سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

امکان پرداخت از طریق دستور صوتی برای کاربران گوگل فعال می‌شود نکات خواندني

امکان پرداخت از طریق دستور صوتی برای کاربران گوگل فعال می‌شود
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - باشگاه خبرنگاران / شرکت گوگل سعی دارد با ارائه یک قابلیت جدید، امکان تائید خرید‌های اینترنتی با استفاده از دستورات صوتی را برای کاربران فراهم کند.
شرکت گوگل در حال آزمایش یک قابلیت جدید است که به کاربران امکان تائید پرداخت از طریق دستورات صوتی را فراهم می‌کند. بر اساس اطلاعات منتشر شده، این قابلیت از شناسایی صدای کاربران برای تائید پرداخت توسط دستیار صوتی گوگل استفاده می‌کند و ویژگی مذکور اکنون روی چند گوشی هوشمند دیده شده است.
بر اساس گفته‌های سخنگوی شرکت گوگل، این قابلیت همچنان در مرحله اول آزمایش‌ها قرار دارد و هنوز تاریخ عرضه نهایی آن مشخص نشده است. کاربران برای خبردار شدن از فعالیت ویژگی جدید بر روی گوشی‌های خود می‌توانند با مراجعه به برنامه گوگل قسمت تنظیمات را باز کرده و سپس به بخش دستیار صوتی بروند، در آن جا قسمتی برای پرداخت‌ها مشخص شده است. کاربرانی که از قابلیت جدید برخوردارند گزینه‌ای با عنوان Confirm With Voice Match را مشاهده می‌کنند که می‌شود آن را فعال و یا غیرفعال ساخت. افراد با فعال‌سازی قابلیت مذکور یک صفحه جدید باز می‌شود که از کاربران رمزی جدید را درخواست می‌کند.
ایرادات قابلیت جدید گوگل برای پرداخت اینترنتی
برخی از کاربرانی که مراحل مذکور را طی کرده‌اند، از ایراداتی مانند بسته شدن برنامه در مرحله آخر خبر دادند، در نتیجه به نظر می‌آید که شرکت گوگل راه زیادی برای به اتمام رساندن قابلیت خود در پیش دارد. این ویژگی که آغاز راه فعالیت‌های گسترده دستیار صوتی شرکت گوگل است، فعلاً تنها برای خریدهای درون برنامه‌ای و دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین شرکت گوگل حالا مدارکی را در سایت خود قرار داده تا کاربران با استفاده از آن مراحل لازم برای فعال‌سازی قابلیت را یاد گرفته و همچنین قوانین را تحت نظر بگیرند. با این حال می‌توان گفت که استفاده از فناوری تشخیص صدا برای پرداخت‌های اینترنتی بسیار خطرناک است.
حتی اگر کاربران تنها برای برنامه Google Play از آن استفاده کنند، اشخاص سوءاستفاده‌گر می‌توانند به‌راحتی با ضبط صدای کاربر آن را شبیه‌سازی کرده و خریدهای خود را انجام دهند. احتمال می‌رود که شرکت گوگل برای جلوگیری از این اتفاق رمزهای یک‌بارمصرف را برای کاربر نمایان سازد تا افراد هر دفعه کلمات دیگری را بیان کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield