سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

سیاست و بازاریابی - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

سیاست و بازاریابی - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان آغاز شد

سیاست و بازاریابی - رییس اداره حیات وحش اداره‌کل محیط زیست گلستان از آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان با محوریت گونه‌های قوچ و میش، کل و بز و آهو در این ذخیرگاه زیست‌کره خبر داد.

پایش هفتگی مراکز نگهداری حیوانات در تهران

سیاست و بازاریابی - رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گفت: مراکز نگهداری حیوانات در تهران به صورت هفتگی توسط کارشناسان و مسئولان محیط زیست پایش می شوند.

علت بوی مشمئزکننده اطراف مترو ایران خودرو مشخص شد

سیاست و بازاریابی - معاون محیط زیست استان تهران گفت: با تجمع فاضلاب در نزدیکی مترو ایران خودرو و بوی آزاردهنده ناشی از آن کارشناس محیط زیست استان تهران به منطقه اعزام شد.

کاهش ۱۵ درصدی سرانه تولید پسماند در تهران/ نیاز جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند

سیاست و بازاریابی - رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران با اشاره به اینکه میزان پسماند دفن شده روزانه شهر تهران نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته سرانه تولید پسماند در شهر تهران طی سه سال گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

واحدهای صنعتی آلوده استان قزوین ۳۳۳ اخطاریه زیست محیطی  دریافت کردند

سیاست و بازاریابی - طی شش ماه اول سال جاری واحدهای صنعتی و تولیدی استان توسط کارشناسان حفاظت محیط زیست قزوین پایش و نمونه برداری شده که ۳۳۳ واحد اخطار زیست محیطی دریافت کردند

پایش ۵۰۰ هکتار از تالاب میقان و دفن ۴۵ لاشه/ واحدهای مرغداری هم‌جوار تالاب ایمنی زیستی را رعایت کنند

سیاست و بازاریابی - میرزایی مدیرکل محیط‌زیست استان مرکزی در تشریح آخرین وضعیت انتشار بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک گفت: نگرانی‌ای نیست و تیم‌های پایش اداره کل محیط‌زیست در محل مستقر هستند، تاکنون ۵۰۰ هکتار از تالاب میقان مورد پایش قرارگرفته و حدود ۴۵ لاشه دفن شده است؛ تمام تلاش ها بر این است که بیماری را در سطح تالاب کاملاً کنترل کنیم و اجازه انتشار آن را ندهیم.

تراز دریاچه ارومیه به ۱۲۷۱ متر و ۲۴ سانتی‌متر رسید

سیاست و بازاریابی - رییس دفتر استان‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تراز دریاچه ارومیه، در حال حاضر یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۲۴ سانتی‌متر بوده که نسبت به ۱۰ روز گذشته نزدیک به ۲ سانتی‌متر افزایش یافته است.

تردد و نزدیک شدن به تالاب میقان ممنوع است

سیاست و بازاریابی - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با توجه به ناقل بودن پرندگان مهاجر به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تردد و نزدیک شدن به تالاب میقان ممنوع است.

باران جان تازه‌ای در کالبد تالاب شادگان دمید

سیاست و بازاریابی - رییس اداره حفاظت محیط زیست شادگان گفت: بارندگی پاییز و جاری شدن آب در رودخانه جراحی باعث بالا آمدن سطح آب در تالاب بین‌المللی شادگان شد.

امسال ۲۵ هزار هکتار از مراتع و جنگل‌ها در آتش سوخت/ بجای حریق جنگل باید نگران آلودگی هوا باشیم/ نابودی سالانه ۱۰۰ هزار هکتار از درختان بلوط/ افزایش شکار در پی فشارهای اقتصادی

سیاست و بازاریابی - معاون رئییس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به حریق ۲۵ هزار هکتار از مراتع و جنگل‌ها در سال جاری گفت: در کل خیلی نباید نگران این مسئله باشیم، بلکه این نگرانی را باید برای مسائل دیگر مثل آلودگی هوا، از بین بردن منابع تجدیدپذیر به طور کل، توسعه‌های غلط و استفاده‌های بی‌رویه از منابع طبیعی داشته باشیم، چون این موارد صدها برابر آتش سوزی‌ها به طبیعت لطمه می‌زند.

تالاب الله‌آباد آماده میزبانی از پرندگان مهاجر است

سیاست و بازاریابی - رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت از محیط زیست قزوین گفت: تالاب الله‌آباد آبیک به عنوان یکی از زیستگاه های جانوری استان آماده میزبانی از پرندگان مهاجر زمستان گذران است.

دفع پسماندهای عفونی بیمارستان‌های یزد مطابق با استانداردهاست

سیاست و بازاریابی - در حالی که زمزمه‌هایی از دفع غیربهداشتی پسماندهای عفونی از سوی برخی بیمارستان‌های یزد به گوش می‌رسد، مدیر کل محیط زیست یزد از نظارت مستمر بر پسماندهای عفونی بیمارستان‌های استان خبر می‌دهد.

اقدامات حفاظتی در مناطق افزایش می یابد/ شهروندان از علوفه دهی به حیات وحش پرهیز کنند

سیاست و بازاریابی - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: همزمان با فصل سرما برنامه‌ها و اقدامات حفاظتی برای صیانت از حیات وحش در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران افزایش خواهد یافت.

رفع تصرف ۵.۲ هکتار از اراضی ملی آبدانان

سیاست و بازاریابی - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبدانان از رفع تصرف ۵.۲ هکتار اراضی ملی منطقه حفاظت شده دینارکوه این شهرستان خبر داد.

۵ راهکار محیط‌زیستی بدون پول برای کاهش آلودگی هوا

سیاست و بازاریابی - آلودگی هوا همیشه دغدغه اصلی محیط‌زیست کشور بوده بر این اساس سازمان حفاظت محیط‌زیست پنج راهکاری که برای اجرا به پول نیاز ندارد اما تاثیر بسیاری در بهبود وضعیت هوا دارد را با همکاری وزارت کشور انتخاب کرده تا اجرایی شود.

کشف وضبط محموله قاچاق ۲۲ پرندگان شکاری در عسلویه

سیاست و بازاریابی - مدیرکل محیط زیست استان از کشف و ضبط محموله قاچاق پرندگان شکاری در معرض انقراض(گونه های بالابان، شاهین و بحری) در استان بوشهر- شهرستان عسلویه در خبر داد.

پهپاد های گشت زنی در خدمت محیط زیست سیستان و بلوچستان

سیاست و بازاریابی - مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: دو فروند پهپاد با اهداف گشت زنی و دیدبانی در مناطق و زیستگاههای استان بمنظور شناسایی متخلفین، سرشماری و ... به یگان حفاظت محیط زیست اداره کل و یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل تحویل شد.

احیای دریاچه ارومیه افتخار دولت است

سیاست و بازاریابی - معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه افتخاریست که با همت دولت یازدهم و دوازدهم انجام شد، گفت: علیرغم نظر برخی کارشناسان که معتقد بودند برای احیا دریاچه ارومیه دیر شده است اما با تدابیر و برنامه‌های خوبی که با همکاری تمامی وزارت‌خانه‌ها انجام شد، توانستیم دریاچه ارومیه ‌را در مسیر احیا پیش ببریم.

اختتامیه مجازی دومین دوره جشنواره «ایده‌ها و محصولات نوآورانه با تأکید بر جلب مشارکت مردم برای احیای تالاب‌های کشور»

سیاست و بازاریابی - مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از آیین اختتامیه مجازی دومین دوره جشنواره «ایده‌ها و محصولات نوآورانه با تأکید بر جلب مشارکت مردم برای احیای تالاب‌های کشور» در روز پنجشنبه مورخ ۲۹ آبان‌ماه سال جاری، در دو بخش رویداد استارتاپی و دریافت ایده‌ها و محصولات نوآورانه خبر داد.

پیام روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، به مناسبت درگذشت همکاران و محیط‌بانان سازمان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا

سیاست و بازاریابی - در هفته های گذشته، شاهد از دست دادن همکاران عزیزی بودیم که هر کدام از آنها سرمایه های ارزشمندی برای کشورمان بودند؛ بیماری کووید ۱۹ آنقدر بی‌رحم است که حتی به حافظان طبیعت هم رحم نمی کند و آن ها را نیز از پا در می آورد.

پایش و نمونه برداری از خروجی تصفیه فاضلاب واحدهای صنعتی و تولیدی دراستان

سیاست و بازاریابی - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از پایش واحدهای صنعتی وتولیدی و نمونه برداری از خروجی فاضلاب۶۰ واحد صنعتی و تولیدی در این استان خبر داد.

نظام جامع مدیریت پسماند باید در قزوین پیاده سازی شود

سیاست و بازاریابی - استاندار قزوین گفت: نظام جامع مدیریت پسماند باید در استان پیاده‌سازی و محقق شود که برای رسیدن به این مهم باید دستگاه‌های ذیربط و شهرداری‌ها بیش از پیش تلاش کنند.

هیچگونه پسماند صنعتی به سایت محمد آباد قزوین وارد نمیشود

سیاست و بازاریابی - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به راه اندازی سامانه ثبت پسماند در زمینه نظارت و ارزیابی پسماند، جلوی ورود پسماندهای صنعتی استان های همجوار به استان گرفته شده است.

اولین جلسه کارگروه مشترک فی مابین دو سازمان حفالظت محیط زیست و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور

سیاست و بازاریابی - اولین جلسه کارگروه مشترک فی مابین دو سازمان حفالظت محیط زیست و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در محل حوزه ریاست سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد.

بازدید معاون نظارت و پایش اداره کل از سراب کاشنبه در اسلام آبادغرب

سیاست و بازاریابی - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه به همراه رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمانشاه از سراب کاشنبه اسلام آبادغرب بازدید و وضعیت زیست محیطی محل را مورد ارزیابی قرار دادند.

تشدید نظارت بر ممنوعیت استفاده از مازوت در کارخانه سیمان تهران

سیاست و بازاریابی - رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری اعلام کرد که واحدهای آلاینده‌ای نظیر سیمان تهران که در محدوده حوزه شهرستان ری قرار دارد، به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید از گازوئیل و مازوت استفاده کنند و استفاده از این سوخت ممنوع است.

طرح ناجا برای ترخیص موتورهای فرسوده بسیار خطرناک است/ اراده‌ای برای حل مشکل موتورهای اسقاطی وجود ندارد

سیاست و بازاریابی - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ارائه تسهیلات برای ترخیص موتورهای فرسوده و رسوبی از سوی نیروی انتظامی اقدامی بسیار خطرناک برای سلامت مردم است.

آخرین وضعیت دریاچه ارومیه/ رهاسازی حق‌آبه دریاچه از آذر ماه

سیاست و بازاریابی - مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه ضمن اشاره به آخرین وضعیت این دریاچه گفت: از آذرماه تمامی سردهنه‌های حوضه آبریز دریاچه ارومیه بسته می‌شود تا حق‌آبه زیست محیطی آن به پیکره دریاچه برسد.

بختگان، تالابی که لبی از حقابه تر می‌کند

سیاست و بازاریابی - طی روزهای گذشته با دستور و پیگیری استاندار فارس شاهد رها شدن ۵۵ میلیون متر مکعب حقابه تالاب بختگان بر بستر رودخانه کُر بودیم ، این آب از سد درود زن رها شده و تا یکی دو روز آینده بر بستر بختگان می نشیند تا این تالاب امسال نیز بتواند لبی تر کند.

کارگروه احیای تالاب هامون با حضور معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست در محل استانداری سیستان و بلوچستان

سیاست و بازاریابی - جلسه کارگروه احیای تالاب هامون با حضور معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست و هیأت همراه و نیز مسئولین دستگاههای مرتبط با تالاب‌ها در سیستان و بلوچستان برگزار شد

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی حذف سهم صندوق ملی محیط زیست از عوارض آلایندگی را بررسی می کند

سیاست و بازاریابی - رئیس مرکز پژوهش ها و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع حذف سهم صندوق ملی محیط زیست از عوارض آلایندگی را در مرکز پژوهش ها با دقت بررسی خواهیم کرد.

ساير مطالب

نحوه مدیریت حافظه در واتس اپ با روش جدید

گلکسی S21 اولترا به بهترین دوربین تله فوتو در دنیای گوشی‌های هوشمند مجهز می‌شود

گوشی ویوو Y12s با باتری 5000 میلی‌آمپر ساعتی عرضه شد

مایکروسافت نسخه بتای آفیس مک برای چیپ M1 را منتشر کرد

افشای مشخصات فنی و قابلیت‌های دوربین گوشی‌های سری گلکسی S21

تولید لیفان ایکس‌70 در ایران آغاز شد

هوش مصنوعی محتوای برچسب‌دار فیس‌بوک را اولویت بندی می‌کند

گوشی میان رده جدید ویوو رسما معرفی شد

اوپو طراحی یک گوشی هوشمند با نمایشگر گسترش پذیر را ثبت کرد

میان رده آنر با ظاهری بسیار آشنا در راه است

7 لحظه ترسناک بازی‌ها که دیدنشان جرات می‌خواهد

قیمت جدیدترین لپ‌تاپ‌های لمسی بازار

بند‌های اپل واچ با سه‌ رنگ جدید عرضه می‌شوند

نتایج خیره کننده بنچ‌مارک مک‌بوک ایر منتشر شد

آیفون 12 در برزیل گران‌تر فروخته می‌شود

تصاویری از نسخه‌ نسل نهمی بازی FIFA 21 منتشر شد

رونمایی سامسونگ از نمونه اولیه نمایشگر هولوگرافیک با ضخامت 1 سانتی متر و زاویه دید 30 برابری

اینتل از کارت گرافیک جدیدی برای سرورها رونمایی کرد

فناوری عملیاتی کمپانی بوش برای تولید کشنده‌های سلول سوختی هیدروژنی

رونمایی کارکنان سابق ورتو از گوشی لوکس جدیدی با قیمت 3900 دلار

گلکسی A52 با چیپست اسنپدراگون 750G و 6 گیگابایت رم در گیک‌بنچ ظاهر شد

رفتار سخت‌گیرانه شبکه‌های اجتماعی علیه ترامپ

اپل از مک مینی جدید با پردازنده‌‎ M1 خود رونمایی کرد

مک بوک ایر 2020 رونمایی شد؛ اولین لپ تاپ اپل مجهز به چیپست M1

نرم‌افزارهای قدیمی مک با «Rosetta 2» روی کامپیوترهای جدید اپل اجرا می‌شوند

مک مینی جدید مجهز به چیپ M1 با قیمت 699 دلار معرفی شد

درباره وضعیت مسافرانِ سفر یک‌طرفه به مریخ

گوشی وان پلاس نورد SE اوایل سال 2021 معرفی می‌شود

ایده یوتیوب و راهنمای کسب درآمد دلاری از هنر

مشخصات کلیدی گوشی‌های سری وان‌پلاس 9 فاش شد

دوچرخه برقی هارلی دیویدسون چه ویژگی‌هایی دارد؟

گوشی مرموز شیائومی در بنچمارک گیک‌بنچ رویت شد

اولین کامپیوتر بند انگشتی برای خودروها ساخته شد

پوست‌تان را در آینده‌ای نزدیک الکترونیکی کنید

رونمایی از عامل جدید گرانی تلفن همراه!

کنسول PS5 با جایگاه شارژ فوق العاده عرضه می شود

لپ تاپ می نوت بوک 14 شیائومی معرفی شد

نسخه جدید فیس‌اپ؛ با کیفیت بهتر و فیلترهای ویدئویی

ال جی از گوشی‌های W11 و W31 با قیمت کمتر از 200 دلار رونمایی کرد

رونمایی Oukitel از موبایل جان‌سخت WP10 5G با باتری 8000 میلی آمپر ساعتی

کاهش قیمت خودرو؛ فعلا در حد حرف و حدیث

اینترنت ماهواره‌ای در خانه‌ها؛ تصورش هم محال بود

اینستاگرام؛ قلمروی «خوشگل»‌ها 10ساله شد!

ال‌90 ایرانی با قیمت کمتر در راه است

معرفی مراکز معتبر دیتیلینگ (نانو سرامیک، کاور بدنه و پولیش خودرو)

گوشی هوشمند LG با نمایشگر کرکره‌ای ساخته می‌شود

مقایسه شارژ بی‌سیم شیائومی Mi10 اولترا با هواوی Mate40 Pro

ساخت زبان مصنوعی انسان با فناوری چاپگر سه‌بعدی

گوشی تاشو سامسونگ گلکسی W21 را در واقعیت ببینید

مایکروسافت انتشار سریع به‌روزرسانی 20H2 ویندوز 10 را متوقف کرد

تصاویر زنده موبایل تاشو سامسونگ 5G W21 منتشر شد

آیا اینترنت از کنترل دولت خارج می‌شود؟

ماشین حساب ویندوز 10 برای لینوکس منتشر شد

اسمارت فون جدید شیائومی در کدهای MIUI 12 رویت شد

MIT از قایق خودران با ظرفیت حمل دو سرنشین رونمایی کرد

پرواز نخستین تاکسی هوایی بر فراز آسمان ایران

پرواز نخسین تاکسی هوایی بر فراز آسمان ایران

کلادفلر و معرفی ابزار «بات آنالیتیکس» برای شناسایی و تحلیل بات‌های درون سایت

چگونه در اکسل کلید میانبر بسازیم؟

روز سیاه غول‌های دنیای تکنولوژی

رشد 25 درصدی سرعت تراشه‌های اسنپدراگون

تولید رباتی که به شما زل می‌زند!

تولید اولین ماسک مجهز به هدفون در جهان

گوشی ال جی با نمایشگر رول‌شونده احتمالا اوایل 2021 از راه می‌رسد

اسنپدراگون 875 احتمالا 25 درصد سریع‌تر از اسنپدراگون 865 است

تنها اپل می‌تواند دوربین آیفون 12 را تعویض کند

کلادفلر: امنیت سایبری تا یک دهه آینده شبیه به سیستم تصفیه آب می‌شود

تکنولوژی هولوگرافیک و کاربرد آن در جشن هالووین

آیفون 13 احتمالا با 1 ترابایت حافظه داخلی از راه می‌رسد

نوه پژو‌ 206؛ یک خودروی جذاب و خوش‌چهره

سونی حق اختراع جدیدی ثبت کرد

بازی Operation7: Showdown بر روی پلی‌استیشن 4 منتشر شد

اولین دوچرخه برقی هارلی دیویدسن با نام سری 1 معرفی شد

موفقیت شگفت‌انگیز ناسا در نمونه‌برداری از یک سیارک

سامسونگ فناوری گلکسی Fold 3 را تغییر می‌دهد

به‌روزرسانی جدید بازی Dragon Marked for Death منتشر شد

حالت تاریک در سیستم عامل کروم گوگل به زودی اضافه خواهد شد

نرم افزار تماس تصویری Zoom رمزگذاری End-to-End را اضافه کرد

چین ماهواره دیگری را برای توسعه اینترنت اشیاء در مدار قرار داد

با عضو جدید بدن که از آن خبر ندارید، آشنا شوید

5 افزونه کاربردی مرورگر مایکروسافت اج

هرآنچه باید از One UI 3.0 سامسونگ بدانید

کاهش 10 تا 40میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار

پروژه «پاکسازی اقیانوس‌» از عینک آفتابی ساخته شده از زباله پلاستیکی رونمایی کرد

مشخصات نسخه کوالکام گوشی ریلمی C15 فاش شد

نسخه جهانی ساعت هوشمند آمازفیت جدید رونمایی می‌شود

نیسان مگنایت معرفی شد؛ ارزانترین کراس‌اووری ژاپنی ها برای بازار هند

شیائومی از مانیتور گیمینگ Fast LCD با قیمت 224 دلار رونمایی کرد

شارژ گوشی همراه با کشتن باکتری‌ها

جزئیات سخت‌ افزاری وان پلاس‌های جدید فاش شد

دوربین جیبی با قابلیت عکاسی و فیلم‌برداری

مقایسه دوام باتری آیفون‌های جدید با نسل قدیم

چگونه از فیلترهای محبوب اینستاگرام استفاده کنیم؟

ادوبی با استفاده از هوش مصنوعی و تنها با یک کلیک، تصاویر را از ماتی در می‌آورد

با اپلیکیشن «کلیپ دراپ» واقعیت افزوده را در عمل تجربه کنید

استارت‌آپ‌هایی که گوشت مصنوعی تولید می‌کنند

آیفون 13 تراشه مودم 5G متفاوتی خواهد داشت

تاریخ انتشار Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge مشخص شد

ساعت هوشمند Watch GT 2 پورشه دیزاین رسما معرفی شد

هواوی Mate 30E Pro با Kirin 990E رسما معرفی شد

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی