سیاست و بازاریابی

آخرين مطالب

وزارت نفت

قیمت نفت با کاهش ذخیره‌سازی آمریکا افزایش یافت

سیاست و بازاریابی - قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۴ و ۲۷ دقیقه امروز (چهارشنبه، ۲۵ فروردین‌ماه) با ۲۸ سنت افزایش به ۶۳ دلار و ۹۵ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا هم با ۲۸ سنت افزایش به ۶۰ دلار و ۴۶ سنت برای هر بشکه رسید.

گازسوز کردن رایگان بیش از ۴۴۰۰ خودرو عمومی در کرمانشاه

سیاست و بازاریابی - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: با اجرای طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی در ۱۰ ماه اخیر (از آغاز اجرای این طرح در کرمانشاه، تیرماه ۱۳۹۹ تاکنون)، بیش از ۴ هزار و ۴۱۰ دستگاه خودرو عمومی در حوزه عملیاتی این منطقه گازسوز شد.

وزارت نفت از بررسی عملکرد خود نزد مراجع تخصصی استقبال می‌کند

سیاست و بازاریابی - اداره کل روابط وزارت نفت در واکنش به گزارش «خسارت ده‌ها میلیارد دلاری به کشور با «ترک فعل» وزیر نفت» توضیحاتی برای تنویر افکار عمومی ارائه داد و تأکید کرد: وزارت نفت از بررسی عملکرد خود نزد مراجع تخصصی استقبال می‌کند.

همکاری‌های ایران و روسیه در بخش نفت و انرژی باید اجرایی شوند

سیاست و بازاریابی - رئیس‌جمهوری با اشاره به همکاری‌های مطلوب ایران و روسیه در حوزه‌های سیاسی و منطقه‌ای، بر ضرورت تقویت مناسبات اقتصادی و تسریع در اجرایی و عملیاتی شدن توافق‌ها و پروژه‌های مشترک اقتصادی دو کشور در حوزه‌های نفت، انرژی و حمل‌ونقل تأکید کرد.

قیمت سبد نفتی اوپک اندکی افزایش یافت

سیاست و بازاریابی - قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (دوشنبه، ۲۳ فروردین‌ماه) اندکی افزایش یافت.

قیمت نفت در محدوده ۶۰ دلار باقی می‌ماند

سیاست و بازاریابی - بانک مورگان استنلی برآورد کرد که قیمت نفت تابستان امسال در محدوده ۶۰ دلار برای هر بشکه باقی می‌ماند.

عرضه نفت شیل آمریکا در مه ۲۰۲۱ افزایش می‌یابد

سیاست و بازاریابی - اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد کرد که تولید نفت خام آمریکا در ماه مه ۱۳ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد و به ۷ میلیون و ۶۱۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.

توسعه همکاری دانشگاه نفت و سازمان استاندارد در زمینه دارایی‌های فیزیکی

سیاست و بازاریابی - مدیر مرکز توسعه دارایی‌های فیزیکی دانشگاه صنعت نفت از واگذاری مسئولیت حقوقی دبیرخانه دائمی کمیته ملی فنی ۲۵۱ ISO/TC «استاندارد مدیریت دارایی» به این دانشگاه خبر داد.

غربالگری تشخیص سریع کرونا در ناوگان نفت خزر

سیاست و بازاریابی - شرکت نفت خزر به‌دلیل شیوع بیماری کووید-۱۹ و نیز با توجه به شرایط بسته محیط کاری در سکوی نیمه‌شناور ایران امیرکبیر و شناورهای پشتیبان کاسپین ۱، ۲ و ۳ اقدام به استفاده از روش‌های نوین و علمی پیشگیرانه از جمله غربالگری دقیق‌تر با استفاده از کیت‌های تشخیص سریع بر مبنای آنتی‌ژن کرد.

گشایش ۴ جایگاه جدید عرضه سوخت در فارس

سیاست و بازاریابی - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: با گشایش و بهره‌برداری از چهار مجتمع خدمات رفاهی در محورهای اصلی، تعداد مجاری عرضه سوخت مایع استان به ۲۹۵ باب رسید.

۳۶۴ پروژه مسئولیت اجتماعی نفت در سال ۹۹ تکمیل شد

سیاست و بازاریابی - مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز از تکمیل ۳۶۴ پروژه مسئولیت اجتماعی در سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: اعتبار تخصیص داده‌شده از سوی شرکت ملی نفت ایران برای به ثمر نشستن این پروژه‌ها افزون بر ۲ هزار و ۷۵۴ میلیارد ریال بوده است.

تشدید تنش‌ها در خاورمیانه قیمت نفت را افزایش داد

سیاست و بازاریابی - قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۴ و ۲۵ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۲۴ فروردین‌ماه) با ۹ سنت افزایش به ۶۳ دلار و ۳۷ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۱۱ سنت افزایش به ۵۹ دلار و ۸۱ سنت برای هر بشکه رسید.

دومین نشست کارگروه بلندپایه بازبینی راهبرد بلندمدت اوپک برگزار شد

سیاست و بازاریابی - دومین نشست کارگروه بلندپایه بازبینی راهبرد بلندمدت اوپک با حضور نمایندگان کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت عصر امروز (دوشنبه، ۲۳ فروردین‌ماه) به ریاست امیرحسین زمانی‌نیا، نماینده ایران در هیئت عامل اوپک برگزار شد.

هشدار هلدینگ خلیج فارس درباره سوءاستفاده عده‌ای به نام استخدام

سیاست و بازاریابی - در پی انتشار پیام‌هایی در برخی پیام‌رسان‌ها درباره استخدام در پتروشیمی خلیج فارس، این شرکت ضمن رد ادعاهای مطرح‌شده درباره سوءاستفاده و کلاهبرداری از متقاضیان کار هشدار داد.

توسعه صندوق‌های پژوهش و فناوری به ارتقای دانش‌بنیان‌ها کمک می‌کند

سیاست و بازاریابی - رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی بر ضرورت توسعه صندوق‌های پژوهش و فناوری در مسیر ارتقای شرکت‌های دانش‌بنیان‌ تأکید کرد و خواستار تبدیل تفاهم‌نامه‌های نفتی امضاشده این صندوق به قرارداد شد.

آیین گشایش صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت

سیاست و بازاریابی - شانا _ گروه فیلم: امروز (دوشنبه، ۲۳ فروردین‌ماه) در حاشیه گشایش صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، قرارداد خرید تضمینی ۱۰ پمپ ESP میان این صندوق و شرکت فناوران پارسیان و قرارداد خرید تضمینی ۳۰ مته حفاری PDC میان صندوق و شرکت آسماری امضا شد.

مرزهای «فیک‌نیوز» را در عالم خبر جابه‌جا می‌کنید

سیاست و بازاریابی - اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در واکنش به گزارش خبرگزاری مهر با عنوان «توقف صادرات گاز به ترکیه ادامه دارد» توضیحاتی برای تنویر افکار عمومی ارائه داد.

هلی‌پد اورژانس هوایی بیمارستان لقمان حکیم سرخس راه‌اندازی شد

سیاست و بازاریابی - دو پروژه بهداشتی و درمانی و محیط زیستی در بیمارستان لقمان سرخس با هدف مدیریت بحران، تقویت پدافند غیرعامل و کمک‌های پزشکی فوری در زمان بروز حوادث صنعتی و جاده‌ای به بهره‌برداری رسید.

گام‌های صندوق پژوهش و فناوری در مسیر تأمین مالی صنعت نفت

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت از اقدام‌های گسترده این صندوق برای تأمین مالی شرکت‌های فعال و استارتاپ‌های حوزه صنعت نفت خبر داد و گفت: تأمین منابع مالی صد در صد مشارکتی است و در قبال آن هیچ‌گونه وثیقه‌ای از فعالان صنعت نفت دریافت نخواهد شد.

گازرسانی به بیش از ۱۴۰۰ روستای کردستان

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان اعلام کرد که با آغاز سال نو، تعداد روستاهای گازرسانی‌شده این استان از مرز ۱۴۰۰ روستا عبور کرد.

فرصت ۱۰ روزه مجلس برای اجرای قانون حمایت از پتروپالایشگاه‌ها

سیاست و بازاریابی - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مهلت ۱۰ روزه این کمیسیون به دولت برای تصویب تنفس خوراک در قانون حمایت از صنایع نفت‌خام و میعانات گازی موسوم به پتروپالایشگاها در هیئت امنای صندوق توسعه ملی خبر داد.

قدردانی وزیر نفت از مدیر بازرگانی شرکت ملی پالایش و پخش

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت از مدیر بازرگانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به عنوان مدیر نمونه منتخب این شرکت برای افزایش خیره‌کننده صادرات فرآورده‌های نفتی در سال ۹۸، قدردانی کرد.

زنگنه: ایران می‌تواند حرف‌های مهم‌تر از نفت در منطقه داشته باشد

سیاست و بازاریابی - وزیر نفت ضمن تأکید بر ضرورت همکاری با جهان برای تقویت توان ملی گفت: با توجه به ظرفیت فناور مطمئنم ایران می‌تواند حرف‌های بااهمیتی بیش از خود نفت و منابع طبیعی برای گفتن در منطقه داشته باشد.

دانش‌بنیان‌ها نقش خود در اقتصاد کشور را پیدا کرده‌اند

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل بانک تجارت با بیان اینکه خوشبختانه در سال‌های اخیر توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان فزونی یافته، به‌گونه‌ای که توسعه کمّی و کیفی آنها در پی داشته است، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان امروز نقش خود را در اقتصاد پیدا کرده‌اند.

نفت بسته‌های بهداشتی و ضدعفونی در هویزه توزیع کرد

سیاست و بازاریابی - شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) همسو با مسئولیت‌های اجتماعی برای مقابله با شیوع کرونا و حفظ سلامت مردم اقدام به توزیع بسته‌های بهداشتی و ضدعفونی در شهرستان هویزه کرد.

اقتصاد فناورانه صنعت نفت شاهد تحولات جدیدی است

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به افتتاح صندوق پژوهش و فناوری نفت و اجرای طرح خرید تضمینی در صنعت نفت گفت: اقتصاد فناورانه این صنعت، شاهد تحولات جدیدی شده است.

تعمیرات نقاط آسیب‌پذیر نفت‌شهر در دستور کار نفت و گاز غرب

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب با اشاره به برنامه این شرکت برای تعمیرات نقاط آسیب‌پذیر در منطقه شهر به‌منظور دستیابی به تولید حداکثری، گفت: توسعه میدان‌های نفتی سومار، سامان و دلاوران نیز در دستور کار قرار دارد.

چشم‌انداز مطلوب تقاضای سوخت آمریکا قیمت نفت را افزایش داد

سیاست و بازاریابی - قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۵ و ۲۵ دقیقه امروز (دوشنبه، ۲۳ فروردین‌ماه) با ۲۵ سنت افزایش به ۶۳ دلار و ۲۰ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۱۷ سنت افزایش به ۵۹ دلار و ۴۹ سنت برای هر بشکه رسید.

جایگاه مطلوب خراسان رضوی در گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی

سیاست و بازاریابی - مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: در سه سال گذشته بیشترین حجم گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی کشور در این استان انجام شده که این اقدام گامی بلند در پشتیبانی از تولید است.

هیچ دستگاهی نباید در زمینه تکمیل پروژه‌ها تعلل کند

سیاست و بازاریابی - رئیس‌جمهوری با بیان اینکه دولت تلاش می‌کند با پایان دادن به پدیده پروژه‌های ناتمام، دولت آینده را با مشکلات ناشی از آن روبه‌رو نکند، گفت: هیچ دستگاهی نباید در زمینه تکمیل و اتمام پروژه‌ها تعلل یا اهمال کند.

افزایش کاربست لوله‌مغزی سیار در تکمیل چاه‌های نفتی

سیاست و بازاریابی - مدیر خدمات فنی حفاری شرکت ملی حفاری ایران از روند افزایشی کاربست دستگاه لوله مغزی سیار و انجام اسیدکاری گسترده در عملیات تعمیر و تکمیل چاه‌های نفتی ازسوی این شرکت خبر داد.

تلاش‌ اوپک و غیراوپک در کاهش ذخیره‌سازی‌های نفت موفق بود

سیاست و بازاریابی - دبیرکل اوپک ضمن تاکید بر نقش مؤثر توافقنامه همکاری تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک در نوسان‌های شدید اخیر بازار نفت گفت: تلاش‌های مشترک اوپک و غیراوپک در کاهش خیره‌کننده سطح ذخیره‌سازی‌های تجاری نفت موفق عمل کرده است.

ساير مطالب

کارکنان آغار و دالان خون اهدا کردند

منطقه گیلان حائز رتبه نخست مصرف سی‌ان‌جی در ایران شد

افزایش تقاضای سوخت هند در مارس 2021

اشتغال‌زایی برای جوانان با بهره‌برداری پروژه‌های گاز در سیستان و بلوچستان

رسالت سازمان برنامه و بودجه حفظ ثروت‌های بین نسلی نفت و گاز است

نفتای سبک پالایشگاه آبادان روی میز فروش بورس انرژی

تشدید اقدام‌های پیشگیرانه نفت خزر برای مقابله با شیوع کرونا

تولید پتروشیمی بوعلی‌سینا به 100 درصد ظرفیت اسمی رسید

کرونا تا 2024 بر تقاضای نفت تاثیر می‌گذارد

کرونا تا 2024 بر تقاضای نفت تأثیر می‌گذارد

افزایش شمار دکل‌های گازی آمریکا

نفت و دانشگاه فردوسی مشهد سند همکاری پژوهشی امضا کردند

اجرای 230 کیلومتر شبکه‌گذاری گاز در منطقه سیستان

تأمین امنیت سبد سوخت کشور با پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا

صحه‌گذاری پروژه‌های بهبود در پتروشیمی از تبریز آغاز شد

افزایش روزانه 450 هزار بشکه‌ای تولید اوپک پلاس در مارس

احیای چاه‌های غیرفعال؛ بستری برای سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان‌های ایرانی

برآورد افزایش 42 درصدی قیمت نفت در سال 2021

«کنترل تولید» پتروشیمی شهیدتندگویان، واحد برتر در سال 99 شد

کاهش مصرف انواع فرآورده‌ نفتی در استان اردبیل

عربستان: اوپک پلاس تصمیم درستی گرفت

بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری می‌شود

گزیده‌های نفتی هفته

قیمت سبد نفتی اوپک؛ 61 دلار و 22 سنت

توضیحات نفت و گاز مارون درباره انتشار یک فیلم در فضای مجازی

ایجاد رونق صنعتی در سواحل مکران با گازرسانی به چابهار

سرمایه‌گذاری 20 هزار میلیارد تومانی برای گازرسانی به سیستان و بلوچستان

تبادل نظر نماینده ایران و دبیرکل اوپک درباره بازگشت به بازار نفت

ساخت تجهیز کاربردی شناورهای ملکی با بهره‌گیری از توان داخل

تحقق برداشت تکلیفی گاز از پارس جنوبی در سال 99

زنگنه: گازرسانی به‌ منطقه سیستان به‌زودی تکمیل می‌شود

2 طرح تولید کاتالیست پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن سنگین به‌زودی افتتاح می‌شود

صادرات گاز ایران به ترکیه در جریان است

تولید نفت خام آمریکا کاهش می‌یابد

مهمترین برنامه‌های وزارت نفت برای تحقق شعار سال 1400

مهم‌ترین برنامه‌های وزارت نفت برای تحقق شعار سال 1400

صادرات نفت ونزوئلا به چین در ماه مارس افزایش یافت

تداوم روند کاهشی قیمت سبد نفتی اوپک

اقتصاد عربستان با افزایش قیمت نفت احیا می‌شود

دریافت خدمات پزشکی غیرحضوری در نفت امکان‌پذیر شد

قدردانی نماینده گرگان از زنگنه برای اکتشاف در گمیشان

لزوم روزآمد کردن قوانین برای تسهیل امور تولید در شرایط تحریم

نفت و گاز کارون در واکنش به برخی سوءاستفاده‌ها اطلاعیه داد

تأمین سوخت 298 پرواز از منطقه خراسان شمالی در سال 99

تمجید تولیدکننده بزرگ نفت شیل از اوپک

ارسال بیش از 660 میلیون لیتر فرآورده نفتی از منطقه خلیج فارس

حقیقت‌های خودکفایی در تولید بنزین و گازوئیل باید برای مردم بازگو شود

حقیقت‌های خودکفایی در تولید بنزین و گازوئیل باید بازگو شود

راهکار تازه تجارت نفت برای چند نوع نفت در خاورمیانه

4 وزارتخانه از واحدهای مسکونی حمایتی فقط حق انشعاب دریافت می‌کنند

بومی‌سازی 4 هزار قطعه اقلام مصرفی در زاگرس جنوبی

اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل کارکنان پیمانکاری در شرکت انتقال گاز

ظرفیت ایستگاه تزریق گاز پارسی 40 درصد افزایش یافت

تداوم عملیات تعمیر و بازسازی نفت و گاز آغاجاری در نوروز

پیاده‌سازی شبیه‌ساز آموزشی برخط کنترل فوران در ملی حفاری

بهبود چشم‌انداز اقتصادی قیمت نفت را افزایش داد

بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی می‌شود

ویتول در 2020 نفت کمتری معامله کرد

صادرات نفت عراق در مارس 2021 کاهش یافت

صفر تا صد اجرای خط لوله نفت گوره به جاسک

قیمت سبد نفتی اوپک اندکی کاهش یافت

بخش عمده تقاضای نفت در تابستان احیا می‌شود

انجام بیش از 10 هزار متر حفاری افقی و جهت‌دار در ملی حفاری

تحقق 53 درصدی برنامه‌های تعمیراتی منطقه 8 عملیات انتقال گاز

پایان تعمیرات سالانه ایستگاه تقویت فشار گاز کیش

تشدید کاهش خرید نفت پالایشگران هندی از عربستان

سامانه حفاظت کاتدی خطوط لوله هندیجان و بهرگانسر بازسازی شد

افزایش 6 درصدی مصرف سی‌ان‌جی در استان گلستان

کمبود سوخت در عراق به‌دنبال ناآرامی‌ها در پالایشگاه ناصریه

بازتولید 3 میلیارد مترمکعب گاز از مخازن شوریجه‌ و سراجه

استاندار همدان از عملکرد شرکت گاز قدردانی کرد

استقرار مرکز پشتیبانی سکوهای ناحیه 2 پارس جنوبی در خلیج فارس

قیمت نفت با کاهش ارزش دلار افزایش یافت

گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی روی میز فروش بورس انرژی

امضای قراردادهای ساخت تجهیزات جمع‌آوری گازهای مشعل

بخش زیادی از تجهیزات فناوری پیشرفته صنعت پتروشیمی در داخل ساخته می‌شود

3700 خودرو در گیلان رایگان گازسوز شد

تعریف پروژه‌های راهبردی پالایشی با همکاری گروه کارشناسی و مدیریتی

ارزش تولیدات روزانه بیدبلند خلیج فارس 40 میلیارد تومان است

ظرفیت‌های داخلی در ساخت انواع توربوکمپرسورها افزایش یافته است

نفت با اعتماد به نخبگان داخلی به نقطه مطلوبی در توسعه رسیده است

جمع‌آوری روزانه 1600 میلیون فوت مکعب گازهای مشعل در دستور کار نفت

افزایش 30 درصدی صادرات گاز روسیه به اروپا

برگ برنده ایران در شرایط تحریم بهره‌مندی از توان داخل است

زنگنه: نمی‌خواهیم در شرایط تحریم زیاد حرف بزنیم، می‌خواهیم عمل کنیم

میدان دادن به متخصصان داخلی توسعه صنعت نفت را در پی دارد

پروژه گازرسانی به 4 هزار روستای کشور در حال اجراست

جمع‌آوری گازهای مشعل نقشی مؤثر در کاهش گازهای گلخانه‌ای دارد

3 قرارداد ساخت تجهیزات جمع‌آوری گازهای مشعل امضا شد

عربستان قیمت نفت سبک عربی را برای آسیایی‌ها افزایش داد

بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی می‌شود

افت قیمت نفت در پی تصمیم اخیر تولید اوپک پلاس

قراردادهای ساخت تجهیزات جمع‌آوری گازهای همراه با سازندگان ایرانی امضا می‌شود

ربات‌ها تهدیدی برای اشتغال کارکنان صنایع نفت و گاز جهان

آلاسکا مانع سیاست‌های نفتی بایدن می‌شود

امدادرسانی کارکنان مجتمع نفتی سلمان به سرنشینان شناور صیادی

«ترپلیمر» پلی‌پروپیلن جم محصول نوآور و برتر ایران شناخته شد

مصرف سی‌ان‌جی در کرمانشاه 5 درصد افزایش یافت

هند در قراردادهای واردات نفت از عربستان بازنگری می‌کند

افتتاح‌ها نماد عینی جدیت و حرکت دولت در مسیر جهش تولید است