سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

هرآنچه باید از One UI 3.0 سامسونگ بدانید استارت آپ

هرآنچه باید از One UI 3.0 سامسونگ بدانید
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - زومیت / تمام اطلاعات مربوط به رابط کاربری One UI 3.0 و دستگاه‌های پشتیبانی‌کننده از نسخه‌ی بتا و پایدار آن منتشر شده است. در این مقاله، این موضوع‌ها را مرور خواهیم کرد.
سامسونگ در حال آماده‌‌کردن خود برای رونمایی نسل بعدی رابط کاربری One UI است. البته درحال‌حاضر کاربران دو منطقه‌ی کره‌جنوبی و ایالات متحده‌ی آمریکا می‌توانند از نسخه بتای عمومی One UI 3.0 استفاده کنند که بر‌پایه‌ی اندروید 11 طراحی شده است. بنابراین، اگر دوست دارید قابلیت‌های جدید اضافه‌شده به این رابط کاربری را مشاهده کنید، می‌توانید مطالبی را مطالعه کنید که کاربران دیگر در فضای مجازی منتشر کرده‌اند.
درحال‌حاضر، دسترسی به نسخه‌ی بتای این رابط کاربری به سری گلکسی S20 و نوت 20 محدود می‌شود؛ البته سامسونگ به‌زودی آن را برای گوشی‌های بیشتری در سراسر جهان دردسترس قرار خواهد داد. گفته می‌شود One UI 3.0 beta ویژگی‌های جدید و جالب و اصلاحات ظریفی در رابط کاربری را شامل می‌شود. درادامه‌ی این مقاله، تمام اطلاعات منتشرشده درباره‌ی رابط کاربری One UI 3.0 را مرور خواهیم کرد؛ ازجمله قابلیت‌های جدید و فهرست گوشی‌های هوشمند واجدشرایط و زمان انتشار به‌روزسانی نهایی برای این رابط کاربری.
زمان انتشار عمومی رابط کاربری One UI 3.0
همان‌طورکه پیش‌تر اشاره شد، سامسونگ اکنون در کره‌‌جنوبی و ایالات متحده‌ی آمریکا نسخه‌ی بتای عمومی One UI 3.0 را منتشر کرده است. مطمئنا به‌زودی این نسخه در کشورهای بیشتر باید دردسترس قرار گیرد و حدس زده می‌شود که این اتفاق در چند هفته‌ی آینده رخ دهد.
هم‌اکنون، برنامه‌ریزی انجام‌شده برای نسخه‌ی بتا به گلکسی S20 ،S20 پلاس، S20 اولترا، نوت 20 و نوت 20 اولترا محدود می‌‌شود. به‌نظر می‌رسد که سامسونگ دستگاه دیگری را به این بخش اضافه نکند؛ درنتیجه اگر می‌خواهید از جدیدترین نسخه‌ی رابط کاربری سامسونگ پیش از افراد دیگر استفاده کنید، باید پرچم‌داران 2020 این شرکت را بخرید.
روش نصب نسخه‌ی بتای One UI 3.0
اگر یکی از دستگاه‌های گلکسی S20 ،S20 پلاس، S20 اولترا، نوت 20 و نوت 20 اولترا را دراختیار دارید و در کشوری هستید که سامسونگ نسخه‌ی بتای عمومی One UI 3.0 را ارائه می‌دهد، می‌توانید با ورود به برنامه‌ی Samsung Members ثبت‌نام کنید. برای نصب رابط کاربری جدید فقط کافی است بنر One UI 3.0 beta را در داخل برنامه انتخاب و سپس ثبت‌نام خود را تأیید کنید. در این مرحله، قادر خواهید بود نسخه‌ی بتای One UI 3.0 را به‌عنوان به‌روزرسانی OTA بارگیری کنید که برپایه‌ی اندروید 11 طراحی شده است.
تلفن‌های واجدشرایط One UI 3.0 beta
درحال‌حاضر، سامسونگ دستگاه‎‌های واجدشرایط دریافت نسل جدید رابط کاربری خود را به سری گلکسی S20 و نوت 20 محدود کرده است. سال گذشته هم، برای نسخه‌ی بتای One UI 2.0 مبتنی‌بر اندروید 10 همین اتفاق افتاد و سامسونگ ابتدا این نسخه را تنها برای سری گلکسی S10 منتشر کرد و سپس سایر دستگاه‌های موجود را در فهرستش قرار داد.
مناطق برنامه‌ریزی‌شده برای دسترسی به نسخه‌ی بتای One UI 3.0
نسخه‌ی بتای One UI 3.0 در هفت کشور منتشر می‌شود
سامسونگ تعداد بازارهایی را محدود کرده است که در جهان به نسخه‌ی بتای جدیدترین نسل رابط کاربری One UI دسترسی دارند. این برنامه ابتدا با کره‌‌جنوبی و ایالات متحده‌ی آمریکا آغاز شده و سامسونگ می‌گوید به‌زودی نسخه‌ی بتای One UI 3.0 به کاربران حاضر در کشورهای چین،‌ آلمان، هند، لهستان و انگلستان نیز ارائه می‌شود.
این بدان‌معنا است که نسخه‌ی بتای این رابط کاربری در بازار هفت کشور جهان منتشر می‌شود. در گذشته نیز، سامسونگ همین کار را کرده بود. پس از اضافه‌شدن کشورهای دیگر به برنامه‌ی بتا، باید اطلاعات بیشتری درباره‌ی مدل‌های واجدشرایط در این مناطق خاص منتشر شود.
ویژگی‌های جدید موجود در نسخه‌ی بتای One UI 3.0
سامسونگ تغییرات زیادی در طراحی One UI 3.0 ایجاد نکرده و ظاهر کلی آن شبیه One UI 2.5 است. همان‌طورکه گفته شد، قابلیت‌های جذاب و جالبی به نسخه‌ی جدید رابط کاربری سامسونگ اضافه شده است؛ ازجمله امکان اضافه‌کردن ویجت‌های مربوط به یک برنامه روی صفحه‌ی اصلی با فشار طولانی‌مدت روی آیکون و قفل‌کردن گوشی با دوبار ضربه‌زدن بر هر جای صفحه‌نمایش.
در One UI 3.0 قابلیت‌هایی مربوط به ویروس کرونا اضافه شده است
در این رابط کاربری گزینه‌هایی مرتبط با ویروس کرونا نیز اضافه شده است. همچنین با بهبود کنترل فوکوس خودکار و نوردهی دوربین، می‌توانید تجربه‌ی بهتری در عکس‌برداری داشته باشید. حتی گزینه‌ای برای شخصی‌سازی صفحه‌ی تماس با تصاویر یا ویدئوهای کاربر در One UI 3.0 تعبیه شده است. امکانات بیشتری نیز به بیکسبی، دستیار صوتی سامسونگ، اضافه شده تا برای کمک به کاربران سریع‌تر و بهتر عمل کند.
فهرست تغییرات One UI 3.0 که ازطریق Android Police به‌دست آمده است، جزئیات بیشتری درباره‌ی ویژگی‌های جدید اضافه‌شده به این رابط کاربری دراختیار ما قرار می‌دهد. ازجمله‌ی این ویژگی‌ها می‌توان به تغییر در صفحه‌ی قفل، قابلیت دسترسی، DeX و اینترنت سامسونگ اشاره کرد. همچنین، ویژگی‌های جدید کوچک به این رابط کاربری اضافه شده است که بتواند تجربه‌ی کاربری را بهبود بخشد. در‌ادامه‌ی مقاله، فهرست تغییرات اعمال‌شده آمده است:
صفحه‌ی اصلی
برای اضافه‌کردن ویجت‌های مرتبط با یک برنامه، آیکون آن را لمس کنید و نگه دارید.
با دو‌بار ضربه‌زدن روی قسمتی خالی از صفحه‌نمایش اصلی، آن را خاموش کنید. این قابلیت را می‌توانید از این قسمت فعال کنید: تنظیمات> ویژگی‌های پیشرفته> حرکات (Settings > Advanced features > - Motions and gestures).
صفحه‌ی قفل
صفحه‌ی قفل پویا اکنون دسته‌بندی‌های بیشتری دارد و می‌توانید بیش از یک مورد را انتخاب کنید.
ویجت‌‌های صفحه‌ی قفل بهبود یافته‌اند.
پنل سریع
با کشیدن صفحه به پایین، مکالمه‌ها و رسانه‌های خود را با راحتی بیشتری در بخش‌های مشخص‌شده مشاهده کنید.
AOD
ویجت همیشه‌ روشن نگه‌داشتن نمایشگر بهبود یافته است.
دسترسی
هنگام راه‌اندازی دستگاه سریع به مهم‌ترین تنظیمات دسترسی پیدا کنید.
تنظیمات میان‌بر برای بخش دسترسی را راحت‌تر از گذشته اعمال کنید.
ردیاب‌های صدا اکنون با دستگاه‌های SmartThings شما مانند تلویزیون و چراغ‌ها کار می‌کنند.
صفحه‌کلید سامسونگ
اکنون می‌توانید تنظیمات صفحه‌کلید را سریع‌تر از گذشته در بخش مدیریت عمومی (General Managment) پیدا کنید. همچنین، این بخش دوباره مرتب شده است تا مهم‌ترین بخش‌ها در اولویت قرار داده شوند.
سامسونگ DeX
اکنون می‌توانید به تلویزیون‌های پشتیبانی‌کننده از این قابلیت به‌صورت بی‌سیم متصل شوید.
صفحه‌ی لمسی جدید به شما امکان می‌دهد بزرگ‌نمایی صفحه و اندازه‌ی قلم را به‌راحتی تغییر دهید.
اینترنت
امکان مسدودکردن وب‌سایت‌هایی به دستگاه اضافه شده است که پس از ضربه‌زدن روی دکمه بازگشت به آن‌ها هدایت می‌شوید. همچنین، گزینه‌ای برای مسدود‌کردن سایت‌هایی دردسترس قرار گرفته است که پیام‌های پاپ‌آپ زیادی نشان می‌دهند.
برای دسترسی آسان‌تر به بخش‌های مختلف، منو باردیگر مرتب شده است. همچنین، چندین افزونه‌ی جدید اضافه شده است؛ ازجمله افزونه‌ای که وب‌سایت‌ها را ترجمه می‌کند.
گزینه‌ای برای پنهان‌کردن نوار وضعیت برای تجربه‌ای جذاب‌تر هنگام مرور اینترنت اضافه شده است.
حداکثر تعداد تب‌های باز به 99 عدد افزایش یافته است.
قابلیتی برای قفل و مرتب کردن تب‌های مختلف به این رابط کاربری اضافه شده است.
طراحی تب‌ها بهبود یافته است.
مخاطبان و تلفن
گزینه‌ای برای حذف مخاطبان تکراری اضافه شده است.
تجربه‌ی جست‌وجو بهبود یافته است.
پس‌زمینه‌ی تلفن و تماس
اکنون می‎تواند پس‌‌زمینه‌ی تماس را با عکس یا ویدئو دلخواه خود شخصی‌سازی کنید.
پیام‌ها
سطل‌آشغالی برای پیام‌های تازه‌حذف‌شده تعبیه شده است.
تماس و پیام در دستگاه‌های دیگر
قابلیتی برای فعال یا غیرفعال کردن تماس و ارسال پیامک روی دستگاه‌های دیگر با Bixby Routines اضافه شده است.
تقویم
می‌توانید میزان استفاده‌ی خود از دستگاه را در هفته‌ی گذشته مشاهده و تغییرات آن را با هفته‌ی جاری بررسی کنید. همچنین، می‌توانید زمان استفاده از هر ویژگی را نیز متوجه شوید.
زمان استفاده از تلفن هنگام رانندگی به گزارش هفتگی اضافه شده است.
ویجتی برای هنگام قفل‌بودن دستگاه نیز به رابط کاربری اضافه شده تا بتوانید بدون بازکردن گوشی، اطلاعاتتان را بررسی کنید.
پروفایل‌های جداگانه‌ای برای حالت‌های شخصی و کاری اضافه شده است تا بتوانید اطلاعات خود را جداگانه بررسی کنید.
دوربین
عملکرد و کارکرد فوکوس و نوردهی خودکار بهبود یافته‌ است.
ثبات عکس‌برداری هنگام گرفتن تصویر ماه با بزرگ‌نمایی درخورتوجه بیشتر شده است.
ویرایشگر تصویر
قابلیت بازگردانی نسخه‌ی اصلی تصویر ویرایش‌شده به نرم‌افزار اضافه شده است.
روتین‌های بیکسبی
روتین‌های از‌پیش‌تعیین‌شده‌ی گروهی به شما کمک می‌کنند تا سریع شروع به کار کنید و یاد بگیرید چگونه می‌توانید سریعا خود آن‌ها را ایجاد کنید.
شرایط جدیدی به این بخش اضافه شده است؛ ازجمله زمان شروع عملیاتی خاص، قطع اتصال دستگاه به بلوتوث یا شبکه وای‌فای، تماس دریافتی با شماره‌ای مشخص و... .
اقدامات جدیدی از جمله گفت‌وگو با بیسکبی و دسترسی به بخش accessibility اضافه شده است.
می‌توانید برای هر روتین آیکونی مشخص انتخاب کنید و برای دسترسی سریع‌ آن را روی صفحه‌ی قفل قرار دهید.
زمان انتشار به‌روزرسانی نسخه‌ی پایدار One UI 3.0
سری گلکسی S20 سامسونگ جلوتر از همه‌ی گوشی‌ها به نسخه‌ی پایدار One UI 3.0 مجهز می‌شود
به‌نظر می‌رسد چند ماه دیگر تا انتشار نسخه‌ی پایدار One UI 3.0 باید منتظر بمانیم. سال گذشته، سامسونگ نسخه‌ی بتای One UI 2.0 را ماه اکتبر و نسخه‌ی پایدار آن را اواخر دسامبر برای گلکسی S10 منتشر کرد. گفته می‌شود همین بازه‌ی زمانی برای انتشار One UI 3.0 برنامه‌ریزی شده است. سامسونگ جدول زمانی خلاصه‌ای برای انتشار One UI 3.0 مبتنی‌بر اندروید 11 به‌اشتراک گذاشته است که تاریخ آغاز انتشار آن را دسامبر اعلام می‌کند. گفته می‌شود سری گلکسی S20 جلوتر از همه‌ی گوشی‌های واجدشرایط این به‌روزرسانی را دریافت می‌کنند. پس از آ‌ن‌ها نیز، نوبت به سری نوت 20 می‌رسد و درنهایت، پرچم‌داران 2019 سامسونگ می‌توانند از آن استفاده کنند.
گوشی‌های هوشمندی دریافت‌کننده‌ی نسخه‌ی پایدار One UI 3.0
درحالی‌که نسخه‌ی بتای One UI 3.0 به سری گلکسی S20 و نوت 20 محدود می‌شود، نسخه‌ی پایدار آن برای دستگاه‌های زیادی منتشر خواهد شد. سامسونگ تلفن‌های مقرون‌به‌صرفه‌ی زیادی تولید می‌کند و گفته می‌شود اکثر دستگاه‌های ساخته‌شده در دو سال اخیر این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد؛ البته هنوز سامسونگ فهرستی در این زمینه منتشر نکرده است. درادامه، فهرستی از گوشی‌های هوشمندی آورده شده است که احتمالا نسخه‌ی پایدار One UI 3.0 مبتنی‌بر اندروید 11 را دریافت می‌کنند:
سری گلکسی S و نوت سامسونگ
گلکسی نوت 20
گلکسی نوت 20 اولترا 5G
گلکسی S20 FE
گلکسی Z Fold 2
گلکسی Flip 5G
گلکسی تب S7
گلکسی تب S7پلاس
گلکسی S20
گلکسی S20 5G
گلکسی S20 پلاس
گلکسی S20 پلاس 5G
گلکسی S20 اولترا
گلکسی S20 اولترا 5G
گلکسی Z Flip
گلکسی فولد
گلکسی فولد 5G
گلکسی نوت 10 پلاس
گلکسی نوت 10 پلاس 5G
گلکسی نوت 10
گلکسی نوت 10 5G
گلکسی S10e
گلکسی S10 پلاس
گلکسی S10
گلکسی S10 5G
گلکسی نوت 10 Lite
گلکسی S10 Lite
سری گلکسی A سامسونگ
گلکسی A51
گلکسی A51 5G
گلکسی A71
گلکسی A71 5G
گلکسی A50
گلکسی A50s
گلکسی A70
گلکسی A70s
گلکسی A60
گلکسی A80
گلکسی A8s
گلکسی A90 5G
گلکسی A01
گلکسی A10
گلکسی A10e
گلکسی A10s
گلکسی A11
گلکسی A20
گلکسی A20e
گلکسی A20s
گلکسی A21
گلکسی A21s
گلکسی A30
گلکسی A30s
گلکسی A31
گلکسی A40
گلکسی A41
سری گلکسی M سامسونگ
گلکسی M51
گلکسی M40
گلکسی M31s
گلکسی M31
گلکسی M30s
گلکسی M21
گلکسی M11
گلکسی M01
گلکسی M01s
دیدگاه شما کاربران درباره‌ نسخه‌ جدید رابط کاربری One UI سامسونگ چیست؟ فکر می‌کنید One UI 3.0 با قابلیت‌های جدیدش می‌تواند کاربران را راضی نگه دارد؟


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پادکست های خانه مان /5: همدلی

بهره‌گیری از پویایی فقه شیعه برای حل معضلات حضانت زنان

پیشنهاد آیت‌الله عندلیب‌همدانی برای حل مشکلات فقهی حضانت زنان

اطلاعات 109 هزار بیمار آمریکایی در اینترنت فاش شد

هکرها شرکت هواپیماسازی امبرائر را هدف گرفتند

نقدها و نمرات بازی Dragon Quest XI S منتشر شد

hp اثاث کشی کرد

تعداد کاربران EMUI 11 به 10 میلیون نفر رسید

نقدها و نمرات بازی Root Double منتشر شدند

ردیت روزانه 50 میلیون کاربر فعال دارد

برترین برنامه‌ها و بازی‌های گوگل پلی در سال 2020 معرفی شدند

محبوبیت بالای تلفن‌هایی با دوربین چهارگانه در سال 2020

به‌روزرسان جدید کنسول‌های ایکس‌ باکس منتشر شد

زمان‌بندی انتشار One UI 3.0 برای گوشی‌های گلکسی اعلام شد

سازندگان Desperados III روی یک بازی جدید کار می‌کنند

قابلیت «اتاق زنده» به اینستاگرام می‌آید

به‌روزرسانی‌‌های جزئی ویندوز 10 از راه خواهند رسید

موبایل دومین کالای وارداتی ایران شد

سامانه مدیریت اینترنت مشترکان مخابرات به روزرسانی می شود

اپل می‌خواهد باتری اپل واچ را به بند آن منتقل کند

تلاش اپل برای جلوگیری از خستگی چشم

قیمت پیامک افزایش می‌یابد

دلار رسید، گوشی ارزان می شود؟

قابلیت Community Feed در گوگل مپ رونمایی شد

تا پایان سال آتی پوشش یک میلیارد نفر با اینترنت 5G محقق خواهد شد

دوشنبه سایبری رکورد خرید آنلاین روزانه در آمریکا را شکست

استریم بازی Spider-Man: Miles Morales - قسمت چهارم

گوشی‌های سری آنر V40 اوایل سال 2021 راهی بازار می‌شوند

وقتی برای اولین بار PUBG بازی می‌کنی!

سرقت اتومبیل تسلا در 90 ثانیه!

پرمخاطب‌ترین ویدیوهای یوتیوب در سال 2020 مشخص شدند

مجهز شدن تاکسی های سطح منطقه به سیستم پرداخت بدون کارت (QR code)

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

انتقال لاشه نهنگ به ساحل جهت انجام بررسی های اولیه

تامین 60 درصد تجهیزات مورد نیاز پایانه جدید فرودگاه کیش

هنر به توسعه دیپلماسی می آید

حمایت از زوج ها و نیازمندان منطقه 14

تولید بنزین در پالایشگاه ال‌پالیتو ونزوئلا متوقف شد

محدودیت تولید نفت نروژ پایان می‌یابد

به‌کارگیری تجیهزات شرکت ملی حفاری برای جمع‌آوری روان‌آب‌ها

تجهیز سایت های برف روبی و مخازن مستقر به کیسه های شن و نمک

صادرات نفت عراق به 2.7 میلیون بشکه در روز رسید

18 روستای دیگر قزوین تا پایان سال گازرسانی می‌شود

اصلی ترین معظل ترافیکی محله شمیران نو از محله خارج شد

بهره‌برداری از ایستگاه مترو اقدسیه و ورودی دوم ایستگاه سهروردی درخط 3

بازدید شهردار تهران به همراه سفیر اتریش از نمایشگاه تهران از منظر هنرمندان

ورزش در خانه 17

مناسب سازی 41 محل و معبر برای سهولت تردد توانیابان

قیمت سبد نفتی اوپک؛ 46 دلار و 72 سنت

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی