سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

وزارت نفت

چهاردهمین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک‌پلاس

سیاست و بازاریابی - شانا _ گروه فیلم: : ۲۳ تولیدکننده عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) موسوم به اوپک‌ پلاس امروز (پنجشنبه، ۱۴ اسفندماه) در چهاردهمین نشست وزیران نفت و انرژی این ائتلاف از طریق ویدئوکنفرانس ضمن مستثنی کردن روسیه و قزاقستان همانند ماه‌های فوریه و مارس، با تداوم رقم کنونی کاهش تولید موافقت کردند.

جمع‌بندی مطلوب اوپک‌پلاس برای تولید نفت در آوریل

سیاست و بازاریابی - معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت نشست اوپک‌پلاس را مطلوب عنوان کرد و گفت: براساس تصمیم این نشست، یک میلیون بشکه‌ای که عربستان به صورت داوطلبانه فقط برای فوریه و مارس کاهش داده بود، برای ماه آوریل نیز ادامه خواهد داشت.

زنگنه: نشست خوبی بود؛ بازار باثبات است

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت پس از پایان چهاردهمین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک‌پلاس، با مثبت ارزیابی کردن این نشست، گفت: وضع بازار هم‌اکنون باثبات است.

نشست خوبی بود؛ بازار باثبات است

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت پس از پایان چهاردهمین نشست وزرای نفت و انرژی اوپک‌پلاس، با مثبت ارزیابی کردن این نشست، گفت: وضع بازار هم‌اکنون باثبات است.

تولید کنونی ۱۸ عضو اوپک‌پلاس در آوریل ۲۰۲۱ ثابت می‌ماند

سیاست و بازاریابی - وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس ضمن اجماع بر سر تداوم روند کنونی کاهش تولید اعضای این ائتلاف، با مجموع افزایش تولید روزانه ۱۵۰ هزار بشکه‌ای روسیه و قزاقستان در ماه آوریل موافقت کردند.

بازار نفت همچنان شکننده است

سیاست و بازاریابی - وزیر انرژی عربستان سعودی و معاون نخست‌وزیر روسیه با اشاره به انتشار گونه جدید ویروس کرونا، بر تداوم وجود نااطمینانی و شکنندگی بازار نفت تاکید کردند.

قیمت سبد نفتی اوپک از ۶۲ دلار گذشت

سیاست و بازاریابی - قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (چهارشنبه، ۱۳ اسفندماه) از ۶۲ دلار گذشت.

آیین گشایش موزه نفت‌سوزهای کرمان

سیاست و بازاریابی - شانا _ گروه فیلم: آیین گشایش موزه نفت‌سوزهای کرمان، پنجمین موزه صنعت نفت روز سه‌شنبه (۱۲ اسفندماه) با حضور اکبر نعمت اللهی، مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت و عباس کاظمی، مدیرعامل پیشین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، حمیده واعظی، معاون استاندار کرمان در حوزه توسعه مدیریت و منابع انسانی، فریدون فعالی، مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان، محمدرضا کارگر، مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گشایش یافت.

۲ انتصاب در هسته گزینش صنعت نفت

سیاست و بازاریابی - دبیر هیئت مرکزی گزینش وزارت نفت در احکامی، سرپرست هسته گزینش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و سرپرست هسته گزینش شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب را منصوب کرد.

قدردانی از هلدینگ خلیج فارس در نشست سراسری مسئولیت‌پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی

سیاست و بازاریابی - سومین نشست سراسری مسئولیت‌پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی، از مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به‌دلیل اقدام‌های متعدد این هلدینگ در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی قدردانی کرد.

۵ نکته درباره میدان نفتی آذر

سیاست و بازاریابی - میدان نفتی آذر روز دوشنبه به بهره‌برداری رسید، اما به‌طور طبیعی این خبر به جز متخصصان و کارشناسان نفت و انرژی، برای مردم عادی، چندان جذابیتی ندارد زیرا تحریم و فشارهای اقتصادی، چنان گریبان مردم را گرفته که مجالی برای فکر کردن به آثار چنین افتتاحیه‌هایی ندارند، اما واقعیت آن است که چنین بهره‌برداری‌هایی، در وضع اقتصادی مردم می‌تواند تاثیرگذار باشد. چند نکته را درباره میدان نفتی آذر مرور کنیم:

کاهش بیش از ۲ دلاری قیمت سبد نفتی اوپک

سیاست و بازاریابی - قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (سه‌شنبه، ۱۲ اسفندماه) بیش از ۲ دلار کاهش یافت.

موافقت مجلس با تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان برای برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی

سیاست و بازاریابی - نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه بودجه، بانک مرکزی را مکلف کردند که برای برق‌دار شدن چاه‌های کشاورزی، مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات تکلیفی از طریق بانک‌های عامل با تضمین وزارت نفت به شرکت توانیر و شرکت‌های زیرمجموعه آن پرداخت کند.

تقاضای جهانی نفت در حال بهبود است

سیاست و بازاریابی - مدیران شرکت‌های سعودی آرامکو عربستان و شورون آمریکا معتقدند تقاضای جهانی نفت در حال بهبود است.

بهره‌برداری از مرحله دوم توسعه میدان آذر به معنای حفظ حقوق مردم است

سیاست و بازاریابی - رئیس‌جمهوری گفت: در دولت یازدهم اقدام‌های لازم در برداشت از میدان نفتی آذر آغاز شد و توانستیم در اوایل سال ۹۶ برداشت روزانه از این میدان را به ۳۰ هزار بشکه و به‌تازگی به ۶۵ هزار بشکه برسانیم، این به‌معنای بازستانی و حفظ حقوق مردم است.

۴۲ پروژه در دستور کار مشترک وزارت نفت و مراکز پژوهشی است

سیاست و بازاریابی - معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت گفت: مجموعه این وزارتخانه درباره حمایت از دانش و فناوری‌های داخلی، زنجیره‌ای ارتباطی با مراکز پژوهشی ایجاد کرده که پیگیری و اجرای ۴۲ پروژه مشترک پژوهشی و مطالعاتی در حوزه‌های بالادستی و پایین‌دستی و صنایع وابسته به نفت، حاصل این همکاری است.

حفر ۸ حلقه چاه میدان پیچیده آذر در کارنامه ملی حفاری

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، میدان آذر را یکی از نادرترین میدان‌های نفتی جهان از نظر تنوع و پیچیدگی سازندی دانست و گفت: این شرکت با حفر هشت حلقه چاه اکتشافی و توسعه‌ای، نقش محوری در تولید و بهره‌برداری از میدان نفتی آذر در استان ایلام ایفا کرده است.

وزیر نفت کویت ابقا شد

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت کویت در کابینه جدید دولت این کشور ابقا شد.

هشدار آژانس بین‌امللی انرژی درباره افزایش انتشار گازهای کربنی

سیاست و بازاریابی - آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) هشدار داد هر چند کشورهای بزرگ اقتصادی برای نجات از محدودیت‌های کرونا و رونق دوباره اقتصاد خود تلاش می‌کنند، اما جهان تنها چند ماه فرصت دارد مانع افزایش انتشار گازهای کربنی به میزان دوران پیش از کرونا شود.

هشدار آژانس بین‌المللی انرژی درباره افزایش انتشار گازهای کربنی

سیاست و بازاریابی - آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) هشدار داد هر چند کشورهای بزرگ اقتصادی برای نجات از محدودیت‌های کرونا و رونق دوباره اقتصاد خود تلاش می‌کنند، اما جهان تنها چند ماه فرصت دارد مانع افزایش انتشار گازهای کربنی به میزان دوران پیش از کرونا شود.

تأمین برق چاه‌های نفتی زاگرس جنوبی با تجهیزات بومی

سیاست و بازاریابی - بومی‌سازی ۱۶ دستگاه ترانس مربوط به یوپی‌اس‌های برق چاه‌ها و دیگر مراکز عملیاتی صنعت نفت، ۲۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی اقتصادی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به همراه داشته است.

تامین برق چاه‌های نفتی زاگرس جنوبی با تجهیزات بومی

سیاست و بازاریابی - بومی‌سازی ۱۶ دستگاه ترانس مربوط به یوپی‌اس‌های برق چاه‌ها و دیگر مراکز عملیاتی صنعت نفت، ۲۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی اقتصادی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به همراه داشته است.

افت قیمت نفت در پی ادامه نگرانی از افزایش تولید اوپک‌پلاس

سیاست و بازاریابی - قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۴ و ۵۲ دقیقه امروز (چهارشنبه، ۱۳ اسفندماه) با ۷ سنت کاهش به ۶۲ دلار و ۶۳ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۱۸ سنت کاهش به ۵۹ دلار و ۵۷ سنت در هر بشکه رسید.

پنجمین موزه صنعت نفت گشایش یافت

سیاست و بازاریابی - موزه نفت‌سوزها به‌عنوان پنجمین موزه از مجموعه طرح‌های مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت در باغ و عمارت کنسولگری قدیمی انگلیس در محله زریسف شهر کرمان با حضور مسئولان صنعت نفت و جمعی از مدیران فرهنگی استان کرمان گشایش یافت.

موزه نفت‌سوزها با ویژگی‌های خاص مردم‌شناسانه ثبت شد

سیاست و بازاریابی - مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت در آئین گشایش موزه‌ نفت‌سوزهای کرمان گفت: موزه نفت‌سوزها با ویژگی‌های خاص مردم‌شناسانه و دارای ابعاد اجتماعی پس از چند سال مطالعه و پیگیری‌های مجدانه توانست به‌عنوان پنجمین موزه از مجموعه طرح‌های موزه‌های صنعت نفت ثبت شود.

مبین انرژی خلیج فارس واحد صنعتی سبز کشور شد

سیاست و بازاریابی - شرکت مبین انرژی خلیج فارس برای دومین بار، با دریافت تندیس صنعت سبز کشور از بیست‌ودومین همایش ملی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی سبز و به انتخاب سازمان حفاظت محیط زیست کشور به‌عنوان واحد صنعتی سبز معرفی شد.

قیمت سبد نفتی اوپک؛ ۶۴ دلار و ۲۴ سنت

سیاست و بازاریابی - قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (دوشنبه، ۱۱ اسفندماه) ۶۴ دلار و ۲۴ سنت ثبت شد.

روند تقاضای نفت افزایشی خواهد بود

سیاست و بازاریابی - مدیران صنعت جهانی انرژی اعلام کردند که تقاضای نفت با وجود تأکید بر انتقال به‌سوی انرژی‌های تجدیدپذیر همچنان روندی افزایشی خواهد داشت.

بازگشت گاز مایع به سبد سوخت هیچ مزیتی برای کشور ندارد

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: بازگشت گاز مایع (ال‌پی‌جی) به سبد سوخت و توزیع آن، هیچ مزیت اقتصادی، قیمتی و زیست محیطی برای کشور ندارد.

صادرات نفت ونزوئلا افزایش یافت

سیاست و بازاریابی - صادرات نفت ونزوئلا در ماه فوریه و با عرضه بیشتر به مشتریان آسیایی افزایش یافت.

صادرات نفت عراق افزایش یافت

سیاست و بازاریابی - وزارت نفت عراق اعلام کرد که صادرات نفت این کشور در ماه فوریه افزایش یافته و به ۲ میلیون و ۹۶۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

ارائه تسهیلات به بخش خصوصی برای توسعه طرح‌های بالادستی نفت و گاز

سیاست و بازاریابی - نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بانک‌های تجاری و تخصصی مجوز ارائه تسهیلات برای اجرای طرح‌های بالادستی نفت و گاز و توسعه‌ای با اولویت مناطق محروم دادند.

وزارت نفت مکلف به اجرای طرح‌های جداسازی گازهای همراه نفت شد

سیاست و بازاریابی - نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت نفت را مکلف کردند با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای جلوگیری از هدر رفت گازهای همراه نفت، طرح اجرای جداسازی آنها را اجرایی کند.

شبکه برق منطقه عملیاتی لاوان ساماندهی شد

سیاست و بازاریابی - پروژه ساماندهی شبکه برق ساکنان جزیره لاوان همسو با عمل به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت نفت فلات قاره ایران و با همت و تلاش متخصصان این شرکت با موفقیت اجرا شد.

احیای چاه شماره ۱۰ میدان آذر

سیاست و بازاریابی - معاون بالادستی شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر به احیای چاه شماره ۱۰ میدان نفتی آذر اشاره کرد و گفت: با تلاش و همت متخصصان این شرکت، توان تولیدی این چاه به رقمی حدود ۸ هزار بشکه در روز رسیده است.

ساير مطالب

بازار نفت به تصمیم اوپک‌پلاس چشم دوخته است

آذر؛ پیچیده‌ترین میدان نفتی از نظر زمین‌شناسی

نماهنگ محلی به زبان کردی از پیچیده‌ترین میدان نفتی ایران

تلاش برای تداوم روند اشتغال‌زایی در استان ایلام

البدره با همکاری شرکت‌های خارجی توسعه یافت؛ آذر با توان ایرانی

چنگوله مانند میدان آذر، میدانی سخت و پیچیده است

فاز نخست پتروپالایش کنگان در 60 ثانیه

روحانی: صنعت پتروشیمی در سال‌های تحریم ما را یاری کرد

طرح پتروشیمی کیان با سالانه 2.5 میلیون تن خوراک ترکیبی احداث می‌شود

بهره‌گیری از 179 شرکت ایرانی در اجرای واحد بازیابی اتان پتروپالایش کنگان

چهل‌ویکمین جایگاه عرضه سی‌ان‌جی استان قم به بهره‌برداری رسید

افزایش تولید اوپک در گرو واکسیناسیون کرونا و بهبود تقاضای نفت

زنگنه: در میدان‌های مشترک نسبت به همسایگان وضع مناسبی داریم

عملیات اجرایی ساخت طرح پتروشیمی کیان آغاز شد

ثبت تولید تجمعی 36 میلیون بشکه‌ای نفت در میدان مشترک آذر

پتروپالایش کنگان به بهره‌برداری رسمی رسید

میدان مشترک آذر به بهره‌برداری رسید

واردات نفت کره جنوبی در ماه فوریه 14.7 درصد کاهش یافت

نمایندگان محل هزینه‌کرد درآمدهای مازاد فروش نفت را تعیین کردند

انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی در بورس انرژی عرضه می‌شود

قیمت طلای سیاه افزایش یافت

اجرای طرح کیان، از راهبردی‌ترین پتروشیمی‌های ایران آغاز می‌شود

توضیحات وزارت نفت درباره کیفیت سوخت تحویلی به نیروگاه‌ها

ضرورت روزآمدکردن نظام‌نامه باشگاه بهینه‌کاوی صنعت پالایش گاز

توسعه صادرات غیرنفتی همسو با سیاست اقتصاد بدون نفت ضروری است

استاندار یزد از شرکت گاز قدردانی کرد

اجرای عملیات اصلاحی خطوط لوله جریانی در آغاجاری

آماده‌باش بهداشت و درمان نفت در تعطیلات نوروز

ما توانستیم

70 درصد پالایشگاه ستاره خلیج فارس پس از سال 92 اجرا و نصب شد

پایبندی 103 درصدی اوپک‌پلاس به توافق کاهش تولید

طرح توسعه میدان نفتی آذر به بهره‌برداری رسمی می‌رسد

قیمت برق واحدهای پالایشی بر مبنای نرخ خرید انرژی برق محاسبه می‌شود

گشایش 2 کارگاه تبدیل ناوگان سی‌ان‌جی در منطقه چالوس

عرضه نفت آمریکا کاهش یافت

پیام تسلیت وزارت نفت برای درگذشت یکی از فعالان حوزه رسانه

پالایشگران چینی خرید نفت را کاهش می‌دهند

اجرای زودهنگام تعمیرات اساسی ایستگاه تزریق گاز کوپال

بزرگترین طرح تأمین خوراک پتروشیمی به‌زودی به بهره‌برداری رسمی می‌رسد

بزرگ‌ترین طرح تأمین خوراک پتروشیمی به‌زودی به بهره‌برداری رسمی می‌رسد

بارکیلز: قیمت نفت در 2021 به بیش از 60 دلار می‌رسد

بارکیلز: میانگین قیمت نفت در 2021 به بیش از 60 دلار می‌رسد

گزارش وزیر نفت به رئیس‌جمهوری درباره توسعه گازرسانی در کشور

عرضه بلندمدت ال‌ان‌جی روسیه به چین

3 انتصاب در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

افزایش 111 درصدی ظرفیت‌سازی گازرسانی به صنایع کرمان

قرارداد طرح بهینه‌سازی پالایشگاه نفت تهران امضا شد

مشترکان گاز، کنتور هوشمند ساخت داخل دریافت می‌کنند

24 هزار میلیارد تومان هزینه برای تکرار سیاستی شکست‌خورده

نفت شیل دیگر اوپک را تهدید نمی‌کند

واحدهای آموزشی دولتی با رعایت الگوی مصرف از پرداخت گازبها معاف می‌شوند

بهره‌برداری از تأسیسات ایمنی مرکز سوخت‌گیری هواپیمایی اهواز

توزیع اقلام بهداشتی ازسوی پیمانکار طرح توسعه سیاهمکان

شمار دکل‌های حفاری آمریکا برای هفتمین ماه پیاپی افزایش یافت

جراحت 2 تن از کارکنان نفت‌خیز جنوب در رویارویی با سارقان مسلح

نخستین کمیته اچ‌اس‌ئی پیمانکاران پایانه‌های نفتی برگزار شد

شیرآلات تاج چاه 485 اهواز بدون دکل تعویض شد

گزیده‌های نفتی هفته

قیمت سبد نفتی اوپک بیش از یک دلار افزایش یافت

فازبندی از امور متداول در مسیر پیشبرد طرح‌های صنعت نفت است

نخستین پمپ ایرانی طرح گوره - جاسک نصب شد

اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه اعضای جی‌ئی‌سی‌اف نگران‌کننده‌ است

اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره سهمیه بنزین وانت‌بارها

اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره آخرین تغییرات سهمیه بنزین وانت‌بارها

هشتمین سمینار بین‌المللی اوپک به تاخیر افتاد

هشتمین سمینار بین‌المللی اوپک به تأخیر افتاد

توانمندسازی جوامع محلی میزبان صنایع گاز زبانزد است

کاهش 30 درصدی ارزش صادرات نفت عربستان

توضیحات شرکت ملی نفت درباره بومی‌سازی پمپ‌های درون‌چاهی

موفقیت سیاست‌های راهبردی وزارت نفت در حمایت از سازندگان داخلی

بهبود ناوگان آتش‌نشانی در زاگرس جنوبی

سیاست صادرات گاز به همسایگان اولویت همیشگی ایران است

افزایش 10 دلاری چشم‌انداز 2021 نفت خام برنت

تمسخر کارکنان صنعت نفت ازسوی رسانه ملی مایه تأسف و تعجب است

نخستین اسکله گاز مایع بندر صادراتی تمبک به بهره‌برداری رسید

تقاضای نفت امسال احیا می‌شود

ارسال 600 هزار لیتر نفت سفید به مناطق زلزله‌زده سی‌سخت

تعرفه گاز خانوارهای کم‌مصرف محروم رایگان می‌شود

برنامه بلندمدت 15 ساله برای حفظ شرایط تولید گاز تدوین شده است

اطلاعیه وزارت نفت درباره توهین به کارکنان صنعت نفت

برآورد نفت 80 دلاری در 2021

صنعتی که صادرات نداشته باشد افول می‌کند

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکا

فرصت یک‌ساله برای ارائه مدرک زبان پس از امضای قرارداد مدت‌معین

زیان تولیدکنندگان نفت آمریکا از یخبندان تگزاس

سی‌وپنجمین شماره مجله تصویری نفت و انرژی (متنا)

طرح تبدیل خودروهای مسافربر شخصی به دوگانه‌سوز آغاز شد

نقش کلیدی مجتمع پارس جنوبی در تأمین انرژی ملی و منطقه‌ای

بهرگان سبزترین واحد صنعتی جنوب کشور می‌شود

دکل 33 فتح برای حفاری چاه هیرکان در گلستان مستقر می‌شود

یک قطعه کاربردی در تجهیزات بالابر دکل حفاری بومی‎سازی شد

اما و اگرهای تمدید یک قرارداد صادرات گاز

افزایش 9 درصدی تولید محصولات پتروشیمی کشور

مشترکان مسکونی و تجاری گاز در ازای پرداخت مبلغی بیمه می‌شوند

اتحادیه اوراسیا فضایی مناسب برای تجارت اقتصادی ایران با کشورهای منطقه است

افزایش بی‌سابقه واردات نفت هند از کانادا و آمریکا

تولید پتروشیمی شهید تندگویان از مرز یک میلیون تن گذشت

نگاه صفر یا صد به نقش‌آفرینی شرکت‌های داخلی و خارجی در طرح‌های نفتی راهگشا نیست

رئیس مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی منصوب شد

سامانه‌های دیجیتال منطقه یک عملیات انتقال گاز توسعه یافت

سیاست و بازاریابی

سیاست و بازاریابی