سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

پهپاد DJI FPV رونمایی شد نکات خواندني

پهپاد DJI FPV رونمایی شد
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - زومیت / FPV نخستین پهپاد اول شخص DJI است که دوربین 4K دارد، از چندین حالت پرواز بهره می‌برد و سرعتش به 140 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این پهپاد همراه عینکی ویژه عرضه می‌شود.
دی جی آی ساعاتی پیش از پهپاد اف پی وی (DJI FPV) رونمایی کرد که چند روز پیش شاهد فاش شدن ویدئوی جعبه‌گشایی غیررسمی آن بودیم. FPV به‌طور ویژه برای استفاده در حالت اول شخص ساده شده است و با سرعت زیاد پرواز می‌کند. این نوع پهپاد به‌طور معمول در مسابقات حضور پیدا می‌کند و در زمانی کوتاه ‌به تغییر زاویه‌ی حرکت واکنش نشان می‌دهد. به‌طور کلی بین پهپادهای اول شخص با پهپادهای عادی تفاوت‌های محسوسی وجود دارد.
بر اساس گزارش پتاپیکسل، FPV در وهله‌ی اول پهپاد مسابقه‌ای است؛ اما نقاط ضعفی که به‌طور معمول در پهپادهای این‌چنینی پیدا می‌شوند رفع می‌کند تا قابلیت‌هایی ارائه بدهد که پهپادهای طراحی‌شده برای مسابقه توانایی ارائه‌ی آن‌ها را ندارند.
نخست، پهپاد DJI FPV به ‌لطف بهره‌مندی از فناوری اختصاصی OcuSync تجربه‌ی دیداری بهتری از دیگر پهپادهای مسابقه‌ای ارائه می‌دهد. FPV دارای دید اول شخص با تأخیر بسیار کم و کیفیت بالا است تا فردی که پهپاد را کنترل می‌کند، بتواند به‌سرعت نحوه‌ی حرکت را تغییر بدهد و پهپاد را در مسیرهای مختلف پیش ببرد. به ‌لطف باکیفیت بودن تصویر، خلبان می‌تواند جزئیات پرواز را واضح‌تر ببیند. 
دی جی آی در بیانیه‌ای که برای رسانه‌ها ارسال کرده است، می‌نویسد DJI FPV با استفاده از جدیدترین فناوری در حوزه‌ی انتقال محتوای HD، به شما امکان می‌دهد دنیا را به شیوه‌ای جدید ببینید. مطابق گفته‌ی DJI، خلبان‌های پهپاد می‌توانند با استفاده از عینک مخصوص با نام Goggles V2، محتوای ویدئویی را با کیفیت بالا، از فاصله‌ی دور و با تأخیر پایین مشاهده کنند. DJI می‌گوید سیستم ارتباط بی‌سیم این پهپاد بی‌همتا است.
پهپاد FPV می‌تواند به حداکثر سرعت 87 مایل‌ بر ساعت (140 کیلومتر بر ساعت) دست پیدا کند و در عرض تنها دو ثانیه سرعتش را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برساند. DJI می‌گوید سیستم به‌کاررفته در پهپاد باعث می‌شود DJI FPV گستره‌ی انتقال داده‌ی 10 کیلومتر را پوشش بدهد، فرکانس‌های دوگانه را به‌صورت خودکار عوض کند، به نرخ بیت 50 مگابیت‌ بر ثانیه دست یابد و سراغ استفاده از تکنیک‌هایی برود تا سیگنال ارسال‌شده از آن به عینک خلبان، مختل نشود. 
پهپادهای اول شخص امروزی به‌طور معمول از سیستمی استفاده می‌کنند که وضوح بسیار پایین‌تری دارند. DJI امیدوار است فناوری به‌کاررفته در پهپاد FPV بتواند در عین ارائه‌ی وضوح بالا، تأخیر بسیار کمی به‌ همراه بیاورد. DJI می‌گوید FPV ثابت می‌کند که سیگنال دیجیتال از لحاظ کم بودن تأخیر می‌تواند در حد و اندازه‌ی سیستم آنالوگ مؤثر باشد و در همین حال تجربه‌ی دیداری بسیار بهتری ارائه بدهد.
DJI می‌گوید خلبان می‌تواند چندین حالت دیداری را انتخاب کند که یکی از آن‌ها حالت استاندارد HD با تأخیر کم است. این حالت محتوای ویدئویی را با وضوح 1440‌ در 810 پیکسل و نرخ 60 یا 50 فریم ‌بر ثانیه منتقل می‌کند. در حالت 60 فریم ‌بر ثانیه، زاویه‌ی دید به 142 درجه می‌رسد؛ ولی در حالت 50 فریم‌ بر ثانیه، زاویه‌ی دید 150 درجه است. ‌‌هنگام استفاده از حالت استاندارد HD با تأخیر کم، تأخیر به 40 میلی‌ثانیه می‌رسد. 
دومین حالت، Smooth است که دستیابی به نرخ فریم بالاتر را ممکن می‌کند تا ویدئوی نهایی ظاهر سینمایی‌تری داشته باشد. در حالت Smooth تأخیر به 28 میلی‌ثانیه کاهش پیدا می‌کند، وضوح 1440 در 810 پیکسل و نرخ فریم 120 فریم‌ بر ثانیه است و زاویه‌ی دید 142 درجه‌ای ارائه می‌شود. در همین حالت اگر نرخ فریم به 100 فریم‌ بر ثانیه برسد، زاویه‌ی دید 150 درجه می‌شود. سومین حالت، Audience است. در این حالت خلبان می‌تواند ویدئوی پهپاد را با حداکثر هشت عینک مخصوص دیگر به ‌اشتراک بگذارد.
DJI سه حالت متمایز در پهپاد قرار داده است تا افرادی که تجربه‌ی پرواز‌ پهپاد ندارند، بدون مشکل با FPV کار کنند. حالت اول Normal است. در این حالت FPV شبیه به دیگر پهپادهای DJI عمل می‌کند و با استفاده از GPS یا سیستم‌های موقعیت‌یاب بصری (VPS) در بخش زیرین خود، معلق می‌ماند. Normal ساده‌ترین حالت پرواز است و حسگرهای تشخیص مانع را در بخش جلویی فعال می‌کند تا زمانی‌ که به موانع نزدیک شد، سرعت پهپاد کاهش یابد. سپس سیستم پهپاد به خلبان می‌گوید به‌منظور جلوگیری از برخورد با موانع، مانور انجام بدهد.
پهپاد DJI FPV عینکی مخصوص دارد و از دو کنترلر جالب بهره می‌گیرد
حالت دوم، Manual است که به کاربر امکان می‌دهد کنترل کامل روی پهپاد داشته باشد. حالت Manual برای افرادی ساخته شده است که حرفه‌ای‌تر هستند؛ زیرا تمامی حسگرها و حالت معلق ماندن در هوا، غیرفعال می‌شوند.
سومین حالت، Sport است. Sport را می‌توانیم ترکیبی از حالت‌های Normal و Manual بدانیم که شماری از قابلیت‌های حرکت پویای حالت Manual را ارائه می‌دهد و در عین حال شامل شماری از قابلیت‌های ایمنی‌ کلیدی Normal است. Sport را می‌توانیم حالت میانی در بین سه حالت ارائه‌شده محسوب کنیم که به خلبان‌ها امکان می‌دهد مهارت بیشتری برای پرواز کسب کنند.
DJI به‌خوبی می‌داند یکی از مشکلات پهپاد اول شخص، این است که شانس بیشتری برای تصادف کردن دارد. DJI برای رفع کردن این مشکل و القاء حس راحتی بیشتر به کسانی که برای نخستین بار سراغ کار با پهپاد اول شخص می‌روند، دو حالت Emergency Brake و Hover اضافه کرده است که در تمامی حالت‌های پروازی ارائه می‌شوند. این دو حالت باعث می‌شوند بتوانید در هر زمان، پهپاد را متوقف و معلق کنید. 
FPV همچون دیگر پهپادهای DJI دارای قابلیتی یا عنوان Failsafe Return to Home است که با فشردن یک دکمه یا در شرایطی که سیگنال از دست برود، پهپاد را به منطقه‌ی تیکاف برمی‌گرداند. در نهایت سیستم گیرنده‌ی ADS-B در شرایطی که هواپیماها و هلیکوپترهای مجهز به سیستم ADS-B در آن نزدیکی‌ها باشند، به خلبان پهپاد خبر می‌دهد. 

سیاست و بازاریابی


کنترلر استاندارد
DJI می‌گوید اکثر قطعات پهپاد FPV شامل گیمبال، موتور‌ها، قاب‌های بیرونی و حسگرها ماژولار هستند و امکان تعویض آن‌ها وجود دارد. خلبان‌های مسابقه‌ای، پهپادها را تحت فشار زیادی قرار می‌دهند و با درنظرگرفتن این موضوع، ماژولار بودن DJI FPV نکته‌ی مثبتی است. 
DJI می‌گوید پهپاد FPV دوربین 4K دارد که می‌تواند با نرخ 60 فریم‌ بر ثانیه در حالت 120 مگابیت ‌بر ثانیه روی گیمبال تک‌محوره فیلم‌برداری کند. دوربین FPV از لرزش‌گیر rockSteady دی جی آی استفاده می‌کند و می‌تواند ویدئوی Full HD 1080p را با نرخ حداکثر 120 فریم‌ بر ثانیه بگیرد. ویدئوهای ضبط‌شده در فرمت‌های H.264 یا H.265 روی کارت حافظه ‌ذخیره می‌شوند. 

سیاست و بازاریابی


کنترلر تک دستی Motion Controller
DJI دو راه برای کنترل کردن FPV ارائه می‌دهد. روش اول استفاده از کنترلری است که شبیه به کنترلر کنسول‌های بازی به ‌نظر می‌رسد و روش دوم، کنترلری دیگر با نام Motion Controller است که با یک دست باید از آن استفاده کرد. Motion Controller به‌صورت مجزا فروخته می‌شود.
DJI FPV از روز گذشته در چند پیکربندی در دسترس قرار گرفته است. بسته‌ی استاندارد DJI FPV Combo شامل پهپاد FPV، کنترلر بی‌سیم، FPV Goggles V2 و تمامی کابل‌های مورد نیاز و یک باتری است و قیمت آن به 1299 دلار می‌رسد. دومین بسته با نام DJI FPV Fly More Kit شناخته می‌شود که دو باتری اضافه به‌ همراه هاب شارژ مجزا در خود جای داده است و 299 دلار قیمت دارد. کنترلر Motion Controller به‌صورت مجزا با قیمت 199 دلار در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. 

لینک کوتاه:
https://www.politicalmarketing.ir/Fa/News/186204/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اپل احتمالا برای تأمین نمایشگر آیپد پرو 2021 با مشکل روبه‌رو است

Heads Up اندروید به کاربر هشدار می‌دهد هنگام راه رفتن از گوشی استفاده نکند

قدرتمندترین گلکسی‌ سامسونگ در تاریخ 8 اردیبهشت معرفی می‌شود

مهلت ثبت ‌نام در نمایشگاه اینوتکس 2021 تمدید شد

AMD پردازنده‌های Ryzen 5000G را با واحد گرافیکی داخلی معرفی کرد

گلکسی ای 82 سامسونگ با نامی متفاوت برای بازار کره جنوبی معرفی شد

تهیه خط تلفن ثابت ابری از مرکز تماس ابری دفتر شما

آیا سفر در زمان واقعا امکان‌پذیر است؟

گفتگوی معاون رییس جمهور با خانواده شهدای جنگ تحمیلی و مدافعین حرم

انجام بیش از 28 هزار فقره بازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار خراسان رضوی

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر خبر داد: 68 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری تعیین شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبرداد: قول بانک‌های خوزستان برای تسهیل ارائه تسهیلات کرونا

دیدار رییس کارگروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری با مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان و عشایر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل تشریح کرد: پرداخت مشوق بیمه ای برای کارفرمایان

سرفیس لپ تاپ 4 رسما رونمایی شد

افزایش سرمایه ‌گذاری سونی در اپیک گیمز

نام بنیان‌گذاران گوگل در لیست ثروتمندترین افراد جهان جای گرفت

بازی Deadly Premonition 2 امسال برای کامپیوتر عرضه خواهد شد

افشای مشخصات کامل سونی اکسپریا 1 مارک 3 پیش از رونمایی رسمی

داستان عنوان بعدی سری Assassin’s Creed در محلی دیگر روایت می شود

طراحی آیفون 13 5G را ببینید

حق اختراع لنوو برای گوشی با نمایشگر دولبه خمیده

منع پنج شرکت بزرگ فناوری از خرید و ادغام

آلمان در پی متوقف کردن جمع‌آوری اطلاعات کاربران توسط واتس‌اپ

بسته الحاقی بزرگی برای Final Fantasy 7 Remake Intergrade منتشر خواهد شد

تولید 35 هزار شاتل خودران تحویل کالا توسط اینتل

Call of the Sea ماه آینده برای پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 منتشر خواهد شد

چرا ال‌جی از بازار موبایل خارج شد؟

مرگ بخش آنلاین 12 بازی یوبی‌سافت فرا می‌رسد

مایکروسافت از سرفیس لپ‌تاپ 4 رونمایی کرد

به‌روزرسانی جدیدی برای بازی Among Us منتشر شد

HarmonyOS هواوی امسال روی 300 میلیون دستگاه نصب خواهد شد

فناوری تشخیص چهره پرداخت با گوشی را ممکن خواهد کرد

سی‌دی پراجکت رد خیال طرفداران Cyberpunk 2077 را راحت کرد

ارز دیجیتال را به روش‌های دیگری استخراج کنید

مشکل بازی Call Of Duty: mobile در ایران برطرف شد

پای بیت کوین به کارتون معروف سیمپسون ها باز شد

هدیه همراه اول به مناسبت ماه مبارک رمضان

997 طرح تبلیغاتی برای رمضان 1400 اکران شد

ایوان و حیاط؛ ناجی رستوران‌های تهران

برنامه های ویژه منطقه 7 در ماه مبارک رمضان

بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری می‌شود

قیمت نفت با کاهش ذخیره‌سازی آمریکا افزایش یافت

اگر کلاب هاوس فقط چندهزار مخاطب دارد این همه سروصدا علیه آن برای چیست؟

برخورد قاطع با ناقضان مصوبات کمیته تخصصی نظارت بر رعایت ضوابط بهداشتی مقابله با کرونا

الزام واحد های صنفی کیش بر اجرای محدودیت های کرونایی

تسریع ارزیابی انطباق کالاهای تولیدی مناطق آزاد و ارسال به داخل کشور

ساعت کار بانکهای جزیره کیش در ماه مبارک رمضان

اجرای طرح تخفیف بهای خدمات و عوارض خودرو در کیش

پیام تبریک سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت آغاز ماه پرفیض رمضان