بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

کمربند ایمنی خودرو چگونه کار می‌کند؟ اخبار

کمربند ایمنی خودرو چگونه کار می‌کند؟
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - کمربندی ایمنی به‌عنوان یکی از فناوری‌های ایمنی ابتدایی و در‌عین‌حال حیاتی‌ خودرو نقش بسزایی در حفظ جان سرنشینان ایفا می‌کند.

براساس گزارش اداره‌ی ملی ایمنی بزرگراه‌ها آمریکا (NHTSA) استفاده از کمربند ایمنی سالانه جان 13 هزار آمریکایی را نجات می‌دهد و در تصادفات منجر به مرگ، حدود 7 هزار نفر از آمار متوفیان را می‌کاهد. البته استفاده از کمربند ایمنی در بعضی حالات نادر، می‌تواند باعث بروز آسیب‌های جدی و مرگ شود؛ اما تقریبا همه‌ی متخصصان ایمنی بر این باورند استفاده از کمربند ایمنی می‌تواند بخت زنده‌ماندن سرنشینان در تصادفات را به‌طورچشمگیری افزایش دهد. با استناد به گزارش NHTSA، استفاده از کمربند ایمنی حداکثر 50 درصد احتمال مرگ سرنشینان جلو را کاهش می‌دهد. با اندکی تأمل در این آمار و ارقام، به تأثیر شگفت‌انگیز کمربند ایمنی در حفظ جان افراد پی می‌بریم؛ اما به‌راستی تسمه‌ای پارچه‌ای چگونه می‌تواند فاصله‌ی میان مرگ و زندگی باشد؟ این قطعه‌ی به‌ظاهر ساده چگونه عمل می‌کند؟ چه فناوری‌ای در پسِ این حافظ جان انسان‌ها نهفته است؟ در این مقاله، سعی می‌کنیم ضمن پاسخ‌گویی به این سؤالات، سایر جنبه‌های فنی و پیشرفت‌ها در این زمینه را بررسی کنیم. مفهوم تصادف و قوانین فیزیکی حاکم بر آن
ایده‌ی ابتدایی استفاده از کمربند ایمنی بسیار ساده است: این تکه تسمه‌ی بافته‌شده وظیفه دارد از پرتاب‌شدن و حرکت ناگهانی سرنشینان به‌سمت جلو هنگام توقف ناگهانی ناشی از تصادف جلوگیری کند. سؤال مهم این است: چرا هنگام تصادف یا توقف ناگهانی به‌سمت جلو پرتاب می‌شویم؟ پاسخ کوتاه «اینرسی» است. اینرسی تمایل جسم برای حفظ حرکت با سرعت و جهت مشخص است تا زمانی‌که سرعت یا جهت حرکت یا هر دو به‌واسطه‌ی عاملی بیرونی دچار تغییر شود. به‌بیان‌دیگر، اینرسی مقاومت جسم دربرابر تغییر سرعت یا جهت حرکت است؛ چراکه به‌طورطبیعی اجسام دوست دارند حالت پیشین خود را حفظ کنند. برای مثال، خودرویی که با سرعت 80 کیلومتربرساعت در جهتی خاص در حال حرکت است، براساس اینرسی به حفظ جهت و سرعت حرکت خود تمایل دارد. در این حالت، مقاومت هوا و اصطکاک سرعت خودرو را کاهش می‌دهند که در این حالت، پیشرانه وظیفه‌ی جبران مقاومت‌های ذکرشده را برعهده دارد.

سیاست و بازاریابی

در بخش قبل، دریافتیم هنگام تصادف، خودرو در کسری از ثانیه متوقف می‌شود و درنتیجه‌ی وجود اینرسی، سرنشینان به حفظ سرعت قبلی تمایل دارند؛ ولی باید با اعمال نیرویی اینرسی سرنشینان مهار شود. وظیفه‌ی کمربند ایمنی این است که با توزیع نیروی حاصل از برخورد در نقاط با آسیب‌پذیری کمتر، از پرتاب‌شدن سرنشینان جلوگیری کند. در بخش جلو و عقب خودرو، فضاهایی وجود دارند که وظیفه‌‌شان جذب ضربات تصادف ازطریق خُردشدن و تغییر شکل است. هنگام تصادف، بخشی از نیرو صرف خُردکردن و تغییرشکل این فضاها می‌شود و بقیه‌ی نیرو به کابین خودرو و سرنشینان وارد می‌شود.

سیاست و بازاریابی

در کمربند ایمنی معمولی، تسمه‌ی کمربند به مکانیزمی جمع‌کننده متصل است. هسته‌ی مرکزی این مکانیزم از قرقره‌ای تشکیل شده است که فنر پیچشی گشتاور موردنیاز برای چرخاندنش را فراهم می‌کند. این مکانیزم سبب می‌شود برای بستن کمربند ایمنی مجبور شوید آن را بکشید تا همیشه طول بهینه‌ی کمربند برای حفاظت حداکثری از سرنشین حفظ شود.

سیاست و بازاریابی

در سیستم قفل نوع اول، سیستم قفل با تشخیص کاهش شتاب شدید و ناگهانی مانند حالتی که در تصادف روی می‌دهد، سبب قفل‌شدن کمربند می‌شود و از افزایش طول تسمه و برخورد سرنشینان با فرمان و سایر اجزا جلوگیری می‌کند. بخش اصلی در این مکانیزم پاندولی (وزنه) با وزن مشخص است که به دندانه‌ای متصل است. هنگام وقوع تصادف، اینرسی پاندول سبب حرکت آن به‌سمت جلو و درنتیجه‌ی آن، دندانه‌ی متصل به سر دیگر پاندول با دندانه‌های قرقره درگیر می‌شود. با درگیرشدن دندانه‌ها، چرخش قرقره متوقف و افزایش طول کمربند متوقف می‌شود. با رسیدن به حالت سکون پس از تصادف، پاندول دوباره در موقعیت تعادل قرار می‌گیرد و دندانه‌ها از یکدیگر جدا می‌شوند و عملکرد کمربند به حالت عادی بازمی‌گردد.

سیاست و بازاریابی

ایده‌ی ابداع سیستم پیش‌کشنده در کمربندهای ایمنی از آنجا شکل گرفت که گاهی تسمه‌ی کمربند محکم و بهینه دور بدن سرنشینان قرار نمی‌گیرد و به‌عبارت‌دیگر، تسمه اندکی خلاصی دارد که البته برای رفاه سرنشینان الزامی است. شل‌بودن اندک تسمه می‌تواند فاصله‌ی میان مرگ و زندگی را رقم بزند؛ به‌همین‌دلیل، مهندسان با ابداع مکانیزمی درست در لحظه‌ی تصادف کمربند ایمنی را تاحدممکن دور بدن سرنشینان محکم می‌کنند تا مطمئن شود از پرتاب افراد به‌سمت جلو جلوگیری خواهد شد. سیستم پیش‌کشنده معمولا با همکاری مکانیزم‌های قفل‌شونده‌ عمل می‌کند. در‌حال‌حاضر، انواع مختلفی از مکانیزم‌های پیش‌کشنده استفاده می‌شوند. برخی از آن‌ها، تنها سبب چرخش قرقره و برخی سبب چرخش کل مکانیزم جمع‌کننده می‌شوند؛ با‌این‌حال، هدف همه‌ی آن‌ها تنگ‌ترکردن تسمه به دور بدن سرنشین است.

سیاست و بازاریابی

در تصادف‌های شدید که خودرو با سرعت بسیار زیاد دچار سانحه می‌شود، اینرسی سرنشینان بسیار زیاد است؛ درنتیجه باید نیروی بسیار بزرگی صرف غلبه بر اینرسی شود. این میزان از نیرو در این شرایط به آن معنی است که کمربند ایمنی برای حفظ سرنشین در جای خود باید نیروی زیادی به بدن او وارد کند. اندازه‌ی این نیرو به‌قدری است که در وضعیت خاص می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیر جسمی و حتی مرگ در پی داشته باشد. به‌همین‌دلیل، بعضی از کمربندهای ایمنی به مکانیزم‌هایی مجهز شده‌اند که می‌توانند حداکثر نیروی اعمالی کمربند ایمنی را کنترل کنند تا میزان آسیب‌های ناشی از بستن کمربند ایمنی به‌حداقل برسد.

سیاست و بازاریابی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مصرف اینترنت بازی‌های آنلاین چقدر است؟

شیائومی از تلویزیون Mi TV 4S رونمایی کرد

آغاز فروش پرچمداران شیائومی در اروپا

قیمت انواع ساعت و مچ‌بند هوشمند در بازار

پالایشگاه‌های نفت جهان تعطیل می‌شوند

منتظر حضور شخصیتی نوستالژیک در MK11 باشید

اولین نتایج بنچمارک گوشی پرچمدار هواوی P40 Pro از راه رسید

تراشه‌های جدید کوالکام قابلیت لغو نویز را به هدفون‌های بیشتری می‌آورند

کاربران در شهرهای بزرگ آمریکا نیز کاهش سرعت اینترنت را تجربه کردند

منصوری : المپیاد ملی کد نویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش آموزی بر گزار می شود

با موافقت شریعتمداری ؛ پروانه کار اتباع خارجی تمدید شد

سقوط آزاد تقاضای جهانی نفت خام

ریاض مذاکره با مسکو درباره توافق جدید اوپک پلاس را رد کرد

10 کاری که نمی‌دانستید می‌توانید در Call of Duty: Warzone انجام دهید

رندر گلکسی فولد 2 انتظارات از آن را بالا برد!

ناچ بحث برانگیز آیفون به مک می‌آید؟

شباهت شرایط کنونی جهان با بازی اسپایدرمن!

آیرودینامیک و سیستم هدایت هوا در مک لارن الوا چگونه کار می‌کند

مشخصات فنی گلکسی M11 به‌همراه رندرهای این گوشی فاش شدند

مصرف بیش از 3 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در کردستان

شیائومی Mi 10 Lite با قابلیت اتصال به شبکه 5G معرفی شد

گوگل به خاطر کرونا سنت شکنی می‌کند

کاهش ضریب نفوذ اینترنت پهن‌باند کشور در سال 98 نسبت به سال 97

افت 40 درصدی فروش خانواده‌ی گلکسی اس 20 سامسونگ نسبت به مدل‌های اس 10

اپل از راه‌اندازی وب‌سایتی جدید برای اطلاع‌رسانی در مورد کرونا خبر داد

برنامه‌ای برای تعطیلی جایگاه‌های عرضه سوخت وجود ندارد

میزان مصرف کاربران از اینترنت رایگان ایام کرونا اعلام شد

اپل مشکل نمایشگر مک بوک ایر رتینا را تأیید کرد

گوگل به اپلیکیشن ایرانی مبارزه با کرونا هم رحم نکرد

کمک 800 میلیون دلاری گوگل برای مقابله با بیماری کرونا

طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین اجرا می‌شود

چالش خودروسازان جهان برای مواجهه با ویروس کرونا

هرکس که هستی در خانه بمان؛ نگاهی دردآلود به بیمارستانی در ایتالیا

اپلیکیشن Google Podcasts برای iOS منتشر شد

ساعت یکصد‌میلیونی پورشه دیزاین

سونی بخش‌های گوشی، دوربین و سرگرمی خانگی را ادغام کرد

مشخصات سخت‌افزاری گلکسی Tab S6 Lite سامسونگ فاش شد

کنترل آیفون از رایانه‌ی شخصی با اپلیکیشن موبایل کانکت دل

پیام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت ولادت سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار

پیام تبریک وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز

سناتورهای آمریکایی خواهان کناره‌گیری عربستان از اوپک شدند

روحانی: خللی در تأمین بنزین مورد نیاز مسافران ایجاد نشود

اجرای ضربتی گازرسانی به بیمارستان امام حسین (ع) تربت حیدریه

نفت در نودوهشت

جهش تولید در دوران تحریم با تقویت صنایع پتروشیمی میسر می‌شود

جهش بیت‌کوین به طرف هالوینگ؟

عینک‌های هوشمند تب سنج با کرونا مقابله می کنند

نوع حسگرهای استفاده‌شده در دوربین اصلی Xperia 1 II سونی فاش شد

آنر 30S با پشتیبانی از قابلیت 5G معرفی می‌شود

نمایشگر خانواده هواوی P40 ساخت کدام شرکت است؟