سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

شهرداری تهران

هنر به توسعه دیپلماسی می آید

سیاست و بازاریابی - ای کاوا، سفیر ژاپن در تهران از نمایشگاه تهران از منظر هنرمندان که به همت مرکز ارتباطات و بین الملل شهرداری تهران در خانه هنرمندان برگزار شده است بازدید کرد.

اصلی ترین معظل ترافیکی محله شمیران نو از محله خارج شد

سیاست و بازاریابی - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۴ تهران از رفع مشکلات ترافیکی محله شمیران نو خبر داد و گفت: با اجرای طرح های ترافیکی، سرانجام معظل ترافیکی چندین ساله محله شمیران نو در ناحیه ۷ منطقه ۴ رفع شد.

ورزش در خانه ۱۷

سیاست و بازاریابی - برای ورزش کردن حتما نباید از خانه بیرون رفت و در بوستان یا باشگاه ورزش کرد. فضای خانه می تواند محل مناسبی برای ورزش کردن باشد.

مناسب سازی ۴۱ محل و معبر برای سهولت تردد توانیابان

سیاست و بازاریابی - علی رضایی معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۷ تهران با بیان اینکه شهرداری این منطقه اقدامات ویژه ای برای سهولت زندگی معلولین و توانیابان انجام داده گفت: اقدامات متنوعی برای مناسب سازی ۴۱محل و معبر اصلی همچون بوستانها، ساختمان های اداری، پیاده روها و معابر برای توان یابان صورت گرفته تا موجب تسهیل تردد توانیابان خصوصا جانبازان عزیز جنگ تحمیلی شود.

چهارمین شماره مجله چند رسانه‌ای «وقایع شمیران» منتشر شد

سیاست و بازاریابی - چهارمین شماره مجله چند رسانه‌ای «وقایع شمیران» در ۲۰ صفحه با مروری بر مهمترین اخبار منتشر شده در منطقه، شهر و رویدادهای محلی از سوی اداره روابط عمومی شهرداری منطقه یک منتشر شد.

غربالگری اضطراب و سوگ برای خانواده شهرداری تهران در حال انجام است

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران گفت: در مرکز جامع سلامت روان شهرداری تهران، طراحی‌های جدیدی برای غربالگری های سلامت روان کارکنان به خصوص در بحث اضطراب، استرس و سوگ در حال انجام است.

اجرای پویش معلولیت بدون محرومیت در تهران

سیاست و بازاریابی - پویش معلولیت بدون محرومیت با مشارکت سازمان های مردم نهاد و کانون معلولان شهر تهران توسط اداره کل سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت آغاز می شود.

اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی برای ۷۵ پروژه محله ای

سیاست و بازاریابی - شهر: شهردار منطقه ۱۹ از اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی برای تعریف و انجام ۷۵ پروژه توسعه محله ای و پیگیری دیگر پروژه های این منطقه خبر داد.

زاویه مجلس با شهرداری‌ها و شوراهای شهر

سیاست و بازاریابی - شهر: وزارت کشور نمی‌تواند برای یکهزار و ۳۰۰ شهرداری کشور تعرفه و عوارض تعیین و پیش‌بینی کند و از طرف دیگر قوانین بالادستی، شوراهای شهر و روستا را مسئول تعیین و وضع عوارض شهری دانسته‌اند.

اجرای ۱۸۸ پروژه مناسب سازی معلولان در سال جاری

سیاست و بازاریابی - شهر: رئیس ستاد مناسب‌سازی معابر تهران از تلاش های انجام شده از سوی این ستاد و مدیریت شهری در طول دو سال گذشته خبر داد و راه اندازی نرم افزار تردد معلولان در شهر، تخفیف اسنپ ویژه معلولان و همچنین انجام ۱۸۸ پروژه مناسب سازی در شهر را از جمله این اقدامات دانست.

بیش از ۱۰ کیلومتر مسیر دوچرخه درحال ساخت در منطقه ۲۲ تهران

سیاست و بازاریابی - شهر: یکی از ویژگی‌های استاندارد جهانی برای ساخت مسیر دوچرخه، کاهش مسیرهای خودرو و توسعه مسیرهای پیاده و دوچرخه است. بیشتر مسیرهای دوچرخه درحال ساخت و طراحی منطقه ۲۲ تهران از مسیرهای خودرو گرفته شده‌اند.

دارالفنون، نخستین مدرسه ایران

سیاست و بازاریابی - دارُالفُنون نام مدرسه متوسطه‌ای بود که به ابتکار میرزا تقی خان امیرکبیر در زمان ناصرالدین‌شاه قاجار برای آموزش علوم و فنون جدید در تهران تأسیس شد.

نگارخانه برگ در عمارت عین الدوله

سیاست و بازاریابی - باغ و عمارت عین‎الدوله از بناهای تاریخی و یکی از آثار ملی ارزشمند ایران است که در دوره قاجاریه احداث شد. ‌این باغ-عمارت، محل اقامت ییلاقی «عین‌الدوله» وزیر سه دورۀ حساس تاریخی در دوران قاجار بوده است و تقریباً همزمان با تغییر حکومت از قاجار به پهلوی به محل سکونت دائم خانواده‌ هروی «بصیرالدوله» تبدیل شد.

کاخ گلستان

سیاست و بازاریابی - مجموعه کاخ گلستان، یادگاری به جای مانده از ارگ تاریخی تهران، محل اقامت شاهان سلسله قاجار و از زیباترین و کهن‌ ترین بناهای پایتخت دویست ساله ایران به حساب می‌آید. سابقه تاریخی ارگ سلطنتی که محدوده مکانی تاریخی آن از شمال به خیابان و میدان امام خمینی(ره)؛سپه سابق، از غرب به خیابان خیام، از شرق به خیابان ناصر خسرو و از جنوب به خیابان پانزده خرداد و میدان ارگ محدود می‌شود، به روزگار صفویه بازمی‌گردد. شاه طهماسب اول صفوی نخستین پادشاهی بود که در سفرهای خود به قصد زیارت مقبره حضرت عبدالعظیم دستور داد بارویی به طول یک فرسخ به دور قصبه تهران احداث شود. پس از او شاه عباس صفوی در قسمت شمالی حصار طهماسبی چهار باغ و چنارستانی احداث کرد که بعدها دیوار بلندی گرد آن بنا کرده و عمارات مقر سلطنتی را در داخل آن ساخته و ارگ نامیدند. در اواخر عهد صفوی، تهران گاهی مقر موقت دربار شاهان صفوی بود و حتی شاه سلیمان کاخی در این شهر برای خود بنا کرد. کهن‌ترین بناهای موجود در مجموعه گلستان، ایوان تخت مرمر و خلوت کریمخانی متعلق به دوران کریمخان زند است.

کاخ گلستان، تنها اثر ثبت جهانی پایتخت

سیاست و بازاریابی - مجموعه کاخ گلستان، یادگاری به جای مانده از ارگ تاریخی تهران، محل اقامت شاهان سلسله قاجار و از زیباترین و کهن‌ ترین بناهای پایتخت دویست ساله ایران به حساب می‌آید.

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه امیرکبیر

سیاست و بازاریابی - متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است تا پایان سال ۱۳۹۹، دوازده ایستگاه جدید آن درخطوط ۳،۶ و ۷ افتتاح شود. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی امیر کبیر بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.

مانور برف روبی در منطقه۹ برگزار شد

سیاست و بازاریابی - با هدف آمادگی اکیپ های اجرایی، تجهیزات و ماشین آلات برف‌روبی، مانور برف روبی منطقه۹ در بوستان فتح ۲۹ برگزار شد.

اقدامات پاییزی منطقه ٦ در فضاهای سبز شهری

سیاست و بازاریابی - بیش از ٦ هزار درخت در معابر وجنگلکاریهای قلب پایتخت با هدف ایجادفرم مناسب، فراهم آوری شرایط بهینه رشد و تعادل بین شاخه و ریشه از سوی شهرداری منطقه۶ هرس و فرم دهی شدند

بازدید نمایندگان وزارت کشور از ٢ ایستگاه مترو تهران

سیاست و بازاریابی - به منظور بررسی آخرین وضعیت دو ایستگاه مترو برج میلاد و امیرکبیر که به ترتیب در خطوط هفت و شش شبکه مترو تهران واقع شده‌اند، نمایندگان وزارت کشور به همراه مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، از این ایستگاه‌ها بازدید به عمل آوردند.

مسایل شهری هنرمندانه و منتقدانه بیان شد

سیاست و بازاریابی - شهر:هنرمندان با نگاه متفاوتی که دارند مسائل شهری را در نمایشگاه «تهران از منظر هنرمندان» بیان کردند و این هنرمندی باعث حساسیت موضوعات شهری می شود.

حذف مصالح ساختمانی مزاحم و زواید بصری

سیاست و بازاریابی - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۴ از رفع سد معبر مصالح ساختمانی و حذف زوائد بصری از معابر این منطقه خبر داد و گفت: به منظور آسایش و رفاه حال شهروندان با سد معبر مصالح ساختمانی در معابر و کوچه به طور جدی برخورد می شود.

همه زندگی‌مان دوچرخه‌ای است

سیاست و بازاریابی - مریم اکبری و مسعود علیپور، دو شهروند دوچرخه‌سوار تهرانی و مربی دوچرخه‌سواری هستند.آنها که مراسم عروسی‌شان را با رکاب‌زنی و بر روی دوچرخه برگزار کرده‌اند، می‌گویند کار و تفریح و زندگی‌شان، دوچرخه‌سواری است.

حل مسأله کودکان کار به عزم جهانی نیازمند است

سیاست و بازاریابی - معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در نشست مشترک یونیسف، UCLG و متروپلیس از اقدامات پایتخت ایران برای کودکان مهاجر در دوران کرونا گفت.

استفاده از پلتفرم «متروپلیس» به نفع شهر تهران

سیاست و بازاریابی - شهر: شهردار تهران برای نخستین بار به عنوان یکی از پنج نایب رئیس متروپلیس در حوزه معماری و بازآفرینی شهری انتخاب شد و این انتخاب مزیت‌های بسیار زیادی برای تهران دارد.

آغاز کمپین «موتور سوار خوب» از ۲۶ آذر ماه

سیاست و بازاریابی - حدود ۳۰ درصد مرگ و میرناشی از حوادث رانندگی به موتورسواران اختصاص دارد وهر ساله صدها خانواده راکبان موتورسیکلت، سرپرست یا یکی ازاعضای خانواده خود را از دست می‌دهند. مجموعه این خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از رفتارهای پرخطر و نابهنجار برخی موتورسواران، معاونت‌های امور اجتماعی وحمل و نقل و ترافیک مدیریت شهری را برآن داشت تا پویش‌هایی را برای تغییر رفتار این قشر و آسیب‌های رانندگی پرخطر موتورسواران طراحی و اجرا کند.

ایجاد معاونت جدید در شهرداری با برنامه سوم توسعه مغایرت دارد

سیاست و بازاریابی - شهر: رئیس کمیته سلامت شورای شهر درباره طرح اداره کل سلامت، ایمنی و محیط زیست توضیح داد که این طرح با ایجاد یک معاونت جدید در شهرداری به دنبال توسعه ساختار شهرداری نیست بلکه خواهان ایجاد شهر سالم است.

تقویت HSE در شهرداری تهران یک ضرورت است

سیاست و بازاریابی - شهر: مشاور کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: تقویت HSE در شهرداری تهران یک ضرورت است اما اینکه این اقدام در قالب اداره کل سلامت، محیط زیست و ایمنی باشد جای بحث دارد.

افزایش ۶ برابری بودجه مناسب‌سازی معلولان زیر تیغ تورم

سیاست و بازاریابی - شهر: با اینکه بودجه ستاد مناسب سازی شهرداری تهران افزایش ۶ برابری داشته؛ اما تورم و گرانی مانع از تحقق کامل برنامه‌ها در حوزه پروژه‌های مناسب‌سازی معلولان شده است. بنابراین اگر انتقادی از سوی جامعه معلولان در این حوزه است، انتقاد به جایی است اما از آن طرف باید محدودیت‌ها شهرداری هم در نظر گرفته شود.

فرهنگ سازی مهم‌ترین اصل برای تحقق «تهران، شهری برای همه» است

سیاست و بازاریابی - شهر: زیربنا و فلسفه شعار «تهران شهری برای همه» بسیار پر اهمیت است. چرا که این شعار مدیریت شهری پنجم اشاره به اصل نوزدهم قانون اساسی یعنی «منع تبعیض بهره‌مندی همگان از حقوق مساوی» و همچنین اشاره اصل بیستم یعنی «همۀ افراد ملت، یکسان‌اند» دارد.

خواب و بیدار

سیاست و بازاریابی - در پی افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، از روز شنبه (۱ آذر) محدودیت‌هایی برای تردد خودروها در شهر و خارج از شهرها اعمال شد. بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، در مناطق قرمز، خودروهای شخصی از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح حق تردد ندارند.

اجرای هرس توپیاری و فرم دهی درختچه های منطقه ۱۵

سیاست و بازاریابی - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۵ از اجرای عملیات فرم دهی ۷۰۰ اصله درختچه در سطح منطقه ۱۵ با بهره گیری از ذوق و هنر و با رعایت اصول فنی و ایمنی خبر داد.

قسمت سوم: تهران، شهر همیشه بیدار

سیاست و بازاریابی - با تاریکی هوا، زیستی دیگر در پایتخت آغاز می‌شود؛ در این قسمت «شیفت شب»، با سیدمناف هاشمی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران که شهردار شب است، همراه شدیم تا اداره شبانه در شهر را ببینیم. در زیست شبانه تهران، علاوه بر پرسنل خدماتی، نیروهایی نیز در بخش‌های مختلف شهر مانند تاسیسات در حال کارند؛ و فعالیت‌هایی مثل سیم‌کشی‌های هوایی که برای راه اندازی اتوبوس‌های برقی است را انجام می‌شود. شیفت شب با شهرداران شب همراه می‌شود تا روایت شب‌های تهران را برایتان بازگو کند.

آبگرفتگی در معابر منطقه ۳ نداشتیم

سیاست و بازاریابی - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ گفت: با تلاش نیروهای خدماتی و اجرایی زحمتکش شهرداری این منطقه با وجود بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته، مشکل خاصی از آبگرفتگی معابر سطح شهر نداشتیم.

ساير مطالب

نجات کارتن خواب ها با یک تلفن

تست رایگان کرونا از شهروندان شمال شرق تهران

برج میلاد، آزادی و پل طبیعت قرمز شد

تصویب 653 مصوبه در شورای سلامت مجازی محلات منطقه 12

همیاران سلامت؛ یاری گران فرهنگی کادر درمان کشور

کیف الکترونیکی تاکسی رونمایی می شود

بلیت‌های مترو شخصی‌سازی می شود

لزوم نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران و شهرهای اطراف

افتتاح فاز نخست میدانگاه هاشمی؛ 22 بهمن

سازمان سرمایه گذاری زمین را به صورت خام نمی فروشد

کنترل روند بارگذاری در طرح تفصیلی ویژه منطقه 22

بهشت زهرا(س) در تطهیر اجساد کرونایی در سطح جهان اول شد

منع تردد شبانه در تهران

آماده سازی و هرس درختان شمال شرق پایتخت برای زمستان پیش رو

استقرار تجهیزات لازم در نقاط حساس جنوب شهر برای مدیریت بارندگی ها

ای‌کاش قانون شفاف‌تر بود/ وضعیت گود مرزداران

غافلگیری در فصل بارش‌ معنا ندارد

کسب رتبه برتر HSE منطقه یک، در شهرداری تهران

فعالیت‌های HSE را نمی‌توان در یک سامانه یا اداره‌کل محدود کرد

اقدامات پاییزی  منطقه 4 در فضاهای سبز شهری

نبود توجه به مسایل زیست محیطی، زندگی شهری بشر را به خطر انداخته است

تسهیل تردد اتوبوس ها در پایانه شهید سروری با احداث میدان جدید

انتقال چالش‌های شهر از زبان هنر ادامه دار باشد

جلسه کمیته برف‌روبی منطقه 16 برگزار شد

کسب رتبه برتر منطقه 4 تهران در سومین جشنواره نشان تعالی HSE

اجرای 44 کیلومتر پیاده روسازی در منطقه2 پایتخت

راه اندازی خط ویژه پاسخگویی به سوالات درآمدی در منطقه 15

27 واحد گشت شبانه بی خانمان ها را به گرمخانه منتقل می کند

سوخت ارزان و نبود تکنولوژی مانع ورود خودروهای برقی به ایران

مجسمه ها یا یادگارهای شهری

هدف از مناسب سازی، دسترس پذیری برابر معلولان با سایر شهروندان است

ساخت بزرگترین بوستان دوستدار کودک تهران تا بهار 1400

تجهیز کارگاه برای شروع پروژه ایجاد گذر صنایع دستی

بیشترین ساخت و ساز و فروش تراکم در سال 90 صورت گرفت

تهران برای توسعه دوچرخه سواری نیازمند توجه به جزئیات طراحی مسیر است

بازدید معاون شهردار تهران از ایستگاه مترو امیرکبیر

کسب رتبه برتر منطقه ٢٢ در ممیزی HSE

اجرای برخط نمایش موزیکال نقال شهر ما در منطقه 15 برای نخستین بار در تهران

آغاز عملیات هرس و بازپیرایی درختان جنوب شهر

کرونا با مترو چه کرد؟/ هیچکس به کمک ما نیامد

امکان استفاده شهروندان از خدمات غیرحضوری در پرتال شهرداری منطقه 3

تلاش برای افتتاح ایستگاه متروی امیرکبیر تا پایان آذر ماه

آغاز دور دوم آموزش طرح کاپ، این بار هر محله یک گروه

مسابقه مقابله با کرونا در اینستاگرام شهر آماده

تقدیر از عملکرد برتر مدیریت سامانه ١٨٨٨ منطقه ٢٢

تقویت تشکیلاتی جایگاه حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست؛ در دستورکار شهرداری تهران

بوستان زندگی می تواند برای فعالیت کسبه جمعه بازار مناسب باشد

طراحی شهری منتشر شد

پیش‌بینی تحقق 80 درصدی بودجه غیرنقد شهرداری تا پایان سال

پیام تسلیت شهردار تهران در پی شهادت دکتر فخری زاده

تملک یا ساماندهی، راه حلهای مشکلات خلازیل

برنامه های آموزشی بهترین راه برای پیشگیری از ایدز

نام تهران در برخی متون تاریخی

سمفونی برگ های پاییزی

ضدعفونی 8 کیلومتر از معابر منطقه 17 با ماشین های پیشرفته مه پاش

رزمایش بزرگ تجهیزات و ادوات برف روبی مدیریت شهری در جنوبغرب پایتخت

تلاش­های مدیریت شهری در مهار کرونا بر پایه دانش و مطالعات

فعالیت شبانه روزی تمامی گرمخانه های تهران

آغاز تبلیغات روی 80 هزار تاکسی

عرضه نمونه صنعتی اتوبوس برقی تا پایان امسال

مانور برف روبی منطقه2 در بوستان نهج البلاغه برگزار شد

واکنش اعطا به جذب آتش نشانان زن در تهران

اهدای مجموعه کتاب‌های شناسنامه شهدا در قلب طهران

سازمان مدیریت پسماند در میان برترین های حوزه‎ HSE

آلودگی هوا طی شبانه روز گذشته در پایتخت

دولت کمک نکند، ناوگان اتوبوسرانی پایتخت سال 1400 زمین‌گیر می‌شود

حریق کارگاه 2000 متری تولید مواد نفتی در جاده ورامین

اتصال کمربند سبز دوچرخه سواری منطقه 9 به 10

کارگروههای اجرایی اثربخشی فعالیتهای فرهنگی را افزایش می دهد

ورود سامانه جدید بارشی از فردا

تهران پس از ساعت بیست و یک

فعالیت ملی سامانه پاکاریم در تهران

شهرداری منطقه 6 تهران موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ISO 14001 شد

خیابان ٢٠ متری شهرک وصال؛ در آستانه افتتاح

هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم شد

جلسه هیات داوران جایزه جهانی خشت طلایی تهران برگزار شد

تهران؛ شهر هزار چهره

مسعودیه، عمارت پسر ناصرالدین شاه

فراخوان مسابقه طراحی ایده یادمان سرباز وطن منتشر شد

این صدای زنان شهر من است

شناسایی فضاهای ناایمن شهری در ٥ فاز

حس تعلق به شهر باید از مهدکودک ها آغاز شود

مدیریت متمرکز؛ کلید نجات بازار تاریخی تهران

موافقت کمیسیون ماده 5 با دو پروژه محرک توسعه در مناطق 15 و 18

آموزش و ارتقای فرهنگ عمومی از ارکان اجرای طرح کاپ است

چرا کرایه تاکسی‌ها متناسب با تورم افزایش پیدا نمی‌کند؟

مشارکت هنرمندان کم نظیر بود

کاهش 15 درصدی ساخت و ساز در بهار 1399

شرایط جوی، عامل افزایش آلودگی هوا در تعطیلات قرنطینه است

تهران؛ قربانی نبود یورو 5 در خودروسازی و سوخت

درختها؛ ناظم پارکینگهای خیابانی

لایحه مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شد

سازمان بهشت زهرا با روحیه بسیجی در ایام کرونا کارهای بزرگ انجام داد

دولت تمایلی به شریک شدن درآمدهای مالیاتی ندارد

تعامل شهرداری و بسیج برای سرعتبخشی به توسعه فرهنگ شهری

اهدای بسته های حمایتی به کارکنان مبتلا به کرونا

اسامی برگزیدگان طرح یکصد کارشناس متخصص روابط عمومی هفته دوم آذر اعلام می‌شود

اسامی برگزیدگان طرح یک‌صد کارشناس متخصص روابط عمومی هفته دوم آذر اعلام می‌شود

برگزاری کارگاه های آنلاین آموزش های شهروندی در منطقه 15

مرکز گذری کاهش آسیب ها در جنوب شهر راه اندازی می شود

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی