سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

ستاری: از رونق حضور بانوان در زیست‌بوم نوآوری حمایت می‌کنیم معاونت امور زنان و خانواده

ستاری: از رونق حضور بانوان در زیست‌بوم نوآوری حمایت می‌کنیم
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - زنان کارآفرین برتر در حوزه ایجاد اشتغال و خلق ارزش افزوده، توانمندی‌های خود را در حضور معاون علمی و فناوری و معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ارائه کردند و تقدیر شدند.

زنان کارآفرین برتر در حوزه ایجاد اشتغال و خلق ارزش افزوده، توانمندی‌های خود را در حضور معاون علمی و فناوری و معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ارائه کردند و تقدیر شدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در مراسم قدردانی از بانوان کارآفرین با اشاره به اینکه فعالیت‌های دانش‌بنیان در سال‌های سپری شده از دولت تدبیر و امید، پیشرفت چشمگیر و قابل توجهی داشته است، گفت: امروز ایران در بسیاری از زمینه‌های علمی در مرزهای دانش حرکت می‌کند و دستاوردهای علمی دانشمندان و فعالان علمی کشور گواه آن است که ظرفیت‌های بزرگی در زمینه فعالیت‌های علمی و دانش‌بنیان در کشور وجود دارد.
وی افزود: ایران امروز تحت جنگ تمام عیار اقتصادی و جنگ روانی همه‌جانبه دشمنان قرار دارد که سعی داشتند در عرصه عینی و روانی برای جوانان ایرانی یک انسداد روانی ایجاد کنند تا جوان ایرانی به این نتیجه برسد که امکان فعالیت و رشد در ایران وجود ندارد. پس از شروع شیوع کرونا نیز وضعیت به مراتب سخت‌تر از قبل شد اما جوانان این سرزمین با صرف فعل خواستن، توانستند تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان را از حدود 500 شرکت به بیش از 500 شرکت افزایش دهند.

سیاست و بازاریابی


ابتکار با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم توجه به حضور زنان در عرصه‌های علمی و فعالیت‌های دانش‌بنیان افزایش داشته است، افزود: امروز زنان در عرصه فعالیت‌های علمی فعالیت‌ها و دستاوردهایی داشته‌اند که حقیقتا مایه افتخار خودشان و جمهوری اسلامی است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این نشست اظهار داشت: در شرایط تحمیل شدیدترین تحریم‌ها و فشارها علیه جمهوری اسلامی، زنان کشورمان نیز دوشادوش مردان، جانانه در برابر تحریم‌ها ایستادگی کرده و در همه عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و علمی فراتر از مسئولیت‌های خود ایفای نقش کردند.
نقش بانوان در این زیست بوم جدید به خوبی نمایان شده است
در این مراسم سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان این‌که ایجاد یک زیست‌بوم مساعد برای فعالیت نوآورانه بانوان و هموار کردن مسیر، اولویت معاونت علمی و فناوری است، گفت: در روزهای نخست حرکت زیست‌بوم دانش‌بنیان، مطالعه‌ای توسط پژوهشگران و اساتید برجسته تهیه و در قالب کتاب «شناخت دره سیلیکون» منتشر شد. این کتاب این پرسش را که چرا این منطقه منحصر به‌فرد است پاسخ داد که بر وجود یک زیست‌بوم مساعد فعالیت‌های نوآورانه و وجود فرهنگ آن تاکید داشت.
ستاری با تاکید بر این‌که رویکرد، فرهنگ و نیروی خلاق باعث ایجاد این زیست بوم می شود، ادامه داد: باید در جامعه، مسیر برای سرمایه گذاری خطر پذیر، حضور صندوق های جسورانه و وقف علمی فراهم شود.

سیاست و بازاریابی


رییس بنیاد ملی نخبگان با بیان این‌که بستری مساعد برای خلق نوآوری بانوان، لازمه‌ای است که کسب و کارهای آنان را بالغ و نوآوری را محقق می‌کند، افرود: در حوزه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان بانوان هم این‌گونه است. اگر زیست‌بومی برای فعالیت آنان شکل بگیرد، قطعا شاهد نقش تحول آفرین و تاثیرگذارتر بانوان در این عرصه خواهیم بود.
وی با بیان این‌که فرهنگ وارداتی و اقتصاد نفت‌محور مانعی جدی فراروی توسعه اقتصاد دانش‌بنیان است، بیان کرد: فرهنگ عمومی کشور که ریشه‌ای هزاران ساله و مبتنی به نوآوری و کارآفرینی داشته، دستخوش این فرهنگ نادرست قرار گرفته است و ساختار کشور را از برون‌گرایی و صادرات‌محوری به سوی خام‌فروشی و وارادت برد.
ستاری همچنین گفت: در این فرهنگ مجالی برای تحول آفرینی بانوان نبود اما اکنون با رونق شرکت‌های دانش‌بنیان نهال‌های تازه‌ ای رشد کرده اند اما تحکم و ترویج این فرهنگ نیازمند کاری طولانی مدت و مبارزه‌ای همه جانبه و تمام عیار توسط بخش‌های گوناگون جامعه است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به این‌که نقش بانوان در این زیست بوم جدید به خوبی نمایان شده است، گفت: این مبارزه میان زیست‌بوم دانش‌بنیان و اقتصاد سنتی و قدیمی شکل گرفته است و اکنون که در آغاز راه قرار داریم بهترین مجال و فرصت برای تثبیت نقش بانوان در تحول آفرینی است.
وی سهم محققان زن در فناوری ها در ایران را 31/2% دانست که از میانگین جهانی کمی بالاتر است و سهم اشتغال زنان در شرکت های دانش بنیان ایران را 34% اعلام کرد که از این میان زنان در مقام مدیرعامل 11.7% و اعضای هیات مدیره 22% هستند.
ستاری، کسب‌وکارهای فضای مجازی را بستر بسبار خوبی برای نقش‌آفرینی بانوان در زیست‌بوم نوآوری دانست و بیان کرد: تمام دغدغه‌ام این است که زیست‌بومی ایجاد کنیم که به صورت خودجوش زایش و نوآوری داشته باشد.
حمایت‌ها برای توسعه نقش بانوان در زیست‌بوم نوآوری
همچنین سیده فاطمه حسینی مشاور امور بانوان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این نشست از حمایت‌ها برای توسعه نقش بانوان در زیست‌بوم نوآوری گفت و ادامه داد: با حمایت‌های صورت گرفته توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تلاش ارزشمندی که بانوان در این مسیر انجام داد‌ند، مرز و محدودیتی برای توسعه فناوری و فعالیت‌های نوآورانه توسط بانوان وجود ندارد.
حسینی، با اشاره به استقبال این معاونت از کسانی‌که قصد دارند ایده‌های نوآورانه خود را به کسب‌وکار بدل کنند و در مسیر فناوری قدم بگذارند، افزود: حمایت‌های مالی معنوی از جمله تسهیلات، معطوف بر این است که این رشد و توسعه زیست بوم کارآفرینی صورت بگیرد.
وی با بیان این‌که امروز بانوان بخش قابل توجهی از زیست‌بوم نوآوری هستند، ادامه داد: با توجه به شرایط به وجود آمده در دوران کرونا، می توان به فرصت‌های موجود در این دوره با نگاهی دقیق تر پرداخت. بانوان همچون گذشته در استفاده مطلوب از این فرصت‌ها، همان‌گونه که در شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق نشان دادند، نقشی اثربخش ایفا می‌کنند.
مشاور امور بانوان معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، با اشاره به حضور پررنگ زنان در کسب‌وکارهای مبتنی بر بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات، گفت: در حوزه کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک، مشاغل خانگی و خلاق نیز توسط بانوان کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است.
حسینی با بیان این‌که نوآوری‌های بانوان ایرانی به بازارهای بین‌المللی راه یافته و معاونت علمی در این مسیر حامی آنان است، ادامه داد: برای بانوانی که خود را به کار کارمندی وابسته نکردند و ضمن ایجاد اشتغال و ارزش افزوده، گامی مهم در پیشرفت کشورشان برداشتند، این ظرفیت وجود دارد که بتوانند توانمندی هایشان را به فراتر از مرزهای کشور ببرند.
وی با اشاره به تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای ایجاد فرصت‌های عادلانه کسب‌وکارهای نوآورانه بانوان بیان کرد: امروز بیش از 16 درصد کسب و کارهای دانش بنیان متعلق به بانوان است. همچنین 11 درصد حضور زنان در کسب و کارها و بیش از 22 درصد هیئت مدیره این شرکت‌ها با حضور بانوان شکل گرفته است.
حسینی، حوزه علوم و فناوری پیشرفته را یکی از بهترین عرصه‌ها برای نمایش توانمندی بانوان دانست و گفت: زنان کشورمان در این حوزه نیز دستاوردهای قابل توجهی داشته‌اند.
تقدیر از برترین‌ بانوان کارآفرین
در این نشست بانوانی که در عرصه کارآفرینی نقش‌آفرین بودند به صورت حضوری و مجازی لوح تقدیر خود را از معاون علمی و فناوری و معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهوری دریافت کردند. در 6 دوره پیشین مراسم تقدیر از بانوان کارآفرین برتر، از 120 کارآفرین روستایی و شهری تقدیر شده است. هدف از این رویداد، حمایت از بانوانی است که در شرایط دشوار با سربلندی مسیر پیشرفت و تعالی را طی می کنند.
بخش دیگری از این مراسم، گفت‌وگوی بانوان کارآفرین و معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهایشان به معاونان رییس‌جمهوری بود.

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی


امضای تفاهم‌نامه
در حاشیه این مراسم توافق‌نامه‌ همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به امضا رسید.
ارتقاء مهارت‌های زنان کارآفرین در زمینه فناوری اطلاعات، دسترسی به فضای مجازی و ارائه محصولات بر اساس نیاز بازارهای داخلی و بازارهای بین المللی، تسهیل روند تولید و توزیع محصولات تولیدی زنان کارآفرین در حوزه شهری و روستایی با توجه به شرایط پاندمی کرونا و فعالیت و موثر آنان در بازار فروش مجازی و همچنین تبیین راهکارهای همکاری از طریق مداخلات هدفمند اجتماع محور ویژه کارآفرینان زن و هدایت مشاغل به سوی اشتغال شبکه‌ای از اهداف عمده این توافق‌نامه است.

سیاست و بازاریابینظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آمار جدیدی از فروش بازی Outward منتشر شد

فهرستی از بزرگ‌ترین هک‌ها و افشای اطلاعات 2020 منتشر شد

اپل در چهار کشور پای میز محاکمه کشیده می‌شود

آپدیت اندروید 11 گلکسی اس 20 به صورت رسمی ارایه شد

پلی‌استیشن 5 پرو دو کارت گرافیک خواهد داشت

مظنه گوشی‌های موبایل در بازار/ کاهش اندک قیمت‌ها

پیام تسلیت شریعتمداری در پی درگذشت مدیرکل سابق تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی

با هدف بررسی زمینه های همکاری متقابل؛ دومین نشست کمیته مشترک همکاری های ایران و ارمنستان برگزار شد

10هزار واحد مسکونی برای بهره مندی کارگران در شهرهای جدید ساخته می شود

درپیامی به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت ؛ شریعتمداری بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت‏ ها برای افراد دارای معلولیت تاکید کرد

شریعتمداری: از 104هزار واحد مسکونی واگذار شده به افراد دارای معلولیت، 75هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید واگذار شده است

سرورهای بازی Fortnite تا آغاز فصل 5 آفلاین شدند

راهکار جدید مایکروسافت برای آپدیت منظم قابلیت‌های ویندوز

آزمایش مقاومت آیفون 12 در برابر آب تا عمق 20 متری

سونی برنامه انتشار به‌روزرسانی اندروید 11 برای گوشی‌های اکسپریا را منتشر کرد

تاریخ انتشار بازی PixelJunk Eden 2 مشخص شد

شیائومی در سال 2021 بیش از 240 میلیون گوشی راهی بازار می‌کند

تعداد کاربران فعال ردیت به 52 میلیون نفر رسید

تریلر جدید Captain Tsubasa محتویات سیزن پس بازی را نشان می‌دهد

نسخه جدید ZTE Axon 20 5G با طراحی چرمی از راه رسید

سامسونگ گوشی‌های هوشمند تاشو خود را باریکتر و سبکتر می‌کند

یک موتو G با اسنپدراگون 888 در سال آینده ارایه خواهد شد

حالت واقعیت مجازی به شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت اضافه خواهد شد

بازی‌های پلی‌استیشن 2 روی ایکس‌باکس سری اس به‌خوبی اجرا می‌شوند

رکورد کامنت اینستاگرام دست کیست؟

بررسی فن‌های مختلف کنسول PS5

معرفی اولین پرچمدار با چیپست جدید تایید شد

افتتاح فروشگاه‌های آفلاین جدید آنر در مناطق مختلف چین

محبوبیت گوشی‌های‌ هوشمند با دوربین چهارگانه به روایت آمار و ارقام

ششمین نشست مرکز منطقه‌ای رامسر با حضور معاون سازمان محیط زیست برگزار شد

بسیج همگانی کارکنان شرکت عمران ، آب و خدمات کیش برای جبران کمبود تاکسی های شهری

نخستین نشست کمیته کارشناسی مشترک حوزه انرژی برگزار شد

رویکرد وزارت نفت به تولیدکنندگان داخلی، حمایتی و سازنده است

آماده باش نیروهای اجرایی شهرداری منطقه 7 به منظور جلوگیری از آبگرفتگی های احتمالی

ادعای خسارت 50 میلیارد تومانی سرقت خط لوله نفت تکذیب شد

آقای شهردار ،چرا در اتوبان‌ مسیر مخصوص دوچرخه وجود ندارد؟

اتمام عملیات احداث زیرگذر بزرگراه شهید نجفی رستگار در منطقه 15

لزوم صیانت از سلامت کارکنان توأم با ارائه خدمت از راه دور به شهروندان

بیست 21

پادکست های خانه مان /5: همدلی

بهره‌گیری از پویایی فقه شیعه برای حل معضلات حضانت زنان

پیشنهاد آیت‌الله عندلیب‌همدانی برای حل مشکلات فقهی حضانت زنان

اطلاعات 109 هزار بیمار آمریکایی در اینترنت فاش شد

هکرها شرکت هواپیماسازی امبرائر را هدف گرفتند

نقدها و نمرات بازی Dragon Quest XI S منتشر شد

hp اثاث کشی کرد

تعداد کاربران EMUI 11 به 10 میلیون نفر رسید

نقدها و نمرات بازی Root Double منتشر شدند

ردیت روزانه 50 میلیون کاربر فعال دارد

برترین برنامه‌ها و بازی‌های گوگل پلی در سال 2020 معرفی شدند

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی