سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

در جلسه هم اندیشی شورای سلامت کیش و اصحاب رسانه برای مقابله با بیماری کرونا مطرح شد:

نقش مهم رسانه ها در آگاهی بخشی برای کنترل شیوع کرونا منطقه آزاد کیش

نقش مهم رسانه ها در آگاهی بخشی برای کنترل شیوع کرونا
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - با آغاز فصل پاییز و شدت گرفتن موج سوم ویروس کووید19؛ خبرنگاران و نمایندگان رسانه های سراسری و محلی و مسئولان دستگاه های اجرایی مستقر در این منطقه به منظور آگاهی بخشی و اطلاع رسانی صحیح به مردم جامعه در نشستی صمیمانه به بحث و تبادل نظر برای بررسی راهکارهای کاهش شیوع کرونا پرداختند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جلسه هم اندیشی شورای سلامت کیش و اصحاب رسانه در راستای برنامه ریزی دقیق و موثر اقدامات پیشگیرانه از گسترش شیوع بیماری کرونا، فرهنگ سازی، جلب و جذب تعامل حداکثری ساکنین کیش برای مقابله با این بیماری، دوشنبه 7 مهر در مرکز همایش های بین المللی کیش سالن رازی برگزار شد.
در این نشست، مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش، نقش موثر رسانه ها را در کنترل و مهار بیماری کرونا مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: نقش رسانه ها در آگاهی بخشی به عموم جامعه در خصوص این که وضعیت جزیره کیش عادی نیست و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از جانب مردم، موجب غلبه ویروس کرونا بر عموم جامعه خواهد شد و باید در این زمینه اطلاع رسانی در سطح وسیع انجام شود.
خانزادی با اشاره به این که همزیستی با بیماری کرونا به معنای بی اهمیت شمردن ضوابط بهداشتی ابلاغ شده از سوی شورای سلامت کیش نیست خاطر نشان کرد: 95 درصد کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است و با انسجام، همدلی و اهتمام بر رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم از این بحران با موفقیت عبور کنیم.
وی تاکید کرد: سلامت آحاد جامعه در اولویت سیاست های سازمان و شورای سلامت کیش هست و افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند متخلف شناخته شده و با آنان برخورد قانونی می شود.
خسرو نشان معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش بر لزوم اهمیت عملکرد رسانه ها و تاثیر آنان در فرهنگ سازی و رعایت ضوابط بهداشتی در بخش های مختلف جزیره کیش اشاره داشت و گفت: محور فعالیت های اقتصادی و عمرانی جزیره کیش مربوط به حوزه گردشگری است و سازمان منطقه آزاد کیش با ارتقای سلامت کیشوندان و گردشگرانی که قصد مسافرت به این منطقه را دارند در اولویت کار خود قرار داده است.
ملک بهمن شیردل مدیر اجتماعی، بهداشت و درمان سازمان منطقه آزاد کیش اقدامات موفقیت آمیز کنترل بیماری در پیک های اول و دوم را همبستگی و همدلی تمام مردم جزیره کیش دانست و گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در جزیره کیش اقداماتی از جمله در خصوص برگزاری 27 جلسه شورای سلامت کیش، 267 مصوبه در راستا سلامت کیشوندان، 19 جلسه کارگروه و عمده تصمیمات نظارتی و بهداشتی از اماکن سطح کیش انجام شده است.
محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با بیان این که با آغاز پیک سوم کرونا که کل کشور را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: همدلی و همسویی با دستگاه های اجرایی و اصحاب رسانه در اطلاع رسانی صحیح و آگاهی بخشی بر مردم جامعه نقش بسزایی را ایفا می کنند. وی افزود: اکنون روزانه بیش از 30 مورد مثبت ابتلا در جزیره شناسایی می شود و متاسفانه در دو هفته گذشته موجب فوت 3 بیمار شده است.
رضانیا در ادامه خاطر نشان کرد: عمده مراجعات به بیمارستان و مرکز توسعه سلامت کیش دارای علائم بیماری هستند و ارائه خدمات به افراد در قرنطینه توسط نظارت نیروهای بسیجی و مدافعان سلامت با جدیت تمام ادامه دارد.
وی در خصوص ارائه خدمات به بیماران در قرنطینه از جمله افراد بی بضاعت افزود: جمع آوری و انتقال زباله، ایاب و ذهاب بیماران جهت مراجعه به بیمارستان و تحویل غذا درب منزل به صورت رایگان ارائه می شود.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش در رابطه با افزایش مبتلایان به بیماری کرونا گفت: 180 بیمار در نقاهتگاه برای سپری کردن دوره درمان و 24بیمار نیز تحت مراقبت های ویژه هستند که تمام خدمات ارائه شده به این افراد در سطح کیفیت بالا در نظر گرفته شده است.
محمدرضا رضانیا در ادامه افزود: با شناسایی 1750 نفر مبتلا به بیماری کرونا که منجربه 17 فوتی شده است در مقایسه با شاخص های جهانی از شاخص کمتر از یک درصد نسبت به مناطق دیگر برخورداریم و نشان دهنده این هست که خدمات با کیفیتی در جزیره کیش به بیماران ارائه می شود.
رضانیا با تاکید بر این که اگر پروتکل های بهداشتی از سوی ساکنین جزیره کیش رعایت نشود آسیب های غیر قابل جبران را به دنبال خواهد داشت افزود: عدم رعایت ضوابط بهداشتی موجب شتاب گرفتن شیوع بیماری کرونا میان اقشار مختلف جامعه، گسترش اندازه اپپیدمی و فشار مضاعف بر کادر درمان و در نهایت شکست تاب آوری بیمارستان کیش خواهد شد.
مصطفی نادعلی نژاد رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش با بیان اینکه با مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش و عملکرد مثبت دستگاه های اجرایی از جمله رسانه ها و مشارکت حداکثری مردم جزیره کیش نسبت به نرم جهانی این منطقه در وضعیت بهتر قرار دارد گفت: با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی میان اقشار مختلف جامعه می توانیم اقداماتی موثری در کنترل بیماری داشته باشیم.
در پایان این جلسه اصحاب رسانه در خصوص اقدامات صورت گرفته و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت، سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص کنترل بیماری کرونا و همچنین پیشنهاد هایی در خصوص مدیریت و فرهنگ سازی رعایت ضوابط بهداشتی مطرح شد
شایان ذکر است برای هر چه بهتر اجرای پروتکل های بهداشتی در این منطقه و حفظ وضعیت مطلوب برای فعاایت های اقتصادی و گردشگری و سلامت احاد جامعه، جلسه هم اندیشی شورای سلامت کیش و اصحاب رسانه در راستای برنامه ریزی دقیق و موثر اقدامات پیشگیرانه از گسترش شیوع بیماری کرونا هر دوهفته برگزار خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تقدیر و اعطای تسهیلات به ایده های برتر دانشجویی رویداد "کمند"

خراسان شمالی می تواند دپارتمان ملی مهارت اصناف باشد

2000 مورد بازرسی از واحدهای کارگاهی با اولویت کنترل شیوع کرونا در اردبیل انجام شد

طرح پرداخت یارانه دستمزد ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال شغل اولی ها است

لزوم هم افزایی دستگاه های زیر مجموعه در ایجاد اشتغال و بهبود اقتصاد حاشیه نشینی

شرکت بیش از 100 خانواده کارگر کردستانی در چهارمین جشنواره تفریحی ورزشی خانوادگی کارگران کشور

فعالیت 326 تشکل کارگری و کارفرمایی در لرستان

1934 درخواست شغلی مشاغل سخت و زیان آور در استان کرمانشاه بررسی شد

با آیفون 12 قد افراد را اندازه بگیرید

سامسونگ فناوری گلکسی Fold 3 را تغییر می‌دهد

شرکت‌های بزرگ فناوری متولد چه سالی هستند؟

شرایط جدید برای اپراتورهای اینترنت بی‌سیم ثابت وضع شد

آیفون‌هایی که نیمی از فروش فصل سوم امسال را به خود اختصاص دادند

به‌روزرسانی جدید بازی Dragon Marked for Death منتشر شد

حالت تاریک در سیستم عامل کروم گوگل به زودی اضافه خواهد شد

آگهی شغلی جدید یوبی‌سافت به یک بازی معرفی نشده اشاره دارد

موفقیت Battletoads در جذب بازیکنان

سامسونگ مجوز تأمین نمایشگرهای هواوی را دریافت کرد

کرونا عاملی برای محبوبیت کروم‌بوک‌ها

نرم افزار تماس تصویری Zoom رمزگذاری End-to-End را اضافه کرد

پوسته Punisher کنسول پلی‌استیشن 5 شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد

مشکل عجیب ریختن رنگ لبه‌ گوشی آیفون 12

چین ماهواره دیگری را برای توسعه اینترنت اشیاء در مدار قرار داد

شرکت‌های فناوری برای مقابله با نفرت پراکنی کمک خواستند

با عضو جدید بدن که از آن خبر ندارید، آشنا شوید

بلندمرتبه سازی را می توان به مناطق کم شیب منتقل کرد

جریان زندگی در «تجریش»

توسعه خدمات شهری با بهره‌برداری از پروژه‌های زیر ساختی

پیاده مداری در ایران به عنوان یک شیوه حمل و نقل به رسمیت شناخته نمی‌شود

جلسه شهرداری منطقه 11 و مالک عمارت امیراقتدار

صیانت از محیط‌زیست همواره در دستور کار پتروشیمی بندرامام است

شهردار تهران عزادار شد

تحریم آمریکا علیه زنگنه؛ وحشت از سنگر مقاومت اقتصادی مردم ایران

برگزاری مسابقه ایمنی با پیام های HSE

شهر به اسطوره هایش نیاز دارد

آسمان‌خراش 40 هزار تومانی

عرضه 47 هزار تن گوگرد صادراتی پالایشگاه بندرعباس در بورس کالا

اقدام‌های بخش اکتشاف صنعت نفت در تاریخ ایران ماندگار خواهد بود

بلومبرگ: کهنه‌سرباز صنعت نفت و تکنوکرات ماهر تحریم شد

قدردانی رئیس‌جمهوری از توسعه‌دهندگان پارس جنوبی

آخرین حقایق کووید-19 / بخش سوم

قیمت طلای سیاه تثبیت شد

قدردانی مدیرعامل سازمان انتقال خون از شریعتمداری برای راه اندازی پویش اهدای پلاسمای خون

بخش چند نفره Ghost of Tsushima: Legends معرفی شد

معرفی نسل جدید ایرفون بی‌سیم LG با قابلیت ضدعفونی خودکار

معرفی 10 گوشی برتر این هفته

شایعه‌ لو رفتن تصاویری از محیط بازی GTA VI تکذیب شد

نمایشگر سرامیکی آیفون 12 هم از خراشیدگی مصون نیست

آموزش مجازی ناشی از کرونا محبوبیت کروم‌بوک‌ها را افزایش داده است

بازدید مدیر کل دفتر شهردار از تجهیزات خدمات شهری

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی