بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

چرا مایکروسافت برای دوئو از اصطلاح گوشی هوشمند استفاده نمی‌کند؟ نکات خواندني

چرا مایکروسافت برای دوئو از اصطلاح گوشی هوشمند استفاده نمی‌کند؟
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - چرا مایکروسافت برای دوئو از اصطلاح گوشی هوشمند استفاده نمی‌کند؟ 4
٣٩
٠


زومیت / مایکروسافت دوئو گوشی جدید ردموندی‌ها با نمایشگر دوگانه است که شرکت سازنده اصرار دارد محصولی فراتر از گوشی هوشمند با دو نمایشگر است.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
مایکروسافت تمایل ندارد کاربران از اصطلاح «گوشی» برای محصول جدیدش، یعنی دوئو، استفاده کنند. دلایل آن‌ها برای چنین اصراری نیز بیش از اصطلاح‌های فنی است. سرفیس دوئو دو نمایشگر 5/6 اینچی را با یک لولا به‌هم متصل می‌کند و تفاوت‌هایی ساختاری با دیگر گوشی‌ها‌ی تاشدنی دارد. این محصول به مودم داخلی، توانایی برقراری تماس و سیستم‌عامل اندروید مجهز خواهد بود. طبق تمامی تعاریف، ردموندی‌ها گوشی ساخته‌اند؛ اما بر نام‌گذاری و تعریف دیگری برای آن اصرار دارند.
پانوس پانای، مدیر ارشد اجرایی بخش محصول مایکروسافت، اصرار زیادی بر گوشی‌نبودن مایکروسافت دوئو داشت و مشکلاتی هم متحمل شد. او حین رونمایی محصول جدید متوجه شد رسانه‌ها بدون توجه به اصطلاح و عبارت‌هایش در معرفی، از عبارت‌های مدنظرشان برای دوئو استفاده می‌کنند. پانای در همان رویداد با اصرار زیاد به رسانه‌ها گفت: «اشتباه نکنید، دوئو، سرفیس است».
مایکروسافت، دوئو را در دوره‌ی زمانی حساسی معرفی کرد؛ دوره‌ای که علاقه به دستگاه‌ها با توانایی دوبرابرکردن ابعاد نمایشگر رو‌به‌افزایش است. سامسونگ گلکسی فولد با وجود تمام مشکلاتش، به‌عنوان اولین نمونه‌ای شهرت یافت که امکانات نمایشگر بزرگ تاشو را به کاربر می‌دهد. البته همان محصول نشان داد مشکلات متعددی در استفاده از ماده‌ی تاشونده‌ی ضعیف‌تر از شیشه در گوشی‌ها وجود دارد. به‌هرحال، امروز مایکروسافت ادعا می‌کند در محصول خود کاربردی بهتر از گوشی‌های شکننده‌ی تاشدنی ارائه می‌کند.
مایکروسافت دوئو تلاش می‌کند بهترین کاربرد را در دو حوزه‌ی مهم و کاربردی ارائه کند. ردموندی‌‌ها دستگاهی با قابلیت اتصال به شبکه‌ی سلولی مخابراتی معرفی کرده‌اند که ابعاد نمایشگر را بدون استفاده از نمایشگر تاشدنی حساس دوبرابر می‌کند.
چرا دوئو گوشی نیست؟
استفاده از عبارت گوشی یا دستگاه سرفیس فقط تفاوتی معنایی دارد. شاید چنین رویکردی، تنها جزو برنامه‌های بازاریابی مایکروسافت باشد تا توجیحی برای مسیر جدید خود ارائه کند. به‌هرحال، آن‌ها پس از چندین سال اصرار بر فروش گوشی‌های ویندوزی، به مسیر فروش محصولات اندرویدی وارد شده‌اند.
شاید چالش استفاده از عبارت «گوشی» برای دوئو با تفاوت اساسی آن با گلکسی فولد و دیگر نمونه‌های اولیه مرتبط باشد که نمایشگری ثانویه و متصل به نمایشگر اصلی را به کاربر ارائه می‌کند. به‌علاوه در‌صورت استفاده از آن عبارت، به‌نوعی اعتراف ردموندی‌ها به شکست در بازار گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود. به‌هرحال، آن‌ها از سال 2016 به‌نوعی کسب‌وکار خود را در بازار موبایل تعطیل کردند و لومیا 650 آخرین محصول مجهز به سیستم‌عامل ویندوزفون بود.
سخن‌گوی مایکروسافت در ایمیلی رسانه‌ای، توضیحی برای مفهوم و عبارت نام‌گذاری دوئو ارائه کرد:
سرفیس دوئو کاربردهای بسیار بیشتری از برقراری تماس دارد. این دستگاه، سرفیسی مجهز به دو نمایشگر است که در جیب شما جای می‌گیرد؛ محصولی که ترکیبی عالی از تجربه‌های بهره‌وری مایکروسافت و اپلیکیشن‌های اندروید و طراحی سخت‌افزاری سرفیس را در یک دستگاه به کاربر ارائه می‌کند.
پیش از ظهور آیفون در سال 2007، ویندوزموبایل در مسیر پیشرفت قرار داشت و 50 درصد از بازار آمریکا را در فصل دوم آن سال به خود اختصاص می‌داد. به‌علاوه، آمارهای گارتنر ادعا می‌کند این سیستم‌عامل در همان سال 12 درصد از بازار بین‌المللی را نیز تصاحب کرده بود.
نرم‌افزار ویندوزموبایل از ابتدا سیستم پیچیده‌ی فایل سیستمی داشت که گوشی‌های مجهز به نمایشگر کوچک را به مینی‌کامپیوتر تبدیل می‌کرد. گیک‌های عاشق فناوری و ویندوز با استفاده از این سیستم‌عامل و دستگاه‌ها، به‌نوعی کامپیوتری کوچک به‌همراه داشتند. با تولد سیستم‌عامل iOS، کاربران با سیستم‌عاملی شهودی‌تر روبه‌رو شدند و توجه سهم عمده‌ی بازار به آن جلب شد. سیستم‌عامل اندروید گوگل هم یک سال بعد به‌بلوغ رسید و بسیاری دیگر از کاربران دنیای موبایل را به خود جذب کرد.
مایکروسافت با دوئو به‌نوعی به شکست دربرابر اندروید اعتراف می‌کند
مایکروسافت در سال‌های حیات سیستم‌عامل موبایلی خود، تغییر و تحول‌هایی اساسی روی آن اعمال کرد. ویندوزموبایل و ویندوزفون و بسیاری مفاهیم و نام‌های دیگر در آن سال‌ها ساخته شدند؛ اما ردموندی‌ها نتوانستند توجه کاربران اندروید و آیفون را به خود جلب کنند. درواقع، آن‌ها در ارائه‌ی قابلیت‌ها و اپلیکیشن‌های برابر با نمونه‌های اندروید و iOS، مشکلات متعددی داشتند. حتی خرید کسب‌وکار نوکیا در حوزه‌ی موبایل هم کمکی به مالک ویندوز موبایل نکرد.
تا سال 2011، سهم ویندوز در بازار گوشی‌های هوشمند به 2 درصد رسیده بود؛ درحالی‌که اندروید با 53 درصد و iOS با 29 درصد به‌نوعی فرمانروای صنعت موبایل بودند. در آن سال‌ها، ملحق‌شدن به جریان اندروید حقیقت تلخی بود که هر رقیب سنتی باید می‌پذیرفت تا با رویکرد پرطرفدار بازار همراه شود. اندروید همان رقیبی بود که چند سال قبل، هیچ‌کس آینده‌ای برای آن متصور نبود و درنهایت، اکثر بازیگران به همراهی‌اش مجبور شدند.
مایکروسافت اکنون و با ملحق‌شدن به جریان اندروید، بازهم تلاش می‌کند خود را متفاوت نشان دهد. سخن‌گوی شرکت در ایمیل رسانه‌ای ادامه داد:
ما به موقعیت کنونی مشتریان احترام می‌گذاریم و فناوری‌ای را به‌عنوان پایه انتخاب می‌کنیم که کاربران از آن استفاده می‌کنند. سپس، محصول خود را با مزایایی ارائه می‌دهیم که تنها از مایکروسافت برمی‌آیند. مایکروسافت محصول خود را برپایه‌ی اندروید می‌سازد، همان‌طورکه از کرومیوم برای ساخت نسخه‌ی جدید اج استفاده می‌کند. چنین رویکردی بهترین تجربه و امکانات هر دو شرکت را دراختیار کاربران قرار می‌دهد.
مایکروسافت گذشته‌ی خوبی در دنیای موبایل ندارد؛ اما امروز تیم رهبری آن‌ها با پیش‌گامی پانای و ساتیا نادلا اولین قدم‌های ضروری را برای بازسازی اعتبار شرکت در حوزه‌ی گوشی‌های هوشمند برمی‌دارد. به‌هرحال، هر پیشرفت جزئی آن‌ها در آینده‌ی طولانی‌مدت تأثیری عمیق خواهد گذاشت. درنهایت، ردموندی‌ها با ارائه‌ی دستگاهی مجهز به سیستم‌عامل اندروید و توانایی برقراری تماس، در حال بازگشت به جریان اصلی دنیای فناوری هستند و نام‌گذاری محصول اهمیت زیادی ندارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیام رهبر انقلاب به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

آخرین به‌روزرسان این فصل Fortnite منتشر شد

شرکت وان‌پلاس ساخت گوشی‌های ارزان‌قیمت را تایید کرد

موتورولا ویدئوی تبلیغاتی گوشی Moto G Fast را منتشر کرد

دسترسی به پلتفرم YouTube Kids در تلویزیون اپل فراهم شد

تولید پهپاد با توان پرواز و حمل بار فوق العاده

انتشار دوباره و بدون دلیل به‌روزرسانی برای اپلیکیشن‌های iOS

پوشش زنده ویدیویی زومیت از پرتاب تاریخی کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس [نیمه‌شب پنجشنبه]

واکنش آسیاتک به شایعه درز اطلاعات 23 میلیون کاربر این شرکت

کرونا دوباره کارخانه نوکیا را تعطیل کرد!

رونمایی HP از دو ورک استیشن‌ ZBook Firefly

چرا بامداد امروز اینترنت ایران دچار مشکل شد؟

گلکسی اقتصادی دیگری از سامسونگ در راه است

بازی Warface: Breakout معرفی و منتشر شد

دولت چین «ربات آتش نشان» استخدام می‌کند

مانیتورهای جدید HP رونمایی شدند

گوشی ارزان‌قیمت‌ ریلمی 6s رونمایی شد

ریلمی 6s با نمایشگر 90 هرتز و دوربین 48 مگاپیکسلی رونمایی شد

ریلمی X3 سوپرزوم با نمایشگر 120 هرتز و دوربین پریسکوپی قدرتمند معرفی شد

هند به دنبال ذخیره‌سازی نفت ارزان در آمریکاست

نجات دوراس گوساله مرال درکیاسر و بهشهر

کشف 16 تن چوب قاچاق در تاکستان

ادعای حمله ملخ‌ها به تهران قابل قبول نیست

مجوز طرح بن_بروجن لغو شد

احراز هویت غیر‌حضوری (الکترونیکی) سجام در اپلیکیشن سیگنال

سازندگان گوشی‌های هوشمند، چگونه شما را فریب می‌دهند؟

توزیع 12 هزار بسته معیشتی از سوی گچساران و آغاجاری

چابک‎سازی فرآیندهای کاری در پژوهشگاه صنعت نفت

معابر شهری عسلویه و نخل تقی ضدعفونی شد

محبوبترین موبایل دنیا یک آیفون است

بسته‌ های الحاقی بازی Minecraft Dungeons لو رفتند

لپ تاپ های جدید سری الیت بوک HP معرفی شدند

مانیتورهای جدید اچ پی رونمایی شدند

نگرانی از روند بهبود تقاضا سبب افت قیمت نفت شد

انتقال مالکیت گوشی دست‌دوم را فراموش نکنید

بزودی از بسته‌ی‌ الحاقی Path of Exile رونمایی خواهد شد

تصاویری از گونه‌های نادر و شگفت‌آور پرندگان جنگل اطلس برزیل

کیا ریو 2021 فیس لیفت رونمایی شد

راننده آئودی در مسابقات مجازی فرمول E جریمه شد

بازی Little Nightmares به فروش خوبی دست یافت

تراشه اگزینوس 880 سامسونگ معرفی شد

بازه‌ زمانی عرضه‌ GTA VI فاش شد

اپل و گوگل در حال توسعه نهایی سرویس ردیاب کرونا هستند

بیت کوین ریخت!

برنامه‌ای که هوای شما را دارد!

ریلمی 6s دویست یورویی معرفی شد

ساختاری جدید به بازی The Division 2 افزوده می شود

فعال سازی ترجمه خودکار صفحات وب در مرورگر اج مایکروسافت

بازیابی اطلاعات سیم ‌کارت واگذار شده چگونه است؟

گوگل در حال کار روی امکان خرید صوتی به وسیله دستیار خود است