بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

با ویژگی‌های مثبت شبکه‌های اجتماعی آشنا شوید نکات خواندني

با ویژگی‌های مثبت شبکه‌های اجتماعی آشنا شوید
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - با ویژگی‌های مثبت شبکه‌های اجتماعی آشنا شوید 7
٠
٠
لینک کوتاه در کلیبرد کپی شد! http://akhr.ir/5768456
-->
باشگاه خبرنگاران / در این گزارش به ویژگی‌ها و تاثیرات مثبت شبکه‌های اجتماعی بر زندگی کاربران خواهیم پرداخت.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
در ادامه گزارش‌هایی که در چند وقت اخیر در مورد معرفی شبکه‌های مجازی، قابلیت‌ها و ویژگی‌های منفی آن داشتیم، بهتر است طی گزارشی به نکات مثبت استفاده از شبکه‌های مجازی نیز بپردازیم، همانطور که پیشتر نیز گفتیم، شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی فضای مجازی مانند دو روی یک سکه است، این انتخاب ماست که از روی مثبت یا از روی منفی آن استفاده کنیم. شبکه‌های اجتماعی را نمی‌توان مطلقا بد یا مطلقا خوب نامید، دنیای پیچیده مجازی ویژگی‌های مثبت و منفی را در خود جای داده اما کاربران باید بسیار مراقب باشند زیرا گاهی اوقات ناخواسته به سمت ویژگی‌های منفی شبکه‌های اجتماعی جذب شده و ناگهان خود را در باتلاقی فرورفته خواهند دید. با مراقب و نظارت بر رفتار خود در شبکه‌های اجتماعی می‌توان از قابلیت‌های مثبت این‌گونه فضا‌ها استفاده کرد، همچنین با این کار می‌توان دیگران را به استفاده از ویژگی‌های مثبت شبکه‌های اجتماعی سوق داد تا فضای اینگونه محیط‌های مجازی، روز به روز سالم‌تر از گذشته شود. با بررسی ویژگی‌های مثبت شبکه‌های مجازی با ما همراه باشید:
افزایش ارتباطات خانوادگی
درست است که هیچ چیزی جای دیدار‌ها و مهمانی‌های گرم خانوادگی را نمی‌گیرد، اما باید قبول کرد که در دنیای ماشینی و پرهیاهو امروز، نمی‌توان به طور مداوم دورهمی‌های خانوادگی را برپا کرد، بنابراین باید برای ارتباط با اعضای درجه دو و سه خانواده، راه‌های دیگری را پیدا کرد. شاید هرکدام از ما ایرانی‌ها حداکثر ماهی یک یا دوبار از اقوامی مانند خاله، عمو، پسردایی یا دیگر اعضای فامیل خبر بگیریم، اما این اتفاق در شبکه‌های مجازی بسیار بیشتر رخ می‌دهد. با دنبال کرد اعضای خانواده در شبکه‌های مجازی می‌توانید به صورت روزانه از مطالب ارسالی آن‌ها، اتفاقات روزمره و حال‌و‌هوایشان با خبر شوید، در همین حال با ارسال پیام و کامنت زیر مطالب ارسالی آن‌ها، ارتباط خود را با این افراد نزدیک‌تر خواهید کرد. یکی دیگر از قابلیت‌های مثبت شبکه‌های اجتماعی برای خانواده‌ها، ساخت یک گروه صمیمی خانوادگی در پیام‌رسان‌ها است، به این ترتیب روزانه با یکدیگر در ارتباط هستید و حتی می‌توانید دیگران را از قصد خود برای اجرای یک برنامه تفریحی یا برپایی یک مهمانی با خبر کنید. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند ارتباط خانوادگی شما را تقویت کنند.
دسترسی به اخبار و منابع گسترده اطلاعاتی
شبکه‌های اجتماعی به واسطه کاربران میلیاردی خود، به فضای بسیار مناسبی جهت تولید محتوا تبدیل شده‌اند، بسیاری از شرکت‌ها، موسسات، گروه‌های دانشگاهی و یا افراد برجسته، با ساخت صفحات و کانال‌هایی در فضای مجازی، روزانه مطالب بسیار تاثیرگذار آموزشی، پزشکی، انگیزشی، سبک زندگی و دیگر موارد را با کاربران به اشتراک می‌گذارند، استفاده از این منابع اطلاعاتی بسیار برای کاربران مفید است و شاید زندگی آن‌ها را دگرگون کند، البته شناخت منابع اطلاعاتی قابل استناد و معتبر نیز اولین قدم برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی است، هر فردی می‌تواند با ارسال مطالب مختلف به اعتباری توخالی در فضای مجازی دست یابد، باید مراقب بود تا اسیر صفحات و کانال‌های غیرقابل اعتماد نشویم.
همچنین دسترسی آزاد به اخبار روزانه نیز برای بسیاری از کاربران اهمیت دارد، شاید یکی از اصلی‌ترین استفاده کاربران از شبکه‌های اجتماعی، دسترسی به جدیدترین اخبار منتشره باشد، تقریبا تمامی خبرگذاری‌ها و پایگاه‌های خبری در انواع شبکه‌های اجتماعی فعال هستند و کاربران می‌توانند اخبار مربوط به حوزه مورد علاقه خود را در این شبکه‌ها دنبال کنند، البته باز هم تاکید می‌کنیم که یافتن یک منبع خبری معتبر بسیار اهمیت دارد، بارها شاهد این بودیم که حتی منابع خبری اسم‌ و‌ رسم‌دار، با انتشار یک خبر تائید نشده یا انتشار شایعات، کاربران خود را گمراه کرده که با انتقادهای فراوانی نیز مواجه شدند.
پیدا کردن شغل جدید
شبکه‌های اجتماعی همه نوع افرادی را در خود جای داده‌اند، چه کارفرمایی که دنبال نیرو کاری جدید می‌گردد و چه جوانی که به دنبال کار است. به همین جهت صفحات و کانال‌های کاریابی در فضای مجازی، طرفداران بسیاری دارند و کاربران زیادی از این نوع صفحات یا کانال‌ها استفاده می‌کنند. شاید به جز سایت‌های اینترنتی، فضای مناسب دیگری را با این مقدار پتانسیل برای ارائه نیازمندی‌های شغلی، نتوان پیدا کرد. گروه‌های کاریابی فعال نیز روزانه آگهی‌های کاریابی فراوانی را منتشر می‌کنند و از طرفی کاربران خود را در جریان آخرین اطلاعات از آزمون‌های استخدام ادارات دولتی و شرکت‌های بخش خصوصی قرار می‌دهند و به این واسطه درآمد خوبی کسب می‌کنند. در حال حاضر شاید بیش از 50 درصد افراد نیازمند به کار، شغل جدید خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی پیدا می‌کنند که این آمار در کلان‌شهرها درصد بالاتری دارد. شبکه‌های اجتماعی تحولی بزرگ در زمینه کاریابی ایجاد کردند.
توسعه کسب‌و‌کار
در دو مورد قبلی به شرکت‌ها و گروه‌های مختلفی که با تولید محتوا، خدمات مختلفی را به کاربران عرضه می‌کنند، اشاره کردیم. اما اگر خود شما نیز به دنبال توسعه کسب‌و‌کار خود هستید، می‌توانید در جایگاه یک تولید کننده محتوا، کاربران زیادی را به کسب‌و‌کار خود جذب کنید. پتانسیل شبکه‌های اجتماعی در توسعه کسب‌و‌کار آنقدر بالا است که بسیاری از شرکت‌ها بر پایه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی توانستند در مدت کوتاهی، چندین پله در حوزه خود پیشرفت کنند. توسعه کسب‌و‌کار در شبکه‌های اجتماعی بخشی از بازاریابی نوین محسوب می‌شود که به متخصصین خود نیاز دارد و کار هر کسی نیست. شبکه‌های اجتماعی ویترینی جذاب برای ارائه خدمات، سرویس‌ها و محصولات یک کسب‌و‌کار به کاربران هستند. شرکت‌های موفق در این زمینه با تولید محتوای مفید و کوتاه به صورت روزانه و در قالب‌های مختلف مانند متن، انیمیشن، کلیپ و صوت، بعضا ره صد ساله را یک شبه طی کردند.
پیدا کردن دوستان جدید ‌و ‌گفت‌و‌گو در مورد مسائل مختلف
بسیاری از کاربران شبکه‌های مجازی تا کنون بارها درگیر گفت‌و‌گوهای مختلف با افرادی که اعتقادهایی دیگر دارند،‌ شده‌اند. البته منظور ما صرفا اعتقادات دینی و مذهبی نیست، موضوعات مختلفی از جمله مباحث سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی ورزشی در فضای مجازی بسیار مرسوم است. با انتشار یک خبر کاربران بسیاری در زیر آن دیدگاه‌های خود را به اشتراک می‌گذارند که برخی از آن‌ها با واکنش دیگر کاربران همراه می‌شود. این نوع گفت‌و‌گوهای مرسوم در فضای مجازی یک بعد مثبت دارد که آن آشنا شدن با نظرات دیگر مردم در مورد یک موضوع است. گاهی ما دیدگاه اشتباهی در مورد یک موضوع اجتماعی داریم و با مباحثه با دیگر کاربران، مجاب می‌شویم که دیدگاه ما اشتباه بود، خود ما نیز می‌توانیم کاربرانی را که فکر می‌کنیم تصور اشتباهی از یک موضوع دارند را با حقایق آن آشنا کنیم. البته گاها این نوع مباحث به توهین و مجادله کشیده می‌شود اما در اکثر موارد برای هر دو طرف گفت‌و‌گو نکات مثبتی به همراه دارد. ضمن این که شبکه‌های مجازی راه بسیار خوبی برای تبلیغ اعتقادات دینی و مذهبی، سیاسی، رفتارهای صحیح اجتماعی و حتی یک کشور است. بسیاری از ما می‌توانیم مناطق دیدنی، توریستی و آداب و رسوم جذاب کشور خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به نمایش بگذاریم و با این کار، تبلیغات ضد ایرانی شبکه‌های بیگانه را خنثی کنیم.
از طرفی در شبکه‌های اجتماعی می‌توان دوست‌های بسیار خوبی را پیدا کرد، افرادی که صفحات مورد علاقه مارا دنبال می‌کنند و نظراتشان با ما یکی است. در شبکه‌های مجازی افراد زیادی هستند که علایق و ویژگی‌های مشابه به شما را دارند. با دنبال کردن این افراد و ارسال پیام برایشان، می‌توانید یک دوست خوب پیدا کنید.
گذراندن اوقات فراغت
در وهله آخر باید به این موضوع اغراق کرد که شبکه‌های مجازی، سرگرم کننده هستند. شاید در یک روز بد، یک کلیپ خنده‌دار بتواند به‌طور کلی روحیه ما را تغییر دهد، همچنین خواندن مطالب طنز، تماشا قسمت‌های مهم فیلم و سریال‌های پخش شده، تماشا قسمت‌های مهم برنامه‌های تلویزیونی و دنبال کردن بازیگران و ورزشکاران محبوب خود در شبکه‌های اجتماعی جذاب است. کاربران حتی می‌توانند مطالب جالب را برای دیگران نیز ارسال کنند یا در صفحه شخصی خود به اشتراک بگذارند. البته باید در این بین مراقب باشیم تا به سمت صفحات یا کانال‌هایی که مطالب طنز غیراخلاقی را منتشر می‌کنند، کشیده نشویم. بسیاری از صفحات و کانال‌ها با ارائه مطالب طنز سالم فعالیت خود را ادامه می‌دهند که می‌توان از آنها استفاده کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قیمت روز هدفون و هدست در بازار

شبیه ساز جذاب بازی‌ فرمول یک

یکپارچه‌سازی آدرس ایرانیان تا یک سال دیگر به اتمام می‌رسد

اپل به دنبال عدم تکرار خاطره تلخ مشکلات iOS 13

احتمال معرفی هواوی P Smart جدید با دوربین پاپ آپ چرخان

فصل اول از چپتر دوم Fortnite تمدید شد

آموزش دریبل سرپا در فیفا

داستان ساخت اولین بازی شوتر اول‌ شخص تاریخ

شام محرمانه زاکربرگ با ترامپ

کمپ ترک اعتیاد به اینترنت؛ از تنبیه فیزیکی تا مشاوره روانشناسی!

دستور وزیر ارتباطات به اپراتورها

پورشه دیزاین از نوت‌بوک الترا وان رونمایی کرد

پتنت گوشی تاشو شیائومی را ببینید

رای سنگین دادگاه برای هکری که به ناتو و وزارت دفاع آمریکا حمله کرد

آپدیت اندروید 10 گلکسی نوت 10 چه زمانی ارایه می‌شود؟

نسخه جدید Saints Row سال آینده معرفی می‌شود

کارهایی که باعث خراب شدن باتری موبایل‌تان می‌شود

آخرین قیمت انواع پاوربانک در بازار

نقص امنیتی اندروید، کنترل گوشی را به‌دست هکر می‌دهد

گلکسی A71 را ببینید

چگونه سیگنال وای فای گوشی اندرویدی را تقویت کنیم؟

طراحی وان پلاس 8 پرو را ببینید

آمادگی اپل برای ساخت نسل بعدی نرم‌افزار چندرسانه‌ای

دوربین الیمپوس برای شیفتگان اینستاگرام معرفی شد

اپل: بابت تعمیر محصولات کاربران‌مان ضرر می‌کنیم!

قیمت انواع لپ‌تاپ لمسی در بازار

بهره‌برداری از کارخانه تولید گوشی‌های پرچمدار 5G شیائومی

تاخیر در انتشار اندروید 10 برای گلکسی نوت 10

اخطار به واحدهای صنفی برای جلوگیری از گران فروشی موبایل

گوشی آنر V30 در گیک بنچ دیده شد

زمان احتمالی عرضه پلی استیشن 5 لو رفت

اطلاعات جدید درباره گوشی تاشو شیائوی

قیمت انواع دوربین‌های عکاسی کانن در بازار

مقایسه سرعت و دوربین گلکسی M40 و ردمی نوت 8 پرو

ویژگی متمایز کننده گلکسی S11 را بشناسید

ادعای مدیر تلگرام: واتس اپ یک ابزار جاسوسی است

قیمت انواع اسکنر کانن در بازار

هوش مصنوعی آشپزی را دگرگون می‌کند

نرخ انواع تبلت‌های سایز بزرگ در بازار

پتنت خلاقانه LG برای گوشی جدیدش

تجربه PUBG روی دو گوشی تاشو مطرح بازار

قیمت انواع پرینتر در بازار

طراحی ظاهری وان پلاس 8 منتشر شد

ایجاد 2.5 میلیون شغل در حوزه هوش مصنوعی

گوگل تبلیغات سیاسی را محدود می کند

قیمت پرفروش‌ترین گوشی‌های سامسونگ؛ شیائومی و هواوی

مزایای سیم‌کارت‌های eSIM چیست؟

اقدام عجیب ترامپ؛ افتتاح مجدد کارخانه قدیمی اپل!

تاسیس یک استادیوم هوشمند در لس‌آنجلس

ماشین‌های تویوتا به بازی Forza Horizon 4 خواهند آمد