بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

چطور در گوگل استخدام شویم؟ نکات خواندني

چطور در گوگل استخدام شویم؟
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - مجله پلازا / شرایط استخدام در گوگل شاید اندکی پیچیده باشد اما طی کردن این مراحل استخدام برای آن دسته از افرادی که شایسته هستند، ارزشش را خواهد داشت که یکی از اعضای تیم غول فناوری دنیا باشند.
شرایط استخدام در گوگل
شاید برای شما هم جالب باشد بدانید سالانه بیش از دومیلیون نفر برای استخدام در گوگل درخواست می‌دهند و شرایط پذیرششان شاید به‌نوعی از پذیرش در داشنگاه هاروارد هم سخت‌تر به‌نظر بیاید. پس بیاییم ببینیم این شرایط چه هستند.
لازم نیست فردی خاص باشید
شاید بر این عقیده باشید که برای کار در گوگل، یکی از ستاره‌های دنیای فناوری نیستید؛ اما این دلیلی نیست که درخواست کار شما در گوگل بررسی نشود. معاون ارشد نیروی انسانی گوگل، لازو باک، در‌این‌باره می‌گوید دانش مرتبط با شغل خیلی مهم است و حتما لازم نیست یکی از چهره‌های شاخص فناوری باشید و شاید در بخش‌های دیگر گوگل بتوانید مشغول به کار شوید. او در کتاب «رهبری منابع انسانی در شرکت‌های فناوری اطلاعات» که به فارسی هم ترجمه شده است، به این نکته به‌خوبی اشاره می‌کند. ناگفته نماند علاوه‌بر‌اینکه استخدام‌شونده چه کسی است، ممکن است ذهنیت استخدام‌کننده‌ها هم در زمان مصاحبه بر پذیرفته‌شدن فرد اثرگذار باشد.
شما باید رهبری‌کردن را بدانید
اینکه چه ذهنیتی از رهبری گروه دارید و چگونه گروه را مدیریت می‌کنید، خیلی مهم است. رهبری‌کردن یکی دیگر از شرایط استخدام در گوگل است. در گوگل قرارگرفتن در موقعیت قدرت و مدیریت اصلا موضوعی فرمالیته و فانتزی نیست. لازو باک در‌این‌زمینه خاطرنشان می‌کند وقتی افراد برای مدیریت گروه استخدام می‌شوند، آن‌ها مجبورند در گوگل از معنای کلیشه‌ای رئیس‌بودن فاصله بگیرند و از ایده اعضای تیم نیز پشتیبانی کنند. همچنین باید بتوانند بررسی کنند چگونه بهترین بهره‌وری از تیم خود را به‌دست آورند.
شما باید سخت‌گیر و اهل چالش باشید
خب شاید برای حل مسائلی که در زمان استخدام در گوگل برای شما پیش می‌آید، درس‎های دانشگاه و دبیرستان اصلا کاربردی نداشته باشند؛ بلکه باید ترفند طراح سوال را کشف کنید؛ به‌همین‌دلیل، میزان پایداری شما در حل سؤال و راه‌حلی که برایش ارائه خواهید داد، از دید مصاحبه‌کنندگان گوگل اهمیت زیادی خواهد داشت.
شما باید یک Googleyness باشید
یکی از اصطلاحاتی که در گوگل وجود دارد، Googleyness است. درواقع، این اصطلاح به این موضوع اشاره می‌کند که چقدر در کارکردن با دیگران خلاق هستید و می‌توانید کار گروهی انجام دهید و با فرهنگ شرکت کنار بیایید.
خب با توجه به مطالبی که تاکنون بیان شد، باید بگوییم رقابت برای استخدام در گوگل بسیار سخت است؛ اما هر کسی که برای استخدام‌شدن در شرکتی بزرگ تلاش می‌کند، می‌تواند این فرصت را داشته باشد. بماند که برخی از افراد از مهارتشان برای فریلنس کارکردن استفاده می‌کنند. با این توضیحات، درادامه به مراحل استخدام و این موضوع اشاره خواهیم کرد که افراد برای ارائه درخواست کار چه مراحلی در پیش دارند.
مراحل استخدام در گوگل
در گوگل، هوشمندی کارکنان قبل از استخدام بررسی می‌شود و این موضوع یکی از شرایط استخدام گوگل نیز شناخته شده است. در ابتدا، یعنی از بررسی رزومه، مصاحبه‌کنندگان سؤالاتی درباره حوزه کاری فرد درخواست‌دهنده مطرح می‌کنند تا دانش وی را بسنجند و درنهایت، خلاقیت وی را بررسی خواهند کرد. حالا ببینیم این مراحل چگونه هستند. البته پیش‌از‌آن باید اشاره کنیم روند مصاحبه و شرایط استخدام در گوگل چندان با دیگر شرکت‌های بزرگ دنیا تفاوت ندارد؛ اما اگر از یک سطح پایین‌تر مشاهده کنیم، بله ممکن است حتی عجیب نیز باشد. ویدئویی که درادامه می‌آید، برای درک این موضوع می‌تواند کمک‌کننده باشد.
مرحله اول: درخواست استخدام
کارکردن در گوگل با ارائه درخواست ازطریق این آدرس آغاز خواهد شد. در این سایت، می‌توانید با منابع مناسبی درباره این موضوع آشنا شوید که افراد جویای کار در گوگل باید چه چیزهایی بیاموزند. همچنین، شرایط استخدام در گوگل و درباره گوگل و درباره شغل‌های موردنیاز آن در این سایت آمده است. علاوه‌بر‌این، فهرستی از شغل‌های قابل‌درخواست نیز در این سایت مشاهده می‌شود. فرصت‌های شغلی که در این سایت مشاهده می‌کنید، حداقل به مدارک و تخصص در آن حیطه نیاز خواهد داشت و این مورد یکی از مدارک موردنیاز برای استخدام گوگل به‌شمار می‌رود.
داوطلبانی که تصمیم می‌گیرند با دانستن شرایط استخدام گوگل در اینجا اپلای کنند، باید روی دکمه Apply در بالای فهرست شغل‌های موردنیاز گوگل کلیک و فرمی را پر و برای گوگل ارسال کنند که درادامه برایشان حاضر می‌شود. البته این فرایند به ارسال روزمه نیز منتهی خواهد شد. بخش نوشتن نامه هم در این فرم مجازی مشاهده می‌شود که پرکردن آن اختیاری است؛ اما توصیه می‌شود آن دسته از افرادی که به‌طور جدی تصمیم به کار در گوگل دارند، آن را هم پر کنند و دلایل خود را از گرفتن شغل مدنطر بیان کنند. درواقع، گوگل سالانه تعداد زیادی درخواست شغل از افراد خبره دریافت می‌کند و شاید این نامه بتواند تمایز خوبی بین درخواست‌دهندگان ایجاد کند. ناگفته نماند درباره رزومه هم باید نکاتی رعایت شود.
یکی از شرایط استخدام در گوگل و مدارک موردنیاز برای آن، ارسال رزومه‌ای درست‌و‌حسابی است. درادامه نکاتی در‌این‌باره بیان کرده‌ایم:
دقت کنید در رزومه خود که مطابق اصول رزومه‌نویسی فراهم شده است، به دانش و مهارت مرتبط باید اشاره کنید؛ یعنی مهارت‌ها و تجربیات شما باید متناسب با شغلی باشد که برای آن درخواست داده‌‎اید؛
درباره پروژه‌های پیشین که در آن‌ها عضو بوده یا آن‌ها را مدیریت کرده‌‎اید، بنویسید و نکات برجسته آن را بیان کنید؛
اگر نقش رهبری داشتید، حتما اشاره کنید که اندازه تیم و دامنه کار شما چقدر وسیع بوده است؛
اگر تازه فارغ‌التحصیل شده‌اید، می‌توانید درباره پروژه‌های دانشگاهی خود اطلاعاتی درج کنید؛
سعی کنید همه این‌ها را کوتاه، مانند یک نمونه کار بنویسید. مدارک و توضیحات بیشتر درادامه روند استخدام، یعنی مصاحبه یا بعد از آن، از شما درخواست خواهد شد.

مرحله دوم: مصاحبه در گوگل
به‌طورمعمول فرایند مصاحبه در گوگل فرایندی چندمرحله‌ای است و یکی از شرایط استخدام در این شرکت نیز، گذراندن همین مراحل و آزمون استخدامی است. درواقع، مرحله اول مصاحبه‌ای تلفنی و مرحله دوم مصاحبه‌ای حضوری خواهد بود. دقت کنید فقط فینالیست‎ها هستند که به مصاحبه حضوری می‎‌رسند. میزان فنی‌بودن مصاحبه به این بستگی دارد که برای چه شغلی درخواست داده‌اید. شاید از شما بخواهند الگوریتمی بنویسید یا مسئله‌ای حل کنید.
در جریان مصاحبه‌های اهالی مانتین‌ویو، مصاحیه‌کنندگان به‌دنبال برتری متقاضیان در زمینه‌های توانایی شناخت و دانش عمومی، رهبری، دانش مرتبط با شغل مدنظر و سازگاری آنان با فرهنگ عمومی کار در شرکت هستند. در بخش قبل هم اشاره کردیم هریک از کارکنان گوگل باید Googleyness باشند و بتوانند با فرهنگ شرکت و سایر اعضا کنار بیایند.
در سال‌های پیشین، آزمون استخدامی گوگل سؤالاتی مانند اینکه «چند تیونر پیانو در جهان وجود دارند» را شامل بود. هدف از طرح این سؤالات را می‎توان بررسی میزان خلاقیت، قدرت حل مسئله و استدلال فرد بیان کرد؛ اما در سال‌های اخیر، سؤالات اندکی عجیب‌تر شده‌اند که متناسب با نوع شغل مدنظر فرد متفاوت خواهند بود.
مرحله سوم: بررسی
این بخش از فرایند آزمون استخدامی گوگل ممکن است چند هفته‌ای طول بکشد؛ درنتیجه باید مدتی منتظر اعلام نتیجه بمانید. درواقع، مرحله بررسی شامل دو بخش خواهد بود: 1. تصمیم بگیرند بهترین گزینه را استخدام کنند؛ 2. بعد از انتخاب فرد مدنظر مقامی ارشد هم این موضوع را تایید کند و تصمیم نهایی در موردش اتخاذ شود.
مرحله چهارم: تحقیقات گوگل
در این مرحله، گوگل به جمع‌آوری مدارک و تأییدیه تحصیلی و تماس با کارفرمایان قبلی برای بررسی‌های بیشتر می‌پردازد تا مدارک موردنیاز برای استخدام جمع‌آوری شود و اطلاعات درج‌شده در رزومه فرد تأیید شود. هرچند تا پیش‌از‌این هم ممکن است براساس توافقاتی بین گوگل و فرد متقاضی کار، فرد با شرایطی به استخدام گوگل دربیاید.
سخن پایانی
با‌توجه‌به مطالبی که بیان کردیم، شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید همه افرادی که در حوزه‌ای از فناوری و کسب‌و‌کار مهارت دارند، می‌توانند شانس خود را برای استخدام در گوگل امتحان و رزومه خود را برایشان ارسال کنند؛ اما باید به این نکته نیز توجه شود که در آزمون استخدامی گوگل، شاید آموخته‌های دانشگاه و دبیرستان به‌دردشان نخورد و این مهارت حل مسئله و میزان پذیرش چالش و پایداری است که می‌تواند نجاتشان دهد. درواقع، درس‌های دانشگاهی فقط اصول پایه‌ای برای کارکردن در گوگل یا هر شرکت دیگر را با خود به‌همراه دارند.
با‌ این تفاسیر، شرایط استخدام در گوگل برای اکثر افراد عجیب به‌نظر می‌رسد؛ اما استخدام در گوگل موضوعی نیست که به این راحتی‌ها بتوان از آن صرف‌نظر کرد. درواقع، بخش هیجان‌انگیز ماجرا اینجا است که محصول تولیدشده را طیف وسیعی از افراد جهان استفاده خواهند کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مقایسه سرعت هواوی میت 30 با آنر V30 پرو

تایید عرضه‌ نسخه فیزیکی Divinity: Original Sin 2 برای نینتندو سوییچ

نمونه تصاویر ثبت شده با زوم 60 برابری دوربین ویوو X30

لاجیتک سخت‌افزارهای گیمینگ خود را بدون کربن تولید خواهد کرد

برنامه‌ی State of Play سونی میزبان رزیدنت اویل 3 است

هوش مصنوعی مرتب کردن لگوها را یاد گرفت

جعبه گشایی ردمی K30 را پیش از معرفی رسمی ببینید

کوگار کیس Conquer 2 را با طراحی عجیب و فضایی معرفی کرد

هنگام قطعی اینترنت چه خطرات امنیتی کاربران دستگاه‌های هوشمند را تهدید می‌کند؟

نگاهی به قابلیت جدید تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ

نسخه جدید گوگل پلی برای ایرانی ها دردسرساز می شود؟

نام و تاریخ معرفی گوشی گلکسی A51 سامسونگ رسما تایید شد

واتساپ و اینستاگرام در آینده نزدیک مسدود می شوند؟

یوتیوب از این پس کمتر به بازی‌های خشن گیر می‌دهد

آیفون 12 با حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر ارایه خواهد شد

نرخ اینترنت آزاد گران تر از آنچه فکر می کنید!

نخستین رندرهای منتسب به وان پلاس 8 لایت به‌اشتراک گذاشته شد

نوت بوک تمام صفحه شیائومی ردمی بوک به زودی عرضه می‌شود

TSMC فناوری 3 نانومتری را در سال 2022 عرضه می‌کند

کوالکام و مایکروسافت پیشگامان تغییر و تحول فضاهای کاری آتی هستند

نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Vanquish به ایکس‌باکس وان خواهد آمد

حمله هکرهای ویتنامی به هیوندای و BMW

مظنه انواع لپ تاپ 13 اینچ در بازار

فروش رویایی نینتندو سوییچ به لطف بلک فرایدی

تولید محتوای جدید برای بازی The Elder Scroll: Legends متوقف شد

قیمت روز گوشی موبایل در 16 آذر

آیفون SE 2 به‌عنوان آیفون 9 روانه‌ی بازار خواهد شد

گلکسی A71 سامسونگ شباهت زیادی به گلکسی نوت 10 دارد

آمار‌های جالبی از وب‌گردی کاربران ایرانی

پیش‌بینی متن کیبورد گوگل، قابلیتی کاربردی یا وقت‌گیر؟

معرفی بهترین گوشی‌های 2019 با قیمت کمتر از پنج میلیون تومان

فهرست تروفی‌های بازی Ancestors: The Humankind Odyssey منتشر شد

لحظات غم انگیز در بازی‌ها - قسمت اول

عناوین انحصاری زمان عرضه‌ پلی‌استیشن 5 بین‌ نسلی نخواهند بود

هوش مصنوعی مچ رانندگان را می گیرد

رندر جدیدی از گلکسی نوت 10 لایت و گلکسی S10 لایت رؤیت شد

اپل در سال 2020 از پنج آیفون جدید رونمایی خواهد کرد

هواوی پیشتاز در به روزرسانی اندروید 10

ساخت حسگر اثر انگشت دوگانه توسط شرکت کوالکام

تصاویر بیشتر و اطلاعات کامل سامسونگ گلکسی A51 را ببینید

تلویزیون نوکیا با نمایشگر ساخت BOE رسما معرفی شد

مایکروسافت زبان طراحی فلوئنت دیزاین را به اپلیکیشن‌های موبایل می‌آورد

تریلر جدیدی از گیم‌ پلی بازی Devil May Cry Mobile منتشر شد

اپل اولین دسته از آلومینیوم‌های بدون کربن را خریداری کرد

خبری از نسخه بتا اندروید 10 برای گوشی‌های سری A سامسونگ نیست

قابلیتی که آیفون 12 به آن مجهز می‌شود

هواوی تامین‌کنندگان آمریکایی خود را به دور زدن تحریم‌ها تشویق می‌کند

بهترین اختراعات سال 2019 به انتخاب مجله تایم

دوربین گلکسی فولد 2 با رزلوشن 108 مگاپیکسل ارایه خواهد شد

AMD Zen 4 با فناوری 5 نانومتری در سال 2021