سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

سیاست‌های دوست‌دار خانواده در حوزه حمل‌و نقل تبیین ‌شود معاونت امور زنان و خانواده

سیاست‌های دوست‌دار خانواده در حوزه حمل‌و نقل تبیین ‌شود
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: توجه دادن به بحث خانواده و سیاست‌های خانواده در حوزه حمل و نقل اهمیت دارد و انتظار می‌رود وزارت راه و شهرسازی در این زمینه توجه کافی داشته باشد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: توجه دادن به بحث خانواده و سیاست‌های خانواده در حوزه حمل و نقل اهمیت دارد و انتظار می‌رود وزارت راه و شهرسازی در این زمینه توجه کافی داشته باشد. به «معصومه ابتکار» امروز (یکشنبه) در ارتباط ویدئو کنفرانسی با برنامه «پویش زنان علیه سوانح رانندگی» که در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: ما هم در معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در حمایت از ارتقای سطح آگاهی، شناخت و مهارت‌ها در این حوزه اعلام آمادگی می‌کنیم. 
معاون رییس جمهوری به ضرورت اصلاح سبک زندگی در موضوع رانندگی و چگونگی استفاده از خودرو اشاره کرد و افزود: اغلب خانواده‌های ایرانی دارای خودرو هستند و جوانان هم پس از رسیدن به سن قانونی به خودرو دسترسی دارند، بنابراین استفاده درست از خودرو مهم است، البته در این حوزه آموزش و پرورش اقداماتی انجام داده، اما در حوزه آموزش عالی کارهای کمتری دیده‌ایم. 
وی با بیان اینکه توجه سازمان‌های مردم‌نهاد به موضوع آموزش و آگاهی‌بخشی در حوزه ایمنی حمل و نقل ارزشمند است، برای ارائه وسایل آموزشی مرتبط با این موضوعات اعلام آمادگی کرد.
ابتکار گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد باید در این حوزه حساس باشند، این موضوع از زاویه روان‌شناختی نیز نیاز به توجه و پیگیری دارد، ضمن اینکه انتظار می‌رود در مساله خانواده نیز وزارت راه و شهرسازی توجه کافی داشته باشد.
وی بیان‌داشت: امروز حمل و نقل بخش مهمی از زندگی خانواده‌ها را تشکیل داده است، در این راستا ارتقابخشی، آموزش و آگاهی در موضوعاتی نظیر ایمنی، محیط‌زیست، آلودگی هوا و رانندگی ایمن، مهم است و در این پویش ضروری، مشارکت همه دستگاه‌ها لازم است. 
ابتکار ادامه داد: ضرورت دارد در مورد رانندگی و چگونگی استفاده از خودرو، سبک زندگی را اصلاح کنیم. اغلب خانواده‌های ایرانی دارای خودرو هستند و جوانان هم پس از رسیدن به سن قانونی به خودرو دسترسی دارند، بنابراین استفاده صحیح از خودرو مهم است. البته در این حوزه آموزش و پرورش هم کارهایی کرده است، اما در حوزه آموزش عالی کارهای کمتری دیده‌ایم. 
وی اظهار کرد: توجه سازمان‌های مردم‌نهاد به موضوع آموزش و آگاهی‌بخشی در حوزه ایمنی حمل و نقل ارزشمند است. ما هم اعلام آمادگی می‌کنیم، بتوانیم وسایل آموزشی مرتبط با این موضوعات را ارائه دهیم. 
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد باید در این حوزه حساس باشند. این موضوع از زاویه روانشناختی نیز نیاز به توجه و پیگیری دارد. 
ابتکار افزود: انتظار داریم متقابلاً در مسئله خانواده هم وزارت راه و شهرسازی توجه کافی داشته باشد. به هر حال این وزارتخانه مسئولیتی فراگیر دارد.
وی گفت: ما در ستاد ملی خانواده شاخص‌های خانواده را تبیین کرده‌ایم و حمایت از خانواده یکی از رویکردهای مهم دولت است. 
وی تأکید کرد: توجه دادن به بحث خانواده و سیاست‌های خانواده در حوزه حمل و نقل هم اهمیت دارد. به تازگی مکاتبه‌ای با وزیر راه و شهرسازی داشتم که درباره سیاست‌های دوستدار خانواده در حوزه حمل و نقل و شهرسازی است تا این سیاست‌ها را تکمیل کنند. 
وی افزود: باید سعی شود در قالب تکالیف مقام معظم رهبری در سیاست‌های کلی حمایت از خانواده و همچنین سیاست‌های رئیس‌جمهور در حمایت از خانواده شاخص‌هایی داشته باشیم که ما شاخص هم داریم و کلی‌گویی نمی‌کنیم و هر بخش باید براساس شاخص‌های توانمند، سیاست‌های دوستدار خانواده را حداکثر تا پایان سال داشته باشد. این رویکرد مهم است و توجه به اهمیت خانواده در فرهنگ دینی و اسلامی ما است
ظرفیت بانوان را در کاهش سوانح رانندگی نادیده نمی‌گیریم
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز با اشاره به اینکه پویش اجتماعی بانوان به عنوان مسئولیت اجتماعی در کشور آغاز به کار می‌کند، اظهار کرد: انضباط فکری و رفتاری را در جامعه باید افزایش دهیم و به اصلاح رفتاری اجتماعی به منظور جلوگیری از کاستی‌ها و نواقصی که موجب جان باختن افراد یا تلفات رانندگی می‌شود، بپردازیم.
او با اشاره به اینکه پیشگیری از سوانح یک مسئولیت اجتماعی و فراگیر است که راننده بزرگ ترین مسئولیت را باید در آن ایفا کند، افزود: امیدوار هستیم که با بکار گیری ظرفیت بانوان، تاثیرگذاری ماندگار آنان را در رفتار اجتماعی به خصوص در بخش ترافیک شاهد باشیم. 
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در وزارت راه و شهرسازی این مسئولیت اجتماعی نه به عنوان اقدام یک هفته‌ای بلکه به عنوان پایه گذاری یک فرهنگ اجتماعی با نقش آفرینی بانوان که محوریت زیادی در تعلیم و تربیت دارند باید ماندگار شود و برای تداوم آن همین امروز میثاق ببندیم تا اقدام موثر را پایه گذاری کنیم.
اسلامی تاکید کرد: در یک دوره‌ای شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای بوده ایم، اما در سال 96 متاسفانه منحنی تصادفات برعکس شد و در چند سال اخیر شاهد رشد تلفات جاده‌ای مواجه شدیم که با تمهیدات اندیشیده شده میزان تلفات را کاهش دادیم چرا که این میزان از تصادفات اصلا مورد قبول ما نیست.
او با اشاره به اینکه با سرمایه گذاری‌های انجام شده میزان تصادفات رانندگی را سر و سامان داده ایم، بیان کرد: در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها که ایمنی خیلی بیشتری وجود دارد تعداد تصادفات و تلفات نسبت به تلفات جاده‌های اصلی و دو طرفه بیشتر شده است و اکثر آن‌ها به علت توجه نداشتن به جلو، خستگی، حواس پرتی و خواب آلودگی بوده است.
بانوان سفیران ایمنی رانندگی می‌شوند
مهری صفری مشاور وزیر راه در امور زنان و خانواده وزارت راه و شهرسازی نیز در آئین آغاز به کار پویش اجتماعی بانوبان، اظهار داشت: خسارات ناشی از تصادفات رانندگی در کشور سالانه 8 درصد از تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود.
وی ادامه داد: بیشترین قربانیان سوانح جاده‌ای نیز از جوانان بوده و از دست رفتن جوانان و گروه سنی فعال و مولد جامعه از نظر اقتصادی، خانوادگی و عاطفی، اجتماعی و شغلی صدمات سنگینی به جامعه وارد می‌کند، به طوری که بیشتر خانواده‌ها با وقوع مرگ یا معلولیت ناشی از تصادف ترافیکی و از دست دادن نان‌آور خانواده و یا هزینه‌های سنگین درمان مصدومان و معلولان، به زیر خط فقر سقوط می‌کنند.
مشاور وزیر راه در امور زنان و خانواده گفت: سوانح ترافیکی همچنین آثار غیرقابل جبرانی بر سیستم‌های سلامت، بیمه و دستگاه قضایی و غیره‌ وارد می‌کند.
صفری افزود: راه‌حل این معضل، فقط بحث‌های حاکمیتی نبوده و عامل انسانی آمار بسیار قابل‌توجهی را در این زمینه به خود اختصاص می‌دهد، تعاملات اجتماعی و اصلاح ناهنجاری‌های رفتاری باید مورد توجه قرار گیرد، فرهنگ رانندگی از جمله موضوعاتی است که نمایانگر فرهنگ عمومی جامعه است که ارتقای آن نیاز به تقسیم مسئولیت و مشارکت همگانی دارد.
وی با تأکید بر اینکه ما نیاز به ارتقای اطلاعات و اصلاح رفتارهای رانندگی داریم، گفت: بهبود ایمنی راه‌ها و گسترش حمل و نقل پایدار، ایمن و مؤثر فقط زمانی ممکن خواهد بود که به نیازهای همه کاربران راه و ایمنی آنها توجه ویژه‌ای شود.
مشاور وزیر راه در امور زنان و خانواده ادامه داد: برای رسیدن به این اهداف بی‌شک نیاز به تقسیم مسئولیت و مشارکت همه اقشار جامعه از جمله گروه پرتأثیر زنان وجود دارد، زنان با نیمی از جمعیت جوامع و به دلیل ارتباط مستقیم با گروه‌های سنی جوانان، نوجوانان و کودکان از مؤثرترین گروه‌های اجتماعی به شمار می‌آیند و دامنه تأثیر هر زن می‌تواند از خود و خانواده تا کل جامعه گسترش یابد؛ نمونه‌های موفقی از مشارکت زنان در حوزه‌های مختلف وجود دارد که نقش مؤثر آنها را در روند تصمیم‌گیری و بهبود کیفیت زندگی شهروندان نشان می‌دهد. 
صفری اظهار کرد: نقش زنان در آموزش، تربیت و فرهنگ سازی قابل چشم‌پوشی نیست و عزم و اراده بانوان می‌تواند آنها را به مؤثرترین اعضای جامعه تبدیل کند که در این راستا حمایت و تقویت زنان از طریق ارائه آموزش‌های کاربردی یک اولویت است.
وی اضافه کرد: تعاملات اجتماعی و اصلاح ناهنجاری‌های رفتاری در کاهش سوانح ترافیکی با توجه به نقش چندگانه زنان در جامعه و پای‌بندی آنان به قانون، در بحث فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی از ظرفیت‌های اساسی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
مشاور وزیر راه در امور زنان و خانواده اظهار داشت: داده‌ها نشان‌دهنده تخلف کمتر زنان و تفاوت در رفتارهای ترافیکی مردان و زنان است، بنابراین باید از ا‌ین حسن زنان، در آموزش و برنامه‌های ترویجی و سیاست‌های فرهنگ‌سازی بهره‌برداری کرد، بانوان پتانسیل آن را دارند که به عنوان رابطین و سفیران ایمنی نقش آموزش و ارتقای فرهنگ ایمنی ترافیک و اصلاح رفتارهای پرخطر رانندگی را در جامعه به عهده بگیرند.
صفری بیان کرد: آموزش بانوان و فرزندان در خصوص ایمنی حمل و نقل با هدف توانمندسازی‌ در امر فرهنگ‌سازی ایمنی حمل و نقل در خانواده و استفاده از ظرفیت آنان در سیاست‌های پیشگیری از سوانح ترافیکی، که هدف از این آموزش انتقال دانش ایمنی به زنان به نحوی است که مدیریت فرهنگسازی رانندگی ایمن در خانواده را برعهده گیرند.
وی اضافه کرد: تبیین ابعاد مختلف و اثرات سوانح جاده‌ای برای زنان و مدیریت بحران، افزایش تاب‌آوری و آگاه‌سازی آنان از طریق رسانه‌ها از جمله اقدامات ضروری است و باید از نقش زنان در تغییر رفتارهای ایمنی استفاده کرد؛ از این رو دفتر امور بانوان و خانواده وزارت راه و شهرسازی در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی جهت ارتقا فرهنگ ایمنی و حمل و نقل اقدام به راه‌اندازی پویشی تحت عنوان زنان و خانواده علیه سوانح ترافیکی با نام بانوبان کرده است.
مشاور وزیر راه در امور زنان و خانواده اظهار کرد: پویش اجتماعی بانوبان درصدد است با آموزش و انتقال دانش ایمنی و مدیریت بحران و افزایش تاب‌آوری و کاهش آسیب‌های فردی و اجتماعی نقش پررنگ‌تری را ایفا کند‌؛ ما معتقدیم بانوبان یک پویش اجتماعی است و به عنوان یک مسئولیت اجتماعی فرابخشی بوده و حمایت از آن وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی است.
منبع: ایرنا


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آمار جدیدی از فروش بازی Outward منتشر شد

فهرستی از بزرگ‌ترین هک‌ها و افشای اطلاعات 2020 منتشر شد

اپل در چهار کشور پای میز محاکمه کشیده می‌شود

آپدیت اندروید 11 گلکسی اس 20 به صورت رسمی ارایه شد

پلی‌استیشن 5 پرو دو کارت گرافیک خواهد داشت

انتظار حضور این تکنولوژی را در خودروهای خودران سطح سه داشته باشید

مظنه گوشی‌های موبایل در بازار/ کاهش اندک قیمت‌ها

پیام تسلیت شریعتمداری در پی درگذشت مدیرکل سابق تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی

با هدف بررسی زمینه های همکاری متقابل؛ دومین نشست کمیته مشترک همکاری های ایران و ارمنستان برگزار شد

10هزار واحد مسکونی برای بهره مندی کارگران در شهرهای جدید ساخته می شود

درپیامی به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت ؛ شریعتمداری بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت‏ ها برای افراد دارای معلولیت تاکید کرد

شریعتمداری: از 104هزار واحد مسکونی واگذار شده به افراد دارای معلولیت، 75هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید واگذار شده است

سرورهای بازی Fortnite تا آغاز فصل 5 آفلاین شدند

راهکار جدید مایکروسافت برای آپدیت منظم قابلیت‌های ویندوز

آزمایش مقاومت آیفون 12 در برابر آب تا عمق 20 متری

سونی برنامه انتشار به‌روزرسانی اندروید 11 برای گوشی‌های اکسپریا را منتشر کرد

تاریخ انتشار بازی PixelJunk Eden 2 مشخص شد

شیائومی در سال 2021 بیش از 240 میلیون گوشی راهی بازار می‌کند

تعداد کاربران فعال ردیت به 52 میلیون نفر رسید

تریلر جدید Captain Tsubasa محتویات سیزن پس بازی را نشان می‌دهد

نسخه جدید ZTE Axon 20 5G با طراحی چرمی از راه رسید

سامسونگ گوشی‌های هوشمند تاشو خود را باریکتر و سبکتر می‌کند

یک موتو G با اسنپدراگون 888 در سال آینده ارایه خواهد شد

حالت واقعیت مجازی به شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت اضافه خواهد شد

بازی‌های پلی‌استیشن 2 روی ایکس‌باکس سری اس به‌خوبی اجرا می‌شوند

رکورد کامنت اینستاگرام دست کیست؟

بررسی فن‌های مختلف کنسول PS5

معرفی اولین پرچمدار با چیپست جدید تایید شد

افتتاح فروشگاه‌های آفلاین جدید آنر در مناطق مختلف چین

محبوبیت گوشی‌های‌ هوشمند با دوربین چهارگانه به روایت آمار و ارقام

اپل تعبیه باتری در بند اپل واچ را آزمایش می‌کند

هیوندای از پلتفرم E-GMP برای نسل آینده خودروهای برقی رونمایی کرد

دولت چگونه موبایل مبتلایان به کرونا را ردیابی می‌کند؟

نتیجه پژوهشی جدید: ویروس کرونا از طریق بینی به مغز حمله می‌کند

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای: اجباری شدن اخذ کد مالیاتی بازار غیرشفاف ایجاد می‌کند

گروه مدافع کاربران اپل را به خاطر کند کردن آیفون در 4 کشور به دادگاه می‌کشاند

اسپاتیفای با میزبانی از حدود 2 میلیون پادکست در این حوزه حرف اول را می‌زند

گوشی‌هایی با دوربین چهارگانه بیشترین محبوبیت را بین کاربران دارند

انجمن واردکنندگان موبایل: تلفن همراه طی چند روز آینده ارزان خواهد شد

بهترین بازی‌های موبایل که از روی انیمه‌های ژاپنی ساخته شده‌اند

تقویت وانت‌های دیزلی به شیوه ROLLING COAL؛ وقتی جذابیت در دود خلاصه می‌شود

امنیت به زبان ساده: حمله بروت فورس به چه معناست و چطور انجام می‌شود؟

«دیپ‌مایند» چگونه با حل مساله ساختار پروتئین‌ها دنیای پزشکی را دگرگون می‌کند؟

ششمین نشست مرکز منطقه‌ای رامسر با حضور معاون سازمان محیط زیست برگزار شد

بسیج همگانی کارکنان شرکت عمران ، آب و خدمات کیش برای جبران کمبود تاکسی های شهری

نخستین نشست کمیته کارشناسی مشترک حوزه انرژی برگزار شد

رویکرد وزارت نفت به تولیدکنندگان داخلی، حمایتی و سازنده است

آماده باش نیروهای اجرایی شهرداری منطقه 7 به منظور جلوگیری از آبگرفتگی های احتمالی

ادعای خسارت 50 میلیارد تومانی سرقت خط لوله نفت تکذیب شد

آقای شهردار ،چرا در اتوبان‌ مسیر مخصوص دوچرخه وجود ندارد؟

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی