سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

واقعیت ویروس کرونا به روایت تصویر اخبار

واقعیت ویروس کرونا به روایت تصویر
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - این مقاله، شامل تصاویر تکان‌دهنده‌ای است که تلاش کادر درمان برای مقابله با کووید 19 را به نمایش می‌گذارند؛ تصاویری که لازم است بارها دیده شوند تا تمام مردم از عمق ویرانگری این ویروس مطلع باشند.

شیوع سریع بیماری کووید 19 در ابتدای سال 2020 در جهان، فشار جسمانی و روانی شدیدی بر کادر درمانی بیمارستان‌هایی که درگیر مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا بودند، وارد کرد؛ تا حدی که خطر بروز اختلال استرس پس از سانحه برای این گروه از افراد افزایش یافته است. برای بسیاری از ما که در سال 2020 و با شروع شیوع ویروس جهانی کرونا در خانه‌های خود منزوی و قرنطینه شده‌ایم، چگونگی جنگیدن کادر درمان در جبهه‌های کووید 19، همچنان یک راز باقی مانده است. بسیاری از ما که خودمان یا عزیزانمان با این ویروس درگیر نشده‌ایم، از فداکاری کادر پزشکی برای مقابله با بیماری کرونا و تمام رنج‌هایی که بیماران در بیمارستان‌ها کشیده‌اند و می‌کشند، بی‌اطلاع هستبم. ویروس کرونا اکنون بیش از 90٫3 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده و جان 1٫9 میلیون نفر را گرفته است. بسیاری از کشورها با افزایش شکست در زمینه‌ی درمان این بیماری مواجه هستند. خسارت کادر درمان و مراقبت‌های بهداشتی، خانواده‌ها و قربانیان این بیماری بسیار زیاد بوده و تا پایان یافتن سلطه‌ی این ویروس، روزهای بسیاری باقی مانده است. اما در ادامه‌ی این مسیر چه باید کرد؟ شاید باورنکردنی به نظر برسد؛ اما بسیاری از افراد همچنان کرونا را به این دلیل که خودشان یا خانواده‌هایشان به این ویروس مبتلا نشده‌اند، جدی نگرفته‌اند. این موضوع یکی از دلایلی بسیار مهم ناامیدی کادر درمان از کاهش بیماران کرونایی است. در این میان، عکاسان می‌توانند نقش عمده و تأثیرگذاری در عبرت گرفتن افراد و افزایش احساس قدردانی آن‌ها از کادر درمان داشته باشند. «گو ناکامورا» یکی از عکاسانی است که با تصاویر خود، تلاش کرده است تا پرده از روی غم و ترس این روزها بردارد. او خبرنگار و عکاسی مستقر در هیوستون تگزاس است که بیش از یک سال پیش به تگزاس نقل مکان کرد. ناکامارو از ماه می بیش از 20 بار به مرکز پزشکی United Memorial مراجعه کرد و همه‌ی آنچه در بخش COVID می‌گذرد، به ثبت رساند. ازآنجاکه تعداد تلفات ویروس کرونا در ایالات متحده تا دو هفته‌ی گذشته از سیصدهزار نفر فراتر رفت، شاید بتوان مقاله‌های این‌چنینی و تصاویرش را تلنگری دانست که به افزایش احساس مسئولیت جمعی کمک کند. شاید انواع این مقاله‌ها به ما یادآوری کنند که برای حفظ امنیت و سلامتی خود، لازم است تمام تلاشمان را به کار بگیریم. مقاله‌های مرتبط:
همه‌گیری ویروس کرونا در ایران از نگاه آمار و ارقام [به‌روزرسانی: 23 دی 99] یک سال پس از دنیاگیری، علم چگونه ویروس کرونا را شکست داد؟
به ‌گزارش Futurism، در چند روز گذشته در یکی از بیمارستان‌های مصر، کمبود اکسیژن باعث مرگ یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا شد. تصاویری که پس از این واقعه در شبکه‌های مجازی منتشر شد، تکان‌دهنده بود. این واقعه‌ی غم‌انگیز هنگامی رخ می‌دهد که سطح اکسیژن یک بیمار کرونایی به حدود 2 درصد کاهش می‌یابد؛ در نتیجه اکسیژن و فشار هوا برای ادامه‌ی تنفس و زندگی بیمار کافی نیست و در همین حال، او جان می‌دهد. پخش تصاویری این‌چنینی از پشت‌پرده‌ی تلخ ویروس کووید 19، می‌تواند برای همه‌ی افراد تکان‌دهنده باشد. بیمارستان‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات درمانی و بهداشتی در سراسر کشور در جبهه‌ی مبارزه با کرونا قرار دارند. بسیاری از افراد، هر روز در معرض وداع همیشگی و ابدی با خانواده‌ها و عزیزان خود قرار می‌گیرند؛ عزیزانی که حتی برای بار آخر فرصت در آغوش کشیدن آن‌ها را پیدا نمی‌کنند. ما انسان‌ها در ذات خود، موجودات بصری هستیم. به عبارتی باید ببینیم تا ایمان بیاوریم. بسیاری از افراد، به این دلیل که هیچ بینشی از محیط بیمارستان‌ها و بیماران کرونایی ندارند، چندان که باید این واقعیت تلخ را جدی نگرفته‌اند. اگر همه‌ی کسانی که در اطراف خود دیده‌ایم، افراد خوش‌شانسی بوده‌اند که از درصد خفیفی از کرونا رنج ببرند، پس ممکن است درک نکنیم که چرا کادر درمانی هشدار می‌دهند و حتی از مردم عاجزانه تقاضا می‌کنند که کرونا را جدی بگیرند. شاید لازم باشد که نگاهی حتی اجمالی و مختصر به واقعیت این ویروس طاقت‌فرسا و دردناک داشته باشیم؛ ویروسی که ابایی ندارد تا تمام کسانی که دوست داریم، برای همیشه از ما بگیرد. ورود مطبوعات و عکاسان به فضای بیمارستان‌ها، کمک بزرگی به اطلاع‌رسانی بیشتر درباره‌ی ویروس کرونا انجام می‌دهد. شاید اگر صحنه‌های مرگ و کشتار را ببینیم، عاقلانه‌تر به این موضوع نگاه کنیم. درحال‌حاضر، با وجود شناخت بیشتر از تهدید موجود و در اختیار داشتن واکسن، چشم‌انداز پیش‌رو نویدبخش است. همه‌ی ما می‌دانیم که در انتهای این تونل تاریک، نور وجود دارد و شیوع این ویروس سرانجام پایان پیدا می‌کند. بااین‌حال، سال پیش‌رو همچنان بسیار چالش برانگیز خواهد بود؛ زیرا تمام افراد، هنوز از واکسن برخوردار نشده‌اند و کرونا همچنان قربانی خواهد گرفت.

سیاست و بازاریابی

تاریخ ثبت تصویر: 30 ژوئن 2020 عکاس در توضیح این تصویر می‌گوید: یک عضو کادر پزشکی در تاریخ 30 ژوئن در هیوستون در مقابل یک دستگاه خنک‌کننده در بخش مراقبت‌های ویژه کووید 19، استراحت می‌کند. زمانی‌که حتی به‌عنوان عکاس، در بخش کووید این بیمارستان حضور دارم، فشار آدرنالین خون خود را احساس می‌کنم. بااین‌حال، باید آن را کنترل و روی عکس‌برداری از فضای بیمارستان و بیماران تمرکز کنم. زمانی‌که از بیمارستان برمی‌گردم و تصاویری که ثبت کرده‌ام در صفحه‌ی کامپیوتر نگاه می‌کنم، آن وقت است که همه چیز به من ضربه می‌زند و برایم غیرقابل تحمل می‌شود. من از طریق پزشکان، پرستاران و وب‌سایت‌های بسیاری به منابع تروما دسترسی پیدا کرده‌ام. منابعی که بسیار مفید و کمک‌کننده بوده‌اند. اولین باری که به این بیمارستان و بخش پرستاران در این بیمارستان رفتم، دکتر جوزف وارون جلو آمد و مرا دعوت کرد تا با کادر پزشکی آشنا شوم. آن‌ها با هم صحبت می‌کردند و می‌خندیدند. من فکر کردم این یک محیط خوب و یک محل کار جالب است. پنج دقیقه بعد، دکتر به سمت من برگشت و مستقیما به چشمانم نگاه کرد و با چهره‌ای جدی گفت: «ما سعی می‌کنیم اینجا درباره‌ی همه‌ی اتفاقات بخندیم و یک سوژه‌ی خنده‌دار پیدا‌ کنیم؛ در غیر این صورت دیوانه می‌شویم.»

سیاست و بازاریابی

تاریخ ثبت تصویر: 2 جولای 2020 عکاس در توضیح این تصویر می‌گوید: اعضای کادر پزشکی در هیوستون در بخش مراقبت‌های ویژه‌ی کووید 19 در مرکز پزشکی United Memorial استراحت می‌کنند. آن‌ها بعد از ساعت‌ها سرپا ایستادن و مراقبت کردن از بسیاری بیماران مختلف، نهایتا به این شکل می‌توانند چند دقیقه استراحت کنند.

سیاست و بازاریابی

تاریخ ثبت تصویر: 7 دسامبر 2020 عکاس در توضیح این تصویر می‌گوید: پمپ‌های IV و دستگاه‌های نمایشگر الکتروکاردیوگرام در اتاق بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه‌ی کووید 19، مشاهده می‌شود.

سیاست و بازاریابی

تاریخ ثبت تصویر: 28 جولای 2020 عکاس در توضیح این تصویر می‌گوید: تعدادی از اعضای کادر درمان در مرکز پزشکی United Memorial، بیماری که از دستگاه ونتیلاتور مبتنی بر کلاه ایمنی استفاده می‌کند، در بخش مراقبت‌های ویژه کووید 19، درمان می‌کنند.

سیاست و بازاریابی

تاریخ ثبت تصویر: 10 نوامبر 2020 عکاس در توضیح این تصویر می‌گوید: چند عضو پرسنل درمانی در در مرکز پزشکی United Memorial، یک بیمار را در بخش مراقبت‌های ویژه‌ی کووید 19 معالجه می‌کنند. دیدن کادر درمان در پوشش‌های PPE، برای بسیاری از بیماران ترسناک است و باعث می‌شود روحیه‌ی خود را از دست بدهند. به همین خاطر، یکی از این پزشکان، تصویر خود را برای بهتر شدن حال بیماران، با خود حمل می‌کند.

سیاست و بازاریابی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افشای برنامه برون‌سپاری اینتل: پردازنده‌های سری Core با لیتوگرافی پنج و سه نانومتری TSMC ساخته می‌شوند

AMD با قدرت درحال کار روی معماری ذن 4 و ذن 5 است

جعبه گشایی سامسونگ گلکسی S20 FE

آیفون 13 احتمالا به سیستم خنک‌سازی VC مجهز خواهد شد

خبری خوب برای کاربران سونی!

ناتی‌داگ در حال ساخت یک بازی بسیار جالب برای پلی‌استیشن 5

گوشی HTC Wildfire E3 در کنسول گوگل پلی دیده شد

تاریخ انتشار نسخه‌ نینتندو سوییچ Hitman 3 مشخص شد

هوآوی: سیستم عامل هارمونی او اس کپی اندروید و IOS نیست

گرافیک ASUS RTX 3060 ROG STRIX رونمایی شد

11 راسته شمال تهران در اولویت طرح ممیزی املاک قرار گرفتند

تعطیلی همیشگی دلفیناریوم برج میلاد

رئیس شرکت سرمایه‌گذاری ایران و چین: برق فارم رفسنجان ده برابر گران‌تر از صنایع دیگر تامین می‌شود

ساندبارهای 2021 ال جی رونمایی شدند

سونی کنسول PS5 را بدون مرورگر عرضه می کند

کاهش ارزش فیس بوک و توئیتر

گوشی جدید ویوو چه زمانی معرفی می‌شود؟

جوابیه شیائومی به تحریم شدن توسط امریکا

توسعه بخش دریایی پایانه صادرات نفت جاسک به‌زودی آغاز می‌شود

سرمایه انسانی صنعت نفت چرخه تولید و اقتصاد را مقتدرانه نگهداشته است

سرمایه انسانی صنعت نفت چرخه تولید و اقتصاد را مقتدرانه نگه داشته است

لپ تاپ های جدید MSI با پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 3000 رونمایی شدند

محل سنسور اثر انگشت نسل بعدی آیپد پرو مشخص شد

گوشی جدید اوپو معرفی شد

اپل در پی راهی برای خروج حرارت آیفون‌ها

حسگر تصویر سامسونگ ISOCELL HM3 با رزلوشن 108 مگاپیکسلی رسما معرفی شد

گوشی انعطاف پذیر شیائومی در دنیای واقعی رویت شد

تریلر لایو اکشن بازی The Medium منتشر شد

قیمت مادربردهای Z590 ایسوس و MSI مشخص شد

گزیده‌های نفتی هفته

هر آنچه باید درباره‌ی فرمت‌های تصویری، مزایا و معایب آن‌ها بدانیم

گلکسی بادز پرو سامسونگ چه تفاوت‌ها و شباهت‌هایی با مدل‌های پیشین گلکسی بادز دارد؟

یک بازی چند نفره آنلاین Resident Evil در حال توسعه است

آیا ماینرها متهم اصلی قطع برق هستند؟

بیشترین فراوانی رخدادهای رایانه‌ای ایران در 15 روز گذشته

تکنولوژی تماس تصویری سه بعدی!

مقایسه گلکسی بادز Pro با گلکسی بادز سامسونگ

بازی Star Wars: Squadrons برای مشترکین Xbox Live Gold رایگان شد

بازی Star Wars Battlefront 2 رایگان شد

افزایش بیش از 6 دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

قیمت سبد نفتی اوپک 62 سنت کاهش یافت

پویش «ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی» در منطقه 20 کلید خورد

آمریکا شیائومی و هشت شرکت چینی دیگر را تحریم کرد

بیانیه سرآوا درمورد دستگیری معاون بین‌الملل این هلدینگ هنگام خروج از کشور منتشر شد

مینگ چی کو: مک بوک پرو با طراحی و سخت‌افزار کاملا جدید در سه ماهه سوم 2021 رونمایی می‌شود

ویدیو نگاه نزدیک به ویندوز 10 ایکس، ما را با این سیستم‌عامل آشنا می‌کند

آئین رونمایی از اقلام بهداشتی با هدف ﺣﻤﺎﻳﺖ از ﻛﺴﺐ وﻛﺎرﻫﺎیﺧﺮد برگزار شد/معاون اشتغال: حمایت از کسب و کارهای خرد به سیاستگذاری های اثرگذار منجر می شود

برنامه‌های word و Exel برای آیپد به‌روزرسانی شدند

هند از واتس‌اپ شاکی شد

قیمت شارژر سامسونگ Galaxy S21 مشخص شد

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی