سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

مسجد جامعی در بازدید از بوستان جنگلی سرخه حصار مطرح کرد

سرخه حصار، پارک جنگلی ایرانیان شود شهرداری تهران

سرخه حصار، پارک جنگلی ایرانیان  شود
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - شهر: عضو شورای شهر تهران نام «پارک جنگلی ایرانیان» را برای مجموعه سرخه حصار پیشنهاد و ارائه انواع غذاهای ایرانی، سوغاتی ها و فرهنگ های مختلف را از نقاط مختلف کشور در این بوستان را راه حلی برای بیان شناسنامه بخشی از ایران عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار شهر ، احمد مسجدجامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در نشست خبری پس از بازدید از قطب گردشگری سرخه حصار در منطقه 13 گفت: مجموعه سرخه حصار که از دوره تیموری حفاظت شده بوده، سرمایه ای فراملی است و این سرمایه در نسبت با طبیعت آن تعریف شده است.
او درباره درختان این مجموعه افزود: درختان سوزنی برگ، هم به لحاظ محیط طبیعی آسیب زا است و هم ریشه های سطحی دارد که نمی تواند به عمق پایین برای دسترسی به آب برسد و از همین رو درختان پهن برگ در حال اضافه شدن است. از آنجا که سطح آبهای زیرزمینی کاهش پیدا کرده و عمده درختان این مجموعه ریشه های سطحی دارند برای آبرسانی به این درختان 15 استخر و سیستم آب چرخانی طراحی شده است.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به کمبود سرویس های بهداشتی تعبیه شده در بوستان جنگلی سرخه حصار به ویژه برای روزهای آخر هفته، گفت: دسترسی به این بوستان نباید به سختی انجام شود، ضمن اینکه حفظ این فضا و توجه به طبیعت آن در توسعه گردشگری باید در اولویت قرار گیرد. علاوه بر این در ساخت و سازها باید کاربرد آهن کمتر باشد و بیشتر از چوب و سنگ استفاده شود.
او نام «پارک جنگلی ایرانیان» را برای مجموعه سرخه حصار پیشنهاد و عنوان کرد: می توان ارائه انواع غذاهای ایرانی، سوغاتی ها و فرهنگ های مختلف را از نقاط مختلف کشور در این بوستان راه انداخت تا هر قسمت آن شناسنامه بخشی از ایران را بیان کند.
تحقق اعتبار پروژه های سرخه حصار با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی
مسجد جامعی در ادامه با بیان اینکه باید طراحی پروژه های بوستان سرخه حصار به سمتی برود که سرمایه گذاران بخش خصوصی وارد عرصه شوند، گفت: در شرایطی که تنها 40 درصد از درآمدهای شهرداری تحقق پیدا کرده تاکید روی ارقام مطرح شده برای اجرای پروژه های سرخه حصار بسیار دشوار است و در این زمینه باید به ظرفیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی بیشتر تکیه کرد.
عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هفته تهران یادآور شد: روز تهران بیشتر مربوط به ابعاد اجتماعی، میراث فرهنگی و تاریخی تهران بود در حالی که باید به مسائلی مانند طبیعت و محیط زیست و مشکلاتی از قبیل ترافیک و آلودگی هوا نیز توجه شود، از همین رو سه سالی است که روز تهران به هفته تهران تبدیل شده است و هر کمیسیون متولی یک روز آن شده است. به عنوان مثال در حوزه فضای سبز و بوستانها قرار است بیش از 60 درخت بالای صدسال در 19 منطقه تهران، شناسنامه دار شوند.
او با بیان اینکه پس از شعارهایی مانند «تهران ایرانیان» و «بازشناسی هویت تهران» در سالهای گذشته امسال شعار «مکتب تهران» برای این هفته در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: ویژگی مکتب تهران عمومی ساختن حوزه های مختلف شهر از جمله معماری، شهرسازی، هنر، ادبیات، شعر، فلسفه و کلام است.
استفاده از ظرفیت پایانه جدید شرق به عنوان یکی از ورودی های شهر تهران
مسجد جامعی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت «پایانه جدید شرق» در کنار بوستان سرخه حصار با بیان اینکه این پروژه، بزرگ واغراق آمیز ساخته شده، افزود: از لحاظ تردد و ارتباط با سایر شهرهای کشور، ترمینال جنوب و مسیر آن سهم بزرگی را در تهران دارد و نیاز به ایجاد فضاهایی مانند یک میدان بزرگ برای استفاده از ظرفیت ها دارد. بنابراین تاسیسات وسیع دیده شده و نگهداری و بهره برداری از پایانه جدید شرق می تواند وجه تکاملی سرخه حصار و خجیر باشد و بخشی از آن به عنوان ترمینال داخلی گردشگران و از ظرفیت این فضا به عنوان یکی از ورودی های شهر تهران استفاده شود.
پیشنهاد ایجاد موزه کرونا در کاخ یاقوت
مسجد جامعی در ادامه این نشست درباره «کاخ یاقوت» که کاخی مربوط به دوران ناصرالدین شاه قاجار است، در محوطه بیمارستان شهید لواسانی و تبدیل به «موزه کادر درمان در دوره کرونا»، گفت: با توجه به اینکه حدود 180 نفر از کادر درمان در این دوره چندماهه بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و موزه پزشکی نیز در تهران وجود دارد، بهتر است که این موزه به بخش مربوط به کرونا اختصاص پیدا کند. از این رو شورای شهر با سازمان های تامین اجتماعی و نظام پزشکی وارد مذاکره خواهد شد تا بتواند موزه ویژه این دوره از تاریخ پزشکی را ایجاد کند.
ساخت طولانی ترین مسیر دوچرخه کشور در منطقه 13
به گزارش خبرنگار شهر، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه 13 در نشست خبری پس از بازدید از قطب گردشگری سرخه حصار، گفت: تلاش می شود تا پایان سال طولانی ترین مسیر دوچرخه که از میدان شهدا (محور شمال به جنوب خیابان پیروزی) آغاز و تا کلاهدوز، اتوبان دوران و یاسینی ادامه دارد و پس از آن وارد بوستان سرخه حصار می شود، افتتاح شود. 65 تا 70 درصد کار از این مسیر 20 کیلومتری انجام شده و تصمیم داریم تا 22 بهمن همه مسیر را کامل کنیم که اگر این امر مسیر نشد، مسیر هشت کیلومتری سرخه حصار در آن تاریخ افتتاح خواهد شد.
او با بیان اینکه مصوبه ای در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مبنی بر تبدیل سرخه حصار به قطب گردشگری پایتخت مطرح شد، افزود: 56 پروژه برای این کار طراحی شده و با توجه به دغدغه محیط زیستی مدیریت شهری در این دوره، تنها 5 درصد ابنیه در این فضا ایجاد می شود؛ بناهایی که سازگار با محیط زیست هستند.
شهردار منطقه 13 ادامه داد: پروژه هایی مانند بومگردی و بازارگل و گیاه تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسد. بازار شکیلی که این امکان را به شهروندان می دهد که به راحتی بتوانند در پارکینگ های هم سطح پارک کنند و به دلیل اینکه در خارج از محدوده شهری واقع می شود مشکلی نیز برای دیگر شهروندان به وجود نمی آورد.
رحمان زاده با اشاره به توسعه 30 هکتاری جنگل در بوستان سرخه حصار در یک سال گذشته، گفت: علاوه بر توسعه جنگلکاری، باغ گل 50 هکتاری که از گونه های مختلف گیاهی و دارویی تشکیل شده در این بوستان ایجاد می شود. همچنین غذاهای متنوع ایرانی، صنایع دستی اقوام مختلف نیز در رستورانهای بوستان سرخه حصار ارائه خواهد شد.
او در خاتمه عنوان کرد: جلساتی با سازمان تامین اجتماعی برگزار شده و در تلاش هستیم با امضای تفاهم نامه ای مشارکتی، ضمن تبدیل کاخ یاقوت به موزه پزشکی، به زودی بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که مردم بتوانند در فضای این کاخ تردد و از این بنای تاریخی بازدید داشته باشند. علاوه بر این مطالعات ایجاد نیروی هوایی در پادگان نیروی هوایی که دو میلیارد اعتبار مصوب داشت و شهرداری منطقه توانست این اعتبار را به 6 میلیارد برساند، انجام شده و این پروژه به فاز دوم و مرحله انتخاب پیمانکار رسیده است.
بازدید از پروژه های قطب گردشگری شرق تهران و طبیعت سرخه حصار با حضور احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه 13و مهرشاد کاظمی، رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران صبح امروز (7 مهر) انجام شد.
خبرنگار: علی سی پی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تقدیر و اعطای تسهیلات به ایده های برتر دانشجویی رویداد "کمند"

خراسان شمالی می تواند دپارتمان ملی مهارت اصناف باشد

2000 مورد بازرسی از واحدهای کارگاهی با اولویت کنترل شیوع کرونا در اردبیل انجام شد

طرح پرداخت یارانه دستمزد ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال شغل اولی ها است

لزوم هم افزایی دستگاه های زیر مجموعه در ایجاد اشتغال و بهبود اقتصاد حاشیه نشینی

شرکت بیش از 100 خانواده کارگر کردستانی در چهارمین جشنواره تفریحی ورزشی خانوادگی کارگران کشور

فعالیت 326 تشکل کارگری و کارفرمایی در لرستان

1934 درخواست شغلی مشاغل سخت و زیان آور در استان کرمانشاه بررسی شد

با آیفون 12 قد افراد را اندازه بگیرید

سامسونگ فناوری گلکسی Fold 3 را تغییر می‌دهد

شرکت‌های بزرگ فناوری متولد چه سالی هستند؟

شرایط جدید برای اپراتورهای اینترنت بی‌سیم ثابت وضع شد

آیفون‌هایی که نیمی از فروش فصل سوم امسال را به خود اختصاص دادند

به‌روزرسانی جدید بازی Dragon Marked for Death منتشر شد

حالت تاریک در سیستم عامل کروم گوگل به زودی اضافه خواهد شد

آگهی شغلی جدید یوبی‌سافت به یک بازی معرفی نشده اشاره دارد

موفقیت Battletoads در جذب بازیکنان

سامسونگ مجوز تأمین نمایشگرهای هواوی را دریافت کرد

کرونا عاملی برای محبوبیت کروم‌بوک‌ها

نرم افزار تماس تصویری Zoom رمزگذاری End-to-End را اضافه کرد

پوسته Punisher کنسول پلی‌استیشن 5 شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد

مشکل عجیب ریختن رنگ لبه‌ گوشی آیفون 12

چین ماهواره دیگری را برای توسعه اینترنت اشیاء در مدار قرار داد

شرکت‌های فناوری برای مقابله با نفرت پراکنی کمک خواستند

با عضو جدید بدن که از آن خبر ندارید، آشنا شوید

بلندمرتبه سازی را می توان به مناطق کم شیب منتقل کرد

جریان زندگی در «تجریش»

توسعه خدمات شهری با بهره‌برداری از پروژه‌های زیر ساختی

پیاده مداری در ایران به عنوان یک شیوه حمل و نقل به رسمیت شناخته نمی‌شود

جلسه شهرداری منطقه 11 و مالک عمارت امیراقتدار

صیانت از محیط‌زیست همواره در دستور کار پتروشیمی بندرامام است

شهردار تهران عزادار شد

تحریم آمریکا علیه زنگنه؛ وحشت از سنگر مقاومت اقتصادی مردم ایران

برگزاری مسابقه ایمنی با پیام های HSE

شهر به اسطوره هایش نیاز دارد

آسمان‌خراش 40 هزار تومانی

عرضه 47 هزار تن گوگرد صادراتی پالایشگاه بندرعباس در بورس کالا

اقدام‌های بخش اکتشاف صنعت نفت در تاریخ ایران ماندگار خواهد بود

بلومبرگ: کهنه‌سرباز صنعت نفت و تکنوکرات ماهر تحریم شد

قدردانی رئیس‌جمهوری از توسعه‌دهندگان پارس جنوبی

آخرین حقایق کووید-19 / بخش سوم

قیمت طلای سیاه تثبیت شد

قدردانی مدیرعامل سازمان انتقال خون از شریعتمداری برای راه اندازی پویش اهدای پلاسمای خون

بخش چند نفره Ghost of Tsushima: Legends معرفی شد

معرفی نسل جدید ایرفون بی‌سیم LG با قابلیت ضدعفونی خودکار

معرفی 10 گوشی برتر این هفته

شایعه‌ لو رفتن تصاویری از محیط بازی GTA VI تکذیب شد

نمایشگر سرامیکی آیفون 12 هم از خراشیدگی مصون نیست

آموزش مجازی ناشی از کرونا محبوبیت کروم‌بوک‌ها را افزایش داده است

بازدید مدیر کل دفتر شهردار از تجهیزات خدمات شهری

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی