بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

دیزنی کنترل کامل سرویس استریم هولو را دراختیار می‌گیرد اخبار

دیزنی کنترل کامل سرویس استریم هولو را دراختیار می‌گیرد
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - دیزنی، طی توافق اخیرا با کام‌کست، قرار است کنترل کامل سرویس استریم هولو را تصاحب کند.

اکنون دیزنی ، تنها شرکتی است که فرمان هدایت سرویس استریم هولو را دراختیار دارد. دیزنی و کام‌کست (Comcast)، قراردادی را اعلام کردند که به‌واسطه آن، دیزنی (Disney) کنترل عملیاتی کامل سرویس استریم هولو (Hulu) را دراختیار می‌گیرد. کام‌کست پس از پنج سال موافقت کرده است که سهم خود از سرویس استریم هولو را به‌قیمت حداقل 5.8 میلیارد دلار به دیزنی بفروشد. طبق این قرارداد، شرکت رسانه‌ای ان‌بی‌سی یونیورسال (NBCUniversal) که متعلق‌به کام‌کست است، تا اواخر سال 2024 به‌ ارائه مجوز پخش محتوای خود در سرویس استریم هولو، ادامه می‌دهد. بااین‌حال ان‌بی‌سی یونیورسال در سال بعد این حق را خواهد داشت تا مجوز برنامه‌هایی را که اخیرا با پخش انحصاری آن‌ها در هولو موافقت کرده بود، لغو کند (آن‌ها را به‌صورت غیرانحصاری و با هزینه کمتر دراختیار هولو قرار دهد). به‌علاوه، ان‌بی‌سی یونیورسال تا سال 2022 حق لغو بیشتر قراردادهای مجوز محتوای خود با هولو را خواهد داشت. ان‌بی‌سی یونیورسال همچنین قصد دارد یک سرویس استریم رایگان و برپایه تبلیغات را سال آینده راه‌اندازی کند. مدیرعامل دیزنی درمورد این قرارداد بیان کرد: اکنون ما می‌توانیم هولو را با کسب‌وکار بی‌واسطه خود یکپارچه کنیم و از قدرت برندها و موتورهای خلاق شرکت والت دیزنی استفاده کنیم تا این سرویس را برای کاربران متقاعدکننده‌تر و ارزشمند‌تر کنیم.
دیزنی با دراختیار‌گرفتن کنترل عملیاتی کامل هولو می‌تواند نقشه راه استراتژیک جدیدی برای این سرویس طراحی کند؛ مثلا می‌تواند آن را به‌صورت بین‌المللی دردسترس کاربران قرار دهد. بنابر گفته یکی از منابع آگاه، این قرارداد اخیرا میان دیزنی و کام‌کست امضا شد و طرفین هنوز درحال تصمیم گیری روی بخش‌هایی از آن هستند‌. مقاله‌های مرتبط:
دیزنی قیمت و زمان عرضه‌ی سرویس استریم دیزنی پلاس را اعلام کرد بیوگرافی والت دیزنی؛ کارآفرینی که از رؤیاهایش امپراتوری ساخت
ان‌بی‌سی یونیورسال کام‌کست سهم 33 درصدی خود از مالکیت هولو را حفظ خواهد کرد.بنابر اعلام دو شرکت در روز سه‌شنبه، ان‌بی‌سی یونیورسال در اوایل سال 2024 می‌تواند از دیزنی درخواست کند تا این مقدار سهم را نیز بخرد. به همین صورت، دیزنی نیز می‌تواند از ان‌بی‌سی یونیورسال درخواست کند تا سهمش را به‌قیمت منصفانه ارزش بازارش در آن زمان، به این شرکت بفروشد. دیزنی قیمت فروشی برای سهم کام‌کست در هولو تضمین کرده که نمایانگر ارزش‌گذاری 27.5 میلیارد دلاری برای این سرمایه‌گذاری مشترک استریم ویدئو است. دو شرکت می‌گوید وقتی که سهم ان‌بی‌سی یونیورسال در سال 2024 به فروش برسد، ارزش منصفانه بازار هولو توسط «متخصصان مستقل ارزیابی ‌می‌شود». استیو برک، مدیرعامل ان‌بی‌سی یونیورسال، قرارداد با دیزنی برسر هولو را «یک نتیجه خوب» برای شرکتش خوانده است.
برک در این زمینه بیان کرد: ما به فضای کسب‌وکار بی‌واسطه ایمان قوی داریم و محتوای ما گرداننده کلیدی این اکوسیستم است. تمدید قرارداد مجوز محتوای هولو، جریان نقدی زیادی برایمان تولید می‌کند و حداکثر انعطاف برای تولید برنامه و عرضه آن به‌ پلتفرم بی‌واسطه‌مان را فراهم می‌کند. این معامله همچنین ارزش سهام ما را تأیید کرده و مسیر نقدینگی را برایمان فراهم و مشارکت ادامه‌دار سهام ما را در موفقیت هولو تضمین می‌کند. کام‌کست با تمدید مجوز ارائه محتوای ان‌بی‌سی یونیورسال به هولو تا اواخر سال 2024 و همچنین عرضه هولو در پلتفرم Xfinity X1 خود موافقت کرد. کام‌کست قصد دارد تا اواخر 2019 یا اوایل 2020 سرویس SVOD هولو را در پلتفرم‌های X1 و Flex ادغام کند و دراختیار مشترکان هولو قرار دهد. با‌این‌حال، دو شرکت اعلام کرده‌اند که یونیورسال می‌تواند اکثر مجوزهایش را تا سال 2022 لغو کند. بنابر گفته‌های لیندا یاکارینو در رویدادی درحضور برنامه‌نویسان، مدیر بخش تبلیغات و مشارکت مشتریان ان‌بی‌سی یونیورسال، سرویس استریم این شرکت که قرار است در سال آینده راه‌اندازی شود، نسخه اصلی آثار جدید و کتابخانه عظیمی از آثار محبوب قدیمی را دارا خواهد بود و برنامه‌هایی که تماشاگران بیشتر تماشا می‌کنند به این سرویس اضافه می‌شوند. ماه گذشته، AT&T سهم 9.5 درصدی خود در هولو را به ارزش 1.43 میلیارد دلار به دیزنی و ان‌بی‌سی یونیورسال فروخت و ارزش این سرویس را به 15 میلیارد دلار رساند. دیزنی و کام‌کست توافق کردند تا پول حاصل از این معامله را به تناسب میزان سهم خود تقسیم کنند؛ بنابراین دیزنی 66 درصد و کام‌کست 33 درصد آن را سهیم شدند. دیزنی پس از تصاحب شرکت 21st Century Fox به‌ارزش 71 میلیارد دلار، 60 درصد مالکیت هولو را از آن خود کرد و در گفت‌وگوهای خود با کام‌کست به‌دنبال اخذ کل مالکیت هولو بود.
اینکه میزان ارزش سهام کام‌کست در هولو در پنج سال آینده چقدر خواهد بود، به میزان پولی که در این سرمایه‌گذاری مشترک هزینه می‌کند بستگی دارد. کام‌کست درنظر دارد سهم متناسب خود از الزامات سرمایه‌ای آتی هولو را سرمایه‌گذاری کند؛ اما این شرکت خوشه‌ای نیاز یه انجام چنین کاری ندارد. هولو، طی چند سال اخیر با سرمایه‌گذاری بیشتر، بیشتر ضرر کرده است. طبق گزارش کام‌کست، هولو در سال 2018حدود 1.5 میلیارد دلار ضرر کرد که خیلی بیشتر از ضرر 920 میلیون دلاری آن در سال 2017 بود. بنابر اعلام دیزنی، بودجه سرمایه‌ای هولو برای دو شرکت والد باقی‌مانده، در حدود 1.5 میلیارد دلار در سال خواهد بود که هولو به مقداری بیش از این نیاز خواهد داشت. اگر کام‌کست از سرمایه‌گذاری خود در هولو منصرف شود، سهمش رقیق خواهد شد. دیزنی بدون توجه به احتمال رخ‌دادن چنین اتفاقی، موافقت کرده است که سهم مالکیت کام‌کست در هولو هیچوقت به زیر 21 درصد کاهش نیابد؛ به عبارت دیگر، دیزنی تضمین کرده که حداقل 5.8 میلیارد دلار برای خرید سهام کام‌کست/ان‌بی‌سی یونیورسال به کام‌کست می‌پردازد. دیزنی، هولو را به‌ دید یک رکن اساسی در استراتژی کسب‌وکار بی‌واسطه خود می‌بیند که به‌همراه دیزنی‌پلاس (Disney Plus) و ESPN Plus به‌عنوان محلی برای کسب سرمایه بیشتر از سرگرمی‌های متناسب با بزرگسالان عمل می‌کند. دیزنی می‌گوید که احتمالا این سه سرویس استریم، زمانی با هم ادغام و با قیمت کمتر ارائه شوند. در رویداد سرمایه‌گذاران دیزنی در 11 آوریل, کریستین مک کارتی، مدیر ارشد مالی دیزنی اعلام کرد که تعداد مشترکان هولو تا پایان سال مالی 2024 به 60 میلیون نفر می‌رسد. این آمار بیش از دوبرابر تعداد 26.8 میلیون مشترک است که هولو در اوایل ماه جاری اعلام کرد. مک کارتی همچنین به تحلیل‌گران گفت که زیان‌های عملیاتی دیزنی در سال مالی 2019 به 1.5 میلیارد دلار می‌رسد؛ به‌علاوه او بیان کرد که در سال مالی 2023 هولو سودآوری خوبی خواهد داشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

همکاری دانشگاه و سازمان محیط زیست در حوزه محیط زیست طبیعی

سرپرست شرکت گاز استان تهران منصوب شد

سرپرست شرکت انتقال گاز ایران منصوب شد

سرپرست مدیریت دیسپچینگ ملی گاز منصوب شد

بهینه‌سازی عملکرد ویندوز 10 برای بازی

مقایسه هواوی Y7p با گلکسی A30s

رندرهای رسمی و مشخصات اوپو Reno 4 پرو منتشر شد

تاریخ عرضه کنسول آتاری VCS مشخص شد

پتنت گوشی‌های هوشمند هواوی منتشر شد

سامسونگ گلکسی بادز و بادز پلاس دسترسی صفحه اصلی را دریافت می‌کنند

فصل جدید Destiny 2 احتمالا در محیط‌های برفی روایت می‌شود

AMD احتمالا در معماری Zen 3 از روش تولید پنج نانومتری استفاده نخواهد کرد

اپل تا چهار سال آینده به ارزش بازار دوتریلیون‌دلاری می‌رسد

بزرگترین تراشه ساز چین به دنبال جذب سرمایه 2.8 میلیارد دلاری است

گوگل منوی دکمه پاور را در اندروید 11 توسعه می‌دهد

لپ‌تاپ جدید دل با عمر باتری 34 ساعتی معرفی شد

رفع مشکل تخلیه باتری گوشی‌های اندرویدی در گوگل پلی

پتنت گوشی‌های هوشمند هواوی با دوربین سلفی زیر صفحه نمایش منتشر شد

افزایش 35 درصدی ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی در سال «جهش تولید»

کنسول آتاری VCS تا دو هفته دیگر عرضه خواهد شد

HP از دو لپتاپ گیمینگ در سری Omen و Pavilion رونمایی کرد

گوشی گلکسی M01 به همراه گلکسی M11 در هند عرضه شدند

آپدیت نسخه پی سی GTA 4 بازی را برای برخی کاربران غیرقابل اجرا می‌کند

چرا سه ماهه نخست سال 2020 برای تلفن‌های هوشمند سخت بود؟

قیمت روز کنسول بازی و لوازم جانبی در بازار

خانواده ویوو X50 متمرکز بر فیلم برداری رسما معرفی شد

آغاز فروش Galaxy A21s در روسیه

ابرکامپیوترهای ناسا به کمک تحقیقات کرونا آمدند

مظنه ارزان‎‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار

انتشار اولین نسخه بتای اندروید 11 با اشتباه گوگل

پیش‌بینی کرونا توسط محقق ایرانی با انگشتر هوشمند

چه دستگاه‌هایی از iOS 14 پشتیبانی خواهند کرد؟

​پرداخت مرحله اول بیمه بیکاری برای بیمه شدگان آسیب دیده از کرونا + فیلم

صادرات نفت عراق در ماه مه 6.6 درصد کاهش یافت

نشت‌یابی بیش از 5 هزار کیلومتر شبکه گاز در اصفهان

شرایط برای همکاری ایران و فنلاند در زمینه نفت و انرژی فراهم است

نصب بیش از هزار انشعاب گاز در گیلان

کاهش 8.2 درصدی واردات نفت کره جنوبی

آغاز عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه گاز فجر جم

بررسی شرایط جغرافیایی برای ساخت بازی The Last of Us Part 2

آموزش جدا کردن سوژه از بک گراند در فتوشاپ

نوار وظیفه (Taskbar) ویندوز را با راهکارهایی ساده بهینه‌سازی کنید

مولفه های سازمانها و شرکتهای تک‌آور، آیا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند تک‌آور باشد؟ | مسعود بابایی

آغاز واریز بیمه بیکاری کرونا از هفته آینده+ فیلم

الون ماسک از توئیتر خداحافظی کرد

محبوبیت ناگهانی برنامه حذف اپلیکیشن‌های چینی

بازار کساد موبایل در دوران کرونا

چند قابلیت جدید Google Maps پس از شیوع ویروس کرونا

رئیس گوگل خواستار برابری نژادی در امریکا شد

اجزای داخلی گوشی مرموز Mi Mix Alpha شیائومی به نمایش گذاشته شد