بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

شیائومی قابلیت جدید دوربین می نوت 10 را تشریح کرد نکات خواندني

شیائومی قابلیت جدید دوربین می نوت 10 را تشریح کرد
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - زومیت / شیائومی می نوت 10 به‌لطف بهره‌مندی از لنز سوپر تله‌فوتو، قابلیت جالبی در زمینه‌ی عکاسی با نام Space Compression دارد که فاصله‌ی بین سوژه‌ی اصلی و پس‌زمینه را تغییر می‌دهد.
می سی‌سی 9 پرو (Xiaomi Mi CC9 Pro) که در خارج از چین با نام می نوت 10 (Mi Note 10) شناخته می‌شود، جدیدترین گوشی هوشمند شیائومی است که در دسته‌ی محصولات میان‌رده جای می‌گیرد و ضمن بهره‌مندی از سخت‌افزار مناسب، در پنل پشتی از پنج دوربین مجزا استفاده می‌کند. می نوت 10 پس از نوکیا 9 پیور ویو، دومین گوشی پنج‌دوربینه‌ی دنیا به‌شمار می‌آید و از این حیث محصولی بااهمیت است.
در پنل پشتی می نوت 10 افزون بر دوربین عریض معمولی و دوربین فوق عریض، شاهد دو دوربین تله‌فوتوی مجزا نیز هستیم. یکی از آن‌ها لنزی سوپر تله‌فوتو است که بزرگ‌نمایی هیبریدی 10 برابری را ارائه می‌دهد. شیائومی می‌گوید، لنز سوپر تله‌فوتوی ویژ‌ه‌ی می نوت 10 قابلیت بسیار جالب و منحصربه‌فردی را با نام «متراکم‌سازی فضا» (Space Compression) ارائه می‌دهد. چینی‌ها ساعاتی پیش با انتشار پستی در شبکه‌ی اجتماعی ویبو به‌صورت رسمی جزئیاتی را درمورد قابلیت Space Compression ارائه کردند.
شیائومی برای تفهیم بهتر قابلیت Space Compression تصویر زیر را منتشر کرده است:

شیائومی در این‌ زمینه می‌گوید:
تقریبا تمامی کاربران از نحوه‌ی عملکرد لنزهای عریض و فوق عریض که به‌طور معمول در بسیاری از گوشی‌های هوشمند امروزی پیدا می‌شوند، مطلع هستند. در ضمن کاربران می‌دانند که چگونه از طریق این لنزها، تصاویری بسیار خوب ثبت کنند. شیائومی می CC9 پرو افزون بر این لنزهای معمولی، از یک لنز سوپر تله‌فوتو بهره‌مند است که بزرگ‌نمایی هیبریدی 10 برابری را ارائه می‌دهد.
در تصاویر ثبت‌شده از طریق لنز تله‌فوتو، کاربران ممکن است متوجه شوند که سوژه‌ی دورتر با جزئیات و اندازه‌ی بزرگ‌تری به‌نظر می‌رسد؛ به‌عبارت دیگر، دقیقا همچون تلسکوپ، شاهد ثبت سوژه‌ای هستید که بدون لنز تله‌فوتو امکان عکس‌برداری پرجزئیات از آن وجود ندارد. بااین‌حال احتمالا می‌دانید که لنزهای تله‌فوتو هنگام ثبت تصاویر پرتره نیز قابلیت جالب و قدرتمندی با نام Space Compression دارند.
شیائومی در توضیح قابلیت Space Compression با اشاره به تصویر بالا می‌گوید که این تصویر، فاصله‌های کانونی مختلف را هنگام ثبت عکس نشان می‌دهد. در این فاصله‌های کانونی مختلف،‌ سوژه‌ی اصلی و پس‌‌زمینه‌ی عکس ثابت هستند؛ اما فاصله‌ی کانونی لنز تغییر می‌کند. وقتی که دوربین دارای فاصله‌ی کانونی 28 میلی‌متر است، لنز عریض می‌تواند گستره‌ی بیشتری از محیط را در تصویر نهایی بگنجاند. در این حالت، پس‌زمینه‌ بخش کوچکی از تصویر را شامل می‌شود و بسیار دور به‌نظر می‌رسد.
از طرفی، وقتی بدون تغییر موقعیت سوژه‌ی اصلی و پس‌زمینه، از لنز دارای فاصله‌ی کانونی بیشتر نظیر 50، 135 یا 200 میلی‌متر استفاده می‌کنید، به‌منظور ثبت جزئیات اولیه در عکس باید با دوربین به‌سمت عقب بروید. هرچه فاصله‌ی کانونی لنز بیشتر باشد، کاربر باید برای ثبت گستره‌ی مشابه از عکس، بیشتر به سمت عقب حرکت کند. درواقع هرچه فاصله‌ی کانونی لنز بیشتر باشد، گستره‌ی کمتری از محیط در تصویر نهایی جای می‌گیرد و هرچه گستره‌ی تصویر کمتر شود، مقدار کمتری از پس‌زمینه در عکس نهایی حضور پیدا می‌کند.
به‌طور معمول برای ثبت تصاویر پرتره از لنزهای فوق عریض، عریض و تله‌فوتو استفاده می‌کنید. تصاویر ثبت‌شده از طریق این لنزها، چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ تصویر متحرک زیر تفاوت موردبحث را نشان می‌دهد:

در تصاویر بالا از لنزهای فوق عریض، عریض و تله‌فوتو استفاده شده است تا سوژه‌ی اصلی در کنار پس‌زمینه‌ی آن به‌خوبی به‌تصویر کشیده شوند. با نگاهی به تصویر متحرک بالا می‌توانید ببینید که پس‌زمینه به‌طور مداوم در حال تغییر است. در تصویر ثبت‌شده با لنز عریض، تفاوت بین سوژه‌ی اصلی و پس‌زمینه به‌وضوح قابل‌مشاهده است. هرچه فاصله‌ی کانونی لنز افزایش می‌یابد، اندازه‌ی پس‌زمینه در تصویر نهایی بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شود تا اینکه در تصویر نهایی حس می‌کنید سوژه‌ی اصلی به‌طور کامل توسط پس‌زمینه محصور شده است.
برای تفهیم بهتر تفاوت بین لنزها، بهتر است نگاهی دقیق به تصاویر زیر که توسط دوربین شیائومی می CC9 پرو ثبت‌ شده‌اند نیز بیاندازیم:

تصویر بالا از طریق لنز اصلی دوربین می نوت 10 که فاصله‌ی کانونی 25 میلی‌متر دارد، ثبت شده است
به‌طور معمول دوربین اصلی گوشی‌های هوشمند امروزی دارای لنزی با فاصله‌ی کانونی 24 تا 28 میلی‌متر هستند و شیائومی می نوت 10 نیز از این قاعده مستثنی نیست. دوربین اصلی این گوشی از لنزی با فاصله‌ی کانونی 25 میلی‌متر بهره می‌گیرد. در تصویر ثبت‌شده با لنز دارای فاصله‌ی کانونی 25 میلی‌متر،‌ می‌بینیم که سوژه‌ی اصلی اندازه‌ای بسیار بزرگ دارد و پس‌زمینه در فاصله‌ی بسیار دوری جای گرفته است؛ دور بودن پس‌زمینه باعث می‌شود که در تصویر نهایی، کوچک‌ به‌نظر برسد. در حوزه‌ی عکاسی به این رابطه‌ی بین سوژ‌ه‌ی اصلی و پس‌زمینه، اصطلاحا «نزدیکِ بزرگ و کوچک» گفته می‌شود.

تصویر بالا از طریق لنز ثانویه‌ی دوربین می نوت 10 که فاصله‌ی کانونی 50 میلی‌متر دارد، ثبت شده است
در تصویر ثبت‌شده با لنز دارای فاصله‌ی کانونی 50 میلی‌متری می‌توانید به‌وضوح ببینید که فاصله‌ی بین سوژه‌ی اصلی و پس‌زمینه به‌شکل محسوسی کاهش پیدا کرده است. در مقایسه‌ی این تصویر با تصویر ثبت‌شده از طریق دوربین اصلی، می‌توانیم ببینیم که بخش کمتری از پس‌زمینه در تصویر نهایی جای دارد. در مقایسه‌ای کوتاه می‌توانید ببینید در تصویر دوم، بخشی از ریل قطار و همچنین جنگل اطراف حضور ندارند. تنها سوژه‌ی اصلی و قطار پشت سر او در تصویر باقی مانده‌ و توجه ما را به‌خود جلب می‌کنند.

تصویر بالا از طریق لنز سوپر تله‌فوتوی دوربین می نوت 10 ثبت شده است
در تصویر ثبت‌شده از طریق لنز سوپر تله‌فوتو می‌بینیم که فاصله‌ی بین سوژه‌ی اصلی و پس‌زمینه بسیار کمتر شده است. هرکسی که تصویر بالا را ببیند، قطعا فکر می‌کند که سوژه‌ی اصلی در فاصله‌ی بسیار کمی از قطار حضور دارد. شیائومی می‌گوید، این کاهش فاصله‌ی بین سوژ‌ه‌ی اصلی و پس‌زمینه «متراکم‌سازی فضا» نامیده می‌شود. باری دیگر به سه‌ تصویر بالا نگاه کنید؛ به‌خوبی می‌توانید ببینید که موقعیت سوژه‌ی اصلی و پس‌زمینه بدون‌تغییر باقی مانده است. تفاوت بین فاصله‌‌های کانونی مختلف، به‌ ثبت چنین تصاویری منجر می‌شود. در تصویر نهایی، تمامی بخش‌های اضافی محیط از فریم بیرون انداخته شده‌اند و روی سوژه‌های اصلی تمرکز شده است.
دیدگاه شما کاربران زومیت درمورد قابلیت‌های جالب دوربین می نوت 10 چیست؟


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واتس‌ اپ، مقصر افت شارژ گوشی‌های اندرویدی

رندرهای گلکسی A51 سامسونگ را ببینید

نرخ انواع ماوس مایکروسافت در بازار

راک استار برای ساخت عنوانی نامعلوم نیرو جذب می‌کند

کیفیت اینترنت خود را ارزیابی کنید

اجرایی شدن سیاست‌های جدید توئیتر در مورد تصاویر جعلی

جزئیات به‌روزرسانی بزرگ بازی Ghost Recon: Breakpoint منتشر شد

میانرده گلکسی A01 تاییدیه کمیسیون ارتباطات فدرال را دریافت کرد

تریلر هنگام عرضه‌ بازی GYLT منتشر شد

آیفون 12 اپل چه شکلی است؟

مقررات تامین برق رمزارزها مشخص شد/ ماینر غیرمجاز معرفی کنید، جایزه بگیرید!

10 گل برتر بازی PES 2020‌ در هفته‌ای که گذشت

مقایسه سرعت شارژ باتری گوشی های پرچمدار 2019

دومین نسخه بتا رابط کاربری One UI برای گلکسی نوت 10 منتشر خواهد شد

آیپد پرو بعدی با تمرکز روی واقعیت افزوده ارایه خواهد شد

این بازی عنوان دومین اثر پرفروش پلی استیشن 4 را گرفت

بازرسی بی‌دلیل موبایل و تبلت در مرزهای آمریکا ممنوع شد

کانسپت جذابی از آیفون تاشو منتشر شد

سایت‌های کم‌سرعت را شناسایی کنید

با این ربات نحوه چای ریختن را یاد بگیرید

نقشه سراسری کیفیت اینترنت طراحی شد

میراث استیو جابز اپل را از نابودی نجات داد

اتهامی جدید به نام گوگل ثبت شد

قابلیت جنجالی به زودی به بازی Call of Duty افزوده می‌شود

اگزینوس 990 چیپست حاضر در گلکسی S11 خواهد بود

لیست بازی های سرویس گوگل استادیا منتشر شد

8 اشتباه رایج در استفاده از موبایل که باید از آن پرهیز کنید

تولید گسترده پنل‌های Micro OLED توسط شرکت چینی BOE آغاز شد

گوشی Realme5 به روز رسانی شد

ترسناک‌ترین موجودات بازی Death Stranding

آیفون و آیپد پرو اپل سال آینده به حسگر جدیدی مجهز می‌شوند

برزیل توسعه شبکه 5G را به هواوی می‌سپارد

گلکسی S11 سامسونگ ظاهری شبیه به خانواده نوت 10 خواهد داشت

دستاوردهای پروژه «رگولاتوری خودروهای متصل» ارائه شد

اپل واچ 6 با چیپست S6 ارایه می شود

گوشی پرچمدار سونی اکسپریا 3 رخ نشان داد

هوش مصنوعی خطر مرگ را پیش‌بینی می‌کند

فیسبوک به صورت مخفیانه از دوربین آیفون استفاده می‌کند

شکست انویدیا و اینتل از پردازنده‌های AMD

هدست واقعیت افزوده اپل سال 2022 به بازار می رسد

رونمایی لایکا از دوربین جدید ضدآب

بدافزار اندرویدی «ضدفیشینگ» جعلی شناسایی شد

گوشی پرچمدار آنر V30 در این تاریخ رسما معرفی خواهد شد

استوری اینستاگرام میزبان ابزار Scenes می شود

رکوردشکنی گلکسی فولد سامسونگ

استفاده از فناوری جدید در گوشی منعطف آینده سامسونگ

شکایت از خدمات ارزش افزوده رکورد گینس را شکست!

چین برای راه اندازی ارز دیجیتال داخلی آماده می‌شود

قیمت انواع لپ تاپ لنوو در بازار

شباهت رندر گلکسی A51 سامسونگ به طراحی نوت 10