بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

نسل بعدی فریلنسرها چگونه خواهند بود اخبار

نسل بعدی فریلنسرها چگونه خواهند بود
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - آزادکاری در آینده اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد و آزادکاران نه به‌عنوان یک فرد کم‌استعداد بلکه به‌عنوان نیروی کاری اصلی توسط شرکت‌های بزرگ استخدام خواهند شد.

هرقدر تعداد طرفداران آزادکاری یا فریلنس بیشتر می‌شود، شرایط کاری آن‌ها در آینده نیز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. پلتفرم‌هایی مانند Upwork، Toptal و Flexing It از مهم‌ترین وب‌سایت‌های مربوط‌به پروژه‌های آزادکاری بوده و فریلنسرهای حرفه‌ای اغلب اوقات خود را در چنین پلتفرم‌هایی دنبال پروژه‌های مرتبط با توانایی‌های خود هستند. بنابراین بررسی رفتار فریلنسرهای فعال در این سایت‌ها بهترین منبع برای پیش‌بینی نسل بعدی فریلنسرها است. در ادامه به معرفی بیشتر این افراد، خصوصیات آن‌ها، نحوه‌ی نگرش آ‌ن‌ها به شغلی که دارند و روابط آن‌ها با مشتری‌ها در سال‌های آینده می‌پردازیم. فریلنسرهای نسل بعدی چه افرادی خواهند بود
مقاله‌ی مرتبط:
راهنمای جامع آزادکاری؛ قسمت اول: مقدمات ورود به دنیای آزادکاری
نسل بعدی فریلنسرها متشکل از افراد حرفه‌ای با تواناهایی مختلف خواهد بود. به‌عنوان مثال، خلبان خطوط هواپیمایی، انسان‌شناسی فرهنگی، پزشک اورژانس، موسیقیدان، پرستار بچه و طراح، ازجمله مشاغل حرفه‌ای است که به فهرست آزادکاران اضافه خواهد شد. نسل بعدی آزادکاران افرادی هستند که از سنین پایین و از زیر 30 سالگی کار خود را به‌عنوان آزادکار آغاز کرده‌اند. در آینده دید مردم نسبت به آزادکاری تغییر خواهد کرد و دولت‌ها قوانین مالیاتی و امکاناتی مانند حقوق بازنشستگی را برای این افراد در نظر خواهند گرفت. همچنین تعداد آزادکارهای فعال در کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین افزایش پیدا خواهد کرد. تنوع رشته‌های تحصیلی در آزادکاران نسل جدید بیشتر خواهد بود و همچنین این افراد تواناهایی فراتر از یک مدرک دانشگاهی خواهند داشت. همچنین پیش‌بینی شده است که تعداد خانم‌های علاقه‌مند به آزادکاری افزایش پیدا می‌کند و میزان حقوق و نوع برخورد با آن‌ها با آزادکاران مرد یکسان خواهد شد.
فریلنسرهای نسل بعدی چه خصوصیاتی خواهند داشت
مقاله‌ی مرتبط:
مهارت‌های پردرآمد آزادکاری
فریلنسرها بخشی از یک جامعه‌ی جهانی هستند که می‌توانند به‌صورت آنلاین با مردم سراسر دنیا همکاری داشته باشند. نتایج تحقیقات نشان داده است 65 درصد آزادکاران آسیایی برای شرکت‌های آمریکایی شمالی کار می‌کنند. نسل بعدی آزادکاران نسبت به جابه‌جایی موقت و تغییر موقعیت علاقه‌ی بیشتری نشان می‌دهند. درحال‌حاضر حدود پنج میلیون نفر خود را به‌عنوان عشایر دیجیتال معرفی کرده‌اند و انتظار می‌رود با افزایش استقبال از کارمندان موقت و سهولت دسترسی به تکنولوژی تعداد این افراد نیز در آینده افزایش پیدا کند. فریلنسرهای نسل بعدی چه نگرشی نسبت به شغل خود دارند
نسل بعدی آزادکاران، شغل خود را به‌عنوان یکی از مشاغل جذاب و قانونی معرفی می‌کنند. به‌طوری‌که به‌عنوان افراد کم‌استعداد شناخته نمی‌شوند و همچنین کار آن‌ها به‌عنوان یک کار جانبی در نظر گرفته نخواهد شد. حتی تصمیم‌گیری بین انتخاب یک شغل دائمی و آزادکاری برای افراد سخت‌تر خواهد شد. اما نسل بعدی آزادکاران موفق نسبت به مشتری‌ها و پروژه‌هایی که انجام می‌دهند، سخت‌گیرتر هستند و دقت بیشتری برای انتخاب شرکت مورد نظر و نحوه‌ی مدیریت شدن از سوی آن‌ها به خرج می‌دهند. همچنین مرزهای تفاوتی میان آزادکاران و کارمندان تمام‌وقت به مرور زمان محو می‌شود؛ زیرا حضور کارمندان آزادکار برای انجام دادن پروژه‌های شرکت بیشتر می‌شود و رابطه‌ی قوی‌تری میان کارفرما و فریلنسرها شکل می‌گیرد. نسل بعدی فریلنسرها کانال‌های متفاوتی براساس علاقه‌مندی از جمله پلتفرم‌های استعدادیابی آنلاین برای بازاریابی خواهند داشت. تحول بزرگ در دنیای آزادکاری باعث می‌شود آزادکاران با استعداد در هر رشته به افرادی معروف و شناخته‌شده تبدیل شوند. این افراد درآمد بالایی دارند و شرکت‌ها برای استخدام آن‌ها در تیم کاری خود با یکدیگر رقابت خواهند کرد. پیش‌بینی می‌شود کارآفرینان بیشتری برای گسترش کسب‌وکار و نیروی کار خود به‌عنوان آزادکار مشغول به کار شوند و همچنین شکل گرفتن شرکت‌های کوچک‌تر داخل شرکت‌های بزرگ رواج پیدا خواهد کرد.
کار فریلنسرهای نسل بعدی به چه صورت است
مقاله‌ی مرتبط:
آزادکاری و ظرفیت درآمدی بسیار بالای آن از زبان 9 آزادکار موفق و حرفه‌ای
نسل بعدی آزادکاران محبوبیت بیشتری نسبت به کارمندان تمام‌وقت در زمینه‌های هوش مصنوعی ، بلاک‌چین، یادگیری ماشین و رباتیک دارند. حتی پیش‌بینی شده است برای مشاغل مدیریتی و مدیریتی اجرایی نیز نیروی کار از میان آزادکاران انتخاب خواهد شد. شرکت‌هایی مانند گوگل ، اپل ، مایکروسافت ، Deezer و... برنامه‌ی پیدا کردن فریلنسرهای بااستعداد را درکنار برنامه‌های پیدا کردن استعدادهای برتر و سایر استراتژی‌های خود اجرا خواهند کرد. مرز تفاوت‌های میان آزادکاران و مشاوران به‌مرور زمان از بین خواهد رفت؛ زیرا در آینده اغلب شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی برای پر کردن جای خالی نیروهای بااستعداد سراغ استخدام آزادکاران خواهند رفت. شرکت‌ها اغلب سراغ پلتفرم‌هایی می‌روند که نیروهای کاری بااستعداد را با قیمت پایین‌تری برای انجام پروژه‌ها پیشنهاد می‌دهند. مشاغلی مانند مشاوره آینده‌ی شغلی آزادکاران و شهرت و محبوبیت آن‌ها را تضمین خواهد کرد. نتایج نظرسنجی وب‌سایت Upwork نشان می‌دهد طی سه سال آینده بیش از 40 درصد پروژه‌ها به‌صورت دورکاری انجام خواهد شد. آزادکاران نسل‌های بعدی بیشتر از گذشته در یک رشته متخصص هستند و انتخاب مهارت‌های جدید و کسب تخصص در آن‌ها، عامل مهمی در موفقیت آزادکاران خواهد بود. با افزایش تعداد آزادکاران، رقابت میان آن‌ها نیز بیشتر می‌شود و اهمیت نشان دادن شایستگی فردی یا فرهنگی پررنگ‌تر خواهد شد. بنابراین پلتفرم‌های آنلاین دوره‌های آموزشی و مربی‌گری متفاوتی را در اختیار فریلنسرهایی قرار می‌دهند که در وب‌سایت آن‌ها ثبت‌نام کنند. آزادکاران جوان نیز از فرصت‌های پیش رو استفاده می‌کنند و با انجام پروژه‌های مختلف آزادکاری تجربه‌های خود را افزایش می‌دهند تا برای ورود به بازار کار در آینده آماده شوند.
رشد و توسعه‌ی آزادکاران در آینده چگونه است
نسل بعدی آزادکاران، آگاهی بیشتری نسبت به دانش و تخصص محبوب زمان خود دارند و به همین دلیل، همواره تلاش می‌کنند با شرکت در دوره‌های آموزشی، اطلاعات خود را به‌روز کنند. از طرفی شرکت‌ها نیز از آزادکاران دعوت می‌کنند تا در جوامع و گروه‌های حرفه‌ای و مرتبط با تکنولوژی آن‌ها شرکت کنند. تعداد مربی‌ها و دوره‌های آموزشی برای توسعه‌ی مهارت‌های آزادکاران افزایش پیدا می‌کند و انجمن‌های حرفه‌ای نیز خدمات بیشتری به آزادکاران ارائه خواهند داد. مهارت‌های مدیریت آزادکاران به‌عنوان یک مهارت ضروری برای رهبر شرکت تعریف خواهد شد که با شیوه‌های مدیریتی کارمندان تمام‌وقت متفاوت است. کارفرماهای نسل بعدی چگونه خواهند بود
مدیریت نسل بعدی آزادکاران مانند کارمندان تمام‌وقت شرکت و برعهده‌ی نیروهای منابع انسانی خواهد بود. مدیران پروژه بیش از هر زمانی از کمک آزادکاران بااستعداد در انجام پروژه‌ها بهره خواهند بود و این افراد به‌عنوان نیروی کار اصلی شرکت و نه یک نیروی کار کمکی در نظر گرفته خواهند شد. پلتفرم‌های استعدادیابی آنلاین تکامل پیدا خواهند کرد؛ به‌طوری‌که استارتاپ‌های بیشتری در آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین و خاورمیانه شکل خواهند گرفت که به کیفیت کار آزادکاران بیشتر از تعداد آن‌ها اهمیت می‌دهند و خدمات بهتر و باکیفیت‌تری دراختیار آن‌ها قرار خواهند داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

همکاری دانشگاه و سازمان محیط زیست در حوزه محیط زیست طبیعی

سرپرست شرکت گاز استان تهران منصوب شد

سرپرست شرکت انتقال گاز ایران منصوب شد

سرپرست مدیریت دیسپچینگ ملی گاز منصوب شد

بهینه‌سازی عملکرد ویندوز 10 برای بازی

مقایسه هواوی Y7p با گلکسی A30s

رندرهای رسمی و مشخصات اوپو Reno 4 پرو منتشر شد

تاریخ عرضه کنسول آتاری VCS مشخص شد

پتنت گوشی‌های هوشمند هواوی منتشر شد

سامسونگ گلکسی بادز و بادز پلاس دسترسی صفحه اصلی را دریافت می‌کنند

فصل جدید Destiny 2 احتمالا در محیط‌های برفی روایت می‌شود

AMD احتمالا در معماری Zen 3 از روش تولید پنج نانومتری استفاده نخواهد کرد

اپل تا چهار سال آینده به ارزش بازار دوتریلیون‌دلاری می‌رسد

بزرگترین تراشه ساز چین به دنبال جذب سرمایه 2.8 میلیارد دلاری است

گوگل منوی دکمه پاور را در اندروید 11 توسعه می‌دهد

لپ‌تاپ جدید دل با عمر باتری 34 ساعتی معرفی شد

رفع مشکل تخلیه باتری گوشی‌های اندرویدی در گوگل پلی

پتنت گوشی‌های هوشمند هواوی با دوربین سلفی زیر صفحه نمایش منتشر شد

افزایش 35 درصدی ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی در سال «جهش تولید»

کنسول آتاری VCS تا دو هفته دیگر عرضه خواهد شد

HP از دو لپتاپ گیمینگ در سری Omen و Pavilion رونمایی کرد

گوشی گلکسی M01 به همراه گلکسی M11 در هند عرضه شدند

آپدیت نسخه پی سی GTA 4 بازی را برای برخی کاربران غیرقابل اجرا می‌کند

چرا سه ماهه نخست سال 2020 برای تلفن‌های هوشمند سخت بود؟

قیمت روز کنسول بازی و لوازم جانبی در بازار

خانواده ویوو X50 متمرکز بر فیلم برداری رسما معرفی شد

آغاز فروش Galaxy A21s در روسیه

ابرکامپیوترهای ناسا به کمک تحقیقات کرونا آمدند

مظنه ارزان‎‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار

انتشار اولین نسخه بتای اندروید 11 با اشتباه گوگل

پیش‌بینی کرونا توسط محقق ایرانی با انگشتر هوشمند

چه دستگاه‌هایی از iOS 14 پشتیبانی خواهند کرد؟

​پرداخت مرحله اول بیمه بیکاری برای بیمه شدگان آسیب دیده از کرونا + فیلم

صادرات نفت عراق در ماه مه 6.6 درصد کاهش یافت

نشت‌یابی بیش از 5 هزار کیلومتر شبکه گاز در اصفهان

شرایط برای همکاری ایران و فنلاند در زمینه نفت و انرژی فراهم است

نصب بیش از هزار انشعاب گاز در گیلان

کاهش 8.2 درصدی واردات نفت کره جنوبی

آغاز عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه گاز فجر جم

بررسی شرایط جغرافیایی برای ساخت بازی The Last of Us Part 2

آموزش جدا کردن سوژه از بک گراند در فتوشاپ

نوار وظیفه (Taskbar) ویندوز را با راهکارهایی ساده بهینه‌سازی کنید

مولفه های سازمانها و شرکتهای تک‌آور، آیا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند تک‌آور باشد؟ | مسعود بابایی

آغاز واریز بیمه بیکاری کرونا از هفته آینده+ فیلم

الون ماسک از توئیتر خداحافظی کرد

محبوبیت ناگهانی برنامه حذف اپلیکیشن‌های چینی

بازار کساد موبایل در دوران کرونا

چند قابلیت جدید Google Maps پس از شیوع ویروس کرونا

رئیس گوگل خواستار برابری نژادی در امریکا شد

اجزای داخلی گوشی مرموز Mi Mix Alpha شیائومی به نمایش گذاشته شد