سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

مایکروسافت، ویندوز 11 را معرفی کرد استارت آپ

مایکروسافت، ویندوز 11 را معرفی کرد
  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - بالاخره انتظارها به پایان رسید و مایکروسافت در مراسم امروزش از جدیدترین سیستم عاملش یعنی ویندوز 11 رونمایی کرد.
دیجیاتو: بالاخره انتظارها به پایان رسید و مایکروسافت در مراسم امروزش از جدیدترین سیستم عاملش یعنی ویندوز 11 رونمایی کرد. ویندوز 11 از ظاهر جدید و مدرنی بهره می‌برد و قابلیت‌های بیشتری هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
مایکروسافت چندین هفته پیش از برگزاری این مراسم برای رونمایی از سیستم عامل جدیدش خبر داده بود، اما چندین روز پیش بیلد ویندوز 11 فاش شد و با ظاهرش و برخی قابلیت‌هایش آشنا شدیم. حالا ردموندی‌ها بطور کامل از این سیستم عامل رونمایی کرده‌اند.


همانطور که در بیلد افشا شده دیده بودیم، ویندوز 11 از نظر طراحی ظاهری شبیه به نسخه مدرن‌تر ویندوز 10 است و مایکروسافت در طراحی آن از ویندوز 10X الهام گرفته، سیستم عاملی که این کمپانی توسعه‌اش را متوقف کرد.
طراحی و قابلیت‌های جدید ویندوز 11
در ویندوز 11 با المان‌های جدید زیادی روبه‌رو هستیم، از منوی استارت جدید گرفته تا تسکبار با طراحی تازه. در این سیستم عامل جدید، آیکون‌های پیش فرض شامل دکمه استارت و دکمه جستجو در مرکز تسکبار به چشم می‌خورند. البته اگر علاقه‌ای به این سبک طراحی نداشته باشید، می‌توانید آن را مانند ویندوز 10 یا سیستم عامل‌های قدیمی‌تر مایکروسافت به سمت چپ منتقل کنید.
یکی از قابل توجه‌ترین تغییرات ویندوز 11 مربوط به گوشه‌های گرد پنجره‌ها می‌شود. در این سیستم عامل دیگر با گوشه‌های تیز روبه‌رو نیستیم و پنجره‌ها با گوشه‌های گرد، ظاهر مدرن‌تری به خودشان گرفته‌اند و می‌توانند در تجربه کاربری هم تاثیر مثبتی داشته باشند.
مایکروسافت با هر نسخه جدید ویندوز به سراغ منوی استارت تازه‌ای می‌رود و چنین اتفاقی در ویندوز 11 هم رخ داده. دیگر در منوی استارت برخلاف گذشته، با کاشی‌های زنده روبه‌رو نیستم و جای خود را به آیکون‌های ساده داده‌اند. دکمه منوی «All apps» در این سیستم عامل، آیکون‌های بیشتری را به نمایش می‌گذارد.

سیاست و بازاریابی


همانطور که بالاتر گفتیم، اگر علاقه‌ای به محل جدید قرارگیری منوی استارت و دکمه‌های تسکبار ندارید، می‌توانید مانند ویندوز 10 آن‌ها را به سمت چپ منتقل کنید. در این حالت، طراحی آیکون‌ها هم تغییر می‌کند و شبیه ویندوز 10 می‌شود.

سیاست و بازاریابی


برخلاف ویندوز 10 که در تسکبار شاهد قرارگیری نوار جستجو در کنار دکمه منوی استارت هستیم، در سیستم عامل جدید ردموندی‌ها یک آیکون ذره‌بین در تسکبار قرار گرفته که با کلیک روی آن، باکس مخصوص جستجو باز می‌شود و می‌توانید موارد مختلفی را درون آن جستجو کنید.

سیاست و بازاریابی


آیکون‌های فولدرها در ویندوز 11 مایکروسافت رنگی‌تر شده‌اند و جذابیت بیشتری نسبت به ویندوز 10 دارند. در این سیستم عامل زمانی که نشانگر ماوس را روی دکمه‌های باز و بسته کردن پنجره‌ها بگیرید، چندین گزینه برای نحوه چینش پنجره‌ها در برابرتان ظاهر می‌شود تا بتوانید راحت‌تر و کارآمدتر پنجره‌ها را در صفحه کنترل کنید.

سیاست و بازاریابی


مایکروسافت بخش Ink Workspace را هم بازطراحی کرده و نسبت به گذشته، شخصی‌سازی‌های بیشتری را برایتان ممکن می‌کند و از نرم افزارهای بیشتری پشتیبانی می‌کند. ردموندی‌ها طراحی این بخش را بهبود داده‌اند.

سیاست و بازاریابی


مایکروسافت در این سیستم عامل از پنجره پاپ آپ جدیدی برای صدا استفاده کرده و البته به سراغ صدای جدیدی هم برای ویندوز 11 رفته است. ردموندی‌ها همچنین ژست‌های لمسی جدیدی را به این سیستم عامل اضافه کرده‌اند تا در هنگام کار با نمایشگرهای لمسی یا تبلت‌هایی مانند سری سرفیس، راندمان کاربر افزایش یابد. در این سیستم عامل دیگر نیازی نیست به حالت تبلت بروید، ویندوز 11 به شما اجازه می‌دهد راحت‌تر از نمایشگر لمسی استفاده کنید.

سیاست و بازاریابی


ویندوز 11 در مقایسه با ویندوز 10 از پیکربندی چندین نمایشگر پشتیبانی بهتری می‌کند و گزینه‌های بیشتری را برای مدیریت آن‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بنابراین اپ‌ها به درستی روی مانیتورها به نمایش گذاشته می‌شوند.
یکی دیگر از تغییرات این سیستم عامل جدید مربوط به ویجت‌ها هستند که می‌توانید ویجت‌هایی مانند اخبار و آب و هوا را در محل‌های مختلف نمایشگر قرار دهید. برای ویجت‌ها از هوش مصنوعی استفاده شده است.
مایکروسافت تیمز به طور مستقیم درون ویندوز 11 برای مشتریان عادی و سازمانی ادغام می‌شود. تیمز درون تسکبار قرار گرفته و می‌توانید از آن برای برقراری تماس با خانواده، دوستان و همکاران استفاده کنید. چنین اقدامی متفاوت با رویکرد مایکروسافت برای ویندوز 10 است که در آن از اسکایپ استفاده کرده بود.
مایکروسافت در ویندوز 11 روی عملکرد هم تمرکز زیادی داشته. آپدیت‌های ویندوز 40 درصد حجم کمتری خواهند داشت و در پس زمینه، عملکردش بهینه‌تر خواهد بود. بنابراین آپدیت‌ها زمانی که با دستگاه در حال کار هستید، مزاحم شما نخواهند شد.
ویندوز 11 در بخش تایپ صوتی عملکردش بهبود پیدا می‌کند و با قلم‌های خاصی، از بازخورد هپتیکی هم پشتیبانی می‌کند.
مایکروسافت تیمز در ویندوز 11
مایکروسافت تیمز به طور مستقیم درون ویندوز 11 برای مشتریان عادی و سازمانی ادغام می‌شود. تیمز درون تسکبار قرار گرفته و می‌توانید از آن برای برقراری تماس با خانواده، دوستان و همکاران استفاده کنید. چنین اقدامی متفاوت با رویکرد مایکروسافت برای ویندوز 10 است که در آن از اسکایپ استفاده کرده بود.
در حقیقت با اپ چت جدیدی روبه‌ هستیم که مبتنی بر مایکروسافت تیمز است. با این برنامه چت می‌توانید سریعا به گفتگوهای اخیرتان دسترسی داشته باشید و با چندین کلیک هم تماس صوتی برقرار کنید. در این برنامه امکان اشتراک‌گذاری متون، تصاویر و فایل‌ها وجود دارد.
قابلیت‌های ایکس باکس در ویندوز 11
در این سیستم عامل، ایکس باکس سهم بزرگی دارد و به یکی از بخش‌های بزرگ ویندوز 11 تبدیل شده است. قابلیت HDR‌ خودکار که در ایکس باکس سری ایکس و اس وجود دارد، بخشی از ویندوز 11 خواهد بود. با فعالسازی این قابلیت، داینامیک رنج برای بسیاری از بازی‌های DirectX 11 و DirectX 12 افزایش پیدا می‌کند، البته باید مانیتور هم با HDR سازگار باشد.

سیاست و بازاریابی


مایکروسافت وعده داده که سرعت و عملکرد ویندوز 11 در اجرای بازی‌ها بهتر از گذشته است. علاوه بر این، یکی دیگر از ویژگی‌های ایکس باکس سری X و S یعنی DirectStorage‌ هم برای ویندوز 11 درنظر گرفته شده است. DirectStorage‌برای اینکه زمان بارگذاری بازی‌ها را در سیستم عامل مایکروسافت کاهش دهد، به جدیدترین درایوهای NVMe نیاز دارد. البته توسعه‌دهندگان هم باید چنین قابلیتی را فعال کنند.
سرویس ایکس باکس گیم پس (Xbox Game Pass) به لطف اپ جدید ایکس باکس درون ویندوز 11 ادغام شده که شامل xCloud هم می‌شود. بنابراین کاربران می‌توانند بازی‌ها را از مایکروسافت کلود هم استریم کنند.
ویندوز استور جدید
یکی دیگر از تغییرات مهم ویندوز 11 مربوط به اپ استور جدیدش می‌شود. در این سیستم عامل ویندوز استور بازطراحی شده و از تعداد بالایی اپلیکیشن میزبانی می‌کند که شامل اپ‌های اندرویدی مانند تیک تاک و اینستاگرام هم می‌شود.
توسعه‌دهندگان می‌توانند از موتور تجاری خودشان در برنامه‌ها استفاده کنند و مایکروسافت سهمی از آن‌ها نمی‌گیرد. سازندگان برنامه حتی می‌توانند به سراغ سیستم پرداخت خودشان هم بروند. این رویکرد با آنچه از سوی اپل می‌بینیم، کاملا متفاوت است.
اجرای اپ‌های اندرویدی درون ویندوز 11
یکی از مهم‌ترین تغییرات ویندوز 11، آوردن اپ‌های اندرویدی به این سیستم عامل است. اپ‌های اندرویدی بطور مستقیم روی ویندوز 11 اجرا می‌شوند و می‌توان آن‌ها را از طریق ویندوز استور جدید دانلود کرد.
ردموندی‌ها از اپ استور آمازون برای آوردن اپ‌های اندرویدی به ویندوز 11 استفاده می‌کنند. اپ‌ها بطور مستقیم از طریق ویندوز استور در اختیار کاربران قرار می‌‌گیرند و از فناوری Intel Bridge استفاده می‌کند. شما می‌توانید اپ‌های اندرویدی را در ویندوز 11 در تسکبار پین کنید.

سیاست و بازاریابی


این رویکرد ردموندی‌ها را می‌توان پاسخی به کار اپل با چیپ M1 دانست که امکان اجرای اپ‌های iOS روی مک او اس را ممکن کرده است.
مایکروسافت در مراسم امروزش اجرای تیک تاک روی ویندوز 11 را نشان داد و در ویندوز استور برنامه‌های دیگری مانند اوبر هم وجود داشتند. بنابراین احتمالا کاربران ویندوز 11 دسترسی کاملی به اپ استور آمازون خواهند داشت. البته هنوز نمی‌دانیم چه تعداد از دستگاه‌های موجود می‌توانند با ویندوز 11 از اپ‌های اندرویدی پشتیبانی کنند.
حداقل سیستم موردنیاز ویندوز 11
مایکروسافت حداقل سیستم مورد نیاز برای استفاده از ویندوز 11 را هم اعلام کرده. دستگاه شما باید حداقل سخت‌افزارهای زیر را برای اجرای جدیدترین سیستم عامل ردموندی‌ها داشته باشد:
پردازنده 64 بیتی دو هسته‌ای با حداقل فرکانس پردازشی یک گیگاهرتز 4 گیگابایت رم 64 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی صفحه نمایش 9 اینچی با رزولوشن 1366 در 768 پیکسل بایوس UEFI با پشتیبانی از Secure Boot و TPM 2.0 کارت گرافیک با پشتیبانی از دایرکت ایکس 12 در این سیستم عامل همانطور که در بالا می‌بینید، باید پردازنده 64 بیتی داشته باشد و مایکروسافت نمی‌خواهد در آینده نسخه 32 بیتی ویندوز 11 را منتشر کند، اما همچنان می‌توان از اپ‌های 32 بیتی روی آن استفاده کرد.
حداقل مقدار فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز 32 گیگابایتی در ویندوز 10 حالا به 64 گیگابایت افزایش یافته است. این مسئله برای رم نیز صادق است و دیگر دستگاه‌های دارای 2 گیگابایت رم نمی‌توانند به جدیدترین نسخه ویندوز مجهز شوند. اگر دستگاه شما از بایوس UEFI با پشتیبانی از Secure Boot و TPM 2.0 بهره نمی‌برد، مایکروسافت هیچ تضمینی در اجرای صحیح ویندوز 11 نمی‌دهد.
زمان انتشار ویندوز 11
مایکروسافت می‌خواهد نسخه عمومی ویندوز 11 را در تعطیلات سال جاری میلادی، نوامبر یعنی آبان تا آذر ماه منتشر کند. البته از هفته آینده نسخه آزمایشی آن یا تستر منتشر خواهد شد.
آپدیتی رایگان برای ویندوز 10
مایکروسافت ویندوز 11 را به عنوان یک آپدیت رایگان در اختیار دارندگان سیستم‌های مجهز به ویندوز 10 قرار می‌دهد. برای اینکه بتوانید از بروزرسانی رایگان ویندوز 11 بهره‌مند شوید، باید صاحب دستگاهی با حداقل سیستم مورد نیاز ویندوز 11 باشید که بالاتر به آن اشاره کردیم.
با وجودی که مایکروسافت ویندوز 11 را یک بروزرسانی رایگان برای ویندوز 10 اعلام کرده، اما از نظر تئوری یک آپدیت رایگان برای کاربران ویندوز 7 تا 8.1 هم به حساب می‌آید چرا که این افراد می‌توانند بطور رایگان ویندوز 10 را نصب کنند و پس از آن، به سراغ بروزرسانی سیستم خود به ویندوز 11 بروند. با این وجود هنوز نمی‌دانیم راه مستقیمی برای آپدیت رایگان ویندوز 7 تا 8.1 به ویندوز 11 وجود دارد یا خیر.

لینک کوتاه:
https://www.politicalmarketing.ir/Fa/News/203243/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سامانه 141 راه ارتباطی مخاطبان و مدیریت حمل و نقل عمومی کیش

ارائه خدمات غیر حضوری در کیش با هدف کاهش شیوع کرونا

نظارت های حداکثری اداره اجرائیات از سطح جزیره کیش

نسخه ویژه‌ی بنتلی فلاینگ اسپور اودیسین با پیشرانه پلاگین هیبرید معرفی شد

درخواست طرفداران از سامسونگ؛ عرضه‌ی گلکسی نوت بعدی به‌ جای گلکسی S22

شیائومی در یک قدمی گرفتن جایگاه نخست بازار گوشی‌ هوشمند از سامسونگ

انتشار به‌روزرسانی اندروید 11 برای پوکو X3 آغاز شد

معرفی کارت گرافیک AMD Radeon RX 6600 XT؛ اولین GPU دسکتاپ Navi 23

اهالی سیاست درباره طرح صیانت چه نظری دارند

TSMC: خط تولید تراشه‌ی آیفون و مک تحت تأثیر گازهای مخرب قرار گرفته‌ است

عرضه پردازنده‌‌های Ryzen Zen 4 و کارت‌های گرافیک‌ Radeon RX RDNA 3 در سال 2022

فعالیت صرافی بایننس در مالزی ممنوع شد

بانک مرکزی اوکراین اجازه‌ صدور ارز دیجیتال ملی دریافت کرد

خرید اقساطی انواع کالاهای دیجیتال از فروشگاه ای پرینتر

برخی کاربران از ترک خوردن نمایشگر مک‌بوک‌ M1 خبر می‌دهند

بیوگرافی پاول دورف ؛ کارآفرین سرکش، ناجی حریم شخصی یا گرداننده امپراتوری تاریک؟

انجمن موبایل: عدم ثبت سفارش برخی برندها، بازار موبایل را دچار تلاطم کرده است

آخرین به‌روزرسانی تلگرام افزایش کیفیت تماس تصویری و اضافه‌شدن قابلیت‌های جدید را به‌همراه دارد

گروه هیوبی و اوکی اکس شعبه‌های مستقر در چین خود را منحل می‌کنند

مشخصات S Pen پرو پیش از معرفی فاش شد

پالی گان (MATIC) چیست؛ هرآنچه باید درباره پالی گان و رمزارز MATIC بدانیم

فیلم مستند زندگی مایکل شوماخر از نتفلیکس پخش می‌شود

خدمات سئو و بهینه سازی سایت شرکت مهام

دانشمندان آکسفورد واکسن جدیدی برای طاعون ساخته‌اند

سویه دلتا ویروس کرونا یکی از واگیردارترین ویروس‌های جهان است

به‌زودی امکان ورود به حساب گوگل ازطریق دستگاه‌های اندرویدی قدیمی متوقف می‌شود

احتمال ظاهرشدن گونه مقاومی از ویروس کرونا وجود دارد

سلطه اپل بر بازار جهانی تبلت‌ها با عرضه 12٫9 میلیون آیپد در سه ماهه دوم 2021

پاریدولیا؛ تصاویر جالب از شخصیت‌انگاری در میوه‌ها و سبزیجات

خودرو ویژه تویوتا برای بازی های المپیک 2020 چگونه است

چگونه تصاویر دریافت‌شده در جیمیل را در Google Photos ذخیره کنیم

وانت پیل سوختی هیدروژنی گلیکن‌هاوس، شعاع حرکتی حدود 960 کیلومتر خواهد داشت

کریگ رایت، حق چاپ وایت پیپر بیت کوین را از آن خود کرد

وانت پیکاپ هیدروژنی H2X با تجهیزات فورد رنجر معرفی شد

هواوی حافظه ذخیره‌سازی دستگاه‌های قدیمی را ارتقاء می‌دهد

امکان اجاره آنلاین اقامتگاه روزانه از طریق سایت هومسا

نسخه ویژه‌ی شورولت کامارو اگزرسیست هنسی معرفی شد

عملکرد موفقیت‌آمیز استراتژی‌ مایکروسافت در بخش بازی ویدئویی

تصویر واقعی گلکسی واچ 4 کلاسیک سامسونگ منتشر شد

دبی در حال استفاده از پهپاد برای ایجاد بارندگی است

تسلا مدل 3؛ دومین خودروی پرفروش اروپا در ماه ژوئن 2021

فناوری شارژ 100 وات هواوی توسط 3C‌ تأیید شد

اپل برنامه Unjected را به دلیل نقض قوانین از اپ استور حذف کرد

بومی‌سازی فناوری پرینت سه‌بعدی در گروه برندهای درسا

اضافه شدن ویژگی مرتبط با PS5 در آپدیت پلی استیشن 4

هواوی واچ 4 پرو مخصوص کودکان با قیمت 154 دلار رونمایی شد

اینتل احتمالا پردازنده گرافیکی Xe-HPG DG2 را در CES 2022 معرفی خواهد کرد

مایکروسافت تیمز 250 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد

زمان واکسیناسیون دانشجویان بر اساس سال ورود به دانشگاه اعلام شد

مدل 2022 مرسدس بنز S کلاس گارد معرفی شد