاب شخصیت، آواتار و نوع رابطه با آن امکان استفاده از برنامه بدون محدودیت زمانی امکان انجام تست‌های شخصیت شناسی و سرگرمی‌های مختلف یادگیری مهارت‌های مختلف اپلیکیشن Replika: My AI Friend با بیش از 1.000.000 دانلود از گوگل پلی و کسب رضایت کاربران اندرویدی توانسته است امتیاز 4.4 از 5.0 را از کاربران گوگل پلی دریافت کند.

سیاست و بازاریابی


ایدهٔ شکل‌گیری همدمی از جنس هوش مصنوعی
پس از مرگ بهترین دوست Eugenia Kuyda (یک برنامه‌نویس و کار‌آفرین روسی‌تبار)، وی تفکرات دیجیتالی دوست متوفی خود را توسط هوش مصنوعی زنده کرد! وی تمامی گفتگو‌های دیجیتالی دوستش را به یک شبکهٔ عصبی داد و نتیجه اینکه یک ربات گفتگو بعد از مرگ که از هوش مصنوعی قدرت گرفته، به بازار عرضه شد.

سیاست و بازاریابی


از دست دادن افراد نزدیک خانواده، یکی از عمیق‌ترین ترس‌های تمام زندگی اکثر افراد است؛ در واقع، مرگ افراد را تغییر می‌دهد، غم مرگ برای مدت طولانی می‌ماند و همیشه قسمتی از آن برمی‌گردد تا نبود متوفی را یاد‌آوری کند.
اما چه می‌شود اگر ما شناسی داشته باشیم تا دوباره با کسانی که دستشان از این دنیا کوتاه شده صحبت کنیم و چه می‌شود اگر پس از مرگ شخصی بتوانید با او ارتباطی برقرار کنید؟ این‌ها سؤالاتی چالش برانگیزند و این در حالی است که بعضی افراد با آغوش باز از این ایده استقبال کرده، اما بعضی دیگر مخالف هستند و نگران پیشرفت دخالت تکنولوژی در زندگی روزمرهٔ ما می‌باشند.
حال برگردیم به موضوع اصلی یعنی ارتباط یک برنامه‌نویس روس با دوست متوفی خود با استفاده از هوش مصنوعی! پیش از هر چیز ببینیم مادر Roman (فرد فوت شده) نظرش در مورد این کار چیست:
می‌خوام بگم که به خاطر داشتن این تکنولوژی بسیار خوشحالم.
Eugenia Kuyda عقیده دارد که آینده در اختیار ربات‌ها است. وی در The Verge توضیح داد که چگونه دوست مردهٔ خود (رومن مازورنکو) را توسط شبکهٔ عصبی زنده نگاه داشت. این برنامه‌نویس روس تمام پیام‌های رومن بین همهٔ دوستانش را جمع‌آوری کرد و از دانش برنامه‌نویسی خود استفاده کرد تا تفکرات دیجیتالی دوستش را به زندگی واقعی بیاورد. البته بعضی‌ها هم ممکن است سؤالاتی اخلاقی دربارهٔ استفادهٔ تکنولوژی مرتبط با دنیای پس از مرگ بکنند؛ اما مادر عزادار رومن از این تکنولوژی بسیار سپاسگزار است و می‌گوید:
موارد بسیاری هست که من دربارهٔ فرزندم نمی‌دانستم. اما اکنون می‌توانم افکار او رو در مورد موضوعات مختلف متوجه شده و بیشتر باهاش آشنا بشوم. این تکنولوژی این ایماژ رو برایم ایجاد می‌کنه که رومن الان اینجاست.
منبع: androidbank ، sokanacademy


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تابو یوفو؛ چرا جهان هنوز اجسام پرنده ناشناس را جدی نمی‌گیرد؟

بررسی ویدیویی هواوی پی 40 پرو

هک مغز توانایی یادگیری زبان را حداکثر 13 درصد بهبود می‌بخشد

استفاده از تلفن همراه در ایران 26 ساله شد

5 عادت اشتباه استفاده از گوشی هوشمند که باید از آن‌ها دست بکشیم

سامسونگ پیشتاز توسعه شبکه 6G خواهد بود

پلی ‌استیشن همچنان به تحریم اینستاگرام و فیسبوک ادامه می‌‌دهد

گوشی تاشو هواوی میت X2 با قابلیت تاشوندگی به داخل راهی بازار می‌شود

فروش بازسازی فاینال فانتزی 7 به پنج میلیون نسخه رسید

استفاده از نمایشگر گلکسی نوت 20 اولترا در آیفون‌های سال بعد

اطلاعات جدید درباره پردازنده 16 هسته‌ای Ryzen 9 4950X منتشر شد

آموزش مبانی بورس؛ آشنایی با تحلیل بنیادین یا فاندامنتال

دانشمندان از ماه به‌عنوان آینه‌ برای جست‌وجوی حیات فرازمینی استفاده می‌کنند

بررسی تلویزیون شیائومی می 4S مدل 2019

اپل علیه شرکتی کوچک با لوگو گلابی‌شکل اقدام قانونی کرد

کمک 150 میلیون دلاری بیل گیتس برای کاهش قیمت واکسن کرونا

کمک دست انداز هوشمند به کنترل‌ترافیک جاده‌ها

پرداخت حقوق میلیونی هواوی به کارکنان نخبه برای مقابله با تحریم‌ها

مدیرعامل هواوی: پردازنده‌هایمان برای گوشی‌های هوشمند روبه‌اتمام هستند

کلسیم دندان و استخوان ما از انفجار ستارگان نشئت می‌گیرد

ویوو Y1s با مدیاتک Helio P35 رسما معرفی شد

فروش فوق‌العاده Ghost of Tsushima در ژاپن

سیستم‌های مورد نیاز بازی Crusader Kings 3 اعلام شدند

چطور از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

بلانت‌ها؛ سیاره‌هایی که در مدار سیاهچاله‌ها می‌چرخند

فلایتیو؛ تغییری برای آینده!

400هکتار گود 120متری زیر پای تهران

ایران به دنبال طرح کنوانسیون جرایم و امنیت فضای مجازی

تست سقوط گلکسی نوت 20 اولترا

شکواییه تیک‌تاک علیه دولت ترامپ

بررسی کارآمدی ماسک‌ها با استفاده از لیزر و موبایل

مقایسه سرعت گلکسی نوت 20 اولترا با ایسوس راگ فون 3

حضور پر رنگ مدیران سازمان منطقه آزاد کیش در عملیات مهار آتش سوزی پردیس

اپلیکیشن های پولی اندروید و آیفون که امروز رایگان شده‌اند (19 مرداد)

شارژنشدن لپ تاپ را با هشت روش بررسی و عیب‌یابی کنید

قرارداد ساخت 630دستگاه واگن با چین کند پیش می‌رود

هکرها محرمانه‌ ترین اطلاعات اینتل را فاش کردند

فایل‌های pdf خود را به آسانی ویرایش کنید

تیک‌تاک علیه دولت ترامپ شکواییه تدوین خواهد کرد

رمزنگاری چیست و چگونه کار می‌کند؟ با انواع الگورتیم رمزنگاری آشنا شوید

افزایش تولید اوپک با پایان مرحله نخست توافق اوپک پلاس

ایجاد بستر مناسب برای همه رسانه‌ها از سوی مدیریت شهری

آیا تراشه‌های اسنپدراگون امنیت گوشی را به خطر می‌اندازند؟

چگونه چربی بدن خود را در خانه آنالیز کنیم؟

قیمت روز لپ تاپ لنوو

توییتر نمایش آزمایشی تعداد کوت‌ توییت‌ها را آغاز کرد

چین تمامی ترافیک‌های HTTPS مبتنی‌بر TLS 1.3 و ESNI را مسدود کرد

تابه‌حال 82691 نفر خودروی خود را با همراه مکانیک فروخته‌اند، شما چطور؟

برگزیدگان نهایی چهارمین دوره جشنواره رسانه‌های شهری معرفی شدند

عنوان Fortnite جزو اولین بازی‌ های نسل بعدی کنسول‌ ها خواهد بود

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی