بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

بکارگیری اسکلت‌های پوشیدنی؛ روش آئودی برای حفظ سلامت کارکنان خط تولید کسب و کار

بکارگیری اسکلت‌های پوشیدنی؛ روش آئودی برای حفظ سلامت کارکنان خط تولید
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - دیجی کالا / کمپانی آلمانی آئودی اخیرا یک تحقیق مقایسه‌ای را آغاز کرده که در آن نقش دو اسکلت پوشیدنی در افزایش راندمان کارکنان بخش مونتاژ ارزیابی می‌شود. این اسکلت‌ها مخصوص کارکنانی طراحی شده که زیر خودروها قرار گرفته و به طور ایستاده اجزای مربوط به زیربندی را نصب می‌کنند. هدف از توسعه‌ی این اسکلت‌ها حفاظت از مفاصل و کاهش فشارهای وارده به عضلات کارکنان اعلام شده است.
بر اساس برنامه‌ریزی‌ها حدود 60 نفر از کارکنان بخش‌هایی چون کارگاه رنگ، خطوط مونتاژ و تولید ابزار در کارخانه‌ی اینگولشتات آئودی به مدت چند هفته از اسکلت‎‌های مذکور استفاده خواهند کرد. پیتر کوسلر (Peter Kössler) یکی از مدیران بخش تولید و لجستیک آئودی در این باره گفته:
کارمندان مهم‌ترین دارایی ما هستند. با کاهش پیوسته بار زحمت در کارگاه‌ها، ما می‌توانیم سلامتی و شادابی آنها را افزایش دهیم. تکنولوژی‌های جدید مثل اسکلت‌های پوشیدنی به این امر کمک کرده و به ما امکان می‌دهد فرایندهای تولید را هر چه بیشتر پیشرفته‌تر کنیم.
هدف از تحقیق مقایسه‌ای آئودی پاسخ دادن به چند سوال کلیدی درباره این اسکلت‌ها است؛ این سوالات عبارتند از:
آیا این اسکلت‌ها محدودیت حرکتی ایجاد می‌کنند؟
میزان حمایت اسکلت‌ها از کارکنان چقدر است؟
کیفیت مواد به‌کاررفته در اسکلت‌ها پس از مدتی تا چه حد تغییر می‌کند؟
به‌منظور سازگاری اسکلت‌ها با نیازهای کارکنان، چند تست عملی طراحی شده و در شرایط ایستا و فعالی مثل نصب مجموعه‌ ترمز، محکم کردن پیچ‌های مربوط به پنل کف و اضافه کردن محافظ‌های پیشگیری‌کننده از خوردگی مورد آزمایش قرار می‌گیرند.
اسکلت‌هایی که آئودی از آنها استفاده می‌کند، ساخت دو شرکت Ottobock و Skelex بوده و مانند یک کوله‌پشتی پوشیده می‌شوند. بازوهای مخصوص این اسکلت‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بخشی از وزن بازوی کارکنان را جذب نموده و به سمت میله‌های موجود در ران هدایت می‌کنند. این کار کاملا به‌صورت مکانیکی انجام می‌شود و خبری از موتور یا نیروی کمکی دیگر نیست.
ناگفته نماند آئودی از چهار سال پیش به بهره‌گیری از اسکلت‌های پوشیدنی رو آورده و در برنامه‌های پایلوت کارایی سیستم‌های مختلف را در بهبود ارگونومی کارکنان خود ارزیابی می‌کند. این خودروساز آلمانی قصد دارد در صورت اثبات کارایی و بهینه بودن، در کارگاه‎های مختلف کارمندان خود را به اسکلت‌های پوشیدنی تجهیز نماید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield