سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

در نخستین جلسه شورای راهبردی بین المللی سازی آموزش عالی منطقه آزاد کیش مطرح شد:

تاسیس صندوق بورسیه بین المللی برای دانشجویان نخبه کشور های همسایه منطقه آزاد کیش

تاسیس صندوق بورسیه بین المللی برای دانشجویان نخبه کشور های همسایه
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - شورای راهبردی بین المللی سازی آموزش عالی منطقه آزاد کیش راه کارهای تاسیس صندوق بورسیه بین المللی تحصیلی خلیج فارس ویژه دانشجویان نخبه و رتبه های تک رقمی کنکور کشورهای همسایه را بررسی می کند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش سه شنبه پنجم اسفند در نخستین جلسه شورای راهبردی بین المللی سازی آموزش عالی جزیره کیش که در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد با تاکید بر اهمیت نقش نهادهای ملی، منطقه ای و سرمایه گذاران در قالب سازمان های یونسکو و اکو در پیشبرد فعالیت های آموزشی از تاسیس صندوق بورسیه بین المللی برای دانشجویان نخبه کشور های همسایه در کیش خبر داد.
غلامحسین مظفری افزود: برای تحقق اعطای بورس تحصیلی در منطقه آزاد کیش می توان تفاهم نامه سه جانبه میان "اکو، یونسکو و سازمان منطقه آزاد کیش"در رشته های خاص به صورت بلند مدت و در قالب همکاری با دانشگاه های دیگر پیش بینی کرد.
مظفری با بیان این که کشور از ظرفیت های بسیار مطلوبی در حوزه ها مختلف برخوردار است گفت: شرایط حاکم بر این منطقه فرصت های ارزشمندی را در جزیره کیش ایجاد کرده است که با توسعه زیرساخت ها می توانیم تحولات بزرگ علمی و اقتصادی در سطح کشور ایجاد کنیم.
وی یکی از ویژگی های جزیره کیش را حضور فعال شعب دانشگاه های برتر کشور در این منطقه عنوان کرد و افزود: پردیس های بین المللی کیش در حوزه توسعه کمی و کیفی آموزش عالی جزیره کیش عملکرد خوبی داشتند و بخشی از رونق اقتصادی و علمی جزیره به خاطر حضور فعال این دانشگاه ها است.
به گفته رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش جذب بیشتر سرمایه گذاران جزیره کیش به واسطه حضور فعال دانشگاه های برتر کشور و فراهم شدن زمینه ادامه تحصیل خانواده آنان در این منطقه است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به این که خیلی از موضوعات مطرح در گذر زمان تغییر کرده است اظهار داشت: رویکرد در تغییرات و تحولات حوزه آموزش عالی کیش در سطح کشور کم نظیر است و در این خصوص گام های موثری برداشته شده است.
غلامحسین مظفری خاطر نشان کرد: 13 دانشگاه برتر کشور برای فعالیت در حوزه آموزش عالی جزیره کیش اعلام آمادگی کردند.
مظفری بر ضرورت فعالیت حوزه مطالعات جغرافیای شهری سازمان برای شناسایی ظرفیت های مورد نیاز خوابگاه دانشجویی در جزیره کیش تاکید کرد و گفت: با بررسی پیشنهاد زمین مناسب برای ساخت خوابگاه دانشجویی و دریافت مجوز های لازم با مشارکت بخش خصوصی و خود دانشگاه ها نسبت به ساخت این مجموعه اقدام می شود.
همچنین داریوش سلیمی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزادکیش در این جلسه ضمن قدردانی از حمایت های همه جانبه غلامحسین مظفری، آغاز فعالیت شورای راهبردی بین المللی سازی آموزش عالی منطقه آزاد کیش با همکاری روسای پردیس های بین المللی این منطقه در حوزه های مختلف را گامی مهم و مثبت در روند توسعه همه جانبه کیش ارزیابی کرد.
وی افزود: این اقدام مهم در راستای اجرای سیاست های اصلی دولت در حوزه آموزش عالی و فعالیت های مناطق آزاد بر اساس ظرفیت های قانونی این مناطق در دستور کار منطقه آزاد کیش قرار گرفت.
به گفته سلیمی در وزرات علوم یکی از شاخص های مهم رتبه بندی و ارزشیابی فعالیت های دانشگاه ها در حوزه های داخلی، ارتباطات بین المللی است.
وی با اشاره به حساسیت و اهمیت این اقدام ارزشمند و ظرفیت های موجود در این منطقه که کشور می تواند از آن بهره مند شود اظهار داشت: محدودیت های ناشی از تحریم ها که در ارتباطات بین المللی با دانشگاه های مطرح دنیا با آن مواجه بودیم در حوزه تبادلات علم و دانش است.
نایب رئیس شورای راهبردی بین المللی سازی آموزش عالی منطقه آزاد کیش با اشاره به این که در سیستم آموزش عالی و در مجموعه سیستم اجرایی منطقه آزاد کیش بحث بین الملل سازی یکی از موضوعات اصلی این شورا است افزود: هدف از بین الملل سازی عرضه دانش، فناوری و ایجاد ارتباطات بین المللی و تردد اساتید و دانشجویان خارجی و داخلی است.
داریوش سلیمی تصریح کرد: یکی از ابزارهای سیاست علمی و توسعه ارتباطات بین المللی دیپلماسی علمی است که این موضوع با جدیدیت تمام در دستور کار شورا قرار گرفته است.
سلیمی به ماده 64 ظرفیت قانونی در برنامه ششم توسعه، اشاره کرد و گفت: دانشگاه ها می توانند؛ پردیس های مشترکی را با هدف تحقق اقتصاد دانش بنیان، افزایش بهره وری، تنظیم رابطه متقابل تحصیل و اشتغال، گسترش همکاری و تعاملات بین المللی با دانشگاه های خارجی ایجاد کنند.
وی در خصوص محدودیت های ایجاد شده در سطح کشور و تردد اتباع بیگانه و ایرانی ها به کشورهای خارجی افزود: جزیره کیش با برخورداری از ظرفیت های مناسب در حوزه های "اقتصادی، گردشگری، عمرانی، علمی و فرهنگی" در مقایسه با دیگر مناطق آزاد کشور از نظر فعالیت دانشگاه های برتر شرایط ویژه ای دارد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که ظرفیت قانونی ایجاد شده می تواند ابزار مناسبی برای حضور دانشگاه های برند و رتبه اول کشور در جزیره کیش باشد، اظهار داشت: با بهره مندی از توانمندی ها و ظرفیت های جزیره کیش می توانیم گام های موثری در این زمینه برداریم.
داریوش سلیمی در خصوص تاسیس نخستین اداره کنسولی دانشجویان جزیره کیش در میان مناطق آزاد کشور و در سطح استان هرمزگان گفت: رایزنی با شرکت های دانش بنیان در حوزه ارز دیجیتال جهت تسهیل روند تبادلات مالی دانشجویان اتباع خارجی، توانمند سازی کارشناسان امور بین الملل و ایجاد یک شبکه هماهنگ جهت پیشبرد متمرکز امور بین المللی دانشگاه ها و هم افزایی موثر میان متولیان از جمله اقدامات انجام شده در این اداره است.
سلیمی با اشاره به ایجاد یک کمیته ای با حضور نمایندگانی از پردیس های بین المللی کیش جهت بررسی مشکلات و ایجاد یک تبادل مالی در این منطقه اظهار داشت: با یک برنامه ریزی مدون برای حل مشکلات پیش رو فعالیت های موثری شد که این مهم نقشه راهی برای بین المللی سازی منطقه آزاد کیش محسوب می شود.
وی در رابطه با ایجاد ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف مانند صنعت و تجارت که مشابه آن نیز در آموزش عالی باید مورد توجه قرار گیرد اظهار داشت: باید مشوق هایی برای دانشگاه ها خارجی و داخلی در نظر گرفت که با تاسیس صندوق بورسیه می توانیم از خروج دانشجویان نخبه از کشور جلوگیری کنیم.
شایان ذکر است در نخستین جلسه شورای راهبردی بین المللی سازی آموزش عالی منطقه آزاد کیش سید محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، دبیر شورا و روسای پردیس دانشگاه های علوم پزشکی، تهران و شریف حضور داشتند.

لینک کوتاه:
https://www.politicalmarketing.ir/Fa/News/184879/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اروپا می‌خواهد تا سال 2030 میزبان 20 درصد از کل تولیدات صنعت نیمه‌هادی شود

فراری 812GTS استالون تیونینگ منصوری معرفی شد

اپل به دادگاه می‌رود تا درباره دستگاه‌های تعویضی «ریفربیش شده» توضیح دهد

فیسبوک به تبعیض نژادی سیستماتیک در جذب کارمندان خود متهم شد

تاندربولت 5 احتمالا دو برابر سریع‌تر از تاندربولت 4 خواهد بود

هشت‌پا درد را نه‌تنها ازنظر جسمی، بلکه ازنظر عاطفی نیز احساس می‌کند

آلفابت می‌خواهد دستیابی به قدرت شنوایی فراانسانی را ممکن کند

بررسی میت پد T10 هواوی

آیفون بار دیگر سربلند در نبرد با طبیعت!

Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy در فروشگاه مایکروسافت لیست شد

ناسا: در سال 2029 سیارک آپوفیس با فاصله بسیار کمی از کنار زمین عبور خواهد کرد

مبارزه با تومورهای سرطانی با تزریق ربات‌های بسیار ریز آزمایش می‌شود

آیا ریویان به دنبال ساخت یک پیکاپ جدید بعد از RT1 است؟

ایسوس RTX 3050 Ti را با پشتیبانی از Ray Tracing در لپ تاپ Dash F15 فهرست کرد

معرفی کتاب «رازهای رهبری؛ بهبود روحیه و عملکرد کارکنان از طریق ایجاد تعامل و مشارکت»

دیجی‌پی فروش اقساطی را در فروشگاه‌های اینترنتی بیشتری آغاز می‌کند

عینک هوشمند Anzu کمپانی ریزر با چه قیمتی معرفی می‌شود؟

ترفندهایی برای کاهش مصرف دیتای اینترنت موبایل

عزم جدی اپل برای حذف ناچ: اشاره پتنت جدید به تاچ آیدی و فیس آیدی زیر نمایشگر

اولین هتل فضایی تا سال 2026 ساخته می‌شود: اقامت رویایی 5 میلیون دلاری

دوچرخه برقی پورشه با قیمت 8 تا 10 هزار دلار معرفی شد

بررسی ویدئویی ال جی K41S

طرح کنترلر سونی ، یک دسته بازی با ظاهر موز مانند را نشان می‌دهد!

چرا دولت آمریکا کمپانی شیائومی را در لیست سیاه قرار داد؟

چالش جدی خودروسازان بزرگ جهان در پی کمبود نیمه هادی‌ها

مدیرعامل دیجی‌پی: آماده ورود به دنیای رمزارزها و کمک به رگولاتور این حوزه هستیم

از فایزر تا گامالیا روسیه: شرکت‌ها از فروش واکسن کرونا چقدر درآمد خواهند داشت؟

کاشت درختان مثمر به یاد شهدای ستایشگر و پیرغلامان اهل‌بیت(ع)

آیفون 11 اپل بعد از گذشت شش ماه در اعماق دریا هنوز روشن می‌شود

چین می‌خواهد برای صنعت خودرو و استفاده نظامی سراغ تراشه‌های قدیمی برود

تحویل و ارسال سریع محصولات در دارسو

ساماندهی رمزارزها به‌عنوان یکی از دغدغه‌های مردم

تسلا یک پلتفرم اجتماعی برای صاحبان و طرفداران خودروهایش راه‌اندازی کرد

اولین نشانه‌ فعالیت‌های آتشفشانی در یک سیاره فراخورشیدی کشف شد

چطور با گوگل مپ مسیریابی کنیم؟

نمونه «رخنه» واکسن ویروس کرونا چیست و چه مواردی از آن شناسایی شده است؟

متفاوت ترین آئین درختکاری در منطقه21 برگزار شد

تحلیلگری به تسلا پیشنهاد کرده به‌دلیل سقوط سهام این شرکت همراه میکرواستراتژی، بیت‌کوین‌هایش را بفروشد

افت شدید سهم AMD از بازار کارت های گرافیک دسکتاپ

باج‌گیری به سبک دنیای رمزارزها

سیگیت از عرضه هارددیسک 100 ترابایتی تا آینده‌ای نه چندان نزدیک خبر می‌دهد

قیمت تایر خودرو در بازار تهران

گزارش دیجی‌پی منتشر شد؛ 270 هزار کالا به کاربران به صورت قسطی فروخته شد

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که چرا باید از ماسک سه لایه استفاده کنید

آغاز فاز دو بهسازی خیابان سهیل مرکزی برای روان سازی تردد

غرس بیش از 15 هزار اصله نهال در جنگل ها و بوستان ها

کاهش 50درصدی تلفات سوانح رانندگی

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فروش بتسدا به مایکروسافت را تأیید کرد

حساب آی کلاد یکی از کاربران به‌دلیل نام‌خانوادگی‌اش قفل شد

احتمال افزایش قیمت تراشه‌های DRAM در سال 2021

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی