سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

در آیین بهره برداری ازطرح تصفیه و صادرات روغن پسماند خوراکی در کیش مطرح شد:

ترویج فرهنگ بازیافت و تبدیل کیش به پایلوت طرح های زیست محیطی کشور منطقه آزاد کیش

ترویج فرهنگ بازیافت و تبدیل کیش به پایلوت طرح های زیست محیطی کشور
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - غلامحسین مظفری بهره برداری از طرح تصفیه و صادرات روغن پسماند خوراکی در کیش را الگوی موفقی در زمینه فعالیت های زیست محیطی برای کشور و منطقه عنوان کرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، آیین بهره برداری از طرح تصفیه و صادرات روغن پسماند خوراکی ظهر امروزسه شنبه 5 اسفند با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان و شرکت های تابعه، حجت الاسلام احمدی مدیر کل حقوقی و پارلمانی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و روسای شرکت پترو ایمن شریف سرمایه گذار و مجری طرح در سالن رازی مرکزهمایش های ببین المللی کیش برگزارشد.
بر اساس این گزارش نخستین محموله صادراتی روغن تصفیه و فراورش شده حاصل از بازیافت روغن های پسماند خوراکی که با کسب مجوزهای لازم محلی و بین المللی از کیش به آلمان صادر می شود 20 تن وزن داشته و ارزش فعلی آن 10 هزار یورو برآورد شده است.
رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم بر ضرورت حمایت همه جانبه از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه محیط زیست و ترویج فرهنگ بازیافت برای تبدیل کیش به پایلوت طرح های زیست محیطی کشور تاکید کرد و گفت: با وجود اینکه نخستین محموله از نظر حجم و ارزش ریالی رقم بالایی ندارد اما به لحاظ اهمیت و جایگاه طرح به ویژه برای کیش به عنوان جزیره سبز و دوستدار محیط زیست بسیار ارزشمند و قابل توجهی است.
وی افزود: آغاز این فعالیت ارزشمند علاوه بر ارز آوری، اشتغالزایی و افزایش صادرات، نقش مهمی نیز در حفظ محیط زیست دارد و نمونه خوبی از تلاش جزیره کیش برای تبدیل شدن به الگوی موفق ملی در زمینه اجرای طرح های زیست محیطی و حمایت از فعالیت های نو آورانه شرکت های دانش بنیان است.
غلامحسین مظفری ابراز امیدواری کرد با تلاش جوانان با انگیزه کشورمان در جهت انتقال دانش و فناوری روز دنیا در زمینه تصفیه کامل روغن های پسماند خوراکی به زودی شاهد راه اندازی کامل خط تولید بایو دیزل از روغن های پسماند خوراکی در جزیره کیش باشیم.
به گفته مظفری راهبرد سازمان منطقه آزادکیش در برنامه های میان مدت و بلند مدت تبدیل این جزیره به مقصد مطلوب گردشگری و سکونت برای ساکنان و گردشگران است و یکی از مهم ترین عوامل موثر در تحقق این اهداف توجه جدی به مقوله محیط زیست و جلب مشارکت افراد جامعه برای رونق فعالیت های زیست محیطی است.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به حضور داوطلبانه ساکنان کیش در برنامه های زیست محیطی تاکید کرد: بی تردید با اطلاع رسانی گسترده و افزایش سطح آگاهی جامعه در خصوص مزایای تصفیه روغن های پسماند خوراکی، ساکنان کیش با مشارکت فعال خود استمرار اجرای این طرح و توسعه آن را تضمین می کنند.
حجت الاسلام و المسلیمن احمدی مدیر کل حقوقی و پارلمانی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد نیز در این جلسه اجرای این طرح را گام موثری در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: خود باوری و توجه به توانمندی های جوانان کشور که از مهم ترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب و مسئولان نظام است گام اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی است.
حجت الاسلام و المسلیمن احمدی اجرای موفق این طرح در جزیره کیش را موجب بالندگی منطقه و مایه مباهات دانست و افزود: این که جوانان با انگیزه کشور با توکل به خدا و ظرفیت های بومی منطقه چنین فعالیت اقتصادی ارزشمندی را راه اندازی کرده اندکه هم زمان با صرفه اقتصادی به سلامت افراد و محیط زیست نیز کمک می کند در خور تحسین است و باید از آن حمایت کرد.
وی با تقدیر از توجه مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش به تقویت فعالیت شرکت های دانش بنیان در منطقه اظهار داشت: در منطقه آزاد کیش به مبحث اقتصاد مقاومتی توجه خوبی شده است و باید با حمایت از فعالیت شرکت های دانش بنیان و جوانان با انگیزه به رونق اقتصادی کشورکمک کرد.
ابوالفضل طیبی مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش نیز با اشاره به اهمیت بهره برداری از طرح تصفیه روغن های پسماند خوراکی در حفظ محیط زیست ارزشمند کیش اظهار داشت: در مراحل ابتدایی طرح روغن های پسماند از هتل ها و رستورانها جمع آوری می شود اما با توجه به حجم بالای مصارف خانگی، مشارکت مردم نقش مهمی در موفقیت اجرای این طرح دارد.
وی ابراز امیدواری کرد در سایه سیاست های حمایتی سازمان منطقه آزاد کیش، تعامل بخش خصوصی و مشارکت ساکنان فهیم جزیره کیش شعار کیش شهر عاری از پسماند تحقق یابد.
شاه پسند عضو هیات مدیره شرکت پترو ایمن شریف سرمایه گذار و مجری طرح با اشاره به سوابق فعالیت های این شرکت در عرصه آموزش های تخصصی حوزه محیط زیست و پسماند در سطح ملی و بین المللی گفت: این شرکت فعالیت خود را در جزیره کیش از سال98 آغازکرد و با هزینه 5 میلیارد تومان به مرحله بهره برداری رسید.
وی با بیان این که در حال حاضر بخش زیادی از روغن های پسماند خوراکی کشور در چرخه تامین خوراک دام و طیور مصرف می شود که برای سلامت افراد مضر است گفت: رها شدن روغن های پسماند خوراکی در شبکه فاضلاب شهری نیز موجب فرسودگی و تخریب این شبکه و تحمیل هزینه های گزاف می شود.
شاه پسند تصریح کرد: تصفیه روغن های پسماند خوراکی و تبدیل آن به بایودیزل علاوه بر حفظ سلامت افرادو محیط زیست ارزآوری خوبی داشته و راهکارخوبی برای تامین سوخت پاک است.
وی افزود: در جزیره کیش به طور میانگین روزانه 600 تا 800 لیتر روغن پسماند تولیدمی شود که در مجموع ماهیانه ارسال یک محموله صادراتی به وزن 24 تن امکان پذیر است.
عضو هیات مدیره شرکت پترو ایمن شریف اظهار داشت: درحال حاضر برای جمع آوری روغن های پسماند ظرف های20لیتری با لوگوی شرکت عمران، آب و خدمات و شرکت پتروایمن به متقاضیان ارائه شده که با حضور در محل ظرف ها جمع آوری می شوند. سامانه ای نیز به زودی ایجاد می شود تا متقاضیان از طریق ثبت اطلاعات خود و دریافت کد مشخص روغن های پسماند خودبه مسئول جمع آوری تحویل دهند.
بنابر اعلام شاه پسند، بومی سازی دانش و تجهیزات لازم برای تصفیه مرحله دوم بر مبنای پارامترهایی ممکن خواهد بودکه ازطریق آنالیز روغن صنعتی ارسالی از کیش به آلمان در این کشور و طی دو مرحله در دو فصل سال ازجمله زمستان و تابستان ممکن خواهد شد .
وی با بیان اینکه اجرای این طرح در شمار فعالیت های فناورانه است گفت: پس از تعیین پارامترهای لازم و بومی سازی دستگاه، شرکت پترو ایمن با خریداری و انتقال دانش و دستگاه های لازم، زمینه اجرای کامل طرح بازیافت روغن های پسماند خوراکی در جزیره کیش و تبدیل آن به سوخت پاک را دراین منطقه فراهم می کند.
لازم به ذکراست پس از پایان این مراسم، شرکت کنندگان در این نشست با حضور در محل شرکت پترو ایمن شریف درمجاورت سایت بازیافت کیش از روند اجرای طرح تصفیه روغن های پسماندخوراکی بازدید کردند.

لینک کوتاه:
https://www.politicalmarketing.ir/Fa/News/184878/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اروپا می‌خواهد تا سال 2030 میزبان 20 درصد از کل تولیدات صنعت نیمه‌هادی شود

فراری 812GTS استالون تیونینگ منصوری معرفی شد

اپل به دادگاه می‌رود تا درباره دستگاه‌های تعویضی «ریفربیش شده» توضیح دهد

فیسبوک به تبعیض نژادی سیستماتیک در جذب کارمندان خود متهم شد

تاندربولت 5 احتمالا دو برابر سریع‌تر از تاندربولت 4 خواهد بود

هشت‌پا درد را نه‌تنها ازنظر جسمی، بلکه ازنظر عاطفی نیز احساس می‌کند

آلفابت می‌خواهد دستیابی به قدرت شنوایی فراانسانی را ممکن کند

بررسی میت پد T10 هواوی

آیفون بار دیگر سربلند در نبرد با طبیعت!

Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy در فروشگاه مایکروسافت لیست شد

ناسا: در سال 2029 سیارک آپوفیس با فاصله بسیار کمی از کنار زمین عبور خواهد کرد

مبارزه با تومورهای سرطانی با تزریق ربات‌های بسیار ریز آزمایش می‌شود

آیا ریویان به دنبال ساخت یک پیکاپ جدید بعد از RT1 است؟

ایسوس RTX 3050 Ti را با پشتیبانی از Ray Tracing در لپ تاپ Dash F15 فهرست کرد

معرفی کتاب «رازهای رهبری؛ بهبود روحیه و عملکرد کارکنان از طریق ایجاد تعامل و مشارکت»

دیجی‌پی فروش اقساطی را در فروشگاه‌های اینترنتی بیشتری آغاز می‌کند

عینک هوشمند Anzu کمپانی ریزر با چه قیمتی معرفی می‌شود؟

ترفندهایی برای کاهش مصرف دیتای اینترنت موبایل

عزم جدی اپل برای حذف ناچ: اشاره پتنت جدید به تاچ آیدی و فیس آیدی زیر نمایشگر

اولین هتل فضایی تا سال 2026 ساخته می‌شود: اقامت رویایی 5 میلیون دلاری

دوچرخه برقی پورشه با قیمت 8 تا 10 هزار دلار معرفی شد

بررسی ویدئویی ال جی K41S

طرح کنترلر سونی ، یک دسته بازی با ظاهر موز مانند را نشان می‌دهد!

چرا دولت آمریکا کمپانی شیائومی را در لیست سیاه قرار داد؟

چالش جدی خودروسازان بزرگ جهان در پی کمبود نیمه هادی‌ها

مدیرعامل دیجی‌پی: آماده ورود به دنیای رمزارزها و کمک به رگولاتور این حوزه هستیم

از فایزر تا گامالیا روسیه: شرکت‌ها از فروش واکسن کرونا چقدر درآمد خواهند داشت؟

کاشت درختان مثمر به یاد شهدای ستایشگر و پیرغلامان اهل‌بیت(ع)

آیفون 11 اپل بعد از گذشت شش ماه در اعماق دریا هنوز روشن می‌شود

چین می‌خواهد برای صنعت خودرو و استفاده نظامی سراغ تراشه‌های قدیمی برود

تحویل و ارسال سریع محصولات در دارسو

ساماندهی رمزارزها به‌عنوان یکی از دغدغه‌های مردم

تسلا یک پلتفرم اجتماعی برای صاحبان و طرفداران خودروهایش راه‌اندازی کرد

اولین نشانه‌ فعالیت‌های آتشفشانی در یک سیاره فراخورشیدی کشف شد

چطور با گوگل مپ مسیریابی کنیم؟

نمونه «رخنه» واکسن ویروس کرونا چیست و چه مواردی از آن شناسایی شده است؟

متفاوت ترین آئین درختکاری در منطقه21 برگزار شد

تحلیلگری به تسلا پیشنهاد کرده به‌دلیل سقوط سهام این شرکت همراه میکرواستراتژی، بیت‌کوین‌هایش را بفروشد

افت شدید سهم AMD از بازار کارت های گرافیک دسکتاپ

باج‌گیری به سبک دنیای رمزارزها

سیگیت از عرضه هارددیسک 100 ترابایتی تا آینده‌ای نه چندان نزدیک خبر می‌دهد

قیمت تایر خودرو در بازار تهران

گزارش دیجی‌پی منتشر شد؛ 270 هزار کالا به کاربران به صورت قسطی فروخته شد

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که چرا باید از ماسک سه لایه استفاده کنید

آغاز فاز دو بهسازی خیابان سهیل مرکزی برای روان سازی تردد

غرس بیش از 15 هزار اصله نهال در جنگل ها و بوستان ها

کاهش 50درصدی تلفات سوانح رانندگی

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فروش بتسدا به مایکروسافت را تأیید کرد

حساب آی کلاد یکی از کاربران به‌دلیل نام‌خانوادگی‌اش قفل شد

احتمال افزایش قیمت تراشه‌های DRAM در سال 2021

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی