بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام نکات خواندني

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - مجله پلازا / برای آن که بتوانیم در اینستاگرام میان تعداد زیادی کاربر و صفحات رقیب جای پایمان را محکم کنیم ابتدا باید بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام را بدانیم.
اینستاگرام طی چند سال گذشته تغییرات زیادی به الگوریتم‌های خود داده است. این تغییرات سبب شدند کاربران به راحتی گذشته نتوانند پست‌های خود را در معرض دید مخاطبین قرار دهند. برای مثال اکنون اولویت نمایش پست با دوستان و اعضای خانواده است و کمتر پیش می‌آید پستی که مربوط به یک شرکت تجاری است در تایم‌لاین کاربران قرار بگیرد. مخصوصا اگر در آن پست لینکی وجود داشته باشد که شما را از اینستاگرام خارج کند. به همین دلیل کسب و کارها برای آن که بتوانند از بیشترین پتانسیل خود در این شبکه اجتماعی بهره ببرند باید به خوبی با قواعد پست گذاشتن و به طور دقیق‌تر زمان ارسال پست آشنا باشند. یک کسب و کار باید زمانی که کاربران بیشتری مشغول مشاهده پست‌ها هستند را برای ارسال محتوای مورد نظر خود انتخاب کند و نه زمانی که اکثر کاربران، خود در حال پست کردن محتوای شخصی‌شان هستند.
صد البته پیدا کردن زمان مناسب کار ساده‌ای نیست. آیا باید پست‌هایمان را در ساعت اوج اینستاگرام که بیشتر کاربران در حال چک کردن آن هستند ارسال کنیم؟ حتی اگر رقبا نیز همان زمان را انتخاب کنند؟ یا باید زمانی که اینستاگرام خلوت‌تر است و تعداد مخاطبین کمتری داریم این کار را انجام دهیم؟ چگونه می‌توانیم بهترین ساعت پست گذاشتن در اینستاگرام را متوجه شویم؟ در این مطلب سعی می‌کنیم به تمامی این سوالات پاسخ دهیم.
روز هفته
هنگام پست گذاشتن در اینستاگرام تعداد مخاطبین و نحوه تعامل با آن‌ها در هر روز هفته متفاوت است. مثلا اگر به شما بگوییم 5 صبح از بهترین ساعت پست گذاشتن در اینستاگرام است حتما تعجب می‌کنید. بیشتر کاربران هنگام بیدار شدن از خواب اولین کاری می‌کنند چک کردن گوشی‌شان برای پیام‌ها و رویدادهای مختلف است و به همین دلیل در این ساعت، در طول روزهای شنبه تا چهارشنبه مخاطبین بیشتری نسبت به روزهای آخر هفته آنلاین خواهند بود. به همین دلیل این ساعت جزو ساعت اوج اینستاگرام نیز به حساب می‌آید. با وجود این ممکن است ساعت 5 صبح روز شنبه هم به نسبت سایر روزها وقت خیلی خوبی نباشد زیرا بیشتر مردم با عجله در حال رفتن به سر کار خود هستند و احتمالا فرصت چک کردن اینستاگرام را نخواهند داشت.
ساعت‌های استراحت در روزهای کاری
بسیاری از کاربران در ساعت‌هایی که برای استراحت در طول کار برایشان در نظر گرفته شده مثل ساعت ناهار، اینستاگرام خود را چک می‌کنند. به همین ترتیب در ساعت‌های پایانی نیز اکثرا علاقه‌ای به انجام کار خود ندارند و در عوض به اینستاگرام مراجعه می‌کنند.
از منطقه‌های زمانی مختلف به سود خود استفاده کنید
هرچقدر مخاطبان شما از نظر جغرافیایی بیشتر متراکم باشند، انتخاب یک ساعت به خصوص برای ارسال پست‌ها نیز اهمیت کمتری پیدا می‌کند. با این وجود اگر بیشتر مخاطبین مورد نظرتان در یک شهر یا کشور هستند، حتما منطقه زمانی آنجا را به عنوان معیار اصلی برای زمان ارسال پست در نظر بگیرید.
اگر می‌خواهید پست شما اولین پستی باشد که کاربران هنگام بیدار شدن از خواب آن را می‌بینند باید زمانی را انتخاب کنید که بیشتر مخاطبینتان از خواب بیدار شدند و می‌خواهند روز خود را شروع کنند.
پیرو مخاطبین خود باشید
مطالب زیادی در اینترنت وجود دارند که می‌گویند فلان زمان بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام است. با وجود اینکه بیشتر آن‌ها درست می‌گویند ولی اگر مخاطبین شما با مخاطبین عادی یک صفحه متفاوت باشند، این مطالب چندان به درد شما نمی‌خورند.
اگر یک اکانت بیزینس اینستاگرام داشته باشید، به آمار و ارقام و اطلاعات زیادی در ارتباط با صفحه خود دسترسی خواهید داشت. برای مثال می‌توانید در Instagram Insights به قسمت Followers بروید و ببینید مخاطبین صفحه شما بیشتر در چه زمان‌هایی فعال هستند تا زمان ارسال پست‌های خود را با این اطلاعات تنظیم کنید.
تعداد پست‌ها
برای آنکه صفحه اینستاگرام شما به روز باشد، باید به طور مداوم پست‌های جدیدی ارسال کنید. تعداد پست‌ها به دلخواه شما می‌تواند از 1 تا حداکثر 3 پست در روز باشد. نکته مهمتر این است که پست‌های متنوع و مختلفی ارسال کنید تا مخاطبین شما گمان نکنند تنها برای فروختن یک کالا یا خدمات با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید. بیشتر از همه باید کیفیت پست‌ها را بالا ببرید و نه کمیت آن‌ها.
زمینه فعالیت شما هم ساعت مخصوص به خود را دارد
فاکتور بعدی که باید در نظر بگیرید زمینه فعالیت و موضوع پیج شما است. زیرا هر موضوعی زمان مخصوص به خودش را دارد. برای مثال آمار و ارقام شرکت HubSpot نشان می‌دهد:
بهترین ساعت پست گذاشتن در اینستاگرام برای شرکت‌های فناوری چهارشنبه‌ها ساعت 10 صبح است
بهترین ساعت پست گذاشتن در اینستاگرام برای شرکت‌های خرده فروشی شنبه‌ها از 11 صبح تا 1 بعد از ظهر است
بهترین ساعت پست گذاشتن در اینستاگرام برای موسسات آموزشی دوشنبه‌ها ساعت 8 شب است
بهترین ساعت پست گذاشتن در اینستاگرام برای شرکت‌های ارائه دهنده خدمات درمانی بهداشتی سه‌شنبه‌ها ساعت 1 بعد از ظهر است
بهترین ساعت پست گذاشتن در اینستاگرام برای سازمان‌های غیرانتفاعی سه‌شنبه‌ها ساعت 3 بعد از ظهر و ساعت 9 شب، چهارشنبه‌ها ساعت 3 و 4 بعد از طهر، پنجشنبه‌ها ساعت 2 و 3 بعد از ظهر و جمعه‌ها ساعت 10 صبح و 2 بعد از ظهر است
علاوه بر این به گفته Sprout Social:
بهترین ساعت پست گذاشتن در اینستاگرام برای شرکت‌های تولیدکننده کالاهای مصرفی چهارشنبه‌ها ساعت 3 بعد از ظهر است
بهترین ساعت پست گذاشتن در اینستاگرام برای شرکت‌های رسانه‌‌ای جمعه‌ها ساعت 9 صبح است
روزی چند پست در اینستاگرام بگذاریم؟
برای آنکه بتوانید تعداد دنبال کنندگان صفحه خود را افزایش دهید و به مخاطبین بیشتری دسترسی پیدا کنید باید صفحه را به روز نگه دارید. اما سوال مهم این است که روزی چند پست در اینستاگرام بگذاریم؟ شاید بهترین پاسخ به این سوال را بتوانیم از صفحات برندهای مطرح و بزرگ پیدا کنیم. گزارشات نشان می‌دهند که کمپانی‌های مطرح به طور میانگین روزی 1.5 بار پست جدیدی در صفحه خود منتشر می‌کنند.
بهتر است در هر روز بین 1 تا نهایتا 3 پست ارسال کنید. نکته‌ای که باید خیلی به آن توجه کنید، حفظ ریتم ارسال پست‌ها است. اگر تصمیم گرفتید روزی 2 پست در اینستاگرام بگذارید، دیگر این تعداد را تغییر ندهید. مثلا صفحه‌ای را در نظر بگیرید که برای یک مدت طولانی در 3 روز هفته پست ارسال می‌کرده به همین دلیل در طول این مدت مخاطبین زیادی را جذب خود کرده است. اگر این صفحه ناگهان هفته‌ای یک یا دو بار پست بگذارد، مخاطبین آن کم کم این صفحه را فراموش خواهند کرد و تعداد پسندها و نظرات نیز به اندازه قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.
برای پیش‌گیری از این اتفاق ابتدا با تعداد پست‌های اندک فعالیت خود را شروع کنید. مثلا با 3 پست در هفته کار را آغاز کنید و به مرور زمان این عدد را بیشتر کنید. البته همیشه به خاطر داشته باشید که کیفیت بر کمیت ارجحیت دارد. اگر پست‌هایتان تصاویر با کیفیت و کپشن‌های هوشمندانه‌ای داشته باشند، کاربران بیشتر با شما تعامل خواهند کرد و بر عکس اگر صفحه را با پست‌های بی‌ارزش و بلاتکلیف پر کنید، آن‌ها کمتر به شما توجه می‌کنند.
به طور خلاصه ابتدا تعداد پست‌هایی که از عهده آماده‌سازی و ارسال آن‌ها برمی‌آیید را مشخص و برای هر کدام تا می‌توانید وقت بگذارید. به مرور زمان که با ابزارهای مختلف اینستاگرام آشنا شدید و توانستید کار تولید محتوا را با سرعت بیشتری انجام دهید، می‌توانید تعدادهای پست‌ها را نیز بیشتر کنید. در صورتی که کیفیت پست‌های شما از ابتدا بالا باشد، دنبال کنندگان صفحه‌تان حتما از پست‌های بیشتر استقبال خواهند کرد.
بهترین روزها و ساعت ها برای پست گذاشتن در اینستاگرام
به طور کلی بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرم در روزهای آخر هفته و بین ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر است. اما به طور دقیق‌تر ساعات و روزهای زیر جزو زمان‌های ایده‌آل و به عبارت دیگر ساعت اوج اینستاگرام به حساب می‌آیند.
شنبه: 11 صبح
یکشنبه: از 10 صبح تا 2 بعد از ظهر
دوشنبه: از 11 صبح تا 5 بعد از ظهر
سه‌شنبه: 5 صبح و از 9 صبح تا 6 بعد از ظهر
چهارشنبه: 5 و 11 صبح و 3 بعد از ظهر
پنجشنبه: 5 و 11 صبح و از 3 تا 4 بعد از ظهر
جمعه: 5 صبح و از 9 صبح تا 4 بعد از ظهر
انتخاب بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام از پیش شرط‌های اصلی برای حضور موفق و موثر در این شبکه اجتماعی است. با انتخاب زمان مناسب می‌توانید محتوای خود را در بهترین زمان به دست دنبال‌کنندگان‌تان برسانید و به این ترتیب مخاطبینی را جذب صفحه خود کنید که با اشتیاق از پست‌های شما استقبال و آن‌ها را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مک بوک پرو 13 اینچی به‌زودی با کیبورد جادویی معرفی می‌شود

مایکروسافت باگ خطرناک اینترنت اکسپلورر را تایید کرد

نوکیا در حال کار بر روی تلفن هوشمندی جدید و ارزان قیمت

کدام گوشی‌های هواوی و آنر به روزرسانی EMUI 10 را دریافت نمی‌کنند؟

خبری خوش برای کاربران دو گوشی میان‌رده سامسونگ

واردات گوشی 2.5 برابر شد

کشف مشکل امنیتی ویندوز 10؛ کاربران ویندوز خود را آپدیت کنند!

تاریخ انتشار بازی The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III مشخص شد

کنترلر پلی استیشن 5 با کنسول پلی استیشن 4 سازگار خواهد بود

مقایسه سه میان‌رده مطرح بازار

منتظر چند نسخه پیکسل 4a از سوی گوگل باشیم؟

خدمات پرداخت با دست آمازون همه گیر می‌شود

هواوی به زودی از جایگزین گوگل مپس رونمایی می‌کند

نمایشگر اوپو Find X2 با مشخصات جدید ارایه خواهد شد

هواوی اپلیکیشن TomTom را جایگزین گوگل مپس می‌کند

اندروید R در بنچمارک GeekBench دیده شد

ال جی W20 لو رفت

هزینه و زمان شروع به کار سرویس استریم Peacock اعلام شد

G-Sync چیست و چه کاربردی دارد؟

قیمت روز گوشی موبایل در 29 دی

فهرست تروفی‌های بازی Darksiders Genesis منتشر شد

دکمه مزاحم و بی استفاده اینستاگرام حذف می‌شود

بررسی برخی از برترین دستاوردهای نمایشگاه CES 2020

بازی فورتنایت روی کنسول جدید آتاری نیز اجرا می شود

مشخصات فنی کامل گوشی‌های سری گلکسی S20 سامسونگ درز کرد

عرضه زودهنگام اندروید 10 برای دو میان‌رده سامسونگ

کانن سریع‌ترین DSLR جهان را تولید کرد

مقایسه آنر 9X با شیائومی ردمی نوت 8 و ریلمی 5i

همه چیزهایی که باید در مورد بازی Resident Evil 3 بدانید

آسیب‌پذیری خطرناک پلاگین به هکرها کمک می کند

آلفابت چهارمین شرکت یک تریلیون دلاری آمریکا شد

کاراکتر Goku با ظاهری متفاوت به بازی Dragon Ball FighterZ اضافه شد

آپدیت EMUI 10 برای هواوی P30 لایت منتشر شد

ترفندهای ساده و کاربردی LG G8s ThinQ

سلطنت محصولات هواوی بر DxoMark

با پورت میکرو USB خداحافظی کنید

انتشار اولین تصویر واقعی از کنسول پلی استیشن 5

تکامل تلفن‌ها از 110 سال پیش تاکنون

رستوران تمام اتوماتیک در چین

کشف باگ امنیتی روز صفر اینترنت اکسپلورر

انتشار اولین تبلیغ تلویزیونی مایکروسافت تیمز؛ رقابت با اسلک جدی‌تر می‌شود

کشف آسیب پذیری حیاتی در سیستم عامل ویندوز

قیمت گوشی انعطاف پذیر سامسونگ لو رفت

معرفی 3 روش آسان برای ری استارت کردن کامپیوتر با اینترنت

دبیر ستاد برگزاری مراسم روز فناوری فضایی منصوب شد

کنسول‌های نسل جدید تقاضا برای حافظه‌های SSD را افزایش می دهند

نرخ انواع دوربین‌های‌ عکاسی نیکون در بازار

نقش پیام‌رسان بومی در معماری جدید شبکه ملی چیست؟

بهترین بازی ترسناک 2019 برای همیشه ناپدید می‌شود

نرخ انواع ماوس مایکروسافت در بازار