سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

معرفی کتاب «طراحی کسب‌و‌کاری بهتر» اخبار

معرفی کتاب «طراحی کسب‌و‌کاری بهتر»
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - شناخت مجدد مشتریان و نیازهایشان در عصری که بسیاری از کسب‌وکارها آنلاین عرضه می‌شوند، بسیار بااهمیت است. کتاب «طراحی کسب‌وکاری بهتر» مشتری را هدف قرار داده و کوشیده‌ است از میان انبوه مدل‌ها و ابزارها و مهارت‌ها مسیری بهینه ترسیم کند.

برای راه‌انداختن کسب‌و‌کار در دنیای امروزی، از گزینه‌های متعدد و متنوعی می‌توان استفاده کرد. افزون‌براین به‌لطف پیشرفت در دنیای تکنولوژی و شبکه‌های مجازی، خلاقیت در پیدایش شغل نیز بیش از هر زمان دیگری فرصتی برای عرض‌اندام پیدا کرده است. شناخت مجدد مشتریان و نیازهایشان در عصری که بسیاری از کسب‌وکارها آنلاین عرضه می‌شوند، بسیار بااهمیت است. کتاب «طراحی کسب‌وکاری بهتر» مشتری را هدف قرار داده و کوشیده‌ است از میان انبوه مدل‌ها و ابزارها و مهارت‌ها مسیری بهینه ترسیم کند. امروزه، در دنیایی زندگی می‌کنیم که هرکسی می‌تواند با راه‌اندازی کسب‌وکار به‌لطف شبکه‌های مجازی و تنها با یک کلیک، میلیون‌ها مشتری ناشناس در تمام نقاط جهان داشته باشد و دیگر فقط به یک محیط فیزیکی برای جذب مشتری اکتفا نکند. در دوره‌ای که کسب‌وکارهای آنلاین فاتح بازار‌ها هستند، طبعا تنها به کسب‌وکارهای غیرمجازی و به شیوه‌های سنتی نباید اکتفا کرد و با تغییر نگرش و نگاهی جدید، از شیوه‌ها و ابزارهای مختلفی برای شناخت مخاطبان هدف باید استفاده کرد.

سیاست و بازاریابی

شاید بی‌اغراق بتوان گفت موضوع کتاب «طراحی کسب‌وکاری بهتر» دغدغە‌ی هر صاحب کسب‌وکاری است. این موضوع به‌ویژه در محیط کسب‌وکاری بیشتر به‌چشم می‌آید که بسیار ناپایدارتر از گذشته است و هر روز انسان را با مسائل جدیدی رو‌به‌رو می‌کند. همین شرایط با تمام سختی‌هایش، فرصت‌های زیادی پیش روی کسب‌وکارها قرار داده است. رویکرد اصلی کتاب حاصل تفکر طراحانه و به‌عبارتی همانند طراحان اندیشیدن است. با خواندن کتاب «طراحی کسب‌وکاری بهتر»، مشتریان و نیازهایشان را می‌توانیم بهتر بشناسیم و ارزشی که می‌توان به مشتریان عرضه کرد، بهتر بسنجیم و درنهایت نقطە‌ی تلاقی ارزش خلق‌شده با نیازهای مشتریان را دقیق‌تر پیدا کنیم. تمام این‌ها کمک می‌کند در سطوح متنوع کسب‌وکار، با انتخاب درست و اجرای صحیح ایده‌های خلاق، بیشتر نوآوری را به‌خدمت بگیریم و با رویکرد نظام‌مند تفکر طراحی، مسائل کسب‌وکار را هرچه اثربخش‌تر حل کنیم. نویسندگان کتاب حاضر نیز از همین رویکرد برای تألیف کتاب بهره برده‌اند. آنان مشتری (خواننده) را هدف قرار داده و کوشیده‌اند از میان انبوه مدل‌ها و ابزارها و مهارت‌ها مسیری بهینه ترسیم کنند. جالب اینکه آنان برای گروه‌های مختلف خوانندگان با نیازهای متفاوت روش‌هایی گوناگون برای مطالعە‌ی کتاب طراحی کرده‌اند. کتاب «طراحی کسب‌وکاری بهتر» به‌لطف بینش و تجربیات بیش‌ از سی طراح و خبره‌ی کسب‌و‌کار، می‌تواند باورهای هر شخصی را راجع‌ به راه‌اندازی کسب‌و‌کار از نو طراحی کند. این کتاب قرار نیست مخاطب خود را در هر جزئیات ریز و کوچکی یاری کند و او را قدم‌به‌قدم با راه‌اندازی کسب‌و‌کار آشنا کند؛ بلکه می‌کوشد آنان را با تفکر صحیح و موارد موردنیاز برای راه‌انداختن تجارتشان آشنا کند. بنابراین چه استارتاپی برای طراحی مدل کسب‌و‌کار داشته باشید، چه صاحب کسب‌و‌کاری چندین‌ساله برای بازطراحی مدل کسب‌و‌کار باشید، این کتاب قطعا بینش ارزشمندی در‌اختیارتان قرار خواهد داد. کتاب «طراحی کسب‌وکاری بهتر» گزینه‌ی مناسبی در میان کتاب‌هایی در دسته‌ی «مرور فهرست‌وار مفاهیم» است. نویسندگان کتاب که بیشتر به آموزش و ترویج همین مفاهیم مشغول هستند، سعی کرده‌اند هر موضوعی را در یک کتاب گردآوری کنند که به‌نوعی می‌توان به کسب‌و‌کار نوپا یا تفکر طراحی نسبت داد. بنابراین، اگر در حوزه‌ی راه‌اندازی کسب‌و‌کار و به‌طور خاص مدل کسب‌و‌کار مطالعه کرده باشید، بسیاری از مفاهیم مطرح‌شده در کتاب برایتان آشنا خواهد بود: چشم‌انداز، شناخت مشتری، داستان‌گویی، بوم مدل کسب‌و‌کار، ارزش پیشنهادی، نمونه‌سازی اولیه، ایده‌پردازی، نمونه‌سازی اولیه، اعتبارسنجی، چرخش (pivot) و... .

سیاست و بازاریابی

دنیا عوض شده است: نه‌فقط عادات مصرف‌کننده‌ها و فناوری‌ها و دیگر روندها در حال ریشه‌کن‌کردن کسب‌وکارهایی هستند که زمانی رونق داشتند؛ بلکه برخی از بازارها به‌کلی در حال دگرگونی هستند و بازارهای جدیدی در حال سر برآوردن از دلِ این نبود قطعیت و فاصله‌گرفتن از ماهیت پیش‌بینی‌ناپذیر اقتصاد شبکه‌ای امروزند. نکته‌ی جالب و البته خشمگین‌کننده برای عده‌ای این است که تا دو دهه‌ی قبل، بسیاری از شرکت‌های پیشتاز این تحول وجود خارجی نداشتند. قضیه‌ی خوش‌اقبال‌بودن این نیست که بازیگران جدید صرفا افراد باهوش‌تر یا تواناتری به‌خدمت گرفته‌اند؛ پس، چگونه ممکن است که آنان در غیرمنتظره‌ترین جاها به طلا رسیده‌اند؟ در یک کلام باید بگوییم: «طراحی». بهسازی شیو‌ه‌ی نگاه شما به جهان است. مسئله‌ی طراحی اساسا فرایند یادگرفتنی و تکرارپذیر و ضابطه‌مندی اسـت که هر کسی می‌تواند از آن برای خلق ارزشی منحصر‌به‌فرد و درخور استفاده کند. طراحی ارتباطی با کنارگذاشتن فرایندها و ابزارهای در‌اختیارتان ندارد و درواقع، کاملا عکس این قضیه صحیح است.

سیاست و بازاریابی

مقاله‌های مرتبط:
معرفی کتاب «قانون 5 ثانیه؛ زندگی، کار و اعتماد‌به‌نفستان را با شجاعت هرروزه دگرگون کنید» معرفی کتاب «12 قانون زندگی؛ نوش‌دارویی برای بی‌نظمی»
درست همان‌طورکه طراحی به استارتاپ‌های زیادی کمک کرده تا مدل‌های کسب‌وکار و بازارهای جدیدی پدید آورند، به شما نیز کمک خواهد کرد تصمیم بگیرید کِی از کدام ابزارها برای یادگیری کاری جدید و متقاعد‌کردن دیگران به در‌پیش‌گرفتن مسیری متفاوت و اتخاذ تصمیمات کسب‌وکاری بهتر استفاده کنید. بیش از هر چیز، طراحی به پدید‌آوردن شرایطی مربوط می‌شود که به‌واسطه‌ی آن، کسب‌وکارها شکوفا می‌شوند و رشد می‌کنند و با وجود نداشتن قطعیت و تغییر، تکامل پیدا می‌کنند. براین‌اساس، کسب‌وکارهای بهتر آن‌هایی هستند که به شیو‌ه‌ای جدید و نظام‌مند به‌سراغ مسائل می‌روند و بیشتر بر انجام کار تمرکز می‌کنند تا برنامه‌ریزی و پیش‌بینی. کسب‌وکارهای بهتر بین طراحی و استراتژی پیوند برقرار می‌کنند تا فرصت‌ها را در‌اختیار بگیرند و از این طریق رشد و تغییر را در جهانی به پیش ببرند که غیرقطعی و پیش‌بینی‌ناپذیر است. این کتاب ابزارها و مهارت‌ها و نگرش جدیدی برای مهار‌کردن فرصت‌های خلق‌شده از نبود قطعیت در‌اختیارتان قرار می‌دهد تا کسب‌وکار بهتری طراحی کنید. در این کتاب، هزاران مثال از دنیای واقعیِ افرادی گنجانده شده است که استاد اصول پایه‌ی طراحی‌اند و نیز مطالعه‌های موردی از شرکت‌هایی که با استفاده از طراحی به‌منزله‌ی زیربنای اصلی تصمیم‌گیری باعث پدید‌آمدن تغییر شده‌اند. همچنین، درست همان‌طور‌که طراحی فرایندی تکرارپذیر است، مقصود نویسندگان نیز این بوده است که این کتاب نه‌تنها شما را در سفر طراحی هدایت کند؛ بلکه مرجعی همیشگی برایتان باشد تا طراحی را به فراسوی پروژه یا محصولی بسط دهید و آن را در مقیاس شرکت‌های بزرگ پیاده کنید.

سیاست و بازاریابی

در این کتاب، با سفر طراحان آشنا خواهید شد که به‌شیوه‌ای جدید ارائه شده است. زاویه‌ی دید شما محور فرایند طراحی است که همواره تحت‌تأثیر شناخت، ایده‌پردازی، ساخت نمونه‌ی اولیه و اعتبارسنجی قرار داشته و به‌واسطه‌ی آن‌ها تقویت می‌شود. این فرایند تکرارشونده و چرخه‌ای است. حال، کسب‌وکار بهتر چیست؟ کسب‌وکار بهتر کسب‌وکاری است که فرد را در محوریت قرار می‌دهد و ابزارها و شیوه‌های مرسوم و فرایندهای طراحی را به یکدیگر متصل می‌کند. برای رسیدن به این مقصود باید جدیت لازمه‌ی طراحی (استفاده از ابزارها و مهارت‌ها و نگرش جدیدتان) را به‌کار بگیرید تا تصمیمات و پیامدهای کسب‌وکار را هدایت کنید؛ نه اینکه صرفا به انجام کسب‌وکار به روال همیشگی و به‌طور روزمره مشغول باشید. با انجام این کار، گزینه‌هایتان برای آینده بسیار روشن‌تر خواهد شد و در‌نتیجه در مقام طراح، به‌تدریج فرصت‌ها را در فضای نبود قطعیت بدون هیچ تردیدی خواهید دید. جست‌وجویی همیشگی به‌دنبال مشتریان و ارزش‌های پیشنهادی و مدل‌های کسب‌وکار جدید همراه ‌با اجرا و مقیاس‌افزایی کسب‌وکار در جریان است. در مقام طراح، کارتان است که این اتصال را برقرار کنید و گزینه‌های جدید را (از‌طریق طراحی) برای پایداری و رشد کسب‌وکار مدنظر قرار دهید و بیازمایید. همچنین، شخصی را که برایش طراحی می‌کنید، در نظر بگیرید؛ چراکه باعث تقویت زاویه‌ی دید منحصربه‌فردتان خواهد شد. معرفی نویسنده و ناشر کتاب
گروهی از نویسندگان کتاب «طراحی کسب‌وکاری بهتر» را با عنوان انگلیسی «Design a Better Business» به‌رشته‌ی تحریر درآورده‌اند که در میان آن‌ها می‌توان به پاتریک وان درپیل و جاستین لوکیتز و لیزا کیسولومون اشاره کرد. پاتریک وان درپیل مدیرعامل شرکت Business Models Inc و تولیدکننده‌ی پرفروش‌ترین مدل تولید تجارت در سراسر جهان است. او مشتاقانه به کارآفرینان، رهبران، سنت‌شکنان و شرکت‌های سازمانی کمک کند تا مدل کسب‌و‌کارشان را ابداع و استراتژی‌ای برای آینده طراحی کنند. در ایران، انتشارات آریاناقلم کتاب «طراحی کسب‌وکاری بهتر» را با ترجمه‌ی رضا رایان‌راد روانه‌ی بازار نشر کرده است.

لینک کوتاه:
https://www.politicalmarketing.ir/Fa/News/191448/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رندر‌های گلکسی A22 5G از تمام زوایا منتشر شد

قیمت Redmi K40 Game Enhanced Edition پیش از رونمایی لو رفت

برخی توسعه‌‌دهندگان اپلیکیشن از گوگل، اپل و سیاست‌های آنها می‌ترسند

Call of Duty: Warzone در راه پلتفرم های جدید

تصاویر گوشی گیمینگ ردمی را ببینید

قیمت بیت کوین در سرازیری سقوط

انحلال اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران کذب محض است

خودنمایی آیفون نامحبوب اپل

آپدیت اندروید 11 برای گوشی گلکسی M40 منتشر شد

ورژن جدید بازی بتلفیلد برای اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها منتشر شد

آی مک 24 اینچ دربرابر آل‌این‌وان‌های ویندوزی چه حرف‌هایی برای گفتن دارد؟

آپدیت اندروید 12 اپلیکیشن‌های بلااستفاده را به خواب زمستانی می‌برد

رباتی که برای حل مشکلات با خودش حرف می‌زند

نسخه بازسازی شده واقعیت مجازی بازی Resident Evil 4 در راه بازار است

تصویر نمونه اولیه آیفون 13 مینی طراحی ماژول دوربین آن را نشان می‌دهد

تغییرات بزرگ در دستگاه‌های اپل در راه است

شارژر از جعبه نوکیا هم رفتنی شد

آغاز تبلیغات آزمایشی فیسبوک در اینستاگرام ریلز

Regent هواپیمایی برقی برای جایگزینی با کشتی‌های فری تولید می‌کند

صیانت از املاک شهرداری به ارزش 14 هزار میلیارد تومان در سال 1399

اپل حجم سفارش نمایشگر اولد LG را 100 درصد افزایش می‌دهد

امکان آپلود و مشاهده ویدئو 4K در توئیتر فراهم شد

با 10 آپشن پرطرفدار در خودرو‌های لوکس آشنا شوید

گری‌اسکیل در مدت 24 ساعت یک‌میلیارد رمزارز خرید

DirectStorage مایکروسافت با SSDهای PCIe 3.0 سازگار خواهد بود

شعله های گاز در جنوب غربی جزیره، نگران کننده نیست

هلی کوپتر اینجنیوتی برای بار دوم از روی سطح مریخ بلند شد

علت عوارض جانبی ناشی از واکسن‌های جانسون اند جانسون و آسترازنکا چیست؟

مریخ‌نورد پرسویرنس ناسا نخستین‌بار از جوّ مریخ اکسیژن تولید کرد

مؤسس صرافی رمزارز ترکیه‌ای همراه چند میلیارد دلار فرار کرد

حمایت مالی سونی از بازی های مستقل ژاپنی

اپل به دنبال توسعه تجارت تبلیغاتی خود می باشد

تغییر در الگوریتم برنامه Google Maps اولویت آن را تغییر داد

رکورد اورکلاک کارت گرافیک شکسته شد: 3٫22 گیگاهرتز برای RX 6900 XT

مؤسس صرافی رمزارز ترکیه‌ای تودکس همراه 2 میلیارد دلار فرار کرد

میلیاردرهای عرصه‌ی فناوری در سال 2021 چه کسانی هستند؟

دو گوشی جدید ریلمی به صورت رسمی رونمایی شدند

رکورد اورکلاک کارت گرافیک شکسته شد

ریلمی Q3 Pro با دایمنسیتی ١١٠٠ رسماً معرفی شد

پیام تسلیت مدیرکل اچ‌اس‌ئی وزارت نفت برای درگذشت رئیس اچ‌اس‌ئی پتروشیمی پارس

ردمی K40 گیمینگ امتیاز 724495 را در انتوتو کسب کرد

نمونه اولیه آیفون 13 مینی اپل را ببینید

رندرهای گلکسی A22 5G از ماژول دوربین سه‌گانه مربع شکل آن خبر می‌دهند

ویدئو تبلیغاتی ردمی K40 گیمینگ با محوریت دکمه‌های کناری گوشی

سهم سامسونگ از زنجیره تأمین پنل OLED آیفون‌های اپل کم می‌شود

پیکسل 5 ای 5G احتمالا با همان تراشه پیکسل 4 ای 5G عرضه می‌شود

اندروید 11 برای میان‌رده دیگری از سامسونگ منتشر شد

نسخه‌ی جدید Battlefield چه زمانی منتشر خواهد شد؟

قیمت انواع گوشی هواوی امروز 2 اردیبهشت 1400

مدل 4G جدید گلکسی S20 FE با پردازنده اسنپدراگون 865 معرفی شد