سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

ارزش تجارت اپ استور در سال 2020 به 643 میلیارد دلار رسیده است اخبار

ارزش تجارت اپ استور در سال 2020 به 643 میلیارد دلار رسیده است
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - بر اساس مطالعه انجام‌شده توسط اپل، ارزش تجارت اکوسیستم اپ استور در سال 2020، تقریبا 643 میلیارد دلار برآورد شده و 24 درصد افزایش داشته است.

طبق مطالعه‌ی اپل با همکاری آنالیسیس گروپ، مجموع پرداخت‌های اکوسیستم اپ استور در سال 2020 به 643 میلیارد دلار در سراسر جهان رسیده است. این رقم شامل هزینه‌های پرداخت‌شده برای تبلیغات، خرید کالا و سرویس‌های دیجیتال و در نهایت خریدهای فیزیکی است که بیش‌ترین درصد پرداخت‌ها را شامل می‌شود. این رقم در سال 2019 تقریبا 519 میلیارد دلار برآورد می‌شد. در مطالعه انجام‌شده گفته می‌شود توسعه‌دهندگان در سال 2020، ضمن دستیابی به مشتریان جدید، تجارت خود را گسترش داده‌اند. مطالعه‌ی مذکور در حقیقت چشم‌انداز جهانی درباره اکوسیستم فروشگاه نرم‌افزاری اپل است که در خلال چالش‌های اخیر اپل و اپیک‌گیمز (سازنده‌ی بازی فورتنایت) منتشر می‌شود و بیشتر روی سیاست‌ها و هزینه‌های اپ استور متمرکز شده است. اگر اخبار را دنبال کرده باشید، می‌دانید مدتی است که روابط اپیک گیمز و اپل با تنش‌هایی مواجه شده و این دو شریک استراتژیک پیشین بارها یکدیگر را به نقض قوانین و انحصارطلبی متهم کرده‌اند. اپیک گیمز به‌تازگی دامنه‌ی جدال با اپل را وارد مرحله‌ای جدیدی کرده است و شکایت دیگری در اتحادیه‌ی اروپا تنظیم کرده و به‌موجب آن، طرح دعوی‌اش را گسترش داده است. ماجرا زمانی شروع شد که اپیک گیمز برای پرداخت نکردن کارمزد 30 درصدی اپل، از درگاه پرداخت خود در بازی فورتنایت استفاده کرد و به‌نوعی قوانین اپل را دور زد. در مقابل، غول دنیای فناوری برای تلافی فورتنایت را از اپ استور کنار گذاشت و در بیانیه‌ای، دلیل این کار را نقض قوانین فروشگاهش اعلام کرد. به‌طور کلی برخی از توسعه‌دهندگان از کارمزد 30 درصدی اپل ناراضی هستند و اپیک گیمز نیز در حال لابی‌گری برای ایجاد فروشگاه‌های ثالث دیگر در اکوسیستم iOS است. از سوی دیگر، اپل برای اثبات ارزش فروشگاه اپ استور و تأثیر مثبت آن روی توسعه‌دهندگان کوچک می‌جنگد و به عبارتی، مطالعه‌ی تحقیقی جدید هم‌سو با این تلاش‌ها است. مقاله‌ی مرتبط:
اپل از مجموع خرید 519 میلیارد دلاری از طریق اپ‌استور در سال 2019 خبر داد
تحقیقات آنالیسیس گروپ، به بررسی چگونگی تغییر وضعیت اکوسیستم اپ استور در میان همه‌گیری ویروس کرونا در سال 2020 پرداخته و روش‌های کمک پلتفرم اپل به توسعه‌دهندگان کوچک (کسانی که نرم‌افزار آن‌ها کمتر از یک میلیون بار دانلود شده است و درآمدی کمتر از یک میلیون دلار دارند) و بررسی نحوه سوددهی اپ استور به‌ توسعه‌دهندگانی در طول پنج سال گذشته را برجسته کرده است.

سیاست و بازاریابی

در برآورد 643 میلیارد دلاری کل سال 2020، استراتژی‌های مختلفی برای کسب درآمد از برنامه‌ها در نظر گرفته شده است و گفته می‌شود 90 درصد از 643 میلیارد دلار از محل فروش خارج از فروشگاه نرم‌افزاری اپل صورت گرفته و ظاهرا هیچ‌گونه کارمزدی در این زمینه جمع‌آوری نشده است. این فروش‌ها شامل خرده‌فروشی عمومی، حمل‌ونقل، تحویل غذا، تحویل کالا و سفارش‌های فروشگاه‌های مواد غذایی است که از قرار معلوم، کالاها و خدمات فیزیکی بزرگ‌ترین گروه را به خود اختصاص می‌دهند. اساساً، مطالعه‌ی مورد بحث هنگام خرید در یک برنامه، خرید تحویل غذا یا درخواست‌های حمل‌ونقل از اپراتورهایی مانند لیفت روی آیفون را تجارت به حساب می‌آورد که توسط اپ استور تسهیل می‌شود. آنالیسیس گروپ مدعی است که فروش‌های انجام‌شده به‌واسطه‌ی اکوسیستم اپ استور بالغ‌بر 124 میلیارد دلار در مقایسه با سال 2019 افزایش یافته است و به موجب آن، 24 درصد رشد داشته است. بیشتر این رشد در حالی اتفاق افتاد که مردم به دلیل شیوع بیماری Covid-19 به خانه‌نشینی و تجارت بیشتر در اینترنت روی آورده‌اند. به‌عنوان مثال، صورتحساب و فروش کالاها و خدمات دیجیتال 40 درصد افزایش داشته؛ درحالی‌که فروش در بخش حمل‌ونقل بیش از 30 درصد کاهش یافته است.

سیاست و بازاریابی

این تصویر درآمد اکوسیستم اپ استور در کشورهای مختلف را نشان می‌دهد
طبق این مطالعه، توسعه‌دهندگان کوچک 90 درصد از کل توسعه‌دهندگان اپ استور را تشکیل می‌دهند و از هر 4 توسعه‌دهنده کوچک که کالا و خدمات دیجیتال را به فروش می‌رساند، میانگین یک توسعه‌دهنده درآمد خود را به‌طور متوسط 25 درصد در سال گذشته افزایش داده است. افزون بر این، تعداد توسعه‌دهندگان کوچک بین سال‌های 2015 تا 2020 بیش از 40 درصد افزایش یافته و درآمد آن‌ها نیز در همان بازه تقریباً سه برابر شده است. در این گزارش، اپل به چگونگی تسهیل ‌اپ استور برای معاملات امن بین‌المللی، ویترین فروشگاه‌های محلی و پردازش پرداخت اشاره کرده است. گفته می‌شود 40 درصد بارگیری برنامه‌ها از توسعه‌دهندگان کوچک مربوط به کاربران خارج از کشورهای سازنده است و تقریباً 80 درصد از توسعه‌دهندگان کوچک به لطف اپ استور در چندین ویترینِ فروشگاهی کشورهای مختلف فعال هستند. در مورد توسعه‌دهندگان بزرگ‌تر، برآورد محافظه‌کارانه حاکی از آن است که بیش از 75 شرکت مبتنی بر برنامه در ایالات متحده و اروپا به بورس عمومی را یافته یا خریداری شده‌اند و ارزش کل آن‌ها در زمان عرضه یا فروش بیش از 510 میلیارد دلار است. اپل می‌گوید که این‌ها تماماً شرکت‌هایی هستند که iOS برای آن‌ها به‌منظور انتشار برنامه‌هایشان بسیار مهم است. برای مثال، برنامه دوست‌یابی Bumble، در بازه‌ی 2014 تا 2021، بیش از 2٫2 میلیارد دلار درآمد داشته است. گفته می‌شود که کوپرتینویی‌ها به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند تا برنامه‌هایی با API بیش از 250 هزار را در 40 کیت توسعه‌ی نرم‌افزار (SDK) ایجاد کنند. اپل همچنین با ایجاد با آکادمی‌های توسعه‌دهنده، دوره‌های توسعه‌ی برنامه و پیشنهاد‌ها آموزشی به شرکت‌های کوچک و افراد تازه‌کار کمک می‌کند. اپل می‌گوید بیش از 10 هزار نفر از آکادمی‌های توسعه‌دهنده‌ی این شرکت فارغ التحصیل شده‌اند که متعاقب آن، بیش از 1500 برنامه را راه‌اندازی کرده‌اند و تلاش‌های آموزشی آن در سال 2020 به بیش از دو میلیون دانش‌آموز و معلم کمک کرده است. تیم کوک، مدیرعامل اپل، در بیانیه‌ای گفت که فروشگاه اپ استور باعث ایجاد شغل، فرصت و نوآوری بی‌حدوحصر می‌شود. کوک افزود: «توسعه‌دهندگان در اپ استور هر روز ثابت می‌کنند که هیچ بازاری نوآورانه‌تر، انعطاف‌پذیر یا پویاتر از تجارت نرم‌افزار در کره زمین وجود ندارد.» تیم کوک در ادامه بیان کرد: برنامه‌هایی که از طریق همه‌گیری به آن‌ها اعتماد کرده‌ایم از بسیاری جهات باعث تغییر در زندگی شده‌اند؛ از مواد غذایی موجود در خانه‌ها و ابزارهای آموزشی برای والدین و مربیان تا دنیای بازی‌ها و سرگرمی‌های مجازی رو به گسترش هستند. شالوده‌ی این مهم، فقط برنامه‌های باورنکردنی برای کاربران نیست، بلکه شغل‌ها، فرصت‌ها و نوآوری‌های ناگفته‌ای است که برای سال‌های متمادی به قدرت اقتصاد جهانی تبدیل می‌شود. جالب است بدانید که اپل قبلاً با شرکت تحلیلی آنالیسیس گروپ در تحقیقی کار کرده بود که نشان می‌داد هزینه و عملکرد فروشگاه نرم‌افزاری این شرکت بسیار مشابه با سایر بازارهای دیجیتال مانند فروشگاه نرم‌افزاری آمازون و پلی استور گوگل است. مطالعه مذکور که در جولای سال 2020 منتشر شد، زمانی پیش آمد که مدیرعامل اپل باید برای دادرسی ضد انحصار در فروشگاه اپ استور شهادت می‌داد.

لینک کوتاه:
https://www.politicalmarketing.ir/Fa/News/201287/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کاکتوس و تسلا؛ دو نمایندگی یو پی اس و استابلایزر فاراتل در تهران

جدیدترین تصاویر رندر گلکسی واچ اکتیو 4 منتشر شد

ماکت‌ جدید مدل‌های آیفون 13 طراحی بزرگ ماژول دوربین آن‌ها را نشان می‌دهد

کفش پوما با الهام از طراحی فراری SF90 معرفی شد

اینستاگرام امکان ویرایش و ارسال پست در نسخه دسکتاپ را آزمایش می‌کند

جریمه سنگین بلاگر توسط شیائومی به دلیل لو دادن Mi 10 Ultra

The Spectrum Retreat بازی رایگان بعدی فروشگاه اپیک گیمز خواهد بود

حذف کوکی‌های تبلیغاتی در مرورگر گوگل به تاخیر افتاد

اپل‌اینسایدر: اپل اقدام قانونی برای مقابله با افشاگران چینی را آغاز کرده است

قابلیت جدیدی به ویندوز 11 اضافه شد

تاریخ انتشار به‌روزرسان نسل نهمی بازی Greedfall اعلام شد

امکان جدیدی به OneDrive افزوده می‌شود

بازی Oddworld: Soulstorm برای کنسول‌های ایکس‌باکس لیست شد

افتتاح 8 ایستگاه و 5 ورودی جدید مترو تا پایان سال

فراری 296GTB با پیشرانه قدرتمند پلاگین هیبرید معرفی شد

خبر بد برای طرفداران بازی محبوب PUBG

دورکاری بیش از 8 هزار نفر از کارکنان شهرداری تهران در دوران کرونا

فرایند دیجیتال سازی بیش از یک میلیون سند حقوقی در سازمان

پیام تسلیت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به جامعه رسانه ای کشور و خبرگزاری ایسنا در پی ضایعه تاسف بار درگذشت دو خبرنگار جوان خبرگزاری های ایسنا و ایرنا

تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر انسجامی همگانی در مصرف بهینه برق

پوشش زنده زومیت از کنفرانس رونمایی ویندوز 11 مایکروسافت [تمام شد]

آشنایی با مفاهیم کامپیوتر کوانتومی و اشتباهات رایج در این حوزه

روسیه در صدد ارسال کیهان‌نوردان به ایستگاه فضایی چین است

فولکس واگن گلف GTE اسکای لایت با پیشرانه پلاگین هیبرید معرفی شد

هوندا سیویک هاچبک 2022 با طراحی جدید معرفی شد

قیمت کولر گازی در بازار، فروش اقساطی کولر گازی بدون ضامن

آنتی اکسیدان چیست؟ هر آنچه باید درباره آنتی اکسیدان بدانیم

اتحادیه اروپا به دنبال اعلام اهداف سختگیرانه برای استاندارد آلایندگی یورو 7 است

جان مک‌آفی در زندان اسپانیا خودکشی کرد

اسرار ابر یخی اطراف منظومه شمسی ما

حداقل مشخصات سخت‌افزاری ویندوز 11

ویندوز 11 معرفی شد؛ آغاز دگردیسی سیستم عامل محبوب مایکروسافت

ویندوز 11 پاییز امسال با به‌روزرسانی رایگان منتشر می‌شود

اپلیکیشن «Chat» تیمز، پیام‌رسان پیش‌فرض از پیش نصب شده روی ویندوز 11 خواهد بود

پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندرویدی به ویندوز 11 اضافه شد

نسخه جدید فروشگاه ویندوز را با تغییر گسترده سیاست‌های همکاری با توسعه‌دهندگان معرفی شد

معرفی مجدد ویجت‌ها و فید هوشمند با ویندوز 11

ویندوز 11 احتمالا کاربران ویندوز 7 را سرانجام به به‌روزرسانی قانع کند

کشورهای مصرف‌کننده واکسن چینی کرونا درحال مواجهه با موج تازه عفونت‌ها هستند

روایت خانه‌ای که پس از ماه‌ها بالاخره چاپ شد!

مایکروسافت، ویندوز 11 را معرفی کرد

کاربرد هوش مصنوعی در استخدام نیروی انسانی

پیام تسلیت شریعتمداری در پی درگذشت دو خبرنگار

با تخصیص بیش از یک هزار میلیارد تومان تسهیلات نرخ بیکاری کرمانشاه هفت درصد کاهش یافت

افتتاح مجموعه استخرهای کارگران در استان کرمانشاه

Battlehub نام حالت مخفی بازی Battlefield 2042 است

شناسایی 150 مورد آلودگی به فیشینگ در خرداد ماه

فهرست بازی‌های جدید ایکس‌باکس گیم‌ پس منتشر شد

مهمترین کارهایی که پس از نصب ویندوز 10 روی رایانه باید انجام دهید

اینترنت 5G چقدر از 4G سریع‌تر است؟