بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

هوش مصنوعی انویدیا با تماشای بازی پک‌من نسخه‌ای از آن طراحی کرد اخبار

هوش مصنوعی انویدیا با تماشای بازی پک‌من نسخه‌ای از آن طراحی کرد
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - هوش مصنوعی انویدیا با تماشای 50 هزار ساعت از بازی پک‌من، نسخه‌ای کامل و قابل‌بازی از آن را تولید کرد.

نظریه‌ای به‌نام میمون‌های بی‌نهایت وجود دارد که در تعاریف گوناگون، ادعاهای درخور‌توجه مرتبط با یادگیری براساس مشاهده را مطرح می‌کند. طبق یکی از تعاریف نظریه، اگر تعداد زیادی میمون به دستان چندین تایپیست دقت کنند، می‌توانند اثری ادبی‌هنری در حد آثار شکسپیر خلق کنند. قطعا چنین نظریه‌‌ای هنوز آزمایش یا تأیید نشده است و تنها با هدف نشان‌دادن یادگیری براساس مشاهده مطرح می‌شود. انویدیا در اخبار جدید خود نشان داد نظریه‌ی یادشده را با جدیت و البته در حوزه‌ای دیگر دنبال می‌کند. ارتشی از ابزارهای هوش مصنوعی موسوم به GameGAN (مخفف generative adversarial networks) ساختن بازی کاربردی را از صفر آموختند. آن‌ها یکی از اثار مهم‌ و مشهور صنعت بازی را انتخاب کردند. پک‌من (PacMan) که به‌زودی سالگرد 40 سالگی را جشن می‌گیرد، در تحقیق اخیر موضوع آزمایش محققان هوش مصنوعی بود. رخدادهای قبلی در ارتباط با یادگیری بازی به‌وسیله‌ی هوش مصنوعی، تنها بازی‌کردن بازی را مدنظر قرار می‌داد. به‌بیان‌دیگر، شبکه‌های عصبی با تماشای بازی، به بازیکنی حرفه‌ای در آن تبدیل می‌شدند. هوش مصنوعی با مشاهده‌ی انواع استراتژی‌ها و پاسخ‌ها و تکرار استراتژی‌های برنده، به‌مرور به بازیکنی تبدیل می‌شود که در بسیاری از مواقع، می‌تواند بازیکن‌های حرفه‌ای را نیز شکست دهد. تحقیقات اخیر انویدیا در آموزش هوش مصنوعی در رویکردی مشابه با آزمایش‌های گذشته انجام شد. محققان این شرکت مجموعه‌ای شامل چهار کامپیوتر مجهز به پردازنده‌ی گرافیکی Quadro GV100 را برای آزمایش‌ اخیر به‌کار گرفتند. این پردازنده‌ی گرافیکی کلاس ورک‌استیشن به شبکه‌ی کامپیوتری امکان داد 50 هزار ساعت بازی پک‌من را با هدف یادگیری اصول بازی مشاهده کند. البته خود بازی را هوش مصنوعی دیگری انجام می‌داد. درنهایت، شبکه‌ی مجهز به چهار کامپیوتر توانست بازی را براساس همان محتوای مشاهده‌شده طراحی کند که ساختارهای گرافیکی قابل‌درک و با کمی استثنا قابل‌اجرا داشت.

سیاست و بازاریابی

مارینز و دیگر محققان انویدیا جزئیات بیشتری از روند پیاده‌سازی کدها به‌وسیله‌ی هوش مصنوعی منتشر نکردند. درواقع، مشخص نیست هوش مصنوعی از روش‌های میان‌بری برای نوشتن کد قابل‌اجرا استفاده کرده یا از موتورهای بازی کنونی. به‌هرحال، به‌نظر نمی‌رسد هوش مصنوعی بدون ابزارها و یادگیری برنامه‌نویسی، این توانایی را پیدا کرده باشد. دراین‌صورت، بسیاری از گیمرهای امروزی باید توسعه‌دهنده‌ی بازی نیز می‌بودند. البته تیم انویدیا مقاله‌ی کامل و پیچیده‌ای در توضیح چگونگی عملکرد هوش مصنوعی منتشر کرده است. به‌طورخلاصه می‌توان گفت سه ماژول (حافظه و موتور دینامیکی و موتور رندر) به‌صورت شبکه‌ی عصبی در ساختن بازی درگیری شده‌اند. محققان انویدیا می‌گویند نسخه‌ی فعلی از دستاورد هوش مصنوعی مشکل پایداری دارد. به‌علاوه، بازی ساخته‌شده در رزولوشن 128 در 128 پیکسل و 50 فریم‌برثانیه اجرا می‌شود که از استاندارد 60 فریم‌برثانیه‌ی بازار کمتر است. انویدیا می‌گوید نسخه‌ی قابل‌بازی پک‌من ساخت هوش مصنوعی تابستان امسال به‌صورت عمومی عرضه خواهد شد. البته هنوز مشخص نیست بازی به‌صورت فایل نصبی اجرایی عرضه خواهد شد یا به‌عنوان گزینه‌ای در سرویس‌های ابری همچون انویدیا جی‌فورس ناو. انویدیا در مصاحبه درباره‌ی دستاورد جدید، به تأثیر احتمالی آن بر آینده‌ی صنعت بازی اشاره می‌کند. محققان با وجود تأکید‌نکردن زیاد بر ادعا، معتقد هستند از توسعه‌ی پک‌من تا استفاده از GameGAN برای ساختن بازی‌ها و شبیه‌سازی‌ها مسیر مستقیمی وجود دارد؛ بازی‌هایی که با کیفیتی برابر با نسخه‌های سه‌بعدی حرفه‌ای کنونی خواهند بود. به‌هرحال، آن‌ها اعتقاد دارند این دستاوردهای هوش مصنوعی می‌تواند حداقل به‌عنوان ابزاری به توسعه‌دهندگان بازی کمک کند.

سیاست و بازاریابی

مدیر‌عامل انویدیا: هوش مصنوعی قدرتمندترین نیروی زمانه ما است هوش مصنوعی انویدیا، نویز عکس‌ها را حذف می‌کند
یکی از نمایندگان انویدیا درباره‌ی دستاورد جدید شرکت در حوزه‌ی هوش مصنوعی می‌گوید: کارگزار هوش مصنوعی توسعه دادیم که تنها با مشاهده‌ی بازی می‌تواند قوانین آن را بیاموزد. پیش از اینکه ابزاری برای واردکردن محتوا به بازی طراحی کنید، باید قوانین را به آن آموزش دهید. به‌عنوان مثال، به بازی GTA V دقت کنید. هزاران هنرمند چندین سال تلاش کردند آن دنیاها را توسعه دهند. هرگونه ابزاری که به توسعه‌ی آسان‌تر المان‌های بینجامد، نقشی حیاتی در صنعت ایفا خواهد کرد. محققان انویدیا در صحبت‌های خود تأکید زیادی بر ارزش مؤلفه‌های بازی مانند شخصیت‌ها و ساختمان‌ها و وسایل نقلیه می‌کنند که در بازی‌های بزرگ نقشی حیاتی برعهده دارند؛ مؤلفه‌‌هایی که ابتدا به طرحی و سپس کدنویسی برای درک چگونگی تعامل با دنیای بازی نیاز دارند. درنهایت، آن‌ها تأکید می‌کنند یادگیری خودکار قوانین بازی به توسعه‌ی آسان‌تر مؤلفه‌ها کمک می‌کند. انویدیا با وجود تأکید بر فواید فناوری جدید برای آینده‌ی دنیای بازی، به زمان و هزینه و قدرت پردازشی موردنیاز برای یادگیری بازی حرفه‌ای سه‌بعدی به‌وسیله‌ی هوش مصنوعی اشاره‌ای نکرد. گفتنی است کاربری دیگری هم برای این هوش مصنوعی تصور می‌شد و یادگیری محیط‌های واقعی یا فیلم‌برداری‌شده و استفاده از قوانین آن در توسعه‌ی ربات‌های واقعی، از دستاوردهای مهم دیگر محسوب می‌شود. فراموش نکنید برای یادگیری بازی ساده‌ی پک‌من، هوش مصنوعی باید 50 هزار ساعت از آن را مشاهده می‌کرد. محصول نهایی نیز ازلحاظ پایداری با مشکل روبه‌رو شد. خود محققان اعتراف می‌کنند برای پیاده‌سازی هوش مصنوعی در توسعه‌ی بازی‌های سه‌بعدی هنوز مشکلات بی‌شماری در پیش دارند. هنوز این سوال وجود دارد که برای توسعه‌ی بازی‌ای مانند GTA به‌دست هوش مصنوعی، به چقدر قدرت پردازشی و چند ساعت مشاهده‌ی بازی نیاز داریم؟ درنهایت، نمی‌توان ادعا کرد توسعه‌ی بازی‌های حرفه‌ای به‌وسیله‌ی هوش مصنوعی ممکن نیست. البته برای شگفت‌زده‌شدن از دستاورد اخیر انویدیا هم باید کمی صبر کنیم. اگر تیم محققان بتوانند بازی‌هایی کمی پیچیده‌تر را با ساختار کنونی توسعه دهند، می‌توان به برنامه‌های آتی بیشتر امیدوار بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

برنامه‌ای که هوای شما را دارد!

ریلمی 6s دویست یورویی معرفی شد

ساختاری جدید به بازی The Division 2 افزوده می شود

فعال سازی ترجمه خودکار صفحات وب در مرورگر اج مایکروسافت

بازیابی اطلاعات سیم ‌کارت واگذار شده چگونه است؟

گوگل در حال کار روی امکان خرید صوتی به وسیله دستیار خود است

نسخه PSVR بازی Dreams در دست ساخت قرار دارد

سیستم مورد نیاز شبیه ساز پرواز مایکروسافت

چیپ امنیتی جدید سامسونگ برای محافظت از موبایل معرفی شد

پای گوشی LG Velvet به بازار اروپا رسید

شایعات جدید در‌مورد کیبورد‌های اپل

مدیرعامل سابق HTC به‌زودی هدست واقعیت مجازی رونمایی می‌کند

کامپیوتر آل این وان HP با ادعای قدرتمندترین محصول بازار رونمایی شد

طراحی‌ اولیه نسل بعدی گلکسی فولد منتشر شد

ردمی ایربادز S با قیمت 24 دلار رونمایی شد

توهم توطئه آمریکایی‌ها گریبانگیر بیل گیتس شد

عوامل مؤثر بر عمر باتری را بشناسید

تعطیلی مدارس در بلندمدت چه تأثیری بر کودکان می‌گذارد؟

ردمی بوک 13 و 14 و 16 اینچی رونمایی شدند

لپ تاپ های 14 و 15 اینچ ZBook Firefly اچ پی رونمایی شدند

معرفی برنامه AR Cut & Paste | هرچیزی را که می‌خواهید با گوشی خود برش بزنید و بچسبانید!

آپدیت اندروید 10 برای وان پلاس 5 و 5T دردسترس قرار گرفت

ردمی ایربادز S با عمر باتری 4 ساعته و قیمت 24 دلاری رونمایی شد

اپلیکیشن‌های ایرانی برتر سازگار با فروشگاه اپ گالری هواوی کدام‌اند؟

کامپیوتر آل این وان HP EliteOne 800 G6 با ادعای قدرتمندترین محصول بازار رونمایی شد

توانایی ثبت ضربان قلب و سطح اکسیژن خون به ایرپادزهای آینده اپل می‌آید؟

شریعتمداری : همکاران درشرکت ملی نفتکش و کشتیرانی خط شکن دریاها درمقابله با قلدری نظام سلطه هستند

رونمایی از نسل جدید لپ‌تاپ‌های ردمی بوک با پردازنده‌های AMD

معرفی اولین تلفن هوشمند مجهز به تراشه اگزینوس 880 SoC

فصل جدید بازی شرلوک هولمز سال آینده وارد بازار می‌شود

امکان غیرفعال‌کردن انیمیشن اسکنر اثرانگشت در سری گلکسی S20

احتمال اضافه شدن حالتی مشابه به Underground Survival به بازی The Division 2 وجود دارد

چهار ویژگی جدید در جیمیل که باید از آن ها باخبر باشید

ایرپادز آینده اپل احتمالا دارای قابلیت پایش وضعیت سلامتی فرد خواهد بود

ممکن است هواوی ساعت هوشمندی با برند میت معرفی کند

مدیرعامل سابق HTC در شرکت جدیدش به‌زودی هدست واقعیت مجازی رونمایی می‌کند

سفارش آنلاین گل با گل بازار

مؤثر‌ترین آپشن‌های ایمنی خودرو کدام‌اند؟

تاریخ عقدنامه ازدواج فرزندان برای دریافت وام ازدواج از اول فروردین 98 محاسبه می شود

روسیه در فروش نفت به چین گوی سبقت را از سعودی‌ها ربود

با سیستم مانیتورینگ سلامت کودک خود را تضمین کنید

لپ‌تاپ‌های سامسونگ با صفحه نمایش QLED عرضه می‌شوند

امکان غیرفعال‌کردن انیمیشن اسکنر اثرانگشت در جدیدترین به‌روزرسانی سری گلکسی اس 20 مهیا شد

سرفیس دوئو تجربه‌ای بهبودیافته از قلم لمسی ارائه خواهد داد

بررسی عوامل مؤثر بر عمر باتری

ردمی 10X 4G رسما معرفی شد

نام عجیب فرزند ایلان ماسک عجیب‌تر شد!

گوشی جدید HTC با فناوری 5G در تایوان از راه خواهد رسید

موتورولا گوشی تاشو Razr 2 را با چه شرایطی روانه بازار می‌کند؟

هواوی ظاهرا به دستاورد بزرگی در فناوری آنتن‌های 5G دست پیدا کرده است