سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

10 روش طبیعی برای درمان اضطراب و استرس نکات خواندني

10 روش طبیعی برای درمان اضطراب و استرس
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - بسیاری از آدم‌ها دچار استرس مزمن و اضطراب هستند. آن‌ها معمولا با علائمی از قبیل عصبانیت، پریشانی، تنش، افزایش ضربان قلب، و درد قفسه‌ی سینه دست و پنجه نرم می‌کنند. در حقیقت، اضطراب یکی از شایع‌ترین مشکلات مربوط به سلامت روان به شمار می‌رود. در ایالات متحده، هر ساله بیش از 18 درصد بزرگسالان دچار اختلالات اضطراب می‌شوند. در برخی موارد، وضعیت‌ها و بیماری‌های دیگری از جمله پرکاری تیروئید ، می‌توانند به بروز اختلال اضطرابی منجر شوند. تشخیص دقیق و به موقع بیماری‌ها می‌تواند بهره‌مندی افراد را از بهترین روش‌های درمانی تضمین کند. در این مقاله، به 10 روش طبیعی برای درمان اضطراب و استرس اشاره می‌کنیم که در کاهش استرس و اضطراب به شما کمک خواهند کرد.

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی


روش طبیعی برای درمان اضطراب
به طور کلی، استفاده از درمان‌های طبیعی، البته به همراه روش‌های درمانی پزشکی و تحت نظارت پزشک، عموما موثر و بی‌خطر است.
با وجود این، تغییرات در رژیم غذایی و برخی از مکمل‌های طبیعی ممکن است بر میزان اثربخشی داروهای تجویزی تاثیر بگذراند؛ به همین علت نیز مشورت با پزشک معالج‌، پیش از اقدام برای استفاده از درمان‌های طبیعی، بسیار ضروری است. پزشک معالج‌تان نیز می‌تواند برخی درمان‌های طبیعی را برای‌تان تجویز کند.
1. انجام فعالیت‌های بدنی
فعالیت‌های بدنی روش بسیار خوبی برای تخلیه‌ی آن دسته از انرژی و هیجان‌هایی است که باعث افزایش اضطراب می‌شوند؛ پژوهش‌ها اثربخشی فعالیت‌های بدنی را بر کاهش سطح اضطراب تایید کرده‌اند.
برای مثال، نتایج یک بررسی در 2015 در مورد 12 کارآزمایی تصادفی کنترل ‌شده نشان دادند، فعالیت بدنی می‌تواند اضطراب را درمان کند. با وجود این، پژوهشگران در این بررسی تاکید کردند، فقط پژوهش‌های جامع و با کیفیت می‌توانند نحوه‌ی این اثربخشی تعیین کنند.
هم‌چنین، فعالیت بدنی می‌تواند به کاهش اضطراب ناشی از موقعیت‌های استرس‌زا نیز کمک کند. برای مثال، نتایج مطالعه‌ای در 2016 نشان دادند، فعالیت بدنی می‌تواند برای کاهش اضطراب افرادی که در حال ترک سیگار هستند، مفید باشد.
2. انجام مراقبه
مراقبه می‌تواند به کاهش سرعت هجوم افکار مختلف به ذهن کمک کند، و از این طریق، کنترل استرس و اضطراب را آسان‌تر سازد. انواع مختلفی از سبک‌های مراقبه، از قبیل ذهن آگاهی و یوگا در حین مراقبه، ممکن است مفید باشند.
مراقبه مبتنی بر ذهن آگاهی به شکلی روزافزون در جلسات درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نتایج یک بررسی فراتحلیل در 2010 نشان می‌دهند، مراقبه برای آدم‌های مبتلا به اختلالات خلقی و اضطرابی می‌تواند بسیار موثر باشد.
3. ریلکسیشن
برخی از آدم‌ها به طور غیر ارادی در واکنش به اضطراب، ماهیچه‌های خود را منقبض و آرواره‌های‌شان را به هم فشار می‌دهند. تمرین‌های ریلکسیشن یا آرام‌سازی عضلات به صورت تدریجی می‌توانند به این آدم‌ها کمک کنند.
در یک وضعیت راحت دراز بکشید و هر گروه از ماهیچه‌های‌تان را ابتدا به آرامی منقبض و سپس رها کنید؛ این تمرین را با انگشت‌های پا شروع کنید و به شانه‌ها و آرواره‌های‌تان برسید.
4. نوشتن
یافتن راهی برای بیان اضطراب‌ها نیز می‌تواند به ایجاد این احساس در شما کمک کند که اضطراب‌های‌تان قابل کنترل هستند.
به گفته‌ی برخی از پژوهشگران، یادداشت‌های روزانه و سایر روش‌های نوشتن می‌توانند به آدم‌ها در مقابله‌ی بهتر با اضطراب کمک کنند.
برای مثال، نتایج مطالعه‌ای در 2016 نشان دادند، نوشتن خلاقانه می‌تواند به کودکان و نوجوانان در کنترل اضطراب‌شان کمک کند.
5. استراتژی‌های مدیریت زمان
برخی آدم‌ها در صورت مواجهه‌ با وظایف و تعهدات متعدد در یک زمان محدود دچار اضطراب می‌شوند. این وظایف ممکن است شامل مسائل مربوط به خانواده، کار، یا سلامت باشند. داشتن یک برنامه که کارهای ضروری بعدی را نشان‌تان بدهند، از همان اول می‌تواند به پیشگیری از بروز اضطراب کمک کند.
استراتژی‌های موثر مدیریت زمان می‌توانند به آدم‌ها در حفظ تمرکزشان بر یک کار در یک زمان خاص کمک کنند. کتاب‌های طراحی شده برای مدیریت زمان و تقویم‌های آنلاین می‌توانند در این کار به شما کمک کنند، زیرا کمک‌تان می‌کنند در برابر وسوسه‌ی براشتن چند هندوانه با یک دست مقاومت کنید.
برخی از آدم‌ها نیز به این نتیجه رسیده‌اند که خرد کردن یک پروژه‌ی بزرگ به چند مرحله‌ی ساده‌تر می‌تواند به آن‌ها در تکمیل وظایف‌شان با استرس کم‌تر کمک کند.
6. رایحه درمانی
بوییدن یک روغن گیاهی آرامش‌بخش می‌تواند به تسکین استرس و اضطراب کمک کند. برخی از رایحه‌ها برای برخی از آدم‌ها موثرتر عمل می‌کنند: بنابراین، بهتر است گزینه‌های مختلفی را امتحان کنید.
اسطوخودوس به طرز ویژه‌ای برای تسکین استرس موثر است. پژوهشگران طی مطالعه‌ای در 2012 اثربخشی رایحه درمانی با اسطوخودوس را بر بی‌خوابی بر روی 67 زن 45 الی 55 ساله آزمایش کردند. نتایج نشان دادند، رایحه درمانی کوتاه مدت می‌تواند به کاهش ضربات قلب، و در بلند مدت، به کاهش مشکلات خواب کمک کند.
7. روغن کانابیدیول
روغن کانابیدیول (CBD) یکی از مشتقات گیاه کانابیس ( شاهدانه ) یا ماری‌جوانا است.
روغن کانابیدیول، برخلاف سایر اشکال ماری‌جوانا، حاوی تتراهیدروکانابینول یا THC نیست؛ این ماده باعث ایجاد عوارض شایع ناشی از مصرف مواد مخدر می‌شود.
روغن CBD یا روغن شاهدانه را می‌توانید بدون نیاز به نسخه از بسیاری از فروشگاه‌های بهداشتی یا عطاری‌ها نیز تهیه کنید. پژوهش‌های اولیه نشان داده‌اند، این روغن به شکل قابل ملاحظه‌ای می‌تواند به کاهش اضطراب و پریشانی کمک کند.
در کشورهایی هم که استفاده از ماری‌جوانای دارویی مجاز است، پزشکان ترجیح می‌دهند همین روغن را برای بیماران خود تجویز کنند.
8. دمنوش‌های گیاهی
بسیاری از دمنوش‌های گیاهی نیز تاثیرات امیدوار کننده‌ای بر تسکین استرس و کمک به خواب به همراه دارند.
برخی از آدم‌ها حتی طی فرایند آماده‌سازی و نوشیدن این دمنوش‌ها نیز به آرامش می‌رسند، ولی برخی از این دمنوش‌ها تاثیر مستقیمی بر مغز می‌گذارند و باعث کاهش اضطراب می‌شوند.
نتایج یک مطالعه‌ی محدود در 2018 نشان دادند، بابونه می‌تواند سطوح کورتیزول ، هورمون استرس، را تغییر دهد.
9. مکمل‌های گیاهی
بسیاری از مکمل‌های گیاهی نیز درست مانند دمنوش‌های گیاهی می‌توانند اضطراب را کاهش دهند. با وجود این، شواهد علمی کمی برای تایید این اثربخشی وجود دارند.
پیش از مصرف هر نوع مکمل گیاهی، لازم است با پزشک معالج خود مشورت کنید تا وی بتواند از بروز تداخل‌های دارویی بالقوه پیشگیری کند.
10. وقت‌گذرانی با حیوانات
حیوانات خانگی می‌توانند عشق، محبت، و حمایت را به همراه خود به خانه‌تان بیاورند. نتایج مطالعه‌ای که در 2018 منتشر شدند، اثربخشی نگهداری از حیوانات خانگی را بر تسکین انواع مختلفی از مشکلات روانی، از جمله اضطراب، تایید کردند.
با این‌که بیش‌تر آدم‌ها گربه، سگ، یا سایر پستانداران کوچک را ترجیح می‌دهند، بهتر است افراد مبتلا به آلرژی بدانند، برای بهره‌مندی از فواید نگهداری از حیوانات خانگی برای تسکین استرس و اضطراب، لزوما نباید از یک حیوان خانگی پشمالو نگهداری کنند.
نتایج مطالعه‌ای در 2015 نشان دادند، نگهداری از جیرجیرک می‌تواند به بهبود وضعیت روانی افراد سالمند کمک کند.
هم‌چنین، وقت‌گذرانی با حیوانات می‌تواند اضطراب و استرس ناشی از ضربه‌های روحی را نیز کاهش دهد. نتایج یک بررسی سیستماتیک در 2015 نشان دادند، تیمار و وقت‌گذرانی با اسب‌ها می‌تواند برخی از اثرات ناشی از ضربه‌های روحی را تسکین دهد.
سایر گزینه‌های درمانی
اضطراب مزمن یا اضطرابی که در توانایی کارکرد یک فرد در زندگی تداخل ایجاد می‌کند، نیازمند درمان است.
هنگامی که اضطراب یک فرد ناشی از ابتلای وی به یک بیماری جسمی، نظیر مشکلات تیروئید نباشد، جلسات روان درمانی می‌توانند تاثیرات مثبتی بر وضعیت روحی بیمار داشته باشند.
روان درمانی می‌تواند به درک عوامل محرک اضطراب‌ به بیمار کمک کند. هم‌چنین، این جلسات به اعمال تغییرات مثبت در سبک زندگی و بررسی ضربه‌‌های روحی نیز کمک می‌کنند.
یکی از موثرترین انواع روان درمانی برای اضطراب رفتاردرمانی شناختی (CBT) نام دارد. هدف از این نوع روان درمانی، کمک به فرد برای درک نحوه‌ی اثرگذاری افکار وی بر هیجان‌ها و رفتارهای‌اش، و جایگزینی این واکنش‌ها با رفتارهای مثبت یا سازنده است.
رفتاردرمانی شناختی می‌تواند به درمان اضطراب منتشر و اضطراب ناشی از مشکلات خاصی نظیر کار یا یک ضربه‌ی روحی کمک کند.
استفاده از دارو نیز می‌تواند به کنترل اضطراب مزمن در افراد کمک کند. پزشک معالج ممکن است سه دسته از داروهای زیر را برای تسکین اضطراب تجویز کند:
الف. داروهای ضد اضطراب به نام بنزودیازپین نظیر زاناکس و والیوم
ب. داروهای ضد افسردگی به نام مهارکننده‌های بازجذب سروتونین نظیر پروزاک
پ. داروهای خواب‌آور – در صورتی که اضطراب در خواب اختلال ایجاد کند
روش‌های طبیعی برای درمان اضطراب می‌توانند جایگزین یا مکمل روش‌های دارویی باشند.
سخن آخر
عدم درمان اضطراب می‌تواند باعث وخیم شدن آن، و افزایش سطح استرس بیمار شود. با وجود این، اضطراب را می‌توان از طریق روان درمانی، درمان‌های طبیعی، تغییر در سبک زندگی، و استفاده از دارو برطرف کرد.
برای پیدا کردن بهترین روش درمانی برای تسکین اضطراب، شاید لازم باشد ترکیب انواع روان درمانی و سایر روش‌های درمانی را امتحان کنید. پزشک می‌تواند در تعیین بهترین گزینه‌های درمانی به بیمار کمک کند.
ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی
منبع: medicalnewstoday
10 روش طبیعی برای درمان اضطراب و استرس

لینک کوتاه:
http://www.politicalmarketing.ir/Fa/News/169464/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نگاه نزدیک زومیت به گلکسی S21 و گلکسی S21 اولترا

قابلیت‌های جدید Chrome 88، از افزایش امنیت تا بهبود حالت تاریک

افشای مشخصات فنی نوکیا 1.4؛ گوشی هوشمند اقتصادی با قیمت کمتر از 100 یورو

درمان هموروئید با لیزر در کلینیک دکتر دانش پژوه

با عملکرد فوق‌العاده در سال 2020، تعداد کاربران اشتراکی نتفلیکس به 200 میلیون نفر رسید

اپل احتمالا تولید آیفون 12 مینی را به‌میزان دو میلیون واحد کاهش داده است

مرورگر بریو با پشتیبانی از IPFS به‌مقابله با سانسور محتوا مشغول می‌شود

سامسونگ با 10 میلیارد دلار،‌ کارخانه جدیدی برای تولید تراشه سه نانومتری احداث می‌کند

شایعه: آیفون 6 اس و نسل نخست آیفون SE به‌روزرسانی iOS 15 را دریافت نمی‌کنند

آنر رسما تأیید کرد که با مدیاتک و کوالکام قراداد تجاری امضا کرده است

نحوه ارسال پیام‌های ناپدید شونده در واتساپ

آلفابت از پایان کار پروژه اینترنت بالونی Loon خبر داد

واحد تحقیق و توسعه وان پلاس با اوپو ادغام شد

ال جی احتمالا بخشی از واحد موبایل را به شرکت خوشه‌ای ویتنامی می‌فروشد

سامسونگ گلکسی M12 و F12 با مشخصات یکسان رویت شدند

موتورولا موبایلی قدرتمند در راه دارد!

آپدیت 10.2 بازی PUBG منتشر شد

رندرهای آیپد مینی 6 از وجود دو سوراخ در نمایشگر خبر می‌دهند

هزاران شماره شخصی مسدود شد

شخصیت Predator به بازی Fortnite اضافه شد

آیا گوشی رول شونده ال‌جی به مرحله تولید و عرضه می‌رسد؟

مایکروسافت قیمت ایکس‌باکس لایو گلد را افزایش خواهد داد

فردی یکی از مراحل Hitman III را تنها در 17 ثانیه به اتمام رساند

تمامی مدل‌های آیفون 13 به تثبیت‌کننده Sensor Shift مجهز خواهند شد

سامسونگ گلکسی Note 20 FE در دست توسعه

بنیان گذار مایکروسافت واکسن کرونا زد

سامسونگ کارخانه جدیدی برای تولید تراشه احداث می‌کند

اپل تولید آیفون 12 مینی را کاهش داد

از نسخه‌های لاکچری پرچمدار سامسونگ با قیمتی فوق گران رونمایی شد

درآمد صنعت بازی، 22 برابر درآمد نفتی ایران!

دفاع جهرمی در برابر چرایی فیلتر نکردن اینستاگرام: دستور، وجاهت قانونی نداشت

اولین میکروکنترلر رزبری‌پای با قیمت 4 دلار معرفی شد

افزایش قابل توجه جریمه‌های GDPR با سختگیری بیشتر اروپا در مقابل افشای اطلاعات

جمع‌بندی روز: جمعه، 03 بهمن 1399

اپ Beeper امکان دسترسی یکجا به 15 پیام‌رسان محبوب را فراهم کرد

هفت سنگ؛ جادو در دنیای پابجی موبایل

با موتورسیکلت برقی Sondors Metacycle آشنا شوید؛ یک وسیله نقلیه سبز برای شهرهای آینده

مرسدس EQA معرفی شد؛ ارزان‌ترین خودروی برقی بنز

ماجرای پشت پرده قرارداد پنهان گوگل و فیسبوک برای تصاحب بازار تبلیغات آنلاین

وزیر نفت در جمع خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه نفت

وابستگی حداقلی صنعت گاز به تأمین کالا از خارج کشور

گزیده‌های نفتی هفته

زنگنه: به آینده شرکت‌های دانش‌بنیان امیدوارم

آیین گشایش بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت

بیپر؛ سرویسی برای دسترسی یک‌جا به چت های تلگرام، اینستاگرام، سیگنال و واتساپ

بلومبرگ: هدست واقعیت مجازی اپل با سخت‌افزار بسیار قوی در سال 2022 عرضه می‌شود

سامسونگ تولید انبوه پنل OLED برای لپ‌تاپ را آغاز خواهد کرد

با همیار ای تی پیش‌نیاز مهم برنامه‌نویسی را بیاموزید

رکورد سرمایه گذاری سکوی پرتاب در یزد شکسته شد

تصاویری از رندرهای رسمی گوشی سونی اکسپریا 10 مارک 3 منتشر شد

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی