بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

چهار راز برای اجرایی کردن ایده بازاريابي

چهار راز برای اجرایی کردن ایده
  بزرگنمايي:

بازاریابی سیاسی - محلی برای رهبری سازمانی دور از دفتر اصلی (off-site) که به خوبی طراحی شده باشد، مکان فوق‌العاده‌ای برای گردآوری ایده‌های بزرگی است که می‌توانند کسب‌و‌کار شما را رشد دهند. شما یک سخنگو می‌آورید، بحث عمیقی را پیش می‌گیرید و یک تجزیه‌و‌تحلیل انجام می‌دهید اما ناگهان همه چیز تیره و تار می‌شود. مردم آنچه را از دست داده‌اند یا آنچه منجر به عقب افتادن آنها می‌شود، می‌بینند.
دنیای اقتصاد نوشت:
متاسفانه، به محض اینکه افراد این رخداد را ترک می‌کنند، این ایده شروع به محو شدن می‌کند و حتی کسانی که وظایف برنامه‌ریزی شده را تکمیل می‌کنند، ممکن است این ایده‌ بزرگ را فراموش کنند. ممکن است مدیران در مورد دیدگاه خود در پیاده‌سازی ایده‌ها دقیق و سختگیر باشند؛ اما هنوز درمی‌یابند که فرآیند «اجرا» به شدت متفاوت است؛ این در حالی است که کسب‌و‌کارشان را به خطر می‌اندازند و اعتماد و اطمینان در تیم را مخدوش می‌کنند. این سوال که «آیا می‌خواهیم یکی دیگر از این جلسات را داشته باشیم که همه افراد برای چیزهایی در آن ثبت‌نام می‌کنند و سپس هیچ‌کس هیچ کاری را انجام نمی‌دهد» تبدیل به یک پرسش بسیار معمول شده است. به‌عنوان یک رهبر سازمانی، ممکن است وسوسه شوید تا همه چیز را رها کنید. ممکن است فکر کنید که می‌شود به افراد حرفه‌ای برای به انجام رساندن فعالیت‌های مورد توافق‌شان تکیه کرد، درست است؟ آیا واقعا باید دست آنها را بگیرید؟
خب تا اندازه‌ای جواب این سوال به دو دلیل مثبت است. اول اینکه علم مغز و اعصاب نشان می‌دهد که دیدگاه‌های جدید شکننده و آسیب‌پذیر هستند. در مقاله‌ای که توسط مجله فوربس منتشر شد، دیوید راک و جفری اسوارتز نشان می‌دهند که وقتی یک ایده جدید ظهور می‌کند، بی‌شکل، بی‌نظم و ضعیف است بنابراین به خاطر سپردن آن نسبت به هر چیز آشنایی دشوارتر است. آنها توضیح می‌دهند که یک تجربه جذاب (مانند یک off-site) راهی فوق‌العاده برای گردآوری ایده‌ها و ارتباطات جدید در مغز است. اما برای تبدیل این ارتباطات جدید به فعالیت‌های تکرارپذیر، آنها باید دوباره فعال شوند تا مسیرهای عصبی (neural pathway) در تفکر و تصمیم‌گیری روزانه تعبیه شوند. راک و اسوارتز به این فرآیند به‌عنوان افزایش «میزان توجه» اشاره دارند که به یک ایده جدید داده می‌شود. آنها می‌نویسند «در طول زمان، صرف توجه کافی به هر ارتباط مغزی خاص، مدار مغزی مربوطه را باز و به شدت پویا نگه می‌دارد.» آنها می‌افزایند: «این مدارها در نهایت می‌توانند نه تنها به پیوندهای شیمیایی، بلکه به تغییرات با ثبات و فیزیکی در ساختار مغز تبدیل شوند.» دلیل دومی که افراد شما نیاز به حمایت بیشتری برای پیگیری دارند حجم خالص اطلاعاتی است که باید هر روز از نظر ذهنی دسته‌بندی و مرتب کنند؛ مانند درخواست‌ها، هشدارها، معرفی‌ها، اعلان‌ها و فهرست‌ها. شلوغی‌های مداوم می‌توانند حتی شایسته‌ترین سیستم کارمندان برای مدیریت تعهدات را با مشکل مواجه کنند.
با فرض این دو عامل، می‌توانید با تغییر دیدگاه‌تان از نقش‌ خود به‌عنوان یک رهبر سازمانی، کارآیی اجرایی تیم خود را افزایش دهید. به‌جای اینکه یک کارفرما باشید یا به اقدامات ضعیف اجازه دهید تا نتایج را تحلیل ببرند، می‌توانید با استفاده از فعالیت‌های ساده برای فعال کردن دوباره دیدگاه‌هایی که واقعا مهم هستند، به خودتان به‌عنوان معمار تمرکز و توجه تیم‌تان فکر کنید. در اینجا چهار روش برای شروع ارائه شده است:
1. دیدگاه‌ها را بدون وقفه و از روش‌های واضح و روشن مستندسازی کنید. منتظر نمانید تا جلسه مذکور یا off-site پایان یابد. در عوض، زمانی را نزدیک به پایان جلسه برای بازتاب صحبت‌ها اختصاص دهید تا دیدگاه‌های کلیدی اخذ و قدم‌های بعدی را برنامه‌ریزی کنید. تلاش کنید یک قالب برنامه‌ریزی پروژه را به اشتراک بگذارید.
2. در مورد سیستم شخصی‌تان برای مدیریت توجه و تعهدات سختگیر باشید. اگر قصد افزایش میزان توجه تیم‌تان را دارید، باید مدیریت تمرکزتان را فعالانه به عهده بگیرید. چندین روش ارزشمند و در دسترس وجود دارند. به‌عنوان مثال، کتاب «هنر مدیریت زمان و افزایش بهره‌وری» نوشته دیوید الن به‌طور واضح برای کمک به مدیریت جریان اطلاعات طراحی شده است. کلید این امر داشتن یک روال شخصی برای هدایت عامدانه توجه شما به مسائل مهم و پیروی از آن است. داشتن سیستم خودتان به شما کمک می‌کند تا انتخاب کنید چگونه توجه تیم‌تان را هدایت کنید و انتظاراتی را تعیین کنید که سیستم‌های مشابه داشته باشند. این روش همچنین تنها راهی است که شما و تیم‌تان می‌توانید تعهداتی ایجاد کنید که می‌دانید می‌توانید آنها را حفظ کنید.
3. افراد را وادار به تفکر عمیق‌تر کنید. در جلسات تیمی یا در جلسات رودررو و حتی زمانی که از کنار کسی در راهرو راه می‌روید، تلاش کنید تا سوالاتی بپرسید که افراد را وادار به تفکر عمیق‌تر در مورد یک ایده بزرگ کنید. «وقتی به داده‌های بازار خارجی نگاه می‌کردید، متوجه چه چیزی شدید؟» «هدف شما از برقراری این تماس برای فروش چیست؟»، «مشتریان جدید چه کسانی هستند؟» از آنها بپرسید که این ایده برای آنها به چه معناست و چگونه می‌تواند در عمل به کار برده شود. به‌عنوان یک رهبر سازمانی، سوالاتی که شما می‌پرسید به تیم‌تان اجازه می‌دهد تا انتظارات شما و نحوه آمادگی برای بحث با شما را بداند.
4. به ضرب‌الاجل‌های هر فرد توجه کنید. اغلب اوقات ضرب‌الاجل‌ها می‌آیند و می‌روند و هیچ‌کس آنها را یادآور نمی‌شود. متاسفانه این امر این سیگنال را ارسال می‌کند که این پروژه یا وظیفه مهم نیست. در مقابل، اگر متوجه شدید که چه زمانی یک مساله کلیدی مطرح می‌شود، می‌توانید از افراد مربوطه در مورد نحوه پیشروی کار بپرسید، در مورد چالش‌ها و تاخیرها کار کنید یا از کارمندان برای اجرای قوی تشکر کنید. انجام این کار این ایده را تقویت می‌کند که شما توجه لازم را به خرج می‌دهید و اهمیت مشارکت همه را می‌رساند. تشخیص زمانی که کسی اولین گام مهم را برمی‌دارد یا نشانه‌های تلاش واقعی برای تغییر را نشان می‌دهد، می‌تواند تفاوت شگرفی ایجاد کند؛ به‌خصوص زمانی که آنها در حال یادگیری عادات جدید هستند این مساله اهمیت ویژه‌ای می‌یابد. در وهله اول، ممکن است تصور کنید که پذیرش این چهار عادت به قیمت وقت ارزشمند (و محدود) شما تمام خواهد شد. اما اگر تلاشتان را بکنید، به نظر من درخواهید یافت که آنها بازده هر دیدگاهی که تیم‌تان توسعه می‌دهد را افزایش می‌دهند. آیا وقتی به تیم‌مان می‌گوییم می‌خواهیم کمتر کار کنیم و بازدهی بالاتری به‌دست آوریم، منظورمان همین نیست؟


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جیلبریک iOS 13.5 منتشر شد

مشکلات سرویس Xbox Live برطرف شد

دو نقشه‌ی جدید در بازی Call Of Duty: Modern Warfare در دسترس قرار گرفت

شایعاتی درباره معرفی هدفون‌های اپل به‌گوش می‌رسد

مایکروسافت عناوین انحصاری خود را معرفی نخواهد کرد

زندگینامه مارک ویکتور هانسن ، نویسنده کتاب سوپ جوجه برای روح

رونمایی از کتاب مجموعه عکس های ژوزف پلروس در کیش

جیلبریک جدید iOS برای نسخه‌های 11 تا 13.5 رسما منتشر شد

همگام‌سازی عمودی یا VSync چیست و چه کاربردی در بازی‌های کامپیوتری دارد؟

رآکتورهای هسته‌ای ساخته‌شده با فناوری چاپ سه‌بعدی به‌زودی از راه می‌رسند

شایعاتی درباره تاریخ معرفی هدفون‌های اپل AirPods Studio به‌گوش می‌رسد

داستان ماهی مرده‌ای که مایکروسافت برای یکی از مدیران اپل فرستاد

مورچه‌های جنگلی حافظه کوتاه‌مدت و بلندمدت متفاوتی دارند

بررسی ویدئویی گوشی موتو G8 Power

کدهای کنسول ایکس ‌باکس در اینترنت لو رفت

ویکی پدیا قوانینی جدید برای مقابله با رفتارهای نامطلوب ویراستاران وضع می‌کند

طراحی احتمالی ایربادز وان پلاس را ببینید

پتنت جدید شیائومی و طراحی گوشی تاشو صدفی

برنامه‌ای که امکان ضبط فیلم از صفحه نمایش را به شما می‌دهد

بازگشت پرچمدار HTC پس از 2 سال

با فناوری پیشرانه‌ی مک لارن اسپیدتیل آشنا شوید

نتفلیکس اشتراک کاربران غیرفعال را لغو می‌کند

گوگل احتمالا رمزنگاری سرتاسری را به پیام رسانی RCS اضافه می‌کند

غیرفعال کردن قابلیت COVID-19 Exposure در گوشی‌های آیفون

گلکسی نوت 20 پلاس اولین تاییدیه خود را گرفت

مسابقه جنگ ربات‌ها 2 - قسمت پایانی

قابلیت چت ویدئویی با حداکثر 50 نفر به اینستاگرام افزوده شد

اطلاعات زیادی از بازی Ninjala منتشر گردید

ردمی 9 یک تاییدیه دیگر دریافت کرد

چگونه صدای کامپیوتر را ضبط کنیم؟

شرکت Axiomtek تک‌برد جدید خود را به پردازنده شتاب‌یافته Ryzen مجهز کرده است

استفاده از اپلیکیشن Action Blocks دستیار گوگل برای دسترس پذیری معلولین

فروشگاه آنلاین فیسبوک در دسترس عموم قرار گرفت

وان پلاس به ائتلاف انتقال بی‌سیم فایل بین گوشی‌های چینی ملحق شد

اکثر باگ‌های امنیتی کروم با قابلیت‌های ایمنی حافظه مرتبط هستند

عرضه سری جدید P30 Pro هواوی با پشتیبانی از برنامه‌ها و سرویس‌های گوگل

G5 15 SE نخستین لپ تاپ دنیا با قابلیت AMD Smart Shift است

کمیته ساخت واکسن کرونا در ایران تشکیل شد

قابلیت چت ویدئویی با پشتیبانی از مکالمه با حداکثر 50 نفر به اینستاگرام افزوده شد

استقبال از مشارکت جوانان در پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌ها

طرح رایگان گازسوز کردن خودروهای عمومی کلید خورد

گرانی، بازار تعمیر لپ‌تاپ را داغ کرد

گوگل مپس قابلیتی ویژه معلولین ارایه کرد

سرقت بزرگ از مایکروسافت

به‌روزرسان جدید Animal Crossing: New Horizons منتشر شد

قیمت انواع پرینتر در بازار

مشکل گسترده موبایل‌های سامسونگ در چین

سامسونگ الکترونیکس در پی شکست‌ دادن TSMC

هشدار! به این رسیدهای جعلی اعتباری نیست

نقش پر رنگ آیفون SE در جان گرفتن اپل