سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

چطور در گوگل استخدام شویم؟ نکات خواندني

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - مجله پلازا / شرایط استخدام در گوگل شاید اندکی پیچیده باشد اما طی کردن این مراحل استخدام برای آن دسته از افرادی که شایسته هستند، ارزشش را خواهد داشت که یکی از اعضای تیم غول فناوری دنیا باشند.
شرایط استخدام در گوگل
شاید برای شما هم جالب باشد بدانید سالانه بیش از دومیلیون نفر برای استخدام در گوگل درخواست می‌دهند و شرایط پذیرششان شاید به‌نوعی از پذیرش در داشنگاه هاروارد هم سخت‌تر به‌نظر بیاید. پس بیاییم ببینیم این شرایط چه هستند.
لازم نیست فردی خاص باشید
شاید بر این عقیده باشید که برای کار در گوگل، یکی از ستاره‌های دنیای فناوری نیستید؛ اما این دلیلی نیست که درخواست کار شما در گوگل بررسی نشود. معاون ارشد نیروی انسانی گوگل، لازو باک، در‌این‌باره می‌گوید دانش مرتبط با شغل خیلی مهم است و حتما لازم نیست یکی از چهره‌های شاخص فناوری باشید و شاید در بخش‌های دیگر گوگل بتوانید مشغول به کار شوید. او در کتاب «رهبری منابع انسانی در شرکت‌های فناوری اطلاعات» که به فارسی هم ترجمه شده است، به این نکته به‌خوبی اشاره می‌کند. ناگفته نماند علاوه‌بر‌اینکه استخدام‌شونده چه کسی است، ممکن است ذهنیت استخدام‌کننده‌ها هم در زمان مصاحبه بر پذیرفته‌شدن فرد اثرگذار باشد.
شما باید رهبری‌کردن را بدانید
اینکه چه ذهنیتی از رهبری گروه دارید و چگونه گروه را مدیریت می‌کنید، خیلی مهم است. رهبری‌کردن یکی دیگر از شرایط استخدام در گوگل است. در گوگل قرارگرفتن در موقعیت قدرت و مدیریت اصلا موضوعی فرمالیته و فانتزی نیست. لازو باک در‌این‌زمینه خاطرنشان می‌کند وقتی افراد برای مدیریت گروه استخدام می‌شوند، آن‌ها مجبورند در گوگل از معنای کلیشه‌ای رئیس‌بودن فاصله بگیرند و از ایده اعضای تیم نیز پشتیبانی کنند. همچنین باید بتوانند بررسی کنند چگونه بهترین بهره‌وری از تیم خود را به‌دست آورند.
شما باید سخت‌گیر و اهل چالش باشید
خب شاید برای حل مسائلی که در زمان استخدام در گوگل برای شما پیش می‌آید، درس‎های دانشگاه و دبیرستان اصلا کاربردی نداشته باشند؛ بلکه باید ترفند طراح سوال را کشف کنید؛ به‌همین‌دلیل، میزان پایداری شما در حل سؤال و راه‌حلی که برایش ارائه خواهید داد، از دید مصاحبه‌کنندگان گوگل اهمیت زیادی خواهد داشت.
شما باید یک Googleyness باشید
یکی از اصطلاحاتی که در گوگل وجود دارد، Googleyness است. درواقع، این اصطلاح به این موضوع اشاره می‌کند که چقدر در کارکردن با دیگران خلاق هستید و می‌توانید کار گروهی انجام دهید و با فرهنگ شرکت کنار بیایید.
خب با توجه به مطالبی که تاکنون بیان شد، باید بگوییم رقابت برای استخدام در گوگل بسیار سخت است؛ اما هر کسی که برای استخدام‌شدن در شرکتی بزرگ تلاش می‌کند، می‌تواند این فرصت را داشته باشد. بماند که برخی از افراد از مهارتشان برای فریلنس کارکردن استفاده می‌کنند. با این توضیحات، درادامه به مراحل استخدام و این موضوع اشاره خواهیم کرد که افراد برای ارائه درخواست کار چه مراحلی در پیش دارند.
مراحل استخدام در گوگل
در گوگل، هوشمندی کارکنان قبل از استخدام بررسی می‌شود و این موضوع یکی از شرایط استخدام گوگل نیز شناخته شده است. در ابتدا، یعنی از بررسی رزومه، مصاحبه‌کنندگان سؤالاتی درباره حوزه کاری فرد درخواست‌دهنده مطرح می‌کنند تا دانش وی را بسنجند و درنهایت، خلاقیت وی را بررسی خواهند کرد. حالا ببینیم این مراحل چگونه هستند. البته پیش‌از‌آن باید اشاره کنیم روند مصاحبه و شرایط استخدام در گوگل چندان با دیگر شرکت‌های بزرگ دنیا تفاوت ندارد؛ اما اگر از یک سطح پایین‌تر مشاهده کنیم، بله ممکن است حتی عجیب نیز باشد. ویدئویی که درادامه می‌آید، برای درک این موضوع می‌تواند کمک‌کننده باشد.
مرحله اول: درخواست استخدام
کارکردن در گوگل با ارائه درخواست ازطریق این آدرس آغاز خواهد شد. در این سایت، می‌توانید با منابع مناسبی درباره این موضوع آشنا شوید که افراد جویای کار در گوگل باید چه چیزهایی بیاموزند. همچنین، شرایط استخدام در گوگل و درباره گوگل و درباره شغل‌های موردنیاز آن در این سایت آمده است. علاوه‌بر‌این، فهرستی از شغل‌های قابل‌درخواست نیز در این سایت مشاهده می‌شود. فرصت‌های شغلی که در این سایت مشاهده می‌کنید، حداقل به مدارک و تخصص در آن حیطه نیاز خواهد داشت و این مورد یکی از مدارک موردنیاز برای استخدام گوگل به‌شمار می‌رود.
داوطلبانی که تصمیم می‌گیرند با دانستن شرایط استخدام گوگل در اینجا اپلای کنند، باید روی دکمه Apply در بالای فهرست شغل‌های موردنیاز گوگل کلیک و فرمی را پر و برای گوگل ارسال کنند که درادامه برایشان حاضر می‌شود. البته این فرایند به ارسال روزمه نیز منتهی خواهد شد. بخش نوشتن نامه هم در این فرم مجازی مشاهده می‌شود که پرکردن آن اختیاری است؛ اما توصیه می‌شود آن دسته از افرادی که به‌طور جدی تصمیم به کار در گوگل دارند، آن را هم پر کنند و دلایل خود را از گرفتن شغل مدنطر بیان کنند. درواقع، گوگل سالانه تعداد زیادی درخواست شغل از افراد خبره دریافت می‌کند و شاید این نامه بتواند تمایز خوبی بین درخواست‌دهندگان ایجاد کند. ناگفته نماند درباره رزومه هم باید نکاتی رعایت شود.
یکی از شرایط استخدام در گوگل و مدارک موردنیاز برای آن، ارسال رزومه‌ای درست‌و‌حسابی است. درادامه نکاتی در‌این‌باره بیان کرده‌ایم:
دقت کنید در رزومه خود که مطابق اصول رزومه‌نویسی فراهم شده است، به دانش و مهارت مرتبط باید اشاره کنید؛ یعنی مهارت‌ها و تجربیات شما باید متناسب با شغلی باشد که برای آن درخواست داده‌‎اید؛
درباره پروژه‌های پیشین که در آن‌ها عضو بوده یا آن‌ها را مدیریت کرده‌‎اید، بنویسید و نکات برجسته آن را بیان کنید؛
اگر نقش رهبری داشتید، حتما اشاره کنید که اندازه تیم و دامنه کار شما چقدر وسیع بوده است؛
اگر تازه فارغ‌التحصیل شده‌اید، می‌توانید درباره پروژه‌های دانشگاهی خود اطلاعاتی درج کنید؛
سعی کنید همه این‌ها را کوتاه، مانند یک نمونه کار بنویسید. مدارک و توضیحات بیشتر درادامه روند استخدام، یعنی مصاحبه یا بعد از آن، از شما درخواست خواهد شد.

مرحله دوم: مصاحبه در گوگل
به‌طورمعمول فرایند مصاحبه در گوگل فرایندی چندمرحله‌ای است و یکی از شرایط استخدام در این شرکت نیز، گذراندن همین مراحل و آزمون استخدامی است. درواقع، مرحله اول مصاحبه‌ای تلفنی و مرحله دوم مصاحبه‌ای حضوری خواهد بود. دقت کنید فقط فینالیست‎ها هستند که به مصاحبه حضوری می‎‌رسند. میزان فنی‌بودن مصاحبه به این بستگی دارد که برای چه شغلی درخواست داده‌اید. شاید از شما بخواهند الگوریتمی بنویسید یا مسئله‌ای حل کنید.
در جریان مصاحبه‌های اهالی مانتین‌ویو، مصاحیه‌کنندگان به‌دنبال برتری متقاضیان در زمینه‌های توانایی شناخت و دانش عمومی، رهبری، دانش مرتبط با شغل مدنظر و سازگاری آنان با فرهنگ عمومی کار در شرکت هستند. در بخش قبل هم اشاره کردیم هریک از کارکنان گوگل باید Googleyness باشند و بتوانند با فرهنگ شرکت و سایر اعضا کنار بیایند.
در سال‌های پیشین، آزمون استخدامی گوگل سؤالاتی مانند اینکه «چند تیونر پیانو در جهان وجود دارند» را شامل بود. هدف از طرح این سؤالات را می‎توان بررسی میزان خلاقیت، قدرت حل مسئله و استدلال فرد بیان کرد؛ اما در سال‌های اخیر، سؤالات اندکی عجیب‌تر شده‌اند که متناسب با نوع شغل مدنظر فرد متفاوت خواهند بود.
مرحله سوم: بررسی
این بخش از فرایند آزمون استخدامی گوگل ممکن است چند هفته‌ای طول بکشد؛ درنتیجه باید مدتی منتظر اعلام نتیجه بمانید. درواقع، مرحله بررسی شامل دو بخش خواهد بود: 1. تصمیم بگیرند بهترین گزینه را استخدام کنند؛ 2. بعد از انتخاب فرد مدنظر مقامی ارشد هم این موضوع را تایید کند و تصمیم نهایی در موردش اتخاذ شود.
مرحله چهارم: تحقیقات گوگل
در این مرحله، گوگل به جمع‌آوری مدارک و تأییدیه تحصیلی و تماس با کارفرمایان قبلی برای بررسی‌های بیشتر می‌پردازد تا مدارک موردنیاز برای استخدام جمع‌آوری شود و اطلاعات درج‌شده در رزومه فرد تأیید شود. هرچند تا پیش‌از‌این هم ممکن است براساس توافقاتی بین گوگل و فرد متقاضی کار، فرد با شرایطی به استخدام گوگل دربیاید.
سخن پایانی
با‌توجه‌به مطالبی که بیان کردیم، شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید همه افرادی که در حوزه‌ای از فناوری و کسب‌و‌کار مهارت دارند، می‌توانند شانس خود را برای استخدام در گوگل امتحان و رزومه خود را برایشان ارسال کنند؛ اما باید به این نکته نیز توجه شود که در آزمون استخدامی گوگل، شاید آموخته‌های دانشگاه و دبیرستان به‌دردشان نخورد و این مهارت حل مسئله و میزان پذیرش چالش و پایداری است که می‌تواند نجاتشان دهد. درواقع، درس‌های دانشگاهی فقط اصول پایه‌ای برای کارکردن در گوگل یا هر شرکت دیگر را با خود به‌همراه دارند.
با‌ این تفاسیر، شرایط استخدام در گوگل برای اکثر افراد عجیب به‌نظر می‌رسد؛ اما استخدام در گوگل موضوعی نیست که به این راحتی‌ها بتوان از آن صرف‌نظر کرد. درواقع، بخش هیجان‌انگیز ماجرا اینجا است که محصول تولیدشده را طیف وسیعی از افراد جهان استفاده خواهند کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تریلر جدید از گیم‌پلی بازی Cyberpunk 2077 منتشر شد

فرستنده پیامک‌های مزاحم را به 195 گزارش دهید

رم آیفون 12 پرو چقدر است؟

لزوم توسعه زیرساخت‌های ارتباطی برای ورود 5G

3 رمز موفقیت در کسب و کار

از خواسته های مشتری تا درک بازار

گوشی جدید موتورولا رسما معرفی شد

از بلندگوی هوشمند جدید گوگل رونمایی شد

پیشرفت طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان نرگسی بررسی شد

تشریح راهکارها برای قطع وابستگی بودجه به نفت

نسخه بتا عمومی iOS 14 و iPadOS 14 منتشر شدند

80 درصد از فروش بازی‌های کپکام به صورت دیجیتالی بوده است

فرهنگ کسب و کار در ژاپن

در زمینه تولید تلفن همراه داخلی شکست خورده‌ایم

مشاهده 15 فیلم تبلیغاتی از 15 شرکت مهم دنیا

500 هزار گوشی موبایل معطل ترخیص شدن است

عمر باتری گلکسی A31 مشخص شد

رقابت،عاملی که پپسی را موفق کرد.

متمایزسازی استراتژیک

کدام نسخه اندروید بالاترین نرخ نصب را داشته است؟

وان پلاس Nord از نمایشگر AMOLED بهره می‌برد

تصویر رسمی باکس آرت بازی‌های پلی استیشن 5 منتشر شد

مشخصات کلیدی تبلت گلکسی تب S7 پلاس فاش شد

نسخه جدید دسک‌تاپ دل XPS معرفی شد

آشنایی با مفهوم توسعه و استراتژی توسعه

آینده در گذشته 1: پیتر دراکر

سرمایه گذاری سنگین سونی در اپیک گیمز

چه زمانی شایعه پراکنی در سازمان مفید است

چگونه یک وبلاگ گروهی پردرآمد بسازیم

تریلر جدیدی از بازی Street Power Soccer منتشر شد

وان پلاس بادز با گوشی نورد می‌آید

2020؛ سالِ ویروس و فرار، سالِ به بن‌بست رسیدن

افزایش بهره‌وری در سازمان‌ها

بررسی یک تبلیغ، اگهی چاپی Stihl برای ابزارهای دستی

استراتژی هلدینگ ها و سبکهای تعامل با شرکتهای تابعه

چند توصیه پیرامون ایجاد شبکه ی اجتماعی مؤثر برای کارآفرینان جوان

سوال پرسیدن، یک مهارت مدیریتی

بشقاب خود را نیز میل کنید! نمونه ای از جایگزینی پلاستیک ها با مواد اولیه تجدید شونده

آنالیز مشتریان، به عنوان یک مزیت رقابتی

نگاهی به ابزارهای مدیریت نوآوری

فناوری های اجتماعی در خدمت گسترش سازمانها

برنامه ریزی سریع پروژه با نرم افزار Project Kickstart

مصاحبه Harvard business با مدیرعامل کوکاکولا (1)

تبلیغ فیلیپس : راهی برای گرد و خاک نمانده

مانیتور گیمینگ MSI Optix G32CQ4 برای خوره‌های بازی معرفی شد

سرویس اشتراکی برای توئیتر عرضه می‌شود

شهریور منتظر سیستم عامل Harmony OS 2.0 هواوی باشید

مافیای جدید مهر می‌آید

ویندوز 10 به سمت سهم بازار 85 درصدی حرکت می‌کند

بانکداری مشترک استرالیا و نیوزیلند

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی