سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

عدالت جنسیتی ورزشی تاکید ابتکار در بخش ورزش بانوان/ اجرای شاخص های عدالت جنسیتی را رصد می کنیم معاونت امور زنان و خانواده

عدالت جنسیتی ورزشی تاکید ابتکار در بخش ورزش بانوان/ اجرای شاخص های عدالت جنسیتی را رصد می کنیم
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - سومین پویش ملی ارتقای نشاط و سلامت زنان و دختران با ورزش با حضور دکتر ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و معاونین وزارت ورزش وجوانان در اکادمی ملی المپیک برگزار شد.

سومین پویش ملی ارتقای نشاط و سلامت زنان و دختران با ورزش با حضور دکتر ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و معاونین وزارت ورزش وجوانان در اکادمی ملی المپیک برگزار شد. معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، گفت: علاوه بر کرونا با جنگ اقتصادی نیز روبرو هستیم و باید تلاش کرد تا امید را ترویج داد و ورزش یکی از ابزار مهم در این زمینه است.
«معصومه ابتکار» روز سه‌شنبه در همایش بزرگ ورزش زنان که در فضای باز آکادمی ملی المپیک برگزار شد اظهار داشت: خوشحالم که در این مراسم که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در فضای باز برگزار می‌شود، حضور پیدا کرده ام و از تلاش‌های خانم فرهادی زاد و آقای سلطانی فر برای رفع موانع ورزشی زنان، تشکر می‌کنم. همچنین از آقای صالحی امیری و همه کسانی که به مسئله اهمیت ورزش زنان برای سلامت خانواده در نگاه فرهنگی و خانوادگی ارزش قائل هستند.
وی افزود: اقدامات خوبی طی 4١ سال گذشته بویژه در سال‌های اخیر برای ورزش زنان صورت گرفته و زنان امروز نقش پررنگی در بخش‌های مختلف اجتماعی، آموزشی و اقتصادی دارند و تاثیرشان در اصلاح سبک زندگی بیشتر از 5٠ درصد است.
معاون رییس جمهوری در بخش دیگر سخنانش به نقش نواب رئیس بانوان در فدراسیون‌های ورزشی در توسعه ورزش کشور در دو حوزه همگانی و قهرمانی اشاره کرد و گفت: خوشحالیم که بسیاری از زنان توانسته اند در عرصه‌های ورزشی بین المللی حضور پیدا کنند. دختران و زنان ایرانی با حفظ ارزش‌های اسلامی و فرهنگی سهم قابل توجهی در کسب مدال‌های بین المللی دارند. همچنین توانستیم در سطح بین‌المللی در اکثر رشته‌ها پوشش اسلامی خود را در ورزش جهانی به تصویب برسانیم.
وی در ادامه آن بخش از رشته‌های ورزشی که زنان امکان حضور نیافته اند را مورد توجه قرار داد و گفت: امیدواریم در آن چند رشته با مصوب شدن پوشش آنها نیز دختران ما بتوانند با حجاب اسلامی برای کشور افتخارآفرین باشند.
ابتکار اظهار داشت: هم اکنون توجه و بازگشت به ورزش در مدارس ابتدایی را شاهد هستیم و یکی از اتفاقات مهمی که رخ داد بازگشت زنگ ورزش به مدارس مقاطع ابتدایی بود.
معاون رییس جمهور با تاکید بر دو محور مهم در شاخص های عدالت جنسیتی که ورزش و سلامت است، گفت: ما اجرای این شاخص ها را در دستگاهها رصد می کنیم.
ابتکار افزود: امروز مساله کم تحرکی، افسردگی و اضافه وزن به مشکلات سلامت اضافه شده است که نباید موضوع ورزش را با وجود شرایط کرونا دست کم بگیریم. نشاط، موضوع مهمی است که دولت نگاه ویژه‌ای به آن دارد. پیام‌های امیدبخش در شرایط کرونا باید افزایش یابد و رسانه‌ها بیشترین نقش را در این زمینه دارند.
وی ادامه داد: ایران در شرایط خاصی به سر می‌برد. علاوه بر کرونا با جنگ اقتصادی روبرو هستیم و باید تلاش کرد تا امید را ترویج داد و ورزش یکی از ابزار مهم در این زمینه است.
ابتکار تاکید کرد: در معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، برنامه‌های ویژه‌ای برای ارتقای زنان در بخش‌های مختلف تدوین شده است که در محور عدالت جنسیتی با دو شاخص سلامت و ورزش گام‌های بلند برداشته شده و قرار است به زودی و در آذرماه اجرای شاخص های عدالت جنسیتی را رصد کنیم و امیدوارم دستگاه‌های مختلف با ما همکاری داشته باشند.
ابتکار بیان کرد: ورزش بانوان آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد و امیدوارم در حوزه ورزش موثر عمل کنیم، چرا که مسئله افسردگی، کم تحرکی و اضافه وزن به دلیل محدودیت‌های کرونایی افزایش یافته و تاکید می‌کنم که ورزش را نباید در این شرایط دست کم بگیریم.
فرهادی زاد: فعالیت ورزشی بانوان باید حداقل به 2/5 ساعت افزایش یابد
مهین فرهادی‌زاد، معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش نیز در این مراسم یادآور شد: فعالیت ورزشی بانوان باید حداقل به دو و نیم ساعت افزایش یابد. زندگی ماشینی و شرایط کنونی باعث می‌شود فعالیت بدنی ما کمتر شود و این موضوع امراضی را به دنبال دارد. پس باید به دنبال حرکت و فعالیت و تربیت بدنی باشیم.
وی اظهار داشت: این همایش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اهمیت فعالیت ورزش زنان را نشان می‌دهد که حتی در شرایط کرونا به سلامت جامعه توجه داریم و با برگزاری پویش‌ها در منازل و اماکن ایمن به نشاط در جامعه کمک کنیم.
معاون وزیر ورزش و جوانان درباره تجلیل از نایب رییسان فدراسیون‌ها اظهار داشت: از نایب رییسان برتر در این مراسم تجلیل می شود که البته همه نایب رییسان برتر هستند.
علی نژاد: توجه به ورزش بانوان سبک زندگی را تغییر می دهد
مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش نیز در این همایش، اظهار داشت: ورزش بدون شک یکی از عناصر اصلی در رسیدن به سلامت و رفاه اجتماعی روحی و روانی است. اگر در گذشته تعداد ورزشکاران زن و مرد تفاوت چشمگیری داشت الان در بسیاری از رشته ها تعداد ورزشکاران زن و مرد برابری می کند. در حال حاضر در بسیاری از رشته ها حجاب اسلامی مصوب شده و تعداد بانوان ورزشکار ارتقا پیدا کرده است. با این حال نباید به این شرایط قانع باشیم و باید برای ارتقای سلامت بانوان بیشتر تلاش کنیم. امیدوارم در آینده اقدامات خوبی را برای ارتقای ورزش بانوان انجام دهیم.
وی افزود: باید به ورزش زنان بیشتر توجه کنیم چرا که آن‌ها در سلامت جامعه نقش مهمی دارند و اگر زنان به ورزش بیشتر بپردازند اثر مطلوب آن به مراتب بیشتر از مردان است.
اجرای فرم ‎ های تالو و تحسین معاون رئیس جمهور
ورزشکاران رشته تالو در سومین «پویش ملی ارتقای نشاط و سلامت زنان و دختران با ورزش» در مقابل معاون رئیس جمهور به اجرای فرم پرداختند که حرکات آنها تحسین این مقام مسئول را به همراه داشت. اجرای حرکات تالو در سه بخش مختلف انجام گرفت.
بخش مهمی از این مراسم اختصاص به تقدیر از ایثارگران و تلاشگران داشت. در این بخش از رقیه الله کرمی خواهر شهید جواد الله کرمی مدافع حرم، خانواده مدافع راه سلامت ایروانی، عابدین فر پرستار مدافع سلامت، بتول مشرف جمالی نایب رئیس سابق فدراسیون حانبازان و معلولین، نوری نایب رئیس بانوان ورزش‌های همگانی و پیوند اعضا، کهرنگی نایب رئیس تیراندازی، اشرف امینی نایب رئیس کاراته، لاله حاکمی نایب رئیس بانوان پزشکی ورزشی، شیوایی نایب رئیس بانوان فدراسیون کبدی، شادی پریدر، نایب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج، سروی نایب رئیس بانوان تکواندو و فریده شجاعی، نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال تقدیر شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ازدواج بیش از 7هزار دختر زیر 14 سال در بهار امسال

تدبیر کلیدی دولت برای افتخار آفرینی زنان

هر اثر صنایع دستی سفیر فرهنگ سیستان‌وبلوچستان است

پیش فروش اعضای جدید خانواده اوپو آغاز شد

بازی‌های تک‌نفره رونق بیش‌تری پیدا کرده‌اند

گزارش اختلالی جدید در آخرین پرچم‌دار اپل

گوشی آنر V40 با تراشه مدیاتک عرضه خواهد شد

آیفون تاشو یک قدم به ساخت نزدیک‌تر شد

بازسازی Anthem همچنان در دست توسعه

ریزر از ایرباد کاملا بی‌سیم Hammerhead رونمایی کرد

نگاهی به گوشی‌های هیجان‌انگیزی که سال 2021 راهی بازار می‌شوند

برزیل در مقابل بسته بندی بدون شارژر آیفون 12 ایستاد

چین مدعی دستیابی به برتری کوانتومی شد

بدافزارها از فیشینگ پیشی گرفتند

گلکسی S21 در گیک بنچ رویت شد

سامسونگ 3 گوشی تاشو در راه دارد

انیمیشن‌های Among Us که اشکتان را در می‌آورند - قسمت پنجم

رخدادهای رایانه‌ای در ایران؛ بدافزارها از فیشینگ پیشی گرفتند

بیت‌ کوین صعود کرد

اندروید، پنج به‌روزرسانی دریافت خواهد کرد

شخصیت کریتوس به صورت رسمی در بازی فورتنایت معرفی شد

اطلاعات 243 میلیون شهروند برزیلی افشا شد

بازی‌های رایگان بعدی اپیک گیمز مشخص شدند

استریم بازی Spider-Man: Miles Morales - قسمت ششم

بند اپل واچ مجهز به دوربین و فضای ذخیره‌سازی معرفی شد

طراحی شماتیک نوکیا 5.4 لو رفت

چگونه از قابلیت Reels اینستاگرام استفاده کنیم؟

سامسونگ جدول زمانی انتشار آپدیت One UI 3.0 با اندروید 11 را اعلام کرد

یکی از هکرهای نینتندو به حبس محکوم شد

سیستم گیمینگ ریزر تاماهاک سرانجام وارد بازار شد

سونی به جامعه‌ طرفداران پلی‌استیشن 4 متعهد خواهد بود

تجهیزات 5G هواوی به کمک کشاورزان می‌رود

آمازون یک پردازنده سفارشی را معرفی کرد

مشخصات گوشی میان‌رده جدید گوگل اعلام شد

پلی‌استیشن 3 به‌روز شد

فعالیت یک کمیپن هک گسترده علیه زنجیره تامین واکسن کرونا

پتنت جدید اپل به چه چیزی اشاره دارد؟

گوشی ریلمی X50 Pro 5G به‌روزرسانی شد

چگونه به کامپیوتر ویندوزی جدید مهاجرت کنیم؟

درآمد هنگفت فروش بازی کال آف دیوتی در سال 2020

همه چیز درباره لانچ پلی استیشن 5

اپل رویداد جدیدی برگزار می‌کند

گیمرها بیشتر استفاده از پردازنده‌های چه شرکتی را می‌پسندند؟

آموزش ارسال پیام خودحذف‌شونده واتس‌اپ

قیمت لوکس‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

پیام معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی یوز پلنگ

واکنش شهرداری به قطع درختان حیاط بیمارستان مسیح دانشوری

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی