سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

نقدها و نمرات بازسازی Demon’s Souls منتشر شدند نکات خواندني

نقدها و نمرات بازسازی Demon’s Souls منتشر شدند
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - مجله دیجی کالا / در روز‌های گذشته شاهد عرضه‌ی بازسازی بازی دیمنز سولز، مهم‌ترین بازی پلی‌استیشن 5 همراه با این کنسول بودیم. حالا منتقدان با کمی تاخیر نسبت به انتشار، نقد‌ها و نمرات این بازی را منتشر کرده‌اند و تمام آن‌ها بدون استثنا این بازی را ستایش کرده‌اند. حقیقتا دست‌پخت بی‌نظیر استودیوی فرام‌سافت‌ویر، تزیین شده توسط استودیوی بلوپوینت سزاوار تمام این ستایش‌ها است.
تمام افرادی که بازسازی بازی دیمنز سولز را نقد کرده‌اند چپ و راست از آن تعریف و تمجید کرده‌اند. نمره‌ی این بازی بر اساس داده‌های وب‌سایت متاکریتیک 92 است؛ با یک شاهکار طرف هستیم.
بازی دیمنز سولز جرقه‌ای بر آتش عظیمی است که بسیاری از بازی‌های پس از خود را تحت تاثیر قرار داده. دقیقا در زمانی که توسعه‌دهندگان بازی‌ها تمام تلاش خود را می‌کردند تا آثاری ساده‌تر بسازند و با وسیع‌تر کردن دامنه‌ی مخاطبان، پول بیش‌تری به جیب بزنند، استودیوی فرام‌سافت‌ویر اولین اثر مهم خود را با چالشی ملال‌آور خلق و نام خود را برای همیشه جاویدان کرد.
دیمنز سولز همه‌چیز را تا حد ممکن مبهم می‌کند. حتی فهمیدن داستان که در بازی‌های دیگر در تماشای میان‌پرده‌ها و خواندن متون خلاصه می‌شود، اکتشافی شگرف محسوب می‌شود. از سوی دیگر چیز‌های بدیهی مانند ضربه زدن با شمشیر بر پیکر حریف تا حد ممکن چالش برانگیز طراحی شده‌اند تا هیچ‌گاه مغز بازی‌کن در آسودگی نباشد و بیش‌ترین سطوح غرق شدن در دنیای بازی را تجربه کند.
ظاهر دیمنز سولز که بیش‌تر از یک دهه قدمت دارد و با وجود این که برای طرفداران قدیمی این بازی دلربایی مخصوص به خود را ارایه می‌دهد، ممکن است برای نسل جدید جذابیت زیادی نداشته باشد. به همین دلیل خبره‌ترین استویدیوی بازسازی کردن بازی‌ها دست به کار شده و ظاهر این بازی را تا حدی ارتقا داده که حتی بازی‌های تراز اول امروزی هم چندان تاب مقابله با آن را ندارند.
به جرات می‌توانیم بگوییم بازسازی بازی دیمنز سولز جزو سه بازی برتر تاریخ از نظر گرافیک واقع‌گرایانه محسوب می‌شود. قسمت دوم «آخرین ما»، تنها بازی ویدیویی‌ای است که به ذهن ما می‌رسد و گرافیک واقع‌گرایانه‌ای به این چشم‌نوازی ارایه داده. نورپردازی بازسازی بازی دیمنز سولز خیره‌کننده‌ است و اتمسفر تولید شده در محیط‌های این بازی حیرت‌انگیز هستند. تمام انیمیشن‌های بازی اصلی از نو بازسازی شده‌اند تا هر حرکت در بازی عمیقا حس ‌شود.
البته با وجود تمام جهش‌های گرافیکی، هسته‌ی مرکزی بازی اصلی دیمنز سولز تمام و کمال حفظ شده. تیم بلوپوینت کد‌های بازی اصلی را در این بازسازی قرار داده‌اند و تمام اتفاقات بازسازی بازی دیمنز سولز و بازی اصلی با دقت هزارم ثانیه هم‌خوانی دارند.
تمام افرادی که بازسازی بازی دیمنز سولز را نقد کرده‌اند چپ و راست از آن تعریف و تمجید کرده‌اند. نمره‌ی این بازی بر اساس داده‌های وب‌سایت متاکریتیک 92 است؛ با یک شاهکار طرف هستیم. با وجود این که ریشه‌های این بازی به دو نسل قبل بر می‌گردد، پایه و اساس این بازی به قدری محکم است که زمان نمی‌شناسد و همیشه می‌تواند سرگرم کننده باشد. در کنار تمام ویژگی‌های مثبت، بازی دیمنز سولز از قابلیت‌های جدید پلی‌استیشن 5 مانند فناوری رهگیری پرتو، ویژگی‌های کنترلر دوال‌سنس و سرعت بالای حافظه‌ی اس‌اس‌دی این کنسول استفاده می‌کند.
در ادامه می‌توانید خلاصه‌ی برخی از نقد‌های منتشر شده از بازسازی بازی دیمنز سولز را بخوانید.
Game informer: نمره‌ی 9.24 از 10
«به سختی می‌توان گفت بازی دیمنز سولز که در انحصار کنسول پلی‌اسیتشن 5 قرار دارد، در مقایسه با بازی اصلی تغییری در خود دارد و کهنه‌کاران بی‌درنگ با آن آشنا خواهند شد. استودیوی بلوپوینت از بهبود‌ها و ارتقاهای گرافیکی گرفته تا تغییرات جزیی که تجربه‌ی بازی را بهتر می‌کنند را اعمال کرده. استودیوی بلوپوینت تصمیم درستی گرفته و تغییری در گیم‌پلی اصلی بازی ایجاد نکرده. بازسازی هوشمندانه‌ی استودیوی بلوپوینت به فناوری‌های جدید اجازه می‌دهد این بازی که همین حالا هم محشر است اما بخش‌هایی رنگ باخته دارد، بهبود پیدا کند. گیم‌پلی قدرتمند بازی اصلی در میان تمام این چیز‌ها می‌درخشد.»
IGN: نمره‌ی 9 از 10
«تیم بلوپوینت بار سنگین بازسازی کردن یک بازی 11 ساله که طرفداران دو‌آتشه‌‌ای دارد را بر دوش داشتند و تصمیم گرفتند این اثر را به عنوان یک بازی از نسل جدید، از ابتدا تا انتها بازسازی کنند؛‌ و موفق شدند دقیقا همین کار را انجام دهند. بازسازی بازی دیمنز سولز یک اثر نفس‌گیر است که تجربه‌ای بسیار بهتر از نسخه‌ی پلی‌استیشن 3 این بازی ارایه می‌کند. این اتفاق نه تنها به خاطر قدرت بالای پلی‌استیشن 5 رخ داده، بلکه به دلیل تغییرات هوشمندانه‌ی تیم سازنده نیز هست. این تغییرات بدون قربانی کردن چالش بی‌رحمانه، غول‌آخر‌های معمامحور و سبکی که این بازی را تعریف می‌کند، بخش‌های آزاردهنده‌ی بازی اصلی را بروزرسانی می‌کنند.»
GameSpot: نمره‌ی 9 از 10
«بدون فرازونشیب، بازسازی بازی دیمنز سولز توسط استودیوی بلوپوینت یک موفقیت بی‌کم و کاست است. این بازی تجلی‌گاه قابلیت‌ها و قدرت کنسول نسل جدید شرکت سونی، یعنی پلی‌استیشن 5 است. البته مهم‌تر از همه‌چیز، بازی دیمنز سولز یک معجزه از استودیویی است که بارها به جهانیان نشان داده دست‌خط مخصوص به خودش را دارد. استودیوی بلوپوینت بازی اصلی تیم فرام‌سافت‌ویر را به شکلی کامل‌تر و غنی‌تر پیشکش کرده؛ و به این ترتیب چیزی به من داده که همیشه گمان می‌کردم ناممکن است: فرصت دوباره‌ی تجربه‌ی عشق به یک بازی سولز برای اولین بار.»
EuoroGamer: پیشنهاد شده
«چگونه می‌توان میان دو بازی که یکی از آن‌ها افسانه‌ای شکل‌یافته در دنیای بازی‌های ترازدوم و بی‌سروصدا است و یک شئ پرشکوه و قدرتمند برای بازی‌های ترازاول صلح ایجاد کرد؟ مطمعن نیستم افراد زیادی این توانایی را داشته باشند. این بازسازی یک نعره‌ی پرطنین از بهبود است. در حال حاضر مرموزی بازی اصلی دیگر وجود ندارد اما این بازسازی آن غریبگی را با نمایشی پر شکوه از عرضه در کنار کنسول جدید جایگزین کرده. بازی دیمنز سولز بسیار پرستش شده و مخلوقی مخلوط از زیبایی غریب و چالش ظالمانه محسوب می‌شود. این بازسازی شکوه و عظمت بازی اصلی را در قالب یک بازی حیرت‌انگیز اثبات می‌کند.»
Polygon: پیشنهاد شده
«روی استخوان‌های محکم بازی اصلی دیمنز سولز یک مرمت‌کاری چشم‌نواز قرار دارد. تک‌تک بافت‌های بازی دیمنز سولز با زحمت فراوان بازسازی شده‌اند؛ حتی گاهی اوقات تا حدی که بازسازی‌ها به تفسیر دوباره شبیه می‌شوند. تمام انیمیشن‌های بازی اصلی با چندین انیمیشن جدید جایگزین شده‌اند. بسیاری از نکات آزاردهنده‌ی بازی اصلی مانند مدت زمان‌های بارگذاری طولانی و عقب‌گرد‌های خسته کننده، حذف یا ملایم‌تر شده‌اند. با این توصیفات کم پیش می‌آید که بتوان تغییری را که اساس بازی را تخریب می‌کند پیدا کرد؛ زیرا همچین عملی توهین به مقدسات محسوب می‌شود.»
در ادامه می‌توانید نقد‌ها و نمراتی که نشریات مختلف به بازسازی بازی دیمنز سولز داده‌اند را ببینید.
PlayStation Universe: نمره‌ی 10 از 10
Game Informer: نمره‌ی 9.3 از 10
Fextralife: نمره‌ی 9.3 از 10
IGN: نمره‌ی 9 از 10
GameSpot: نمره‌ی 9 از 10
Destructoid: نمره‌ی 9.5 از 10
Metro GameCentral: نمره‌ی 9 از 10
GamingBolt: نمره‌ی 9 از 10
Easy Allies: نمره‌ی 9 از 10
USgamer: نمره‌ی 4.5 از 5
Attack of the Fanboy: نمره‌ی 4.5 از 5
بازسازی بازی دیمنز سولز عرضه شده و همین حالا می‌توانید ویدیوهای آن را از یوتوب تماشا کنید. در شریط اقتصادی فعلی که غول‌آخرهای بازی دیمنز سولز را سرافکنده می‌کند، چندان نیازی به خرید کنسول چند ده میلیونی برای تجربه‌ی یک اثر چالش برانگیز وجود ندارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

درآمد هنگفت فروش بازی کال آف دیوتی در سال 2020

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

شناسایی بیش از 3 هزار نفر بیمار مبتلا به کرونا از ابتدای همه گیری در کیش

علت مرگ دومین نهنگ یافت شده در ساحل کیش هنوز مشخص نیست

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت روز دانشجو

این ماه چشمتان به آسمان باشد

10 نکته برای تعمیر و نگهداری انواع خودرو‌های تویوتا و لکسوس

ازدواج بیش از 7هزار دختر زیر 14 سال در بهار امسال

تدبیر کلیدی دولت برای افتخار آفرینی زنان

هر اثر صنایع دستی سفیر فرهنگ سیستان‌وبلوچستان است

پیش فروش اعضای جدید خانواده اوپو آغاز شد

بازی‌های تک‌نفره رونق بیش‌تری پیدا کرده‌اند

گزارش اختلالی جدید در آخرین پرچم‌دار اپل

گوشی آنر V40 با تراشه مدیاتک عرضه خواهد شد

آیفون تاشو یک قدم به ساخت نزدیک‌تر شد

بازسازی Anthem همچنان در دست توسعه

ریزر از ایرباد کاملا بی‌سیم Hammerhead رونمایی کرد

نگاهی به گوشی‌های هیجان‌انگیزی که سال 2021 راهی بازار می‌شوند

برزیل در مقابل بسته بندی بدون شارژر آیفون 12 ایستاد

چین مدعی دستیابی به برتری کوانتومی شد

بدافزارها از فیشینگ پیشی گرفتند

گلکسی S21 در گیک بنچ رویت شد

سامسونگ 3 گوشی تاشو در راه دارد

انیمیشن‌های Among Us که اشکتان را در می‌آورند - قسمت پنجم

رخدادهای رایانه‌ای در ایران؛ بدافزارها از فیشینگ پیشی گرفتند

بیت‌ کوین صعود کرد

اندروید، پنج به‌روزرسانی دریافت خواهد کرد

شخصیت کریتوس به صورت رسمی در بازی فورتنایت معرفی شد

اطلاعات 243 میلیون شهروند برزیلی افشا شد

بازی‌های رایگان بعدی اپیک گیمز مشخص شدند

استریم بازی Spider-Man: Miles Morales - قسمت ششم

بند اپل واچ مجهز به دوربین و فضای ذخیره‌سازی معرفی شد

طراحی شماتیک نوکیا 5.4 لو رفت

چگونه از قابلیت Reels اینستاگرام استفاده کنیم؟

سامسونگ جدول زمانی انتشار آپدیت One UI 3.0 با اندروید 11 را اعلام کرد

یکی از هکرهای نینتندو به حبس محکوم شد

سیستم گیمینگ ریزر تاماهاک سرانجام وارد بازار شد

سونی به جامعه‌ طرفداران پلی‌استیشن 4 متعهد خواهد بود

تجهیزات 5G هواوی به کمک کشاورزان می‌رود

آمازون یک پردازنده سفارشی را معرفی کرد

مشخصات گوشی میان‌رده جدید گوگل اعلام شد

پلی‌استیشن 3 به‌روز شد

فعالیت یک کمیپن هک گسترده علیه زنجیره تامین واکسن کرونا

پتنت جدید اپل به چه چیزی اشاره دارد؟

گوشی ریلمی X50 Pro 5G به‌روزرسانی شد

چگونه به کامپیوتر ویندوزی جدید مهاجرت کنیم؟

همه چیز درباره لانچ پلی استیشن 5

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی