سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

سونی a7S III در برخی شرایط زودتر از EOS R5 داغ می‌کند اخبار

سونی a7S III در برخی شرایط زودتر از EOS R5 داغ می‌کند
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - درحالی که گزارش‌های مربوط‌به داغی بیش از حد EOS R5 نگرانی زیادی به‌همراه داشته‌اند، گزارش‌هایی جدید ادعا می‌کنند آلفا 7S مارک 3 سونی گاهی اوقات زودتر از EOS R5 داغ می‌کند.

از زمان اعلام خبر پشتیبانی کانن EOS R5 از فیلمبرداری 8K، بسیاری از کاربران، نگران داغ شدن دوربین و درنتیجه‌ ایجاد محدودیت برای فیلمبرداری بودند. نگرانی‌ها پس از مشخص شدن این حقیقت که EOS R5 فن داخلی ندارد، بیشتر شد. بررسی کارشناسان نشان می‌دهد EOS R5 پس از فیلمبرداری به‌شدت داغ می‌کند و نمی‌توان برای مدت‌زمانی طولانی از آن استفاده کرد. گزارش‌هایی جدید همچنین می‌گویند مشکل داغی ESO R5 فراتر از تصورات است و این دوربین در محیط خارجی در هوای معمولی تابستانی، به‌هنگام عکسبرداری هم شدیدا داغ می‌شود. سونی در جریان برگزاری مراسم آنلاین مربو‌ط‌به معرفی دوربین آلفا 7 اس مارک 3 (Sony a7S III) به سیستم تهویه‌ی ویژه‌ی دوربین اشاره کرد که طبق ادعای شرکت می‌تواند گرمای ناشی از تولید قطعات را به‌شکلی بهینه دفع کند و هوای تازه به‌درون دوربین بیاورد. سونی می‌گوید این سیستم ویژه باعث می‌شود آلفا 7S مارک 3 بتواند برای بیش از یک ساعت مداوم، ویدئوی 4K را با نرخ 60 فریم‌بر‌ثانیه به‌صورت داخلی ضبط کند. سونی در مراسم خود بارها تلاش کرد به‌صورت غیرمستقیم اعلام کند که دوربین جدیدش برخلاف EOS R5، بیش از حد داغ نمی‌شود. با این‌حال ظاهرا شماری از کارشناسان، تجربه‌ی متفاوتی از دوربین جدید سونی کسب کرده‌اند که ادعاهای این شرکت را رد می‌کنند. نخستین بحث‌های کاربران درباره‌ی داغی دوربین سونی به‌دنبال انتشار ویدئویی در یوتیوب آغاز شد. دن واتسون که سابقه‌ی خوبی در زمینه‌ی بررسی دقیق دوربین دارد و در یوتیوب فعالیت می‌کند، ویدئویی جدید منتشر کرد که حاوی بررسی همه‌جانبه از دوربین a7S III سونی است. واتسون در این ویدئو دوربین سونی را با EOS R5 و همچنین پاناسونیک S1H مقایسه کرد تا با تفاوت‌های آن‌ها بهتر آشنا شویم. ویدئوی واتسون با محوریت مقایسه‌ی دوربین‌های موردبحث منتشر شد، با این‌حال بخشی در این ویدئو وجود دارد که بیشتر از همه‌ی بخش‌های دیگر موردتوجه قرار گرفته. این بخش که مجموعا یک دقیقه طول می‌کشد و از 8:54 آغاز می‌شود، حاوی آزمایش داغی بیش از حد است.

سیاست و بازاریابی

هنگام بررسی دن واتسون، دوربین‌های سونی و کانن در محیط‌های داخلی عملکردی شبیه‌به ادعاهای مطرح‌شده توسط این شرکت‌ها داشتند. بر این اساس، بررسی واتسون نشان می‌دهد دوربین‌های موردبحث می‌توانند در محیط‌های سربسته بیش از یک ساعت ویدئوی 4K را با نرخ 60 فریم‌بر‌ثانیه به‌صورت داخلی ضبط کنند و دچار هیچ‌گونه مشکل داغی بیش از حد نشوند. همانطور که کانن هنگام معرفی‌ محصول گفته بود، EOS R5 حدودا در دقیقه‌ی بیست‌و‌پنجم خاموش شد. تا این‌جای کار، هیچ‌چیز غیرعادی نیست. هنگامی که دن واتسون دوربین‌ها را به محیط‌های روباز برد تا آن‌ها را موردآزمایش قرار دهد، اتفاقات جالب و دور از انتظاری رخ دادند. دن واتسون در یک روز گرم تابستانی فلوریدا و در معرض نور مستقیم خورشید، دوربین‌های EOS R5 و a7S III را آزمایش کرد. بررسی‌های واتسون نشان می‌دهد دوربین سونی هنگام فیلمبرداری 4K/60fps در شرایط محیطی مشابه با EOS R5، سریع‌تر از پرچمدار کانن دچار داغیِ بیش از حد شده. دوربین سونی در این شرایط 23 دقیقه‌ی مداوم ویدئو ضبط کرد، درحالی که EOS R5 توانست این زمان را به 25 دقیقه برساند. یکی دیگر از کارشناسان دوربین با نام هیو براونستون نیز این گفته‌ها را تأیید می‌کند و می‌گوید هنگام بررسی دوربین‌های سونی و کانن با شرایط مشابه مواجه شده. دن واتسون در خانه توانست بدون هیچ‌گونه مشکلی به‌مدت 2 ساعت و 45 دقیقه ویدئو ضبط کند. اگر در ویدئوی منتشرشده به دقیقه‌ی 10:51 مراجعه کنید به آزمایش‌های او در محیط‌های روباز می‌رسید. در روز گرم تابستانی و در معرض نور مستقیم، دوربین سونی پس از گذشت صرفا 23 دقیقه خاموش شد. برخی کاربران می‌گویند ممکن است هنگام استفاده‌ی روزمره، هیچ‌گاه چنین شرایطی ایجاد نشود و با همین استدلال ادعا می‌کنند‌ آزمایش‌های انجام‌شده توسط این کارشناسان استاندارد نیستند. هیو براونستون می‌گوید قضیه صرفا به این آزمایش سخت که ممکن است شرایط دنیای واقعی را شبیه‌سازی نکند مربوط نیست: «عملکرد دوربین a7S III در این شرایط واقعا سخت ما را به فکر فرو می‌برد؛ زیرا ما در خیابان‌های نیویورک فیلمبرداری کرده‌ایم و می‌دانیم که این موضوع می‌تواند مشکل‌ساز شود. با این‌حال اگر بخواهم منصفانه بگویم، چیز دیگری هم یاد گرفتیم. ما متوجه شدیم اگر a7S III را به‌مدت سه دقیقه در کنار دریچه‌ی تهویه‌ی هوا قرار دهیم، همه‌چیز به‌حالت عادی برمی‌گردد. با همه‌ی این‌ها، هنگامی که می‌خواهیم سراغ فیلمبرداری برویم نباید با چنین بلاتکلیفی‌هایی مواجه شویم». مقاله‌های مرتبط:
مقایسه دوربین سونی a7S III با کانن EOS R5 و پاناسونیک S1H و پاناسونیک GH5S بیانیه مطبوعاتی کانن: داغی بیش‌از‌حد EOS R5؛‌ دلیل نبود فن در دوربین و موارد بیشتر
رسانه‌های معتبر حوزه‌ی عکاسی می‌گویند از چند روز پیش گزارش‌هایی در این زمینه دریافت کرده‌اند، اما تصمیم گرفتند پس از مشورت بیشتر با دن واتسون درنهایت، خبر داغی بیش از حد دوربین سونی را اعلام کنند. بسیاری از کارشناسانی که دوربین آلفا 7S مارک 3 را آزمایش کرده‌اند در شرایط مختلف نظیر محیط‌های روباز، استفاده‌ی طولانی‌مدت یا در معرض نور مستقیم با هیچ مشکلی در زمینه‌ی داغی مواجه نشده‌اند. با این‌حال، چیزی که مطمئن هستیم این است که مشکل داغی صرفا به دوربین دن واتسون محدود نمی‌شود و برخی افراد دیگر نیز با آن مواجه شده‌اند. دن واتسون برای اطمینان از دقیق بودن نتیجه، باری دیگر دوربین سونی را در همان آزمایش‌ها به‌شکلی دقیق‌تر قرار دارد و مجددا نتیجه‌ای مشابه دریافت کرد. واتسون می‌گوید وقتی تنظیمات جلوگیری از داغی بیش از حد را روی بالاترین حد قرار داده و با دوربین سونی مشغول فیلمبرداری 4K/60fps شده، پس از 29 دقیقه دیده که دوربین به‌شدت داغ می‌شود؛ ظاهرا دوربین EOS R5 تحت همین شرایط به‌مدت 34 دقیقه دوام آورده. بسیاری از کارشناسانی که از کانن انتقاد می‌کنند می‌گویند این شرکت می‌توانست سیستم تهویه‌ی مناسب در دوربین قرار دهد. گوشی‌های هوشمند، سیستمی متشکل‌از مس دارند که بسیار کارآمد است. اگر می‌توان سیستم موردبحث را درون فرم فاکتور گوشی قرار داد، قطعا دوربین نیز توانایی جای‌دادن آن را در خود دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تنوع رنگی گسترده گلکسی نوت 20 در بازار

جزئیات آپدیت بیست و یکم بازی Fallout 76 مشخص شد

قابلمه دیجیتالی که ماسک N95 را ضدعفونی می کند

اینفوگرافیک/ از کجا بفهمیم گوشی مان هک شده و تحت کنترل فرد دیگری است؟

شهرداری و خبرنگاران همسو با هم تا تحقق «شهری برای همه»

کاهش تاریخی شمار دکل‌های آمریکا برای چهاردهمین هفته پیاپی

جزییات جدیدی از بازی آینده‌ استودیوی رمدی منتشر شد

مسدودسازی وی چت توسط ترامپ می‌تواند تجارت اپل را در چین نابود کند

ضوابط ارائه اینترنت ماهواره‌ای در ایران تصویب شد

گوشی ال جی Q92 5G در گیک‌بنچ دیده شد

استفاده زیاد از تلفن همراه باعث "سندرم گردن پیامکی" می‌شود

خرید تیک‌تاک، چند دهه تجربه مایکروسافت در بازار چین را به چالش می‌کشد

شیائومی می 10 اولترا از زوم دیجیتالی 120 برابری بهره می‌برد

افزایش سطح آب دریا جوامع دور از سواحل را نیز تهدید می‌کند

گوشی ریلمی C12 با تراشه مدیاتک Helio P35 لو رفت

آپدیت MIUI 12 شیائومی Mi Mix 2s و Mi Mix 3 در چین ارایه شد

خرید تیک‌ تاک چند دهه تجربه مایکروسافت در بازار چین را به چالش می‌کشد

اجرای اپلیکیشن‌های گلکسی نوت 20 در ویندوز چگونه است؟

ارزش کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس را گیمر تعیین می‌کند

بیانیه TikTok در جواب به ممنوعیت فعالیت در خاک آمریکا

تولید خودرو به روش CBU ،CKD و SKD به چه معنی است؟

اپل واچ داده‌های سلامتی را به سرویس‌های اورژانس ارسال می‌کند

نحوه افزودن موسیقی اسپاتیفای به استوری اینستاگرام

یک گوشی از وان پلاس با اسنپدراگون 660 لو رفت

قابلیت ECG برای ساعت هوشمند گلکسی واچ اکتیو 2 فعال شد

نینتندو به دنبال استخدام طراحان بازی‌های دو بعدی است

آموزش رایگان سانترال و قیمت مرکز تلفن سانترال پاناسونیک در فون سیستم

با قابلیت‌های کاربردی گالری عکس در iOS 14 آشنا شوید

نگاه نزدیک به گلکسی Z Fold2

شیائومی Mi10 اولترا با زوم فضایی 120 برابری از راه می‌رسد

گوگل قابلیتی جذاب به پیکسل‌ها اضافه می‌کند

تصاویری از گوشی تاشو مایکروسافت سرفیس Duo منتشر شد

دریافت پرچم ماه محرم از 110 مسجد پایتخت

نحوه‌ واکنش بدن به پرخوری گهگاه چگونه است؟

ترک‌خوردگی لنز آیفون 12 در آزمایش‌های اپل

نتایج فوق العاده مثبت حضور ربات‌ها در بیمارستان‌های استرالیا

تلفن همراه چطور کار می کند؟ - قسمت سوم

پیشنهاد وزیر ارتباطات به کاربران اینترنت موبایل

آموزش اجرای اپلیکیشن گوشی‌های سامسونگ روی ویندوز 10 ازطریق Your Phone

نمایندگان مجلس به کمک شورای شهری‌ها می‌آیند

فروش دوبرابری پلی استیشن 5 نسبت به ایکس باکس سری ایکس

اپل واچ با تشخیص سقوط کاربر، داده‌های سلامتی را به سرویس‌های اورژانس ارسال می‌کند

کاهش 60 درصدی تخلفات ساختمانی

خانواده میت 40 آخرین گوشی‌های هواوی با چیپست کایرین هستند

طراحی هواوی Mate X2 چگونه خواهد بود؟

ویرجین گلکتیک هواپیمای مسافربری با سرعت سه ماخ می‌سازد

2.5 میلیارد نفر از مردم دنیا نمی‌توانند گوشی هوشمند بخرند

اولین تریلر گیم‌پلی نسخه‌ نسل حاضر بازی NBA 2K21 منتشر شد

رندر جدیدی از سرفیس دوئو منتشر شد

پلتفرم اختصاصی بازی هواوی معرفی شد

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی