سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

کاردانو به رقیب اتریوم تبدیل می‌شود نکات خواندني

کاردانو به رقیب اتریوم تبدیل می‌شود
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - زومیت / احتمالا کاردانو پس از به‌روزرسانی موردانتظار آلونزو به یکی از رقیبان اتریوم تبدیل می‌شود.
کاردانو (ADA) با افزایش سرمایه در بازه زمانی کوتاهی به یکی از 10 رمزارز پایه برتر جهان تبدیل شده است و در‌حال‌حاضر، با بیش از 41 میلیارد دلار سرمایه (تقریبا 2 درصد از کل بازار رمزارزها) در رتبه هفتم قرار دارد. طبق اطلاعات CoinGecko، کاردانو 14 آوریل به بیشترین ارزش خود، یعنی 1٫55، دلار رسید. به‌گزارش cointelegraph، چارلز هوسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو و بلاک‌چین اتریوم و مدیر IOHK، هفدهم فروردین (ششم آوریل)، در کانال یوتیوبش، ویدئویی با عنوان «تفکراتی درباره‌ی نقشه‌ی راه» منتشر کرد و درباره مسئله مسیر پیشرفت کاردانو در چهار سال آینده صحبت کرده بود.
هوسکینسون در این ویدئو توضیح داد که اگرچه توسعه‌دهندگان کاردانو در حال حل مسئله مقیاس‌پذیری و رویکرد رمزارز مذکور در این زمینه هستند، وی تنها پس از اتمام به‌روزرسانی آلونزو (Alonzo) توجهش را به این مسئله معطوف خواهد کرد. بعد از اتمام به‌روزرسانی گوگن (Goguen)، فرایند مقیاس‌پذیری کاردانو به مرحله جدید وارد می‌شود. این مرحله به احترام باشو، استاد هایکو ژاپنی، نام‌گذاری شده است.
به‌روزرسانی‌های ددالوس و آلونزو
بیست‌وسوم فروردین (اول آوریل) ددالوس منتشر و پشتیبانی از توکن‌های بومی در بلاک‌چین کاردانو آغاز شد. همین عوامل به‌طور مؤثری آغازکننده شماره معکوس تبدیل این رمزارز به بلاک‌چینی کاملا غیرمتمرکز بودند. از آن زمان تاکنون، شمارش معکوس در حال نتیجه‌دادن است. ازاین‌رو، Cointelegraph درباره به‌روزرسانی ددالوس با نمایندگان بنیاد کاردانو گفت‌وگو کرده است. آنان اعلام کردند:
کاربران ددالوس اکنون می‌توانند از کیف‌پولشان به‌عنوان رابطی واحد برای دریافت ADA و همچنین تعداد زیادی از توکن‌های بومی مستقر در بلاک‌چین کاردانو استفاده کنند... خرسندیم که اطلاع دهیم شمارش معکوس D = 0 که نشان‌دهنده متمرکزنبودن کامل بلاک‌چین کاردانو است، در آخرین اجرای ددالوس نیز گنجانده شده‌.
کاردانو در وب‌سایت رسمی‌اش ادعا می‌کند که این رویداد تمرکززدایی آن را به یکی از بلاک‌چین‌های غیرمتمرکز تبدیل کرده است. مرحله بعدی و نهایی گوگن در نقشه راه کاردانو، به‌روزرسانی آلونزو است که پیش‌تر به‌تعویق افتاده بود. این ارتقا ممکن است قابلیت قرارداد هوشمند را به بلاک‌چین اضافه کند. همان‌طورکه در وبلاگ IOHK ذکر شده است، توسعه‌ی این به‌روزرسانی که با کمک پلتفرم پلوتوس امکان‌پذیر شده است، زبان قرارداد هوشمند بومی را برای کاربران بلاک‌چین کاردانو به‌ارمغان می‌آورد.
قبل از به‌روزرسانی ددالوس، کاردانو ازطریق هاردفورک Mary کار می‌کرد. علاوه‌بر‌این، توسعه‌دهندگان این رمزارز حتی راهی برای فروش آثار کلکسیونی NFT بدون قابلیت قرارداد هوشمند پیدا کرده‌اند. Cointelegraph با یوهانس جنسن، مدیر محصول و پروژه eToroX، بستر دارایی دیجیتال، مصاحبه کرده است. جنسن در میان صحبت‌هایش به موضوع مهمی اشاره کرد و گفت:
هاردفورک آلونزو مشکل هماهنگی پیچیده‌تری معرفی کرده است؛ زیرا اکوسیستم ارائه‌دهندگان خدمات باید به‌طور‌کلی برای آن و نشانه‌های بعدی کاردانو و قراردادهای هوشمند آماده شوند.
کاردانو به‌دلیل رشد DeFi می‌تواند به‌زودی به 2 دلار برسد
کاردانو در 14 روز گذشته تقریبا 10 درصد سود داشته است. با‌توجه‌به اینکه 2 دلار با قیمت معاملات فعلی تنها 0٫6 دلار فاصله دارد، با نرخ فعلی رشد بسیار بعید است که ADA در آینده نزدیک از مرز 2 دلار عبور کند. با‌این‌حال، «تابستان DeFi» ازجمله دلایل اصلی است که می‌تواند رشد را تحریک کند. اگر از تابستان DeFi 2020 به‌عنوان سنجشی برای امسال استفاده کنیم، بازارهای آن احتمالا در سال 2021 به بیشترین حد خود خواهند رسید و رشد خواهند کرد. در‌واقع، سود یک‌ساله ADA هم‌اکنون 3490٫8 درصد است.

سیاست و بازاریابی

طبق اطلاعات DappRadar، ارزش کل قفل‌شده در پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز در 16 آوریل به بیشترین رقمش، یعنی 70٫43 میلیارد دلار، رسیده است. از ابتدای سال جاری تاکنون، TVL نزدیک به چهار برابر رشد کرده و از 30٫74 میلیارد دلار در 1 بهمن (20 ژانویه) به 64٫47 میلیارد دلار در 30 فروردین (19 آوریل) رسیده است.
این دوره رشد چشمگیری برای این زیرمجموعه‌های بازار رمزارز رقم زده است. جنسن در‌این‌باره می‌گوید: «تردیدی وجود ندارد که مراحل نهایی فاز گوگن در کاردانو مجموعه‌ای از ترندهای موجود در DeFi، مانند سازندگان بازار خودکار و بازار وام را به شبکه وارد می‌کند.» باوجوداین‌، بیشتر پروتکل‌های DeFi که در‌حال‌حاضر وجود دارند، روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده‌اند. اتریوم از تیم‌های توسعه‌دهنده پروتکل‌های برتر DeFi مانند Uniswap و Yearn.finance نیز استفاده کرده است.
با موارد استفاده‌ای که برای کاردانو تعریف شده و به‌روزرسانی در جریان آلونزو که قابلیت قرارداد هوشمند را به‌همراه دارد، این رمزارز به‌منظور تبدیل به پلتفرم جایگزین DeFi برای اتریوم از موقعیت مناسبی برخوردار است. عوامل دیگری مانند پروتکل‌های DeFi نیز بر قیمت ADA تأثیر خواهند گذاشت.
کاردانو افزون‌بر گسترش ردپای خود در بازارهای DeFi، می‌کوشد پذیرش بلاک‌چین را در بازارهایی مانند آمریکای‌جنوبی و آفریقا و جنوب‌شرقی آسیا بهبود بخشد. این پلتفرم قصد دارد مقدمات لازم برای استفاده از بلاک‌چین در تدارکات و کشاورزی و تجارت فراهم کند. کاردانو برای دستیابی به این هدف با Emurgo، مشاور بازار نوظهور، همکاری می‌کند. جنسن معتقد است:
اگر آن‌ها در ترغیب رهبران آفریقا و آمریکای‌جنوبی و جنوب‌شرقی آسیا برای استفاده از بلاک‌چین کاردانو موفق باشند، معیارها برای تجارت جهانی تغییر خواهد کرد.
در‌حال‌حاضر کاردانو کاربردهای مختلفی در حوزه زنجیره تأمین دارد. برای مثال، Cardano-Scantrust به مشاغل اجازه می‌دهد از توابع متعدد بلاک‌چین برای کمک به جنبه‌های مختلف تجارتشان استفاده کنند. همچنین، بلاک‌چین کاردانو شاهد تصویب دامنه‌های جدید است.
به‌تازگی، اولین استیبل کوین مبتنی‌بر کاردانو با نام AgeUSD معرفی شده است. AgeUSD پروتکل استیبل کوین الگوریتمی است که با همکاری Emurgo و Input-Output Global در زنجیره بلوکی Ergo ساخته شده است. این گزینه همراه‌با به‌روزرسانی قرارداد هوشمند آلونزو در کاردانو دردسترس خواهد بود. ازآنجاکه موقعیت اتریوم همچنان به‌عنوان پادشاه اکوسیستم DeFi ادامه دارد، در این زمینه پیشرفت چندانی حاصل نشده است. با‌این‌حال، کاردانو رویکرد بسیار مثبتی به کل این ماجرا دارد و مسئولانش بیان می‌کنند:
زیاد به رقابت برای سهم بازار علاقه‌ نداریم و بیشتر به ارائه بهترین اجزای کلاس برای آینده غیرمتمرکز علاقه‌مندیم... ترجیح می‌دهیم روی قابلیت همکاری با بلاک‌چین‌های دیگر تمرکز کنیم؛ زیرا معتقدیم فناوری غیرمتمرکز بسیار مهم است و نباید در آن شکست خورد. رویکردمان به‌نفع کل صنعت بلاک‌چین است و به‌طور‌کلی به‌دنبال پذیرش فناوری بلاک‌چین هستیم.

لینک کوتاه:
https://www.politicalmarketing.ir/Fa/News/195701/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آمازون، مایکروسافت و گوگل 58 درصد سهم سرویس‌های ابری را به‌خود اختصاص داده‌اند

سونی سرانجام تولید آخرین دوربین‌های DSLR خود را متوقف کرد

هدفون بی‌سیم بعدی سامسونگ رنگ‌های جذاب‌تری خواهد داشت

تلاش واتس اپ برای جستجو و استفاده آسان تر از استیکرها

پتروشیمی امیرکبیر سال ١٤٠٠ را با رکوردشکنی آغاز کرد

شهرداری چگونه برای بارش برف و باران در سال 99 آماده شد؟

از بدهی 50 هزار میلیاردی تا ماجرای هولدینگ یاس و رسا تجارت

جهان در انتظار دانستن محل سقوط موشک چینی

سلاح جدید بازی Call of Duty Black Ops Cold War در دسترس قرار گرفت

مناطق باید 5 هزار میلیارد تومان سرمایه جذب کنند

هدفون Pixel Buds A-Series گوگل لو رفت

اخبار زنده؛ سامسونگ به‌روزرسانی اندروید 11 را برای گلکسی M11 منتشر می‌کند

شایعه: دوربین گلکسی اس 22 اولترا به فناوری بزرگنمایی اپتیکال پیوسته مجهز می‌شود

سفر در تعطیلات عید فطر ممنوع است

رابط کاربری MIUI 13 چهارم تیر برای محصولات 2019 به بعد شیائومی منتشر می‌شود

لنوو پد پرو 2021 با اسنپدراگون 870 و نرخ نوسازی 90 هرتزی راهی بازار می‌شود

کانالیس: فروش تبلت و لپ‌تاپ‌ها در سه‌ماهه اول 2021 دو برابر شده است

سازمان جهانی بهداشت درباره تأیید واکسن‌های چینی کرونا تصمیم‌گیری می‌کند

طراحی اپلیکیشن موبایل مانند کلاب هاوس clubhouse در شرکت آرمان پردازان نوژن

AMD کنفرانسی مطبوعاتی در نمایشگاه کامپیوتکس برگزار می‌کند

تصاویر رندرشده جدیدی از گلکسی تب اس 7 لایت با رنگ صورتی فاش شد

پردازنده‌های گرافیکی سری Intel DG2 به‌زودی معرفی می‌شوند

اینتل 3٫5 میلیارد دلار برای ارتقای کارخانه تراشه‌سازی نیومکزیکو هزینه می‌کند

واکسن فایز دربرابر گونه‌های خطرناک ویروس کرونا بسیار مؤثر است

احتمال کاهش کارمزد فروشگاه ایکس باکس به 12 درصد

بوگاتی میز بیلیارد 300 هزار دلاری رونمایی کرد

14 درصد از معاینات نزاع پزشکی قانونی مربوط به زنان مدعی همسرآزاری

فروش ایکس باکس هرگز سودی برای مایکروسافت نداشت

مشخصات فنی و تصاویر گوشی‌های جدید ایسوس لو رفت

دورکاری کارمندان گوگل بیشتر می شود

سامسونگ روی بهینه سازی قابلیت زوم دوربین پرچمدارش کار می‌کند

میان‌رده خوش‌نام اوپو K9 رسماً معرفی شد

جدیدترین گجت‌های هوشمند اوپو رسما رونمایی شدند

رابط کاربری MIUI 13 چه زمانی برای محصولات قدیمی شیائومی منتشر می‌شود

شیوه‌ی روایت داستانی بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 به جهان‌آزاد بودن آن نیاز اساسی دارد

رندرهای مفهومی گلکسی‌های تاشوی سامسونگ منتشر شد

هشدار امنیتی جدی برای بروزرسانی گوشی‌های سامسونگ

IBM از اولین فناوری 2 نانومتری رونمایی کرد

اوپو در حال کار بر روی گوشی هوشمند تاشو با رفرش ریت بالا می باشد

جف بزوس قسمتی از سهام آمازون را فروخت

بازی رایگان The Division: Heartland معرفی شد

قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز

پیوستن دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم

بهره برداری از 190 طرح به ارزش 250 هزار میلیارد ریال در مناطق آزاد کشور

توسعه زیر ساخت های انرژی و ساخت مسکن ملی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش

آماده باش شهرداری برای مقابله با تأثیرات ناشی از شرایط جوی

گام به گام با کیف پول دیجی‌پی

آیا دوج کوین به سرنوشت ریپل دچار خواهد شد؟

سامسونگ تولید انبوه گلکسی S21 FE را احتمالا در ماه جولای آغاز خواهد کرد

اسپیس ایکس سرانجام استارشیپ را برای نخستین بار با موفقیت فرود آورد