بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

باز آلدرین: اکنون وقت تمرکز بر مهاجرت بزرگ بشر به مریخ است اخبار

باز آلدرین: اکنون وقت تمرکز بر مهاجرت بزرگ بشر به مریخ است
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - باز آلدرین، فضانورد سابق ناسا و دومین انسانی که روی ماه گام نهاد، معتقد است بشر به‌منظور حفظ خود باید آماده مهاجرت بزرگ به سیاره‌ی سرخ شود.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا چندی پیش اعلام کرد که آمریکا باید تا سال 2024 به ماه بازگردد. اکنون به‌نظر می‌رسد که این تصمیم آمریکا با پشتیبانی جدی یکی از مشهورترین فضانوردان سابق ناسا همراه شده است. باز آلدرین، از اعضای خدمه‌ی مأموریت آپولو 11 و یکی از نخستین انسان‌هایی که روی ماه قدم گذاشت، در یادداشت تازه‌ای که در واشنگتن پست، نه‌تنها برنامه‌ی ناسا برای بازگشت به ماه را بسیار مهم دانسته، بلکه از مهاجرت عظیم انسان‌ها به سیاره‌ی سرخ نیز به‌عنوان اولویتی ملی برای شهروندان آمریکایی یاد کرده است. یادداشت اخیر آلدرین در ادامه آمده است: ماه گذشته، مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرد که این کشور درصدد عزیمت مجدد به ماه است . من با جان و دل با او موافق هستم. من در آنجا بودم و می‌توانم بگویم که اکنون زمان بازگشت فرارسیده است. وقتی نیل آرمسترانگ، مایکل کولینز و من 50 سال پیش در ماه ژوئیه (2 مرداد 1348) به ماه رفتیم، دستاوردهای فراوانی در آن مأموریت رقم زدیم. آپولو 11 قصد داشت توانایی آمریکا در پایبندی به تعهدش در اکتشافات فضایی و همچنین امنیت ملی و برتری فناورانه‌اش را اثبات کند. ما با گام‌نهادن روی ماه، تمام این‌ها را به اثبات رساندیم. ما «در صلح برای تمام بشریت» به ماه رفتیم که هم‌اکنون بیش از همیشه بدان نیاز داریم. امروزه، بسیاری از کشورها چشمانشان را به ماه دوخته‌اند؛ از چین و روسیه گرفته تا کشورهای اروپایی دوست آمریکا و حتی خاورمیانه. این قرارگیری مجدد ماه در کانون توجه مأموریت‌های اکتشافی فضایی، اتفاق خوبی است. ایالات متحده باید با این کشورها دست به همکاری بزند و در اکتشاف هر جنبه از ماه، از زمین‌شناسی و توپوگرافی تا هیدرولوژی و تاریخچه‌ی کیهانی این کره، خود را به‌عنوان رهبری مشتاق مطرح کند. در انجام این کار، ما می‌توانیم همکاری در مدار نزدیک زمین تا ماه را علنی، مشتاقانه و دوستانه برعهده بگیریم.
باز آلدرین مقاله‌ی مرتبط:
فضانورد آپولو 8، ارسال انسان به مریخ را حماقت‌بار می‌داند
درهمین‌حال، سیاره‌ی سرخ نیز باید به‌طور جدی درکانون توجه ایالات متحده قرار گیرد. مریخ درانتظار اکتشاف، نه با ربات‌ها و کاوشگران، هرچند من از مأموریت‌های غیرانسانی ناسا پشتیبانی می‌کنم؛ بلکه به‌دست مردان و زنان زنده، راه‌رونده، صحبت‌کننده، حمل‌کننده و شجاع است. برای تحقق رویای تسخیر مریخ، اعضای کنگره، دولت ترامپ و مردم آمریکا باید باتوجه کافی، مأموریت‌های اکتشافی انسانی به مریخ را به اولویتی ملی تبدیل کنند. واضح بگویم، منظورم صرف میلیاردها دلار پول مالیات‌دهندگان روی معدود وسایل حمل‌ونقل فضایی و دادن امکان بازگشت به مسافران نیست تا بتوانند کتاب خاطراتشان را بنویسند، تصاویر سفر را به اشتراک بگذارند و از تجربه‌های بدیعشان صحبت کنند؛ منظور من چشم‌انداز بسیار متفاوتی است. تمرکز ایالات متحده و تعهد یکپارچه‌ی ما باید به گشودن دروازه‌ای به‌سوی مهاجرت عظیم بشریت به مریخ در دوران ما معطوف شود. درباره‌ی چگونگی انجام این کار تاکنون‌های کتاب‌های متعددی نوشته شده است و دولت‌ها و رهبران غیردولتی نیز در پی‌ریزی برنامه‌های باشکوه از آن‌ها الهام گرفته‌اند. اما برنامه بدون ساختار دقیق و بدون آن «گام بعدی» درون آینده، صرفا فانتزی (خیال‌پردازی) است. آمریکایی‌ها در نوشتن فانتزی مهارت دارند و در تحقق خیال به واقعیت بی‌همتا هستند. ما با برنامه‌هایی فضایی مرکوری، جمنای، آپولو و هزاران شیوه‌ی دیگر، این توانایی را نشان دادیم. اکنون زمان آن رسیده است که به برنامه‌های ساخت، معماری و پیاده‌سازی بپردازیم و آن گام بعدی یعنی بازگشت بین‌المللی پایدار به ماه و گشودن مسیر برای عزیمت به مریخ را برداریم. دولت ترامپ و کنگره‌ی فعلی متاثر از اشتیاق مردم برای رهبری فضایی، می‌توانند مسیر حرکت را هموار کنند. گام بعدی به‌تدریج فرودهای قمری اولیه‌ی ما را گسترش خواهد داد و سکونتگاه‌های دائمی را روی ماه برپا خواهد کرد. در همین حال، آماده‌سازی برای مهاجرت دائمی به سیاره‌ی سرخ نیز می‌تواند انجام شود. تمام این اهداف در محدوده‌ی دسترسی انسان امروزی قرار دارد؛ اما دستیابی‌به آن‌ها با گام یکپارچه‌ی بعدی در فضا آغاز می‌شود. کشوری که بهترین وضعیت را برای تحقق این چشم‌انداز دارد، ایالات متحده‌ی آمریکا است. درست همان‌طور که پرزیدنت جان‌اف کندی به‌خاطر سخنرانی‌ انگیزه‌بخش و نقش مهمش در رسیدن به ماه به‌یادآورده می‌شود، دولت ترامپ و کنگره‌ی فعلی نیز در دهه‌های آتی برای قراردادن دائمی انسان‌ها روی ماه و آمریکایی‌ها روی مریخ و باقی‌گذاشتن ردپای انسان روی خاک سرخ و متعاقب آن مهاجرت احتمالی به این سیاره به‌خاطر آورده خواهند شد.
خدمه آپولو 11، از چپ به راست: نیل آرمسترانگ، مایکل کولینز، باز آلدرین از نظر علمی و فنی، مأموریت‌ها از زمین به مقصد مریخ برای مهاجرت پیچیده هستند. بااین‌حال، ماهیت انسان و به‌طور بالقوه بقای نهایی گونه‌ی ما، مستلزم نفوذ پیوسته‌ی بشریت درون کیهان خواهد بود. نام آن را کنجکاوی یا پیش‌اندیشی، برنامه‌ریزی راهبردی یا سرنوشت بگذارید. به زبان ساده ما یا اکتشاف می‌کنیم یا منقرض می‌شویم. به‌همین‌خاطر باید با آن کنار بیایم. در دنیای چنددستگی و درماندگی، مأموریت، یکپارچگی برای تمام آمریکایی‌ها و بشریت است. درنتیجه، من به‌شخصه از اینکه درحال بازگشت به ماه هستیم، خوشحالم و از پرزیدنت ترامپ و معاون او به‌خاطر تعهدشان سپاسگزاری می‌کنم. اما چشمان من نظاره‌گر افق وسیع‌تری است و به سیاره‌ی سرخی دوخته شده که در انتظار پرچم آمریکا و پلاکی است که روی آن نوشته شده باشد: «ما درصلح آمدیم برای تمام بشریت.» نظر شما درباره‌ی یادداشت باز آلدرین چیست؟ آیا مهاجرت به مریخ را امکان‌پذیر می‌دانید؟


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آخرین وضع 6 پروژه عمرانی در غیزانیه اهواز تشریح شد

رایج‌ترین مشکلات گلکسی J4 Core سامسونگ

از پردازنده های نسل دهم Core i5 دو نمونه متفاوت وجود دارد!

تبدیل جزیره کیش به مرکز علمی ایران در میان مناطق آزاد کشور

آنچه تجربیات نزدیک به مرگ درمورد مغز نشان می‌دهد

ابرآروان به 300 استارتاپ خدمات رایگان ارائه می‌کند

شجاعی برهان در مراسم معارفه سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: شفافیت و تکریم منابع انسانی شعار و محور عملکردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

ساخت اپل آیدی برای ایرانی ها غیر ممکن تر شد

حجم فایل بازی The Last of Us Part II چقدر خواهد بود؟

گوشی‌های آنر Play 4 و Play 4 Pro بزودی معرفی می‌شوند

آموزش تغییر یا به روز رسانی توزیع لینوکس بدون پاک کردن اطلاعات

آیا خودروهای برقی به‌اندازه‌ی کافی ایمن هستند؟

فیسبوک نام کیف پول ارز دیجیتال خود را به Novi تغییر داد

افتتاح پروژه‌های پیشران «اقتصاد دیجیتال» توسط رئیس جمهور

تولید انبوه تراشه 5 نانومتری اگزینوس بزودی آغاز می شود

قابلیت جدید نسخه وب جیمیل شخصی‌سازی اینباکس را آسان‌تر می‌کند

مالزی تمایلی به همکاری با هواوی ندارد

لنوو تبلت‌هایی با کیبورد بلوتوثی جداشدنی معرفی کرد

ساخت اپل آیدی مشروط به داشتن شماره خارجی شد

رئیس مجلس یازدهم انتخاب شد

رونمایی پروژه‌های ‎اقتصاد دیجیتال با حضور رئیس‌جمهور

چرا عمر باتری موبایل شما هیچ ارتباطی به ظرفیت آن ندارد؟

به‌روزرسان 1٫1 بازی Doom Eternal منتشر شد

با مینی کامپیوترهای اینتل می‌توانید سنگین‌ترین بازی‌ها را اجرا کنید

ترامپ از شبکه های اجتماعی انتقام می گیرد

آفرپخش؛ عمده فروشی لوازم جانبی موبایل

بازی Far Cry 5 را برای مدت محدودی رایگان دریافت کنید

چرا عمر باتری موبایل شما هیچ ارتباطی به ظرفیت باتری آن ندارد؟

اپل آیفونی بدون درگاه تولید خواهد کرد

آیفون 13 اپل احتمالا نخستین آیفون بدون درگاه خواهد بود

بی ام و M760Li با تیونینگ اتوداینامیکس معرفی شد

ردمی دیسپلی 1A ؛ نخستین نمایشگر کامپیوتری برند Redmi

تولد نهمین نسل آهوی مغان در سایت تکثیر و احیای آهوی مغان

مجوز زیست محیطی طرح انتقال آب بن- بروجن لغو نشده است

کرونا فروش جهانی محصولات الکترونیکی را کاهش می‌دهد

جوجه آوری بیش از چهار هزار قطعه گونه گاوچرانک در شهرستان پارس آباد

رویداد جدیدی با محوریت Marvel’s Avengers تایید شد

ایمن شدن Google Drive در سیستم‌عامل‌های اپل

همه چیز درباره هلن کلر

پوشش زنده ویدیویی زومیت از پرتاب تاریخی کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس [شروع شد]

بررسی ویدیویی ردمی نوت 8 شیائومی

تلویزیون محبوب گیمرها وارد بازار شد

قیمت گلکسی M01 حدودا 118 دلار خواهد بود

هندی‌ها با پرتاب ده‌ها ماهواره، شبکه ‌5G را در این کشور برقرار می‌کنند

بازی Far Cry 5 را به صورت رایگان تجربه کنید

برادر ثروتمندترین جنایتکار تاریخ از اپل شکایت کرد

بررسی ریزر بلید استلث 2019

شیائومی Redmi 9 گواهی تأییدیه بلوتوث دریافت کرد

با این روش ساده، کارکرد ماسک‌های بهداشتی را برای محافظت دربرابر کرونا بهبود دهید

در گوگل اسیستنت امکان خرید ازطریق صدا فراهم می‌شود