سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

معرفی کتاب «گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی» اخبار

معرفی کتاب «گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی»
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - کتاب «گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی» تجربه‌های شخصی نویسنده را که راهکارهایی برای مواجهه با فقدان است، با نظرات کارشناسی روان‌شناس ادغام و به ما معرفی می‌کند.

کتاب «گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی» اثر شریل سندبرگ و آدام گرانت ، نحوه کمک به دیگران در موقعیت بحرانی، افزایش حس هم‌دردی با دیگران، پرورش کودکان قوی و محکم و داشتن خانواده و جامعه منعطف را به ما نشان می‌دهد. این کتاب ترکیبی از بینش‌ها و ایده‌های شخصی شریل سندبرگ با تحقیقات آگاهی‌بخش آدام گرانت در زمینه توانایی مواجهه با سختی‌ها است. مقدمه جذاب کتاب از داستان تنهایی زنی شروع می‌شود که همسرش را به‌علت مرگ از دست داده‌ است. شریل سندبرگ با شروع داستان از جایی که متوجه مرگ همسرش، دَیو گلدبرگ شد، برایمان از غم و اندوه حاد و انزوایی می‌گوید که بعد از آن برایش به‌وجود آمد. باوجوداین، این کتاب فقط درباره‌ زندگی شریل سندبرگ نیست و پا را فراتر می‌گذارد و می‌گوید چگونه مردم در طیف‌های مختلف توانسته‌اند به سختی‌هایی همچون بیماری، از‌دست‌دادن شغل، تجاوز جنسی، بلایای طبیعی و خشونت جنگ غلبه کنند و به زندگی ادامه دهند. داستان زندگی همه این انسان‌ها ظرفیت روح انسان را برای استقامت و کشف دوباره شادی نشان می‌دهد.

سیاست و بازاریابی

شریل سندبرگ پس از مرگ ناگهانی همسرش احساس می‌کرد که او و فرزندانش هرگز از صمیم قلب شاد نخواهند شد و رنگ واقعی شادی را به خود نخواهند دید. او می‌گوید: «احساس می‌کردم در خلائی گرفتار شده‌ و به پوچی عمیقی در قلبم رسیده بودم و این حالت باعث می‌شد حتی نتوانم درست نفس بکشم.» دوستش، آدام گرانت، روان‌شناس دانشگاه وارتون، به او گفت باید مراحل دشواری را بگذارند تا بتوانند از این تجربیات طاقت‌فرسا بهبود یابند و دوباره به زندگی برگردند. همه ما با انعطاف‌پذیری ثابتی به‌دنیا نیامده‌ایم. انعطاف‌پذیری همانند عضله‌ای است که باید روی آن کار کنیم و آن را بسازیم. شریل سندبرگ در کتاب معروفش، «تغییر مسیر» و تمام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی‌اش، نشان داده است که می‌تواند از هر تجربه‌ای راهنمای مناسبی برای دیگران بسازد. کتاب قبلی او، «تغییر مسیر»، درباره وضعیت زنان در محیط‌های کاری و نکات لازم برای برابری جنسیتی در محیط‌های کاری بود. اینکه زنان چگونه می‌توانند با غلبه بر موانع، مسیر رشد خودشان را هموارتر کنند و مردان نیز در این مسیر چقدر می‌توانند راهگشا باشند. حال در کتاب «گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی»، نویسنده با کمک آدام گرانت، از استادان و محققان برتر روان‌شناسی، تجربه خود و علم روز را برای مواجهه با سختی و ساختن انعطاف‌پذیری در خود و اطرفیانمان ادغام کرده است. انعطاف‌پذیری و مقاومت برخاسته از اعماق وجود ما و حمایت‌هایی است که در بیرون وجود دارد. حتی بعد از عمیق‌ترین و وحشتناک‌ترین حوادث می‌توان با رسیدن به معنا و مفهومی عمیق‌تر و به‌دست‌آوردن لذت و شادی بیشتر در زندگی رشد کرد. کتاب «گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی»، راهنمایی بسیار مفید است و بسیاری از درس‌ها‌ی آن را می‌توانیم در دغدغه‌های روزانه‌‌مان به‌کار ببریم. این باعث می‌شود هر اتفاقی هم که قرار باشد در آینده بیفتد، شجاعت داشته باشیم و نترسیم. همه ما تا اینجای زندگی، نوعی از این گزینه‌های «ب» را تجربه کرده‌ایم. این کتاب به ما کمک می‌کند گزینه «ب» خود را تقویت کنیم و بیشترین استفاده را از آن ببریم. بخشی از کتاب «گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی»
داستان زندگی همه انسان‌هایی که در این کتاب روایت شده است، ظرفیت روح انسان را برای استقامت و کشف دوباره شادی نشان می‌دهند. انعطاف‌پذیری و مقاومت برخاسته از اعماق وجود ما و حمایت‌هایی است که در بیرون وجود دارد. حتی بعد از عمیق‌ترین و وحشتناک‌ترین حوادث نیز، می‌توان با رسیدن به معنا و مفهومی عمیق‌تر و به‌دست‌آوردن لذت و شادی بیشتر در زندگی رشد کرد. کتاب «گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی»، نحوه کمک به دیگران در موقعیت بحرانی و افزایش حس همدردی با دیگران را نشان می‌دهد.

سیاست و بازاریابی

موجی از وحشت وجودم را فراگرفت. احساس می‌کردم مشکلی پیش آمده است. رو به راب و همسرش، لزلی کردم و گفتم «دیو اینجا هم نیست.» او هم کمی مکث کرد و بعد پرسید: «باشگاه کجاست؟» ناگهان همه شروع کردیم به دویدن. هنوزهم وقتی آن لحظات را به‌یاد می‌آورم، روی سینه‌ام احساس فشار شدیدی می‌کنم. اگر الان هم جمله «باشگاه کجاست؟» را از کسی بشنوم، تپش قلب می‌گیرم. وقتی به آنجا رسیدیم، دیو روی زمین کنار دستگاه ورزشی افتاده بود. صورتش کمی کبود بود و وقتی برش گرداندیم، سمت چپ سرش پر از خون بود. همگی فریاد زدیم. سریع شروع به سی‌پی‌آر (احیای قلبی ریوی) کردم. بعد راب این کار را انجام داد و بعد هم دکتر آمد و بقیه کارها را انجام داد. سی‌ دقیقه‌ای که سوار آمبولانس بودم، طولانی‌ترین سی دقیقه عمرم بود. دیو روی تختی در پشت آمبولانس بود و دکتر به او رسیدگی می‌کرد. مرا هم جلو نشانده بودند و گریه‌کنان به دکتر التماس می‌کردم بگوید دیو زنده است. آن شب مسیر بیمارستان طولانی‌ترین مسیر دنیا شده بود و احساس می‌کردم ماشین‌ها راه ما را سد کرده‌اند و نمی‌گذارند پیش برویم. بالاخره به بیمارستان رسیدیم و دیو را پشت یک اتاق با در چوبی سنگین بردند و نگذاشتند داخل اتاق شوم. مقاله‌های مرتبط:
معرفی کتاب «تغییر مسیر؛ زنان، شغل و میل به پیشرفت» معرفی کتاب «به زبان تد؛ رازهایی برای ارائه یک سخنرانی به‌‌یاد‌ماندنی»
بیرون در همراه مارن لوین، همسر فیل و یکی از نزدیک‌ترین دوستانم نشستم که بازوی مرا گرفته بودند. بعد از انتظاری که طولانی‌ترین انتظار دنیا بود، به اتاق کوچکی راهنمایی‌ام کردند. دکتر آمد و پشت میزش نشست. معنی این کارش را می‌فهمیدم. وقتی دکتر رفت، یکی از دوستان فیل آمد و گفت: «تسلیت می‌گویم.» آن کلمات نشانه این بودند که آینده‌ای شروع شده است که در آن دیو دیگر نیست. می‌دانستم در حال تجربه چیزی هستم که بارها‌و‌بارها در تاریخ اتفاق افتاده است. یادم می‌آید کسی پرسید: «می‌خواهی برای آخرین‌بار با دیو خداحافظی کنی؟» رفتم برای خداحافظی و برای دیدن دیو؛ ولی نمی‌خواستم از آنجا بیرون بیایم. فکر می‌کردم اگر آنجا بمانم و دیو را در آغوشم نگه دارم و از آنجا بیرون نیایم، از این کابوس وحشتناک بیدار خواهم شد. زمانی‌که راب، برادر دیو، با حالت شوکه گفت دیگر باید برویم، من چند قدم به‌سمت بیرون برداشتم؛ ولی دوباره برگشتم و تاحدممکن دیو را محکم بغل کردم. بعد راب آمد و مرا از آنجا بیرون برد. ماری مرا به سالن سفید رنگ طولانی و درازی برد و محکم مرا گرفت تا نگذارد دوباره به اتاق بازگردم. بدین‌ترتیب، زندگی بدون دیو شروع شد؛ همان زندگی که هیچ‌گاه انتخابش نکرده بودم و نمی‌خواستم آن را زندگی کنم؛ نوعی زندگی که هیچ‌گونه آمادگی قبلی برایش نداری. آن لحظه متوجه شدم گزینه «الف» دیگر وجود ندارد و باید گزینه «ب» برای خود داشته باشم».

سیاست و بازاریابی

آدام گرانت روان‌شناس و استاد ارشد دانشگاه وارتون و نویسنده کتاب‌های پرفروشی مانند «اصلی‌ها» و «بده‌و‌بستان» است. همچنین، او یکی از متخصصان برجسته در زمینه یافتن انگیزه و معنابخشی به زندگی و چگونه سخاوتمندانه تر و خلاق‌تر زندگی‌کردن است و جوایزی از انجمن روان‌شناسی آمریکا و بنیاد ملی علوم دریافت کرده. افزون‌براین، یکی از نویسندگان کمکی نیویورک‌تایمز است و همراه‌با همسر و سه فرزندش در فیلادلفیا زندگی می‌کند. شریل سندبرگ، یکی از رهبران کسب‌و‌کار و فردی نوع‌دوست و مدیر ارشد اجرایی فیسبوک و نویسنده کتاب‌های پرفروشی مانند «تغییر مسیر؛ زنان، شغل و میل به پیشرفت» و «گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی» است. همچنین، وب‌سایت LeanIn.Org را برای حمایت از زنان در دستیایی به اهدافشان در زندگی راه‌اندازی کرده است. پیش‌ازاین، سندبرگ معاون فروش آنلاین در گوگل و رئیس دفتر وزارت خزانه‌داری ایالات متحده بود. او با دو فرزند خود در شمال کالیفرنیا زندگی می‌کند. کتاب «گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی» با عنوان انگلیسی کامل «Option B: Facing Adversity, Building Resilience, and Finding Joy» منتشر شده است. در ایران نیز، انتشارات نوین این کتاب را با ترجمه لیلا ثریاصفت روانه بازار نشر کرده است.

لینک کوتاه:
https://www.politicalmarketing.ir/Fa/News/177489/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افشای اطلاعات شخصی کاربران اندروید و iOS از طریق برخی از اپلیکیشن‌ها

پیکاپ الکتریکی لوردستون مسابقات آفرود به جنگ رقبای بنزینی می‌رود

جمع‌بندی روز: جمعه، 15 اسفند 1399

اپل به دنبال شکایت اسپاتیفای احتمالا از سوی کمیسیون اروپا متهم خواهد شد

عینک ریزر Anzu با اسپیکر کاملا بی‌سیم و قیمت 200 دلار رونمایی شد

گلکسی Xcover 5 با باتری قابل تعویض رونمایی شد

احتمال ساخت بازی های انحصاری صرفا برای نینتندو سوییچ پرو

ریلمی GT 5G با قیمت 430 دلاری معرفی شد

فروش گلکسی S21 در کره بهترین رکورد در 4 سال گذشته را رقم زد

عمر باتری ردمی نوت 10 پرو مشخص شد

اوپو به رتبه اول بازار موبایل چین رسید

آیپد 10.9 اینچی اپل با نمایشگر OLED اوایل 2022 از راه می‌رسد

با مکسوس Life Home V90 Villa Edition آشنا شوید؛ یک ویلای لوکس چهار چرخ [تماشا کنید]

تراشه MT9638 مدیاتک برای تلویزیون‌های 4K معرفی شد

گوگل چرخه انتشار نسخه‌های جدید کروم را تسریع می‌کند

راهکار استارتاپ Ample خودروهای برقی را در 10 دقیقه کاملا شارژ می‌کند

گوشی پرچمدار ریلمی GT 5G با اسنپدراگون 888 و قیمت 430 دلاری معرفی شد

آیا مدیر آتی شما یک کامپیوتر خواهد بود؟

انویدیا احتمالا قدرت RTX 3080 Ti را به‌هنگام استخراج رمزارز محدود می‌کند

شارژ کامل باتری ردمجیک 6 پرو با شارژر 120 وات چند دقیقه طول می‌کشد؟

مدیاتک تراشه MT9638 را برای تلویزیون‌های 4K معرفی کرد

عنوان Artifact از این پس به صورت رایگان قابل بازی خواهد بود

خاتمه یافتن یکی از پرونده‌های شکایت علیه الکترونیک آرتز

دانش اندک سرمایه‌گذاران بیت‌ کوین از رمزارزها

آلفابت در حال توسعه گجتی محرمانه برای ایجاد شنوایی فوق انسانی است

امنیت به زبان ساده: حمله «سرقت کوکی» یا «سرقت نشست» چگونه انجام می‌شود؟

فروش نینتندو سوییچ در سال 2020 بسیار بهتر از کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی بوده است

پی‌فا بازیگر اصلی تقابل سنت و مدرنیته در حوزه پرداخت

قابلیت مسیریابی گوگل مپ در ایران فعال شد

گوشی گیمینگ ردمجیک 6 پرو رونمایی شد

مدیاتک تراشه MT9638 را برای تلوزیون‌های 4K معرفی کرد

سامسونگ احتمالا در سال 2021 سه تراشه اگزینوس معرفی می‌کند

پزشکان چینی موفق به تولید قرص ضد بارداری گیاهی مخصوص مردان شدند

هفت ‌سنگ؛ پای اردک‌ها هم به پابجی موبایل باز شد

ورود خودروهای گذر‌موقت در جهت ممانعت از ورود خودروهای قاچاق ساماندهی می‌شود

گلکسی ایکس کاور 5 با باتری قابل تعویض 3000 میلی‌آمپرساعتی رونمایی شد

سامسونگ به‌دنبال عرضه گوشی جدیدی با نام گلکسی F02s است

گوشی ارزان ریلمی C21 با مدیاتک Helio G35 رسما معرفی شد

11 باور نادرست درباره مدیریت زمان که به بهره وری شما آسیب می‌رساند

گوشی گیمینگ ردمجیک 6 پرو رونمایی شد؛ 18 گیگابایت رم، نمایشگر 165 هرتز و شارژ 120 وات

عرضه نخستین مدل آیپدهای مجهز به نمایشگر اولد در سال 2022

فروش سری گلکسی S21 به بالاترین سطح چهار سال اخیر رسیده است

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به رعایت قوانین مالی توسط فعالین رمزارز هشدار داد

کاهش تولید جگوار - لندروور برای حرکت به سمت خودروهای الکتریکی

گزیده‌های نفتی هفته

بخش مسیریابی گوگل مپ برای ایران هم فعال شد

تقاضا برای سری آیفون 12 پرو فروش گوشی را افزایش می‌دهد

شکایت از اپل به دلیل انفجار آیفون X در جیب یکی از کاربران

شیائومی سومین برند پرفروش در منطقه آمریکای لاتین

سلطه اپل بر 40 درصد از بازار ساعت‌های هوشمند در سه ماهه چهارم 2020

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی